Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 43

Θέμα: ΑΛΛΑΓΗ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΟΡΓΑΝΩΝ

  1. #1

    ΑΛΛΑΓΗ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΟΡΓΑΝΩΝ

    ΕΠΕΙΔΗ ΕΔΩ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΕΝΑ CAPONORD KAI ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.

    ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΦΩΤΙΣΜΟ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΣΕ ΜΙΑ ΜΟΤ/ΤΑ?ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΟΥΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΔΑΗ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ(!) ΚΑΙ ΑΡΚΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ Η' ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΤΑΧΥΜΕΤΡΟΥ-ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟΥ?
    ΥΠ'ΟΨΙΝ ΕΧΩ ΕΝΑ R1150GS
    www.caferacers.gr

  2. #2
    ασε ρε φίλε έχω πάθει και εγώ ζημιά με τον φωτισμό του caponord!! απλά πανέμορφο...

    και η πλάκα είναι ότι μέρα τα όργανα του v-strom μου αρέσουν πιο πολύ ενώ του caponord έτσι που τετραγωνίζουν μου φαίνονται πολυ συντηριτικά

    το βράδυ όμως είναι όλα τα λεφτά... σαν ταξίδι στα αστρα...

    μακάρι να ήταν κάτι απλό αλλά δεν νομίζω...
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    mporeis analoga to moto na ala3eis ta lampakia pou fotizoun ta organa me alla led pou pou einai gia ayto to logo,ta poulane se ola ta magazia me a3esouar auto kai erxontai se diafora xromata.
    To thema einai oti diskola tha exeis apotelesma....malon xirotero tha ginei.Yparxei mia etairia stin ameriki pou ftiaxnei glow gauges gia motosikletes...(psakse google) kai vasika,anigeis ta organa,kai alazeis tis plakes me alles oi opoies fotizoun (exoun kai potensiometraki gia na rithmizeis entasi).I times prepei na einai giro sto 100rika an vreis gia ti mixani sou.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  4. #4
    ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΕ ΚΑΤ/ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΑΥΤ/ΤΩΝ ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΤΑ ΠΡΩΤΟ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΔΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΑ ΤΟΥ CAPONORD,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΕΤΣΙ ΜΑΜΑ,ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΔΩΣΩ 100 ΕΥΡΩ ΓΙΑ...ΛΑΜΠΑΚΙΑ!
    www.caferacers.gr

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    Ego ta dokimasa sto cbr mou kai to evgala amesos...den evlepa tipota to vradi....tipota.Den 3ero gia to moto sou.Ayta pou leo gia ameriki den einai lampakia...einai oi plakes ton organon oloklires.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  6. #6
    EXW MIA IDEA
    PARTE ENAN MARKADORO SE XRWMA POY PROTHMATE KAI BAPSTE TA LAMPAKIA

    KOSTOS 1 EYRO

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DRAKOS1
    Εγγραφή
    18/03/2003
    Μηνύματα
    115
    Εχω ενα varadero 1000 και εχω αλαξει τον φωτισμο του καντραν απο πορτοκαλι σε μπλε εκτος απο το ψηφιακο οργανο, θα αλαχτει και αυτο.
    τα λαμπακια του ειναι SMD και ειναι κολλημενα πανω στην πλακετα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image(166).jpg 
Προβολές:	546 
Μέγεθος:	39,6 KB 
ID:	30668

  8. #8
    είπα μήπως....αλλά δεν... Το avatar του/της Pokermon
    Εγγραφή
    07/04/2005
    Μηνύματα
    1.255
    Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
    Yparxei mia etairia stin ameriki pou ftiaxnei glow gauges gia motosikletes...(psakse google) kai vasika,anigeis ta organa,kai alazeis tis plakes me alles oi opoies fotizoun (exoun kai potensiometraki gia na rithmizeis entasi).I times prepei na einai giro sto 100rika an vreis gia ti mixani sou.
    exei allajei o koymparos moy se autokinito ( focus ) me tetoio systhma pu les kai einai apla GAMISTERA!!! den jero an pezoyne gia moto.......an nai sigura tha valo.....

    @ Pokerland

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DRAKOS1
    Εχω ενα varadero 1000 και εχω αλαξει τον φωτισμο του καντραν απο πορτοκαλι σε μπλε εκτος απο το ψηφιακο οργανο, θα αλαχτει και αυτο.
    τα λαμπακια του ειναι SMD και ειναι κολλημενα πανω στην πλακετα.
    ωχ ρε φίλε, μας έβαλες στην πρίζα τώρα...

    αυτά βέβαια πρέπει να τα δει live κανείς για να καταλάβει ακριβώς. ανεβαίνεις καθόλου Αθήνα γιατί είναι σοβαρό το θέμα!

    άντε ξεκίνα λοιπόν τις αναλυτικές πληροφορίες, πού τα έβαλες, κόστος κλπ...
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  10. #10
    ΑΝΤΕ,ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΛΛΑΓΜΕΝΟΥΣ ΦΩΤΙΣΜΟΥΣ ΣΔΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ!!!ΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΝΕΑ ΜΟΔΑ ΣΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ?
    ΡΕ DRAKOS,ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο INNERSENSE,ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ!
    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο BANDITGR,ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ SITE ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ 80-90 ΕΥΡΩ,ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΜΩΣ,ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ SUPERSPORT.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ FOCUS ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο POKERMON ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ,ΑΦΟΥ Α) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΟΤΟ,Β) ΕΧΩ FOCUS!!!
    www.caferacers.gr

  11. #11
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Ναι ρε γανωτη μου ειναι ωραια με μπλε leds αλλα ειναι μεγαλος τσαμπουκας να τα αλλαξεις ...δειτε τα οργανα του vfr μπλε!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vfrdash.jpg 
Προβολές:	504 
Μέγεθος:	90,0 KB 
ID:	30757

  12. #12
    :hypnotize

    ΓΚΑΒΛΑ!!!!
    A gentleman would walk but never run...

  13. #13
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Πρίν κάνετε οποιαδήποτε κίνηση ρωτήστε έναν ανταλλακτικό εάν έχει λαμπάκια απο πισω ποα αλλάζονται γιατί εάν έχει ledakia θελετε ηλεκτρονικο μην γίνει καμια πατάτα γιατί υα όργανα σε οποιοδήποτε ss η μεγαλο on-off είναι φωτια ...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DRAKOS1
    Εγγραφή
    18/03/2003
    Μηνύματα
    115
    τα λεντακια μου στοιχισαν 90 λεπτα το ενα και η εργασια προσωπικη συνολικος χρονος ραβε ξυλω περιπου 1,5 ωρα

  15. #15
    ΜΑΛΙΣΤΑ,ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΜΠΛΕ ΦΩΤΙΣΜΟ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!
    ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ SCBR1000RR ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΛ ΣΤΗ BMW,ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΠΕΜΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ (ΕΩΣ ΠΟΛΥ)ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ...
    www.caferacers.gr

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγή φωτισμού στο καντράν
    από gml στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2010, 18:13
  2. Αλλαγή πίνακα οργάνων...
    από Dark_Angel στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2009, 11:56
  3. Aλλαγή χρώματος φωτισμού οργάνων!
    από panagis83 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2009, 23:47
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΟΡΓΑΝΩΝ
    από frog1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2006, 12:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF