Σελίδα 10 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 192

Θέμα: Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου ; - Seagull edition

  1. #136
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ποια μόδα ρε πατριώτη, που όταν κυκλοφορούσαν τα XT τα DΤ και τα XLR στα στενά δεν υπήρχαν σκούτερ στην Ελλάδα

    Και σιγά τον όγκο που έχουν τα μηχανάκια που συζητάμε εδώ...

    Aπό εκεί και πέρα, τη δουλειά μου μια χαρά τη κάνω και με το παπί, η μηχανή όμως είναι κάτι παραπάνω από μέσο μετακίνησης, σίγουρα οι περισσότεροι που γράφουν εδώ το ξέρουν καλά
    Εγώ, σίγουρα....
    Χθες παρέλαβα το παπί... Καλό, χρυσό, βολικό, οικονομικό, αλλά μηχανή ΔΕΝ είναι....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #137
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Καλα παλια δεν υπηρχαν ουτα τα air condition και δουλευαμε παραθυρο τι να κανουμε να γυρισουμε στο '60 δλδ μου λες;
    Σου λέω ότι τα on-off ήταν μόδα από τότε που ο Γαρδέλης τραγουοδούσε "με λένε Αλέξη σε λένε Σοφία" (και μάλλον από πιο παλιά) και εγώ ήμουν στην κούνια (1983), δεν είναι κάτι που προέκυψε στην μοτοσυκλετιστική μας κουλτούρα χτες

    Βγάλε καμιά φωτό ρε Buckley

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #138
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Σου λέω ότι τα on-off ήταν μόδα από τότε που ο Γαρδέλης τραγουοδούσε "με λένε Αλέξη σε λένε Σοφία" (και μάλλον από πιο παλιά) και εγώ ήμουν στην κούνια (1983), δεν είναι κάτι που προέκυψε στην μοτοσυκλετιστική μας κουλτούρα χτες

    Βγάλε καμιά φωτό ρε Buckley
    Εχεις δικιο φιλε μου και το συμμερίζομαι αυτο, συγγνώμη αν ακουστικα καπως επιθετικος δεν ειχα τετοια προθεση ωστοσο δεν υπαρχει κανενα νοημα να πηγαινουμε πισω, οι εποχες αλλαζουν και εξελίσσονται οπως και η τεχνολογια, το point της σκεψης μου ειναι οτι πρεπει να αγοράζεις συμφωνα με τις αναγκες σου και συγουρα το αισθητικο κομματι παιζει και αυτό πολυ μεγαλο ρόλο. Πριν 10+ χρονια ηταν must να εχεις 1000αρα+ ειδάλλως ησουν παρακατιανος, ητανε ομως και οι εποχες που δεναμε τα σκυλια με τα λουκανικα,τωρα τα αφορισμενα σκουτερ εχουνε παρει κεφαλι και αυτο κατι σημαινει, μπορει για καποιους να μην θεωρούνται μηχανες και και και.... Για πολλους ομως ειναι η χρυσή τομη, το σημαντικοτερο ειναι να εισαι ευχαριστημενος και ευτυχισμένος με την επιλογη σου εν τέλει!
    Τελευταία τροποποίηση από Mr_Overdose; 27/02/2021 στις 10:19.

  4. #139
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Εχεις δίκιο φιλε μου και το συμμερίζομαι αυτο, συγγνώμη αν ακουστικα καπως επιθετικος δεν ειχα τετοια προθεση ωστοσο δεν υπαρχει κανενα νοημα να πηγαινουμε πισω, οι εποχες αλλαζουν και εξελίσσονται οπως και η τεχνολογια, το point της σκέψης μου ειναι οτι πρεπει να αγοράζεις συμφωνα με τις αναγκες σου και συγουρα το αισθητικο κομματι παιζει και αυτό πολυ μεγαλο ρόλο. Πριν 10+ χρονια ηταν must να εχεις 1000αρα+ ειδάλλως ησουν παρακατιανος, ητανε ομως και οι εποχες που δεναμε τα σκυλια με τα λουκανικα,τωρα τα αφορισμενα σκουτερ εχουνε παρει κεφαλι και αυτο κατι σημαινει, μπορει για καποιους να μην θεωρούνται μηχανες και και και.... Για πολλους ομως ειναι η χρηση τομη, το σημαντικοτερο ειναι να εισαι ευχαριστημενος και ευτιχισμενος με την επιλογη σου εν τέλει!
    Mr Overdose, καταλαβαίνω τι λες και μέχρι ένα σημείο μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου.
    Σε κάποιους αρέσουν τα σκούτερ, τα προτιμούν και τα διαλέγουν.
    Σε κάποιους δεν αρέσουν τα σκούτερ, θέλουν μηχανή και τη διαλέγουν.
    Άλλοι θέλουν 1000αρα μηχανή και τη διαλέγουν.

    Η μοτοσυκλέτα ,και για πολλούς από εμάς, είναι hobby, πάθος, κ@υλα, etc. Οπότε πολλές φορές δεν διαλέγουμε με το πάνω κεφάλι.

    Σίγουρα αν παίρναμε μηχανή με βάση τις ανάγκες μας θα παίρναμε όλοι σκούτερ, μη πώ και ηλεκτρικά ποδήλατα.

    Προσωπικά έχω και σκούτερ για τα καθημερινά αλλά και μηχανάκι για καμιά βόλτα στον ελεύθερο μου χρόνο που πίστεψε με είναι πολύ λίγος και παρ'ολα αυτά προτιμώ να κρατάω και να συντηρώ μια μηχανή για αυτέ τις λίγες ώρες το χρόνο. Θα μπορούσα να παίζω golf

  5. #140
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Mr Overdose, καταλαβαίνω τι λες και μέχρι ένα σημείο μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου.
    Σε κάποιους αρέσουν τα σκούτερ, τα προτιμούν και τα διαλέγουν.
    Σε κάποιους δεν αρέσουν τα σκούτερ, θέλουν μηχανή και τη διαλέγουν.
    Άλλοι θέλουν 1000αρα μηχανή και τη διαλέγουν.

    Η μοτοσυκλέτα ,και για πολλούς από εμάς, είναι hobby, πάθος, κ@υλα, etc. Οπότε πολλές φορές δεν διαλέγουμε με το πάνω κεφάλι.

    Σίγουρα αν παίρναμε μηχανή με βάση τις ανάγκες μας θα παίρναμε όλοι σκούτερ, μη πώ και ηλεκτρικά ποδήλατα.

    Προσωπικά έχω και σκούτερ για τα καθημερινά αλλά και μηχανάκι για καμιά βόλτα στον ελεύθερο μου χρόνο που πίστεψε με είναι πολύ λίγος και παρ'ολα αυτά προτιμώ να κρατάω και να συντηρώ μια μηχανή για αυτέ τις λίγες ώρες το χρόνο. Θα μπορούσα να παίζω golf
    Δικαιωμα σου φιλε μου και καλα κανεις αφου εχεις την δυαντοτητα να κατεχεις και μπορεις να συντηρεις 2 μηχανακια κεγω μαζι σου ειμαι, για πεσμου ομως οταν ερθει η ωρα να σκεφτεις με το πανω κεφαλι εχοντας μια μοναδικη επιλογη και οντας οι δυνατοτητες σου(οικονομικα)περιορισμενες(οπως των περισσοτερων σημερα) τι θα επελεγες για την χρηση που κάνεις;

  6. #141
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Δικαιωμα σου φιλε μου και καλα κανεις αφου εχεις την δυαντοτητα να κατεχεις και μπορεις να συντηρεις 2 μηχανακια κεγω μαζι σου ειμαι, για πεσμου ομως οταν ερθει η ωρα να σκεφτεις με το πανω κεφαλι και οντας οι δυνατοτητες σου(οικονομικα)περιορισμενες(οπως των περισσοτερων σημερα) τι θα επελεγες για την χρηση που κάνεις;
    Mr.
    δεν στρογγυλεύονται όλα, μιλάτε για γούστα vs αναγκες μεταξύ ανθρώπων με διαφορετικές προτεραιότητες
    όσο μεγαλώνεις(εσύ και η δική σου οικογένεια) "οι ανάγκες" ξεπερνάνε τα γούστα, οπότε πάνω σε αυτό μη ψάχνεις τι πρέπει, τι είναι λογικό και τι παράλογο

    Αν ξεκινάς τώρα τον μοτοσυκλετισμό σκέψου οτι οι περισσότεροι που γράφουν καθημερινά ειναι "βετεράνοι" στον χώρο με ελάχιστο χρόνο(ανάγκες που λέγαμε) και αυτό που κρατάνε είναι τουλάχιστο το καθημερινό μπανιστήρι απο νεοεισερχόμενους να θυμούνται τα δικά τους
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #142
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Δικαιωμα σου φιλε μου και καλα κανεις αφου εχεις την δυαντοτητα να κατεχεις και μπορεις να συντηρεις 2 μηχανακια κεγω μαζι σου ειμαι, για πεσμου ομως οταν ερθει η ωρα να σκεφτεις με το πανω κεφαλι εχοντας μια μοναδικη επιλογη και οντας οι δυνατοτητες σου(οικονομικα)περιορισμενες(οπως των περισσοτερων σημερα) τι θα επελεγες για την χρηση που κάνεις;
    Όσο έχω τη δυνατότητα να έχω μηχανή, θα έχω μηχανή.
    Αν δεν είχα τη δυνατότητα τότε δε θα είχα και θα έπρεπε να βρώ τον καταλληλότερο τρόπο μετακίνησης μου σύμφωνα με τις ανάγκες μου.
    Αυτή ειναι η πραγματική απάντηση.

    Το σίγουρο είναι ότι αν υπήρχε οικονομική δυσκολία σίγουρα δεν θα επιβάρυνα τον οικονομικό οικογενειακό προυπολογισμό για αυτή μου την ανάγκη και πρόσεξε όντως τη θεωρώ ανάγκη για μένα.

    Ας γυρίσουμε όμως πίσω στο θέμα του AristidisZ

  8. #143
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    ΜΥ20, άσπρο ή κόκκινο ; :P

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #144
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Καλησπέρα,

    Φτιάσαμε στο χρώμα ε??

    Και τα δύο μου αρέσουν πολύ. Νομίζω το κόκκινο θα διάλεγα αν ήμουν στη θέση σου.

  10. #145
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα,

    Φτιάσαμε στο χρώμα ε??

    Και τα δύο μου αρέσουν πολύ. Νομίζω το κόκκινο θα διάλεγα αν ήμουν στη θέση σου.
    Ε όσο το ψειρίζω δε νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι, το πιο πιθανό να τελειώσουν και τα 20αρια και να θέλω +500 για το ίδιο μηχανάκι, δεν υπάρχει λόγος

    Και εγώ για κόκκινο το βλέπω

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #146
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Μη το ψειριζεις τραβα παρτο! Κοκκινο απο μενα. Με το καλο καλη αγορα φιλε να την χαρεις!

  12. #147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    ΜΥ20, άσπρο ή κόκκινο ; :P
    Κόκκινο μωρή Ολυμπιακάρα

  13. #148
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263

    To μηχανάκι - όπως και κάθε χόνδα - είναι για ολοκληρωμένους, ισορροπημένους και κατασταλαγμένους χαρακτήρες.

    Δεν έχει τα ξεσπάσματα της πρώτης νιότης αλλά την άποψη της γνώσης.

    Αφήνει πίσω του συμπλέγματα και αδυναμίες (Ευρωπαϊκά )και σε οδηγεί με σιγουριά και ασφάλεια σε κάθε συνθήκη.

    Θα είναι ο ώριμος σύντροφός σου σε ό,τι και αν κληθεί να κάνει.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	thanks.gif 
Προβολές:	204 
Μέγεθος:	1,9 KB 
ID:	425979


    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  14. #149
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Στα νέα εκτός covid και αστυνομοκρατίας, απόψε στο γκαράζ θα κοιμηθεί η καινούργια μου κουκλίτσα, φρέσκια φρέσκια και αστραφτερή, με μόλις 5 χλμ στο κοντέρ της

    Φωτός αύριο

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Στα νέα εκτός covid και αστυνομοκρατίας, απόψε στο γκαράζ θα κοιμηθεί η καινούργια μου κουκλίτσα, φρέσκια φρέσκια και αστραφτερή, με μόλις 5 χλμ στο κοντέρ της

    Φωτός αύριο
    Καλορίζικο ρε


    Πες ότι πήρες κόκκινο;;;;Εεε;;;

Σελίδα 10 από 13 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιο να είναι το επόμενο μηχανάκι μου;
    από BLiTzER στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1186
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2024, 22:04
  2. Ποιό να είναι το επόμενο?
    από xrlantz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2008, 11:12
  3. Το επομενο μηχανακι του Oldman..
    από FestoNero στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2007, 20:46
  4. Ποιο είναι το επόμενο Track Day
    από fazerakis στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 11:39
  5. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 21:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF