Σελίδα 9 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 192

Θέμα: Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου ; - Seagull edition

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Βασικά έχει ίδια τιμή με το ΜΤ7, το γυμνό φυσικά. Οπότε φαντάζομαι αυτός που επιλέγει το Χοντα μάλλον το κάνει αρκετά συνειδητοποιημένα. Σε αυτή την λογική τιμή των 6.000-7.000 € όσες θεωρητικές ασκήσεις και αν κάνω στο μυαλό μου πάντα στο ΜΤ7 καταλήγω (του οποίου την εμφάνιση συνήθισα κιόλας μετά από τόσα χρόνια).

  2. #122
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Για εμένα δεν υπάρχει δίλημμα.
    Αν η αγορά είναι μεταβατική και σε δύο χρόνια παει για άλλα, ΚΤΜ με κλειστά τα μάτια.

    Αν δεν είναι και μιλάμε για γάμο, το CB.

    Εκτός αν μένεις κοντά σε καλό συνεργείο ΚΤΜ και μπορείς / θέλεις να πληρώνεις την ακριβότερη και συχνότερη συντήρηση του.


    Προσωπικά αν και σιτεμένος το ΚΤΜ θα έπαιρνα. Ταξίδι δεν κάνω, μόνος θα βολταρω μέσα και γυρω από την πολη, κοντά σε καλό συνεργείο μένω, ανέβηκα πανω και πολυ μου άρεσε η θέση οδήγησης, στα λεφτά κολλάω λίγο αλλά λεπτομέρειες.
    Ρε παιδια το κριτηριο του ακομα δεν πηρα την μηχανη(και ποσο μαλλον κουτα) σκεφτομαι να την δωσω και παραλληλα ποσο θα στοιχισει και αν εχει μεταπωλητικη αξια και και και.... Ποτε δεν το καταλαβα, αν δεν εισαι σίγουρος για την αγορα που πας να κανεις απλα μην την κανεις, αστο να ωριμάσει μεσα σου και αποφασισε με την λογικη, δεν ξερω εγω μονο ειμαι συναισθηματικα δεμενος με τα αντικείμενα που περναω καποιες στιγμες μαζι τους η προκειται περι βιτσιου να αλλαζεις μηχανες σα τα πουκαμισα;;;

  3. #123
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδια το κριτηριο του ακομα δεν πηρα την μηχανη(και ποσο μαλλον κουτα) σκεφτομαι να την δωσω και παραλληλα ποσο θα στοιχισει και αν εχει μεταπωλητικη αξια και και και.... Ποτε δεν το καταλαβα, αν δεν εισαι σίγουρος για την αγορα που πας να κανεις απλα μην την κανεις, αστο να ωριμάσει μεσα σου και αποφασισε με την λογικη, δεν ξερω εγω μονο ειμαι συναισθηματικα δεμενος με τα αντικείμενα που περναω καποιες στιγμες μαζι τους η προκειται περι βιτσιου να αλλαζεις μηχανες σα τα πουκαμισα;;;
    Δε συμφωνώ, παρόλο που και εγώ δένομαι με τα οχήματά μου, και σίγουρα αργώ να τα αλλάξω, σαφώς και θα κοιτάξω την μεταπωλητική της αξία, για πολλούς και διάφορους λόγους

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #124
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδια το κριτηριο του ακομα δεν πηρα την μηχανη(και ποσο μαλλον κουτα) σκεφτομαι να την δωσω και παραλληλα ποσο θα στοιχισει και αν εχει μεταπωλητικη αξια και και και.... Ποτε δεν το καταλαβα, αν δεν εισαι σίγουρος για την αγορα που πας να κανεις απλα μην την κανεις, αστο να ωριμάσει μεσα σου και αποφασισε με την λογικη, δεν ξερω εγω μονο ειμαι συναισθηματικα δεμενος με τα αντικείμενα που περναω καποιες στιγμες μαζι τους η προκειται περι βιτσιου να αλλαζεις μηχανες σα τα πουκαμισα;;;
    Δεν ξέρω αν πρόκειται για βίτσιο, σε 32 χρόνια έχουν περασει απο την κατοχή μου 4 όλες κι όλες, αλλά αλίμονο αν δεν μετράς τα παντα σε μία αγορά.

    Δεν γερνάνε όλες οι μοτοσικλέτες με τον ίδιο τρόπο, δεν είναι όλοι οι μοτοσικλετιστές στην ίδια φάση.
    Άλλος θέλει μετακίνηση αστική, άλλος δικαβαλο ταξίδι, άλλος είναι έμπειρος άλλος όχι.
    Αλλιώς θα αγοράσει ο νέος αναβάτης, αλλιώς ένας παλιος. Όπως είπα θα αγόραζα το ΚΤΜ γιατί πλεον κάνω 5-7Κ χλμ και θα έβγαζε άνετα δεκαετία στα χέρια μου.

  5. #125
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω αν πρόκειται για βίτσιο, σε 32 χρόνια έχουν περασει απο την κατοχή μου 4 όλες κι όλες, αλλά αλίμονο αν δεν μετράς τα παντα σε μία αγορά.

    Δεν γερνάνε όλες οι μοτοσικλέτες με τον ίδιο τρόπο, δεν είναι όλοι οι μοτοσικλετιστές στην ίδια φάση.
    Άλλος θέλει μετακίνηση αστική, άλλος δικαβαλο ταξίδι, άλλος είναι έμπειρος άλλος όχι.
    Αλλιώς θα αγοράσει ο νέος αναβάτης, αλλιώς ένας παλιος. Όπως είπα θα αγόραζα το ΚΤΜ γιατί πλεον κάνω 5-7Κ χλμ και θα έβγαζε άνετα δεκαετία στα χέρια μου.
    Νταξει πολυ λογικο μου φενεται σε 32 χρονια 4 μοτόρια αλλα τωρα να παρω κουτα μηχανη κ να σκέφτομαι σε 2 χρονια να την πουλησω(ενω ακομα δεν την εχω αγορασει) και ποσο θα κάνει, εαν περναω καλα μαζι της προφανος και δεν θα την δωσω σε 2 χρονια και προφανος δεν θα μου καίγεται και καρφι αν και οταν την δωσω ασ κοστιζει και 500 ευρώ!!! Φυσικα και θα τα μετρησω ολα σε μια αγορα αλλα σίγουρα οχι το ποσο θα κανει οταν και αν την πουλησω, την πέρνω για ευχαρίστηση και οχι για να την εμπορευτω να βγαλω χρημα, και για να μην ξεφευγουμε απτο θεμα κ'εγω το πορτοκαλι θα επερνα και ασ ημουν και καθε τριτη μαστορα αφου με ξεταυλωνει!!!

  6. #126
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Ας σταματησει αυτη η καραμελα με την ΚΤΜ περι καθε Τριτης μαστορα και περι μη αξιοπιστιας.Πλεον οι ΚΤΜ ειναι μια πολυ αξιοπιστη εταιρεια (αν και παντα ηταν ασχετως αν δεν ειχαμε τις γνωσεις του τι καβαλαμε και πως το δουλευουμε αυτον τον ημι-αγωνιστικο κινητηρα και πως τον συντηρουμε και καθε ποτε χρειαζεται συντηρηση) μπορω να πω ακριβη,με αγωνιστικα γονιδια χωματινα κυριως αλλα και μη,με πολυ aftersale και πολυ aftertuning,που απευθυνεται κυριως σε νεους εν σωματι αλλα και στην ψυχη.

    Το ΚΤΜ 390 ADV κατ εμε ειναι ανωτερο σε ολα.Σε βαρος,σε αναρτησεις,σε ηλεκτρονικα βοηθηματα (τα οποια απενεργοποιουνται κιολας) σε PowerParts κτλ.Καλο και το CB 500 X εννοειται,πιο συνειδητοποιημενη επιλογη,για καποιον που θελει πιο ταξιδιαρικη φαση και οχι τοσο Οff.(οχι οτι δε παει Off αν τυχει)

    Οποτε για μενα δεν υπαρχει συγκριση υπαρχει μονο ο λογος για τον οποιο το θελεις,τι χρηση θα κανεις και τι θελουν τα ματια σου να βλεπουν στο γκαραζ σου.
    Τελευταία τροποποίηση από Akalestos; 28/02/2021 στις 17:08.

  7. #127
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Τι θελουν τα ματια σου να βλεπουν στο γκαραζ σου.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Logo-Honda.jpg 
Προβολές:	164 
Μέγεθος:	71,6 KB 
ID:	425891




    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Logo-Honda.jpg 
Προβολές:	164 
Μέγεθος:	71,6 KB 
ID:	425891



    Δεν κοιτάς κάνα integra??? Θα σου έλεγα xadv αλλά ανεβαίνει στα λεφτά

    Ξέρω ξέρω τώρα θα μου την πέσουν όλοι ότι είμαι σκουτερακιας
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  9. #129
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδια το κριτηριο του ακομα δεν πηρα την μηχανη(και ποσο μαλλον κουτα) σκεφτομαι να την δωσω και παραλληλα ποσο θα στοιχισει και αν εχει μεταπωλητικη αξια και και και.... Ποτε δεν το καταλαβα, αν δεν εισαι σίγουρος για την αγορα που πας να κανεις απλα μην την κανεις, αστο να ωριμάσει μεσα σου και αποφασισε με την λογικη, δεν ξερω εγω μονο ειμαι συναισθηματικα δεμενος με τα αντικείμενα που περναω καποιες στιγμες μαζι τους η προκειται περι βιτσιου να αλλαζεις μηχανες σα τα πουκαμισα;;;
    Μονο ενα ψυχροαιμο ερπετοειδες εδω μεσα μπορει να στο απαντησει αυτο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #130
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Δεν κοιτάς κάνα integra??? Θα σου έλεγα xadv αλλά ανεβαίνει στα λεφτά

    Ξέρω ξέρω τώρα θα μου την πέσουν όλοι ότι είμαι σκουτερακιας
    Εμ δεν είσαι ;

    Το X-ADV ναι, γιατί γαμεί από σχεδιαστικής πλευράς, αλλά μαμάνε και τα 13 που θέλει, δυστυχώς...

    Το Integra δεν μου αρέσει

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #131
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Εμ δεν είσαι ;

    Το X-ADV ναι, γιατί γαμεί από σχεδιαστικής πλευράς, αλλά μαμάνε και τα 13 που θέλει, δυστυχώς...

    Το Integra δεν μου αρέσει
    Θα σου περασει μεθαυριο με την σομπα μην ανυσηχεις το ειχα παθει κεγω, ολα καλα θα πανε!ρε φιλε εισαι σίγουρος οτι χρειαζεσαι ολον αυτο τον ογκο για την χρηση που θα κανεις;η εχεις μπει λιγο στο τρυπακι της νεας μοδας που γυρνανε ολοι μεστα στενα με τα on off;για ξανασκεψουτο λιγο και για να κανω και λιγο τον δικηγόρο του διαβολου και να συμπαρασταθω στον φιλο που προτεινει x adv θα αντιπροτεινω ak550! Κριμα παληκαρι σα τα κρυα τα νερά να γυρνας με την μπαμπο..... Τσ τσ τσ....
    Τελευταία τροποποίηση από Mr_Overdose; 26/02/2021 στις 20:00.

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Εμ δεν είσαι ;

    Το X-ADV ναι, γιατί γαμεί από σχεδιαστικής πλευράς, αλλά μαμάνε και τα 13 που θέλει, δυστυχώς...

    Το Integra δεν μου αρέσει
    14 για καινούργιο δεν ξέρω τι παίζει σε μεταχειρισμένα

  13. #133
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Θα σου περασει μεθαυριο με την σομπα μην ανυσηχεις το ειχα παθει κεγω, ολα καλα θα πανε!ρε φιλε εισαι σίγουρος οτι χρειαζεσαι ολον αυτο τον ογκο για την χρηση που θα κανεις;η εχεις μπει λιγο στο τρυπακι της νεας μοδας που γυρνανε ολοι μεστα στενα με τα on off;
    Ποια μόδα ρε πατριώτη, που όταν κυκλοφορούσαν τα XT τα DΤ και τα XLR στα στενά δεν υπήρχαν σκούτερ στην Ελλάδα

    Και σιγά τον όγκο που έχουν τα μηχανάκια που συζητάμε εδώ...

    Aπό εκεί και πέρα, τη δουλειά μου μια χαρά τη κάνω και με το παπί, η μηχανή όμως είναι κάτι παραπάνω από μέσο μετακίνησης, σίγουρα οι περισσότεροι που γράφουν εδώ το ξέρουν καλά

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #134
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Δεν κοιτάς κάνα integra??? Θα σου έλεγα xadv αλλά ανεβαίνει στα λεφτά

    Ξέρω ξέρω τώρα θα μου την πέσουν όλοι ότι είμαι σκουτερακιας
    Στο τελος μας βλεπω ολους σε κανα σκουτερ να καταληγουμε κανα Beverly 350 κανα Sym Maxsym TL 500 και να λεμε "ποιες μηχανες τωρα δε βαριεσαι" χαχαχα

  15. #135
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ποια μόδα ρε πατριώτη, που όταν κυκλοφορούσαν τα XT τα DΤ και τα XLR στα στενά δεν υπήρχαν σκούτερ στην Ελλάδα

    Και σιγά τον όγκο που έχουν τα μηχανάκια που συζητάμε εδώ...

    Aπό εκεί και πέρα, τη δουλειά μου μια χαρά τη κάνω και με το παπί, η μηχανή όμως είναι κάτι παραπάνω από μέσο μετακίνησης, σίγουρα οι περισσότεροι που γράφουν εδώ το ξέρουν καλά
    Καλα παλια δεν υπηρχαν ουτα τα air condition και δουλευαμε παραθυρο τι να κανουμε να γυρισουμε στο '60 δλδ μου λες;

Σελίδα 9 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου;
    από BLiTzER στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1186
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2024, 21:04
  2. Ποιό να είναι το επόμενο?
    από xrlantz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2008, 10:12
  3. Το επομενο μηχανακι του Oldman..
    από FestoNero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2007, 19:46
  4. Ποιο είναι το επόμενο Track Day
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 10:39
  5. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF