Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 125

Θέμα: Suzuki Hayabusa 2021

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    https://www.motomag.gr/news/nea-mont...ypsili-analysi

    Νέες φωτογραφίες με καλύτερη ανάλυση. . .

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    ομορφη...

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Η απόσταση σελας-μαρσπιέ στα hayabusa είναι αρκετά μικρή (προσωπικά με κούρασε πολύ όταν ανέβηκα Σέρρες αλλά φόραγα και φόρμα που με πίεζε στα γόνατα) και έχει να κάνει με τον συνολικό σχεδιασμό της μοτοσυκλέτας, την αίσθηση που σου έδινε στα 200χλμ/Ω δεν την έχω συναντήσει πουθενά. Ήμουν σίγουρος ότι πήγαινα με 100χλμ λιγότερα.

    Όμως, αυτά ήταν πριν από 10 χρόνια με μηχανή άλλων 5 χρόνων παλιότερη.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Οταν ειχε βγει το πρωτο Hayabusa,συνεπαρμενος απο την αισθητικη ξυραφι του πρωτου R1 -παροτι το busa ητανε αλλη κατηγορια δεν ητανε supersport- η πρωτη μου αντιδραση και γνωμη μου για αρκετα χρονια ητανε μπλιαααχ!!Τι ασχημο που το κανανε,ειναι σαν ενα σουπερσπορτ απο κερι που ελιωσε..Βεβαια τοτε ημουνα και ποσο,14 χρονων?Πλεον,οσο περισσοτερο το βλεπω,τοσο περισσοτερο μου αρεσει για να μην πω οτι μου αρεσει και παρα πολυ.Εχει την δικη του ιδιαιτερη ομορφια.Οταν το βλεπεις δεν το μπερδευεις με τπτ αλλο.Ωραιο και το gen1,ωραιο και το gen2,επισης ωραιο και το gen3.Και τα τρια μοιαζουν παρα πολυ,οταν τα δεις θα πεις μπουσα,αλλα ταυτοχρονα και τα 3 εχουν τις δικιες τους λεπτομερειες,πχ το σχημα των μπροστα φλας και τις καμπυλες γυρω απο αυτα.Ο κωλος του gen3 μου θυμιζει τον κωλο του 1,αλλα με περισσοτερες αιχμες και διαφορετικο φαναρι.Πολυ ωραιο!Μπραβο στην suzuki,το χειριζεται πολυ καλα το θεμα με το busa,διατηρει την αισθητικη του και δεν το ανανεωνει καθε 2 χρονια οπως τα supersport της.20 χρονια και μονο 3 busa.Κρατανε ετσι και μεταπωλητικη αξια τα μοτορια!

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    264 κιλά, 19.399€ στην Ιταλία.
    Πηγή

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    264 κιλά, 19.399€ στην Ιταλία.
    Πηγή
    Οπότε 20+ εδώ. Λογικό με τις τιμές που έχουν πλέον όλα τα Ιαπωνέζικα.

    https://www.motomag.gr/news/nea-mont...NA3TpUapA0lggk
    εδώ η παρουσίαση του, συνολικά κάνανε ωραία δουλεία για φρεσκάρισμα. Το design με διχάζει λίγο από τις φωτό, τα πλαϊνά φέρινγκ έτσι μονόχρωμα όπως τα έχουν (και ογκώδη) δεν μου πολυαρέσουν. Και αυτά τα χρώμια? Μαλλον επενδύουν πολύ στην αμερικάνικη αγορά... Πολύ ενδιαφέρουσα η ουρά, μπροστά μου κάνει λίγο GSXR1000K1-K4, αν και το βράδυ με τα λεντ θα είναι πολύ ψαρωτικό. Νομίζω ότι και στις χρωματικές επιλογές/γραφικά απέτυχαν.
    Το καντράν μου αρέσει, έχουν φτιάξει ωραίες λεπτομέρειες (πχ. τιμονόπλακα).
    Μοτέρ φρεσκάρισμα, πλαίσιο ίδιο, αναρτήσεις σχεδόν ίδιες. Ωραίες brembo stylema εμπρός!
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  7. #37
    265 γεμάτο. Απογοήτευση.
    Οι εργαλειομηχανές που φτιάχνουν το ίδιο πλαίσιο, ψαλίδι από το 1999 είναι η κότα με τα χρυσά αυγά της Σουζουκάρας.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Μηχανάρα και κούκλα πλέον το μπούσα για μένα.

    Έφτιαξαν και βελτίωσαν ότι έπρεπε, ενίσχυσαν την ροπή στις χαμηλομεσαιες, βελτίωσαν την θέση οδήγησης, έφτιαξαν τα φρένα και έβαλαν ένα σκασμό ηλεκτρονικά που απενεργοποιούνται για τους παγκόσμιους που μπορούν να εκμεταλλευτούν τα 190 στροφαλατα άλογα.

    Μου αρέσει πάρα πολύ το design του, δείχνει ξεχωριστό αλλά φωνάζει πως είναι μπούσα.

    Το ότι έχει το ίδιο πλαίσιο και ψαλίδι δεν με χαλάει καθόλου αφού κάνουν την δουλειά τους όπως πρέπει.

    Η τιμή βέβαια είναι ένα θέμα αλλά στο μέλλον πολύ θα ήθελα ένα μεταχειρισμένο.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Οπότε 20+ εδώ. Λογικό με τις τιμές που έχουν πλέον όλα τα Ιαπωνέζικα.
    18.500€ στη Γερμανία.
    Ανοίγει και στην Ελλάδα φόρμα προκρατήσεων για όσους επιθυμούν να αποκτήσουν πρώτοι τη μοτοσυκλέτα.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    και φρέσκο άρθρο

    σας τα 'λεγα ούτε 300 δεν πάει

    Η Suzuki ανακοινώνει ότι η νέα Hayabusa είναι η γρηγορότερη όλων των εποχών, αφού αγγίζει τα 100 χλμ/ώρα από στάση σε 3,2 δευτερόλεπτα, τα 200 χλμ/ώρα από στάση σε 6,8 δευτερόλεπτα, με την τελική να παραμένει στα «ανακοινώσιμα» 299 χλμ/ώρα. Σύμφωνα με τις μετρήσεις της Suzuki, οι χρόνοι αυτοί είναι οι καλύτεροι που έχουν επιτευχθεί στην ιστορία του μοντέλου.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Μηχανάρα και κούκλα πλέον το μπούσα για μένα.

    Έφτιαξαν και βελτίωσαν ότι έπρεπε, ενίσχυσαν την ροπή στις χαμηλομεσαιες, βελτίωσαν την θέση οδήγησης, έφτιαξαν τα φρένα και έβαλαν ένα σκασμό ηλεκτρονικά που απενεργοποιούνται για τους παγκόσμιους που μπορούν να εκμεταλλευτούν τα 190 στροφαλατα άλογα.

    Μου αρέσει πάρα πολύ το design του, δείχνει ξεχωριστό αλλά φωνάζει πως είναι μπούσα.

    Το ότι έχει το ίδιο πλαίσιο και ψαλίδι δεν με χαλάει καθόλου αφού κάνουν την δουλειά τους όπως πρέπει.

    Η τιμή βέβαια είναι ένα θέμα αλλά στο μέλλον πολύ θα ήθελα ένα μεταχειρισμένο.
    Για την θέση οδήγησης, το μόνο που διάβασα είναι ότι μειώθηκε η απόσταση σέλας-κλιπον. Για τους ψηλούς, θα συνεχίσει να είναι αρκετά χαμηλό και μάλλον άβολο...

    Μτχ σε μια λογική τιμή είναι λίγο όνειρο στην Ελλάδα, εδώ πωλούνται 8000Ε μοντέλα του 2008!
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.991
    ωραιο σχέδιο που ξεχωρίζει οτι ειναι busa απο χιλιόμετρα. φανταστικά όργανα και πολύ ωραιο πισω φανάρι. σε αυτη την τιμή, που δεν βρισκω ακριβη, ειναι επένδυση. τωρα το μονο που λείπει ειναι να ξαναβγεί το πασοκ

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.405
    Μια φανταστική μοτοσυκλέτα σπορ τουρισμού
    Όποιος ξέρει τι είναι καταλαβαίνει
    όποιος δεν ξέρει κάνει συγκρίσεις με ντουλάπες περιπέτειας
    και άλλα τέτοια ωραία.

    Η ουσία είναι ότι ξυπνάς στις 9
    και στις 12 τρως σοροπιαστό στη Θεσ.κη
    ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΣ

  14. #44
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Μια φανταστική μοτοσυκλέτα σπορ τουρισμού
    Όποιος ξέρει τι είναι καταλαβαίνει
    όποιος δεν ξέρει κάνει συγκρίσεις με ντουλάπες περιπέτειας
    και άλλα τέτοια ωραία.

    Η ουσία είναι ότι ξυπνάς στις 9
    και στις 12 τρως σοροπιαστό στη Θεσ.κη
    ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΣ
    κοψε κατι γιατι θα τους σκοτωσω ολους που λεει και το γνωστο ανεκδοτο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #45
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Κουκλα ειναι. Ελπιζα για πιο ρηξικελευθες αλλαγες ωστε να εχουμε να λεμε, αλλα ρεαλιστικα αυτες περιμενα. Αλλαγες ουσιας.

    Εμφανιση, check.....και μαλιστα τα τελικα του πανε τρέλα.
    Πλαισιο-αναρτησεις check
    Ηλεκτρονικα check
    Φρενα check
    Γκαζι check

    Θα πουλησει.
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 05/02/2021 στις 14:51.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki gs 500 f 2004 Σέλα - τιμόνι και αλλα
    από suerrider στο forum Μετατροπές (Customizing)
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2016, 10:06
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2005, 21:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF