Σελίδα 8 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 182

Θέμα: οικονομική συντήρηση φόρουμ

  1. #106
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Με τόση θέρμη που θέλουμε όλοι να συνεισφέρουμε, τον βλέπω με panigale λίαν συντόμως και
    συντόμως (για 2-3 μέρες....)
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  2. #107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Με τόση θέρμη που θέλουμε όλοι να συνεισφέρουμε, τον βλέπω με panigale λίαν συντόμως
    Μόνο μην είναι V4S ...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #108
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Η ιδέα του Patreon είναι πολύ καλή και σε αφήνει να κάνεις και ένα σχεδιασμό για το μέλλον. Φυσικά και ένα IBAN για μεταφορές θα πρέπει να υπάρχει.
    Αν από το Partreon έχει μαζευτεί ένα μεγάλο ποσό που υπερκαλύπτει τις ανάγκες hosting και συντήρησης θα μπορούσαν να γίνουν και κάποιες δωρεές σε ιδρύματα. (πχ Penigale για τον Blitzer)
    Το πήγα μακρυά το ξέρω, αλλά βλέπω μεγάλη ανταπόκριση.

    Επίσης αν χρειαστείτε οποιαδήποτε βοήθεια σχετικά με το Forum, σε επίπεδο συντήρησης, αν χρειαστεί να γίνει migration, testing , etc θα ήταν χαρά μου να βοηθήσω. Το moto βρίσκεται, έτσι και αλλιώς, στην καθημερινότητα μου.


    @Blitzer

  4. #109
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Θα κοιτάξω πώς δουλεύει και η φάση με το Patreon και να είστε σίγουροι ότι θα επιλέξω τον καλύτερο/ευκολότερο τρόπο για όλους.

    Μέχρι τότε, όσοι θέλετε να βοηθήσετε, επικοινωνείτε ΕΣΕΙΣ με πμ μαζί μου, γιατί δεν μπορώ να διαβάζω κάθε ποστ και να κυνηγάω.

    Όσον αφορά την τιμή του σέρβερ, καλό θα ήταν να μην μπούμε σε αυτήν την κουβέντα. Το συγκεκριμένο πακέτο είχε επιλεχθεί πριν πιάσω εγώ τα "ηνία" (τότε) και έχει εξαιρετικά specs και support, ενώ στην τιμή των 31 δολαρίων είναι και το backup service, όχι μόνο το hosting. Αμερικανική εταιρεία, το μηχάνημα είναι στο Λονδίνο. Αμφιβάλλω ότι υπάρχει κάτι παρόμοιο σε πολύ καλύτερη τιμή. Αλλά, όπως και να'χει, νομίζω δεν έχει νόημα να το συζητήσουμε εδώ, τώρα.

    Α και ΠΛΙΖ στην αιτιολογία της κατάθεσης να γράφετε ΚΑΙ το nick σας, γιατί θέλω να ξέρω τι μου γίνεται. Ευχαριστώ.
    Life begins at 45°.

  5. #110
    Παλια λεγαμε να βαλει ο καθενας κανενα 50αρικο ,να βρουμε εναν απο μας και να κατεβουμε στο πανελλήνιο ταχυτητας

  6. #111
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος

    Μέχρι τότε, όσοι θέλετε να βοηθήσετε, επικοινωνείτε ΕΣΕΙΣ με πμ μαζί μου, γιατί δεν μπορώ να διαβάζω κάθε ποστ και να κυνηγάω.



    Α και ΠΛΙΖ στην αιτιολογία της κατάθεσης να γράφετε ΚΑΙ το nick σας, γιατί θέλω να ξέρω τι μου γίνεται. Ευχαριστώ.
    Για να το προσέξουν πιο καλά!
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  7. #112
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Για να το προσέξουν πιο καλά!
    Μισό μισό θα το πάρετε το panigale;

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #113
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Θεωρώ ότι με το θέμα της εμπρόθεσμης εξόφλησης των λογαριασμών του forum, θα πρέπει να ασχολούνται περισσότερα από ένα άτομα. Αν είναι ένας, όπως έγινε αυτή τη φορά, μπορεί κάτι να του τύχει και να μην μπορεί να ασχοληθεί για καιρό, οπότε να μη διαβάσει τα προειδοποιητικά e-mail που καταφθάνουν μήνες πριν.

    Πρέπει να είναι τουλάχιστον δύο άτομα και μάλιστα αν κάποιος αδυνατεί κάποια περίοδο να ασχοληθεί, να ορίζει άλλον στη θέση του.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #114
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα, νεοσσέ. Αν το είχα αναλάβει εγώ, δε θα το άφηνα ποτέ. Εγώ έχω "παραιτηθεί" πολύ καιρό τώρα, αλλά, καλώς ή κακώς, κάποια πράγματα ακόμα περνούν από μένα. Εδώ έκανα step up ΜΟΝΟ επειδή ήμουν ο μόνος που μπορούσε να βοηθήσει άμεσα, παρόλο που έχω δηλώσει ότι δε θα ξανασχοληθώ. Οπότε ίσως καταλαβαίνεις περίπου πού έγινε το "μπέρδεμα". Το θέμα είναι πιο πολύπλοκο, αλλά δεν υπάρχει λόγος για κουτσομπολιό εδώ. Δε φταίει κανείς προσωπικά πάντως, απλά κακή συνεννόηση, αποποίηση ευθυνών, έλλειψη ατόμων που ασχολούνται (κι εγώ μεταξύ αυτών) κτλ. Αυτά συμβαίνουν καιρό, αυτό ήταν απλά το αποτέλεσμα, αλλά ήταν, φυσικά, θέμα χρόνου να πάει κάτι στραβά.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 26/09/2020 στις 16:17.
    Life begins at 45°.

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    714
    Άρα αν δεν αλλάξει κάτι σε αυτά που λες, εσύ τώρα απλά πλήρωσες για πέντε έξι μήνες ίσως και λίγο παραπάνω αν βάλουν και άλλοι και σε ένα χρόνο το πολύ μπορεί να επαναληφθεί το σκηνικό η κάτι παρόμοιο.

  11. #116
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Τώρα θα φροντίσω να αναλάβω εγώ αυτό το κομμάτι, ώστε να μην ξανασυμβεί το ίδιο.

    Αν κάποτε "βαρεθώ", βλέπουμε.
    Life begins at 45°.

  12. #117
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τώρα θα φροντίσω να αναλάβω εγώ αυτό το κομμάτι, ώστε να μην ξανασυμβεί το ίδιο.

    Αν κάποτε "βαρεθώ", βλέπουμε.
    Thanks!!!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #118
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τώρα θα φροντίσω να αναλάβω εγώ αυτό το κομμάτι, ώστε να μην ξανασυμβεί το ίδιο.

    Αν κάποτε "βαρεθώ", βλέπουμε.
    Μπράβο και πάλι.

    Καλό θα ήταν να μεταλαμπαδευσεις την γνώση σου επί του θέματος σε κάποιων /κάποιους που έχουν διάθεση για μελλοντικα.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  14. #119
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Μπράβο και πάλι.

    Καλό θα ήταν να μεταλαμπαδευσεις την γνώση σου επί του θέματος σε κάποιων /κάποιους που έχουν διάθεση για μελλοντικα.
    Δεν είναι κάτι τρομερό. Κάνει login στη linode για να εξοφλήσει το server/hosting και login στην easy για να εξοφλήσει το όνομα χώρου. Δύο ζευγαράκια ονόματος χρήστη/κωδικού πρόσβασης χρειάζεσαι και κάρτα πληρωμών ή λογαριασμό στο PayPal.


    ...α και λεφτά.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #120
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι κάτι τρομερό. Κάνει login στη linode για να εξοφλήσει το server/hosting και login στην easy για να εξοφλήσει το όνομα χώρου. Δύο ζευγαράκια ονόματος χρήστη/κωδικού πρόσβασης χρειάζεσαι και κάρτα πληρωμών ή λογαριασμό στο PayPal.


    ...α και λεφτά.
    Συγχαρητήρια.... Είσαι ο επόμενος
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

Σελίδα 8 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF