Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 97

Θέμα: MotoGP Montmelo 2020

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Τι ρεζιλεψε ρε φιλε?
    Διελυσε τα ελαστικα του και αντι να κοψει νομιζε οτι εχει τον απεφτο.
    Αν ετρεχε ο ΜΜ φετος θα ζουσαμε εποχες 2015 που αν ηταν Ελληνας θα ειχε τρελο ΕΝΦΙΑ απο τα οικοπεδα που αγορασε

  2. #77
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από simoril Προβολή μηνύματος
    Ο ΜΜ τους ρεζίλεψε μέσα σε λίγους γύρους, αλλά αυτοί εκτίθενται και μόνοι τους. Έχουμε καραφλιάσει....
    Έχει ξαναιπποθει για αυτή την επίδοση του, ήθελα να το σχολιάσω αλλα ψιλοβαριομουν....

    Ναι μεν πέρασε σχεδόν όλο το γριντ, αλλα απλα γυριζε στο κανονικό γυρολόγος του αγώνα όπως θα έπρεπε ιππο κανονικές συνθήκες (μπουρδελα ελαστικά) να γύριζαν όλοι.

    Και οι ιππολοιποι θα μπορούσαν να γύριζαν στο ίδιο γυρολογιο, αλλά μόνο στη μοτο3 το βλέπουμε αυτο πλέον.

    Πιεσε, έμεινε απο λάστιχο, επεσε
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  3. #78
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    Βλέπω συνέχεια πολλούς να ασκούν αρνητική κριτική στον ΜΜ για το ατύχημα που είχε, επαναλαμβάνοντας ξανά και ξανά την φράση "κάποτε θα την πάταγε".
    Πέρα από κάποια ψήγματα αρνητικών συναισθημάτων που διαφαίνονται (για να το αποδώσω ευγενικά), φαίνεται να ξεχνούν (σκόπιμα;] ότι την "έχει ξαναπατήσει και μάλιστα πιο σοβαρά".
    Και τότε, τα ίδια - ωραία και συναρπαστικά - έκανε. Από τελευταίος στον αγώνα, τερμάτιζε πρώτος.
    Και τότε και τώρα και στο μέλλον το ίδιο αίμα πρωταθλητή είχε και - νομίζω - θα συνεχίσει να έχει.
    Προς τέρψη και απόλαυση κάθε εραστή (και όχι απλό οπαδό) των MotoGP.



    Άσχετο, αλλά άλλη μία ανακρίβεια που διαβάζω επαναλαμβανόμενα είναι για τα Ducati. Ότι "ο μόνος που μπορούσε να την πάει" ήταν ο (εκπληκτικός ομολογώ) CS".
    Και εδώ ξεχνάνε κάποιοι φίλοι, ότι το πρώτο πρωτάθλημα στη σύγχρονη εποχή για τους κόκκινους, πιθανόν να το είχε κατακτήσει ο Capirossi αν δεν είχε χάσει πολύτιμους βαθμούς στο ανυπαίτιο ατύχημα με τον Gibernau στην Catalunya το 2006.
    Τελευταία τροποποίηση από Triathlon 7; 29/09/2020 στις 02:17.

  4. #79
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Triathlon 7 Προβολή μηνύματος
    Πέρα από κάποια ψίγματα αρνητικών συναισθημάτων που διαφαίνονται (για να το αποδώσω ευγενικά), φαίνεται να ξεχνούν (σκόπιμα;] ότι την "έχει ξαναπατήσει και μάλιστα πιο σοβαρά"..

    Δίχως να έχω ανοίξει το λινκ, φαντάζομαι λες για το πέσιμο στη μοτο2 που πειραχτηκαν καποια οπτικά νευρα κ δε μπορούσε να κοιταξει ψηλά, σωστά?

    Όσοι πραγματικά βλέπουν gp και όχι μονο motogp, το θυμούνται.....
    Όπως επίσης θυμούνται και το 2015, γιαυτό κ μένα προσωπικά αυτο το σίχαμα δε μου λείπει ούτε λεπτό από την οθόνη μου
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    [QUOTE=ΟΚΤΑΝΙΟ;3066520
    Όπως επίσης θυμούνται και το 2015, γιαυτό κ μένα προσωπικά αυτο το σίχαμα δε μου λείπει ούτε λεπτό από την οθόνη μου[/QUOTE]

    Μπορούμε και χωρίς αυτόν.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Triathlon 7 Προβολή μηνύματος
    Βλέπω συνέχεια πολλούς να ασκούν αρνητική κριτική στον ΜΜ για το ατύχημα που είχε, επαναλαμβάνοντας ξανά και ξανά την φράση "κάποτε θα την πάταγε".
    Πέρα από κάποια ψήγματα αρνητικών συναισθημάτων που διαφαίνονται (για να το αποδώσω ευγενικά), φαίνεται να ξεχνούν (σκόπιμα;] ότι την "έχει ξαναπατήσει και μάλιστα πιο σοβαρά".
    Και τότε, τα ίδια - ωραία και συναρπαστικά - έκανε. Από τελευταίος στον αγώνα, τερμάτιζε πρώτος.
    Και τότε και τώρα και στο μέλλον το ίδιο αίμα πρωταθλητή είχε και - νομίζω - θα συνεχίσει να έχει.
    Προς τέρψη και απόλαυση κάθε εραστή (και όχι απλό οπαδό) των MotoGP.



    Άσχετο, αλλά άλλη μία ανακρίβεια που διαβάζω επαναλαμβανόμενα είναι για τα Ducati. Ότι "ο μόνος που μπορούσε να την πάει" ήταν ο (εκπληκτικός ομολογώ) CS".
    Και εδώ ξεχνάνε κάποιοι φίλοι, ότι το πρώτο πρωτάθλημα στη σύγχρονη εποχή για τους κόκκινους, πιθανόν να το είχε κατακτήσει ο Capirossi αν δεν είχε χάσει πολύτιμους βαθμούς στο ανυπαίτιο ατύχημα με τον Gibernau στην Catalunya το 2006.
    Είναι η αγανάκτηση που μας έβγαλαν οι δύο τους.Χοντα και 93.Και όχι ότι μας έπαιρνε τα σώβρακα. Αν ήταν μάγκας και είχε το φερ πλευ πού στον αθλητισμό είναι κανόνας τότε δε θα άκουγες αρνητικά σχόλιά. Αλλά δυστυχώς έτσι είναι. Ίσως μείνει στην ιστορία ως το πιο ασυμπαθηστο κολοπαιδο.Νομιζε ότι τα πρωταθλήματα είναι στραγάλια. Είχε βαλθεί να περάσει το είδωλο του. Άν ήταν μάγκας θα είχε φύγει προ πολλού από τη βρομοχοντα όπως έκανε κάποιος άλλος.

    Πραγματικά δε μου λείπει καθόλου.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #82
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    231
    Το 2015 ήταν η πρώτη χρονιά που αντιμετώπιζε σοβαρά προβλήματα η Honda με τον ΜΜ αναβάτη, οπότε ήταν και χρονιά εκμάθησης για τον ίδιο.Από τότε ως σήμερα έχει δείξει ότι με κρύο,ζέστη,με οποιονδήποτε αντίπαλο και σε οποιαδήποτε πίστα είναι πάντα εκεί.Αν θέλουμε να κάνουμε εικασίες,θεωρώ ότι δε θα είχαμε κυριαρχία ΜΜ φέτος αλλά θα έγερνε σαφώς υπέρ του η πλάστιγγα. Η ιστορία όμως έγραψε ότι έκανε 2 απανωτά λάθη (πτώση και βιαστική επιστροφή),και σε αυτή πρέπει να μείνουμε.

    Από εκεί και πέρα η κατάσταση της Honda με την απουσία του θα πρέπει να πείσει για την αξία του ακόμα και όσους ακουν ΜΜ και βγάζουν σπυριά.Ο Rossi έφυγε από μια Honda με 4 μηχανές στις πρώτες 5 θέσεις της βαθμολογίας του πρωταθλήματος του 2003.Ο ΜΜ είναι σε μια Honda που απουσία του παλεύει να μπεί στη 10αδα. Ό,τι χρειαζόταν να αποδείξει αγωνιστικά ο ΜΜ το έχει κάνει, οι συμπάθειες και αντιπάθειες είναι άλλη κουβέντα.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Η ΥΑΜΑΗΑ και η Σουζουκι προσφατα ειναι μοτοσυκλετες που κερδιζουν και ειναι φιλικες προς τον αναβατη στους αιωνες των αιωνων. Αυτη ειναι η ιδιαιτεροτητα τους με τα οποια μειονεκτηματα. Η ΗΟΝDA απο περσι φανηκε οτι ναι μεν ο Μαρκεθ ειναι σε αλλο επιπεδο... Αλλα το ανησυχητικο ηταν οι τελευταιες θεσεις του Λορενθο καθως και οτι οι υπολοιποι με Honda ειχαν θεματα. Οποτε καθε χρονο εχεις μια μοτοσυκλετα που ισως χρειαζεται να στηθει απο την αρχη λογω ελαστικων και να απαιτει και αλλο στυλ οδηγησης. Το οτι στην πρεμιερα πηγε να τους περασει ολους ο Μαρκεθ ειναι απλα υποθεση και ιστορια με κακο αποτελεσμα για αυτον. Τον πουλησε δις η μοτο και την πληρωσε ασχημα. Πολυ ασχημα.

  9. #84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Triathlon 7 Προβολή μηνύματος
    Βλέπω συνέχεια πολλούς να ασκούν αρνητική κριτική στον ΜΜ για το ατύχημα που είχε, επαναλαμβάνοντας ξανά και ξανά την φράση "κάποτε θα την πάταγε".
    Πέρα από κάποια ψήγματα αρνητικών συναισθημάτων που διαφαίνονται (για να το αποδώσω ευγενικά), φαίνεται να ξεχνούν (σκόπιμα;] ότι την "έχει ξαναπατήσει και μάλιστα πιο σοβαρά".
    Και τότε, τα ίδια - ωραία και συναρπαστικά - έκανε. Από τελευταίος στον αγώνα, τερμάτιζε πρώτος.
    Και τότε και τώρα και στο μέλλον το ίδιο αίμα πρωταθλητή είχε και - νομίζω - θα συνεχίσει να έχει.
    Προς τέρψη και απόλαυση κάθε εραστή (και όχι απλό οπαδό) των MotoGP.



    Άσχετο, αλλά άλλη μία ανακρίβεια που διαβάζω επαναλαμβανόμενα είναι για τα Ducati. Ότι "ο μόνος που μπορούσε να την πάει" ήταν ο (εκπληκτικός ομολογώ) CS".
    Και εδώ ξεχνάνε κάποιοι φίλοι, ότι το πρώτο πρωτάθλημα στη σύγχρονη εποχή για τους κόκκινους, πιθανόν να το είχε κατακτήσει ο Capirossi αν δεν είχε χάσει πολύτιμους βαθμούς στο ανυπαίτιο ατύχημα με τον Gibernau στην Catalunya το 2006.

    "Numbers don't l1e" Μάι φρέν-ντ, που έγραφε κι ο σχωρεμένος ο Nicky. Και στην περίπτωσή του ,και στην περίπτωση των πτώσεων του 93. Δεν είναι χαιρεκακία, είναι στατιστική. Το Χόντα έχει σακατέψει κόσμο.

    Αν ο Καπιροσσι δεν είχε ατύχημα , κι αν ο Μαρκ δεν είχε ατυχυμα,κι αν ο Ροσσι δεν είχε ατύχημα κι αν,κι αν, κι αν.....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #85
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    βασικά όλοι μπορούν και χωρίς ατύχημα απλά θα μείνουν λίγο πίσω στις θέσεις.
    Τα περισσότερα ατυχήματα στον μηχανοκίνητο αθλητισμό έρχονται γιατι πιέζει ο οδηγός παραπάνω απο όσο μπορούν τα λάστιχα, η μηχανή ή και οι ικανότητες του και όχι απο ατυχία.


    παρεμπιπτόντως ο Petrouci γαμιέται λίγο ναι;

  11. #86
    ο Πετρουτσι γιατι;
    εκανε/ειπε κατι;

  12. #87
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FotisFz1 Προβολή μηνύματος
    ο Πετρουτσι γιατι;
    εκανε/ειπε κατι;
    μπορεί να πείτε οτι ήταν racing incident αλλά για μένα αυτός φταίει για τον χαμό που έκανε σε Ζάρκο και Ντόβι
    προσωπικές εμπάθειες (αδικαιολόγητες ίσως) αλλά να πάει να γ@μηθεί. ποτε δεν τον χώνεψα

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    μπορεί να πείτε οτι ήταν racing incident αλλά για μένα αυτός φταίει για τον χαμό που έκανε σε Ζάρκο και Ντόβι
    προσωπικές εμπάθειες (αδικαιολόγητες ίσως) αλλά να πάει να γ@μηθεί. ποτε δεν τον χώνεψα
    Και εγώ ποτέ δεν τον χωνεψα αλλά δε νομίζω ότι φταίει αυτός. Βασικά δε φταίει κανείς τους και ας ξεκινησε ολο αυτο απ αυτον
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #89
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Και εγώ ποτέ δεν τον χωνεψα αλλά δε νομίζω ότι φταίει αυτός. Βασικά δε φταίει κανείς τους και ας ξεκινησε ολο αυτο απ αυτον
    βασικά τη μαλακία δεν την έκανε στην επίμαχη αριστερή αλλά στη πρώτη στροφή που χώθηκε αδικαιολόγητα σε όλο το γκρούπ μπροστά του. Τους εβγαλε off balance όλους δίπλα του με το "θα σας περάσω όλους τώρα να δείτε πόσο γρήγορος είμαι επιτέλους που λεει ο μπαμπάς μου τόσα χρόνια"

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    βασικά τη μαλακία δεν την έκανε στην επίμαχη αριστερή αλλά στη πρώτη στροφή που χώθηκε αδικαιολόγητα σε όλο το γκρούπ μπροστά του. Τους εβγαλε off balance όλους δίπλα του με το "θα σας περάσω όλους τώρα να δείτε πόσο γρήγορος είμαι επιτέλους που λεει ο μπαμπάς μου τόσα χρόνια"
    Α αυτο δε το είδα. Για άλλη φορά γ@μιεται λοιπόν
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. MotoGP 2020 Misano 13/09/2020
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 145
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2020, 00:26
  2. MotoGP 2020/BMW M Grand Prix of Styria 21 Aug - 23 Aug
    από FotisFz1 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2020, 13:35
  3. MotoGP 2020 myWorld Motorrad Grand Prix von Österreich Red Bull Ring - Austria
    από FotisFz1 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 203
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2020, 16:10
  4. MotoGP 2020 Brno
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 149
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2020, 14:33
  5. Motogp Catalunya Montmelo
    από panayiotis στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF