Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 46

Θέμα: Μπουφάν Dainese

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Με τη dainese άκρη δε βγαίνει παρόλο που είναι πρόθυμοι. Έχουν κολλήσει στον αριθμό ενώ τους έχω εξηγήσει 3 φορές και τους έχω στείλει και φωτογραφίες. Ελπίζω τώρα που ξαναρώτησα για το αν υπήρχαν στο παρελθόν μοντέλα με διαφορετικό ταμπελάκι χωρίς number ή είναι fake να μου απαντήσουν έστω μονολεκτικά. Γιατί το μεσημέρι εκτός απροόπτου σκοπεύω να το γυρίσω.
    Εμενα μου μοιαζει για αντιγραφη, ιδιως σε συγκριση με το δικο μου.

    Κυρίως λογω της υφής του δερματος και των πολλών ραφών ΙΔΙΩΣ σε λαθος μέρη, βλεπε κέντρο πλάτης ή κατω μερος μανικιών.
    Επισης το δικο μου εχει θηκη για προστασια πλάτης, εχει προστασιες αγκώνα και ώμου.

    Επισης, το ταμπελάκι στο μπρατσο βγαζει ματι, τα κουμπωματα στα μανικια , οι τσεπες ειναι αλλιως, κλπ κλπ.

    Βεβαια ολα εξαρτώνται απο την τιμη και την χρήση, αν το θες για μεσα στην πόλη και η τιμη ηταν καλή δεν βλεπω μεγαλο προβλημα.
    Στην θεση σου απλα θα εβγαζα τα ταμπελακι απο τα μανίκια μιας και ειναι με velcro απο οτι βλεπω.

    Καλη συνέχεια

  2. #32
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    εκτός όσων έχουν αναφερθεί, τα φερμουάρ δεν είναι σωστά και η πλέξη στο καρτελάκι που γράφει το νούμερο είναι αραιή, μάλλον για μαϊμουδιά πρόκειται.

  3. #33
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Κ τα 3 dainese που εχω (καλοκαιρινο, cordura κ δερμα) εχουν το ιδιο ταμπελακι/κωδικους κλπ κλπ.
    Το δικο σου δειχνει εντελως διαφορετικο στο ταμπελακι.
    Plus τα dainese στα μανικια.
    Λες κ καποιος το εβαλε μετα.
    Ride(s) the wind of change...

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας. Το γύρισα πριν λίγο όλα καλά. Το απόγευμα θα πάω να δω ένα γνήσιο απ'ότι φαίνεται dainese!

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Μόλις πήρα ενα σωστό και γνήσιο αυτή τη φορά δερμάτινο Dainese και σε αρκετά καλή τιμή μάλιστα, είναι σαν καινούργιο και μου έκατσε γάντι.

    Dainese stripes pelle black.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	24.jpg 
Προβολές:	119 
Μέγεθος:	9,1 KB 
ID:	420926

    Σας ευχαριστώ και πάλι όλους γιατί με ωθήσατε ακόμα περισσότερο στο να το δώσω πίσω.

    Καλές βόλτες σε όλους!

  6. #36
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Περίεργο που δεν κατάλαβες ότι είναι απομίμηση από το ραφτό-αγορασμένο-από-Μοναστηράκι στο μανίκι.

    Μεγειά το καινούριο!

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Περίεργο που δεν κατάλαβες ότι είναι απομίμηση από το ραφτό-αγορασμένο-από-Μοναστηράκι στο μανίκι.

    Μεγειά το καινούριο!
    Κοίτα αδικαιολόγητο ήταν από μέρους μου αλλά λίγο ότι έκανα 1 ώρα ταξίδι να το δω, λίγο η ζέστη κλπ απλά το πήρα και έφυγα. Δεν είχα υπομονή να το δώ, έκανα και το λάθος του να μη τσεκάρω πριν γραμμές, σχέδια κλπ ενώ πάντα κάνω έρευνα αγοράς. Και το κυριότερο είναι όλος παραδόξως δεν είχα υπόψην μου μέχρι χθες ότι θα έπρεπε να φοβόμουν για κόπιες σε είδη ένδυσης μοτό. Τέλος καλό όλα καλά, καλό μου έκανε κιόλας γιατί από δω και πέρα θα προσέχω ακόμα περισσότερο!

    Να σαι καλά και πάντα όρθιος!

  8. #38
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Και το κυριότερο είναι όλος παραδόξως δεν είχα υπόψην μου μέχρι χθες ότι θα έπρεπε να φοβόμουν για κόπιες σε είδη ένδυσης μοτό.
    Κοίτα,με γεια το μπουφάν πολύ ωραίο.Τώρα μπορείς να πάρεις και ένα καινούργιο κράνος,έχει στο ali SHOEI με κανα 100ρικο.
    https://www.aliexpress.com/wholesale...archText=shoei
    porca miseria.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Κοίτα,με γεια το μπουφάν πολύ ωραίο.Τώρα μπορείς να πάρεις και ένα καινούργιο κράνος,έχει στο ali SHOEI με κανα 100ρικο.
    https://www.aliexpress.com/wholesale...archText=shoei
    Hahahah όχι ευχαριστώ. Κράνος, προφυλακτικά και παπούτσια πάντα πρόσεχα και προσέχω να είναι επώνυμα και όσο γίνεται από authorized dealers και distributors.

    Αλλά χτύπησες φλέβα γιατί θέλω να πάρω για τυπικούς λόγους καινούργιο κράνος στη κοπέλα μου. ( Το shark της είναι πάνω από 4 χρόνων αν και στη πένα) καθώς και χειμερινό μπουφάν καί για εκείνη (έχει μόνο καλοκαιρινό) και το ταμείο είναι μείον.

    Είναι τόσα πολλά τα έξοδα που ίσως θα έπρεπε το κράτος χορηγεί κάτιτίς. 1.5 σχεδόν χρόνο που έχω ξανά μοτό μετά από λίγα χρόνια αποχής όλο πληρώνω για το ένα και για το άλλο και πότε δεν είμαι πλήρης όσο αναφορά τον εξοπλισμό.

    Anyway, να σαι καλά και πάντα όρθιος!

  10. #40
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Ε κάτσε κι εσύ, μόλις έδωσε 17 μύρια στον Μορέα Α.Ε. ως αποζημίωση για την απώλεια εσόδων λόγω κορονοϊού. Που να βρει για επιδότηση εξοπλισμού..

    Με γεια το μπουφάν!

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Ε κάτσε κι εσύ, μόλις έδωσε 17 μύρια στον Μορέα Α.Ε. ως αποζημίωση για την απώλεια εσόδων λόγω κορονοϊού. Που να βρει για επιδότηση εξοπλισμού..

    Με γεια το μπουφάν!
    Ναι λες και τα είχε ανάγκη ο Μπόμπολας ή έχρηζε προτεραιότητας. Άστα μην εκνευριστώ περισσότερο βραδιάτικα.
    Να σαι καλά, καλές βόλτες και πάντα όρθιος!

  12. #42
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Αθάνατο μέρλιν?

    Από τα σήματα και μόνο στα μανίκα βρωμάει μαιμουδίλα...
    πολύ καλύτερο και ομορφότερο αυτό που πήρες
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Αθάνατο μέρλιν?

    Από τα σήματα και μόνο στα μανίκα βρωμάει μαιμουδίλα...
    πολύ καλύτερο και ομορφότερο αυτό που πήρες

  14. #44
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    To αυθεντικο Dainese το καταλαβαινεις οταν χαλαει σχετικα γρηγορα το φερμουαρ στα μανικια κ μετα το κεντρικο.
    Ride(s) the wind of change...

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    To αυθεντικο Dainese το καταλαβαινεις οταν χαλαει σχετικα γρηγορα το φερμουαρ στα μανικια κ μετα το κεντρικο.
    Στο καλοκαιρινό μου dainese στον σχεδόν ενάμιση χρόνο που το έχω χάλασε γρήγορα το original κεντρικό, το οποίο άλλαξα με καλο υποτίθεται μεταλλικό ( απ'οτι φαίνεται λάθος επιλογή για αυτή τη περίπτωση) και το ξανά άλλαξα πριν 1 βδομάδα που χάλασε και αυτό με κοκκάλινο αυτή τη φορά της ykk. Ελπίζω να μην συνεχίσει σε κανένα από τα δύο που έχω τώρα αυτό το σερί.

    For the record αυτό που γύρισα πίσω είχε κοκκάλινο ykk παρακαλώ!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μπουφαν Dainese
    από TNASTOS στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 14:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF