Σελίδα 9 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 182

Θέμα: οικονομική συντήρηση φόρουμ

  1. #121
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι κάτι τρομερό. Κάνει login στη linode για να εξοφλήσει το server/hosting και login στην easy για να εξοφλήσει το όνομα χώρου. Δύο ζευγαράκια ονόματος χρήστη/κωδικού πρόσβασης χρειάζεσαι και κάρτα πληρωμών ή λογαριασμό στο PayPal.


    ...α και λεφτά.
    Με κάθε καλή πρόθεση στο λέω: γίνε λίγο πιο φειδωλός αδερφέ.
    Αυτό που για σένα "δεν είναι κάτι τρομερό", δεν έρχεται έτσι άκοπα στην οθόνη μας.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #122
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.061
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι κάτι τρομερό. Κάνει login στη linode για να εξοφλήσει το server/hosting και login στην easy για να εξοφλήσει το όνομα χώρου. Δύο ζευγαράκια ονόματος χρήστη/κωδικού πρόσβασης χρειάζεσαι και κάρτα πληρωμών ή λογαριασμό στο PayPal.


    ...α και λεφτά.
    Και ένα έμπιστο άτομο που ενδιαφέρεται και θα ασχοληθεί.

    Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, παιδιά, όταν κάποιος πρέπει να αφιερώσει ΧΡΟΝΟ και ΚΟΠΟ, χωρίς να λαμβάνει τίποτα πίσω. Κάποια στιγμή κουράζει. Χαλαρώστε. Αν υπήρχε εύκολη λύση, θα την είχαμε εφαρμόσει ήδη.
    Life begins at 45°.

  3. #123
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Με κάθε καλή πρόθεση στο λέω: γίνε λίγο πιο φειδωλός αδερφέ.
    Αυτό που για σένα "δεν είναι κάτι τρομερό", δεν έρχεται έτσι άκοπα στην οθόνη μας.
    Δεν αναφέρομαι σε στήσιμο και συντήρηση forum, απλά στην εξόφληση της οφειλής του ήδη υπάρχοντος forum, το οποίο λειτουργεί καλά, χάρη σε προσπάθειες αξιότιμων τρίτων συμφορουμητών.

    Μπαίνεις στα site των εταιριώνε που έχουν το server και τη διαχείριση του domain name και πατάς το "κουμπάκι" pay/εξόφληση, καταχωρώντας στη συνέχεια τα στοιχεία του τρόπου πληρωμής, προσέχοντας βέβαια να ξετσεκάρεις την αυτόματη ανανέωση/εξόφληση, διαφορετικά θα τραβάει από την κάρτα σου λεφτά, ακόμα κι αν δεν συνδράμουν οι συμφορουμήτες.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #124
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.061
    Ενημερώνω και εδώ, επειδή δεν μπορώ να το κάνω αυτό κάθε μέρα... Δευτέρα βράδυ είναι η τελευταία διορία για τις "δωρεές". Μετά θα σας αγνοώ.

    Στο τέλος θα ανακοινώσω εδώ τα nicknames όσων συνεισέφεραν, ώστε να επιβεβαιώσουμε ότι δε μου διέφυγε κάτι, και το τελικό ποσό που μαζέψαμε. Αν κάποιος έχει πρόβλημα με το να ανακοινωθεί το nick του, χωρίς λοιπές λεπτομέρειες, ας μου το πει. Αυτά.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 26/09/2020 στις 18:59.
    Life begins at 45°.

  5. #125
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ενημερώνω και εδώ, επειδή δεν μπορώ να το κάνω αυτό κάθε μέρα... Δευτέρα βράδυ είναι η τελευταία διορία για τις "δωρεές". Μετά θα σας αγνοώ.
    Γιατί δε βάζεις ένα PayPal donate button;


    Θα πρότεινα τα εξής:

    - Στο εσωτερικό subforum, όπου υπάρχουν μόνο άτομα που εμπιστεύεστε, να γράφετε κάπου ενημερώσεις με τις ημερομηνίες λήξης της συνδρομής του server και του domain name (ανά δεκαετία να εξοφλείται αυτό), καθώς και οδηγίες πώς να γίνεται η εξόφληση. Τακτικά να αναγράφεται το αποθεματικό του forum, καθώς και οι κινήσεις εισερχόμενου και κυρίως εξερχόμενου κεφαλαίου.

    - Να δημιουργήσετε ένα λογαριασμό PayPal και όταν τα χρήματα τελειώνουν να βγαίνει φόρα παρτίδα ένα PayPal donate button.

    - Τους κωδικούς για τα παραπάνω θα τους έχουν μόνο οι ελάχιστοι διαχειριστές, αλλά κατ' ελάχιστο δύο άτομα.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 26/09/2020 στις 18:27.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #126
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ... Δευτέρα βράδυ είναι η τελευταία διορία για τις "δωρεές". Μετά θα σας αγνοώ.
    Έτσι... πρέπει να βρεις και λίγο χρόνο να βολτάρεις το καινούργιο Ducati
    RIDE MORE TALK LESS

  7. #127
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τώρα θα φροντίσω να αναλάβω εγώ αυτό το κομμάτι, ώστε να μην ξανασυμβεί το ίδιο.

    Αν κάποτε "βαρεθώ", βλέπουμε.
    Κανόνιζε να πουλήσεις σε 2 εβδομάδες το hostname και να "πάρεις" φόρουμ για Ford Fiesta ST αμέσως μετά

    Πέραν της πλάκας, ευχαριστώ που τρέχεις για να κάνω εγώ το χαβαλέ μου. Το ίδιο απευθύνεται και στους υπόλοιπους υπεύθυνους

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Κρίμα ένα τόσο παλιό και μεγάλο φόρουμ να φτάνει σε τέτοια επίπεδα.Το να το τρέξει κάποιος με ένα μικρό οικονομικό όφελος δε θεωρώ πως είναι κάτι κακό πάντως.Αν δεν υπάρχει έστω ένα μικρό όφελος μοιραία θα φτάνει στην κατάσταση που έφτασε.Γιατί να μη μπουν μερικές διαφημίσεις για να βγαίνει κανα έξοδο όπως αναφέρθηκε και γιατί υπάρχει διαφωνία με αυτή τη στρατηγική?

    @BlitzeR θα επικοινωνήσω μαζί σου μεσοβδόμαδα
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Μέχρι τη Δευτέρα???
    Τη Τετάρτη πληρώνομαι και είμαι "στεγνός"τώρα. Θέλω να συνεισφέρω.
    Όποιος μπορεί να βάλει κάτι και για μένα μέχρι τη Δευτέρα και να μου στείλει τον αριθμό λογαριασμού της κάρτας του να του βάλω την Τετάρτη το ποσό πού διέθεσε για εμένα θα ήμουν υπόχρεος
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #130
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.061
    Εσένα θα σε περιμένω, ρε ΠΑΠΑΣΟΥΖΑ. Αφού είσαι ο αγαπημένος μου.

    Εννοείται ότι όποιος θέλει μπορεί να συνεισφέρει και αργότερα, απλά δεν πρόκειται να κάνω αυτό το πράγμα καθημερινά για κάνα μήνα.
    Life begins at 45°.

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Ευχαριστώ ρε φίλε. Θα σου στείλω π.μ. τη Τετάρτη
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #132
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    ακομα δεν εχω καταλαβει με ποιο τροπο πρακτικα θα δωσει λεφτα οποιος θελει να προσφερει.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #133
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    962
    Ωραίο θα ήταν ενα κουμπάκι για donation σε paypal, αλλά να ξέρετε ότι μετά από ένα ποσό κλειδώνει και ζητάει ταυτοποίηση στοιχείων.

    (Την έχω πατήσει 2 φορές..)
    Τελευταία τροποποίηση από Volpad; 27/09/2020 στις 00:29.

  14. #134
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ακομα δεν εχω καταλαβει με ποιο τροπο πρακτικα θα δωσει λεφτα οποιος θελει να προσφερει.
    Στελνεις πμ στον μπιτζερ οτι θες να δωσεις , σου λεει iban και βαζεις το ποσο .
    Αυτος οτι μαζεψει απο ολους θα το βαλει στον λογαριασμο που πληρωνεται το νοικι του moto.γρ και μετα θα ανακοινωσει και τα ονοματα οποιων εδωσαν για να μην του πουνε μετα πως τις τερμινιονι για το χαιπερ τις πηρε απο δωρεα δικη σου κτλ κτλ.


    Μασευοντας τωρα ενα ποσό θα ειμαστε οκ για κανα χρονο και βαλε ετσι οπως βλεπω το ενδιαφερον .
    Με την ληξη των μετρων κατα του κοβιντ θα επανελθει η κανονικοτητα και θα ξαναγινουν πιτες , βολτες ,σχεδια ,βασανα οπως παλιοτερα και θα βγαινει και απο εκει παράς.
    Τελευταία τροποποίηση από Lioulios; 27/09/2020 στις 01:06.

  15. #135
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.061
    Το κουμπάκι περνάει beta testing.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 27/09/2020 στις 16:14.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 9 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF