Σελίδα 6 από 13 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 192

Θέμα: Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου ; - Seagull edition

  1. #76
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    αν την κανεις την @@κία και κοιτάξεις να βάλεις μπαγαζιέρα (μονο και μονο για το κωλοκράνος) τουλάχιστο οι look adve κουβάδες όπως ο παρακάτω είναι πιο ταιριαστοί
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DLM46B_E251.jpg 
Προβολές:	365 
Μέγεθος:	90,8 KB 
ID:	421300
    https://www.ebay.com/itm/Top-Case-Gi...-/401755222812


    τα μηχανάκια αυτά έχουν τα δικά τους αξεσουάρ μπαγάζια και μπορεί να είναι αισθητά αποδεκτά όπως παρακάτω
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	maxresdefault.jpg 
Προβολές:	364 
Μέγεθος:	45,1 KB 
ID:	421301
    you rise you fall you're down then you rise again

  2. #77
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    yolo - yolo, δε θα δώσουμε και κώλο να τα φάμε στο τουόνο

    Χόνδα, γιου μιτ δι νάϊσεστ ππλ λέμε
    αφού είσαι κουτάκιας.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #78
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Χόνδα, γιου μιτ δι νάϊσεστ ππλ
    marcmarquez93 likes this post.
    porca miseria.

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μιλάς για κούτα Θωμά ε ;
    Όπως το λες, δεν με νοιάζει το πουλ μουρ ή το μηχανάκι να είναι στημένο για πίστα
    Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μου αρέσει όταν το κοιτάω, θεωρώ προσωπικά ότι είναι από τα πιο σημαντικά κριτήρια επιλογής διτρόχου...
    Όχι απαραίτητα κούτα, ειδικά για το NC μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τα μοντέλα του 2021.

    Αλλά ένα καινούριο CB500X θα ήταν ταμάμ

  5. #80
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    To " Είναι όλο προσόντα" το παραβλέπω ,αλλά 4500+ μεταχειρισμένο 250 εν μέσω κορωνοιού και ενφια
    Επειδή βλέπω ότι συχνά αναφέρεσαι στις τιμές, δε μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου
    Αυτός είναι και ένας λόγος που προσανατολιζομαι προς αγορά καινούργιου, παρόλο που μεχρι και πριν το 2019 δεν είχα αγοράσει ποτέ στη ζωή μου καινούργιο όχημα
    Η αγορά από το 2012-13 και μετά έγινε πολύ περίεργη, και όσο πάει και χειροτερεύει
    Είναι αδιανόητο όσο σε καλή κατάσταση να είναι ένα όχημα, να αξιώνει κάποιος το 80% της αρχικής τιμής αγοράς του μετά από 7 χρόνια
    Δηλαδή ένα μηχανάκι που έκανε 12 χιλιάρικα κούτα το 2013, να πωλείται σήμερα 9 και 9.5 χιλιάρικα, όσο λίγα χιλιόμετρα ή όσα έξτρα και αν έχει
    Θα έχω δηλαδή ζεστό ένα δεκάρικο, και δε βάζω και άλλα 2 χιλιάρικα σε μια κάρτα να πάω να πάρω κάτι του κουτιού;
    Θα μου πεις ελεύθερη αγορά έχουμε, αλλά οκ, καλό είναι να έχουμε και λίγο αυτογνωσία στις κινήσεις μας
    Τελευταία τροποποίηση από AristidisZ; 30/09/2020 στις 19:58.

  6. #81
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    To λοιπόν, πήγα χτες και πήρα test ride το g 310 gs

    Ξεκινώντας από τα αρνητικά, ξενέρωσα με τον ήχο του απίστευτα :P

    Επίσης μου φάνηκε αρκετά μαλακό το μπροστινό, ενώ μου δημιούργησε ένα άγχος το μπροστινό φρένο, μου έδωσε την εντύπωση ότι μπορεί να είναι ανεπαρκές, βέβαια δεν έκανα φρενάρισμα πανικού να δω πως συμπεριφέρεται

    Θα ήθελα και λίγο γκαζάκι παραπάνω φυσικά

    Πάμε τώρα και στα καλά:

    Ωραία & ξεκούραστη θέση οδήγησης (για το size μου τουλάχιστον), πολύ ευέλικτο, ωραία εμφάνιση (για τα γούστα μου), κατανάλωση χώμα (4.2 σε μηχανάκι test ride), και εξαιρετικό χρηματοδοτικό (50% μπροστά - 24 άτοκες), με ασφάλεια κλοπής (εγώ κάνω πάντα στις μοτό) & 3 χρόνια εγγύησης

    Το σκέφτομαι αρκετά...

    Off topic, περίεργο πράγμα ρε παιδί μου ο ανθρώπινος εγκέφαλος

    Παρόλο που έχω να οδηγήσω μοτοσικλέτα 20 μήνες, με το που ανέβηκα πάνω αμέσως ξεκίνησαν οι συγκρίσεις με το Hornet και όχι με το παπί

    Ήταν σαν να το είχα καβαλήσει τελευταία φορά πριν 2 μέρες, και δεν είχα ποτέ πάπια

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Επειδή βλέπω ότι συχνά αναφέρεσαι στις τιμές, δε μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου
    Αυτός είναι και ένας λόγος που προσανατολιζομαι προς αγορά καινούργιου, παρόλο που μεχρι και πριν το 2019 δεν είχα αγοράσει ποτέ στη ζωή μου καινούργιο όχημα
    Η αγορά από το 2012-13 και μετά έγινε πολύ περίεργη, και όσο πάει και χειροτερεύει
    Είναι αδιανόητο όσο σε καλή κατάσταση να είναι ένα όχημα, να αξιώνει κάποιος το 80% της αρχικής τιμής αγοράς του μετά από 7 χρόνια
    Δηλαδή ένα μηχανάκι που έκανε 12 χιλιάρικα κούτα το 2013, να πωλείται σήμερα 9 και 9.5 χιλιάρικα, όσο λίγα χιλιόμετρα ή όσα έξτρα και αν έχει
    Θα έχω δηλαδή ζεστό ένα δεκάρικο, και δε βάζω και άλλα 2 χιλιάρικα σε μια κάρτα να πάω να πάρω κάτι του κουτιού;
    Θα μου πεις ελεύθερη αγορά έχουμε, αλλά οκ, καλό είναι να έχουμε και λίγο αυτογνωσία στις κινήσεις μας
    Ο Μπάκλης αναφέρεται σε τιμές προσπαθεί να δίνει συμβουλές και εννοείται συνεχίζει απτόητος για πάρτη του τις μλκίες
    Λες καινούργιο οκ peace of mind κλπ ...Είσαι σίγουρος όμως
    Το τελευταίο κούτα όχημα που πήρα ήταν το 2010 ένα ιαπωνικό επώνυμο ΙΧ τογιότα.Του φέρομαι ακόμα τρυφερά όπως την πρώτη μέρα.
    Χλμ 81000 και σέρβις ακόμα όπως κάθε χρόνο στην αντιπροσωπεία ...πώς με αντάμειψε ?
    Καίει πια ένα λίτρο λάδι κάθε 5000χλμ με πολύ συνετή οδήγηση.
    Δυστυχώς τα οχήματα κατασκευάζονται εδώ και χρόνια με σύντομη ημερομηνία λήξης

  8. #83
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Δεν είναι ότι αγχώνομαι υπό την έννοια ότι το μηχανάκι που θα πάρω θα είναι κακοσυντηρημένο και θα βγάλει Χ, Υ, Ζ προβλήματα

    Είναι ότι θεωρώ εκτός πραγματικότητας την αξίωση για την απομείωση αξίας των ΜΤΧ οχημάτων που παίζουν στη γύρα, οπότε απλά δεν ασχολούμαι

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #84
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ο Μπάκλης αναφέρεται σε τιμές προσπαθεί να δίνει συμβουλές και εννοείται συνεχίζει απτόητος για πάρτη του τις μλκίες
    Λες καινούργιο οκ peace of mind κλπ ...Είσαι σίγουρος όμως
    Το τελευταίο κούτα όχημα που πήρα ήταν το 2010 ένα ιαπωνικό επώνυμο ΙΧ τογιότα.Του φέρομαι ακόμα τρυφερά όπως την πρώτη μέρα.
    Χλμ 81000 και σέρβις ακόμα όπως κάθε χρόνο στην αντιπροσωπεία ...πώς με αντάμειψε ?
    Καίει πια ένα λίτρο λάδι κάθε 5000χλμ με πολύ συνετή οδήγηση.
    Δυστυχώς τα οχήματα κατασκευάζονται εδώ και χρόνια με σύντομη ημερομηνία λήξης
    είναι γνωστό συγκεκριμένης χρονολογίας μοτερ όπως το vvti τρικύλινδρου 1,0 και του τετρακύλινδρου vvti 1,3 καταναλώνουν λάδι και μεγαλύτερη ποσότητα απο αυτό που καίει το δικό σου (νομίζω μάστερες έχουν βρει λύση με αλλαγή τσιμουχάκια βαλβίδων) αλλά είναι όντως θέμα να σου συμβεί
    δεν παέι να πει οτι το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα μοτερ της toyota ή άλλα ιαπωνικά brands






    -Τα χρηματοδοτικά πρόγραμμα της bmw ήταν τα πιο ελκυστικά πάντα. Το θέμα είναι να ξεκαθαρίσεις αν θέλεις να αγοράσεις "πρόγραμμα" με λίγο μηχανάκι ή να παρεις ακριβό γιαπωνέζικο 250ρι για μια ζωή.
    Και αν δεν τα έχεις τα παραπάνω για στην honda, πήγαινε μια βόλτα στην suzy κάνε ενα τεστ το vstrom250 συνεχίζουν να το προωθούν στα 4900 που ποιοτικά ΔΕΝ έχει αντίπαλο(συμπεριλαμβάνοντας και το versys300 μεσα).
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #85
    αφού κοιτάς 250αρια τότε τα wr250x/r είναι αυτά που ζητάς.

    είναι πολύ ψηλά μηχανάκια όμως
    MM#93

  11. #86
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    -Τα χρηματοδοτικά πρόγραμμα της bmw ήταν τα πιο ελκυστικά πάντα. Το θέμα είναι να ξεκαθαρίσεις αν θέλεις να αγοράσεις "πρόγραμμα" με λίγο μηχανάκι ή να παρεις ακριβό γιαπωνέζικο 250ρι για μια ζωή.
    Και αν δεν τα έχεις τα παραπάνω για στην honda, πήγαινε μια βόλτα στην suzy κάνε ενα τεστ το vstrom250 συνεχίζουν να το προωθούν στα 4900 που ποιοτικά ΔΕΝ έχει αντίπαλο(συμπεριλαμβάνοντας και το versys300 μεσα).
    Κοίτα δεν έχω σκοπό να κρατήσω 250ρι μια ζωή, είμαι σε μια περίοδο τώρα που για Χ, Υ, Ζ λόγους δε θέλω να πάρω μεγάλη μηχανή, ή για να το πω καλύτερα, δε θέλω να δώσω τα χρήματα που απαιτούνται για "φρέσκια" μεγάλη μηχανή

    Το Σουτζούκι δε μου αρέσει καθόλου σχεδιαστικά, ειδικά όταν βλέπω τη μούρη του μου προξενεί αηδία

    Στο μυαλό μου, τη μηχανή πρέπει να την κοιτάς και να σου αρέσει, μπορεί να είναι δική μου ιδιοτροπία, αλλά έτσι το βλέπω

    Συν τοις άλλοις, αν μου φάνηκαν λίγα τα 34 άλογα, πως θα νιώσω στα 25 ;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    αφού κοιτάς 250αρια τότε τα wr250x/r είναι αυτά που ζητάς.

    είναι πολύ ψηλά μηχανάκια όμως
    Εντάξει, ψηλό αγόρι είμαι

    Oύτως ή άλλως τέτοιου στυλ μηχανή δε με εξυπηρετεί σε αρκετά θέματα (ABS, ηλικία κλπ κλπ)

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #87
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.819
    Φιλε, μην παρεις τιποτα...Καθισε με το παπι & οταν εισαι ετοιμος, παρε αυτο που σου αρεσει καλυτερα
    Μην μπλεξεις με αγοραπωλησιες, χωρις λογο...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Κοίτα δεν έχω σκοπό να κρατήσω 250ρι μια ζωή κλπ κλπ
    Ο θείος μου έψαχνε τέτοια μηχανάκια και κατάληξε σε 2 μικρά ADV το 2,5 χόντα
    που λέει και ο φίλος πριν και το 3,9 ΚΤΜ (αν θυμάμαι καλά και είναι τόσο)
    Καίνε λέει όσο τα παπιά κλπ κλπ
    Άρα πουλάς και τα παπιά και καλή ψυχή
    Αν αύριο θες μεγάλο κρατάς αυτά για καθημερινά και καβατζώνεις και δεύτερα ζαντολάστιχα
    για καμιά εντουράδα την Κυριακή


    Αυτά λέει ο θείος όμως εγώ δεν έχω ιδέα

  14. #89
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Έχω αρχίσει να σκέφτομαι πολύ σοβαρά το CB500X, αλλά λίγο η τηλεεργασία, λίγο που βλέπω να τρώμε λουκετάρα οσονούπω, λίγο που σε 2 μήνες αλλάζει ο χρόνος, ψιλοκολλάω ρε γμτ...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Έχω αρχίσει να σκέφτομαι πολύ σοβαρά το CB500X, αλλά λίγο η τηλεεργασία, λίγο που βλέπω να τρώμε λουκετάρα οσονούπω, λίγο που σε 2 μήνες αλλάζει ο χρόνος, ψιλοκολλάω ρε γμτ...
    Περιμενε λιγο ακομη. την αρχη της νεας χρονιας.
    Quod me nutrit... me destruit.....

Σελίδα 6 από 13 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου;
    από BLiTzER στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1186
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2024, 21:04
  2. Ποιό να είναι το επόμενο?
    από xrlantz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2008, 10:12
  3. Το επομενο μηχανακι του Oldman..
    από FestoNero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2007, 19:46
  4. Ποιο είναι το επόμενο Track Day
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 10:39
  5. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF