Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: Φιλοι και φιλες Βοηθηστε με να διαλεξω μηχανη 650 supermotard - on off

  1. #16
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Ακόμα θυμάμαι τον ψηλό τον Παναγιώτη στην Θάσο να κάνει μπαντιλίκια με το KLR,σαγιονάρα Ε.Σ ,γυμνός από πάνω χε-χε-χε.
    ''Καλύτερη'' μοτοσυκλέτα από το ΧΤ μου είχε φανεί σε διάφορες βόλτες.
    Από εκεί και πέρα 2.800 ε όχι.
    porca miseria.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2020
    Μηνύματα
    8
    Ολα τα διαβαζω με προσοχη θα κοιταξω για χωρο γκαραζ κ.λ.π. σκεφτομαι να ρωτησω τον γειτονα που εχει χωρο εαν μπορω να το βαζω στην πιλοτη του και να του δινω κατι.Εμαθα απο την Bmw παναγιωτοπουλος μεσογειων. πως δυστηχως καποια ανταλλακτικα τουxmoto650 δεν βγαινουν πλεον και καλο ειναι να το αποφυγω και κοιτω πλεον για Aprilia Dorsoduro 750 Bmw dakar το μονοκυλινδρο μου ειπαν μονο δεν ξερω τι αλλο στενευουν οι επιλογες και το θελω τις επομενες μερες

  3. #18
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Αδερφέ το dorsoduro είναι ''μηχανάρα''.
    Από εκεί και πέρα να ξέρεις πως είναι άλλη κατηγορία από τα μονοκύλινδρα.
    Άλλο βάρος αλλά άλλο γκάζι,φρένα κτλ.Πιθανώς και ακριβότερο κόστος συντήρησης.
    A,και κούκλα.
    porca miseria.

  4. #19
    Bmw dakar το μονοκυλινδρο που λες με το ντορσο ...καμια σχεση .
    Το ενα ειναι για να βαλεις τα μοαγκαζια σου και να πας 3μερο βολτα και 2πλος αν θες και το άλλο να ξυρισεις το κεφαλι σου και να κανεις τον ινδιανο.
    Βεβαια και τα δυο αμα τα βαλεις μπροστα και φυγεις ,θα πας στην δουλεια σου ή οπου αλλου θες και θα γυρισεις κανονικα .
    Δεν αλλαζει κατι . Ειναι ομως τελειως διαφορερικες φιλοσοφιες και κατηγοριες .

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.405
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από aggelosant Προβολή μηνύματος
    Δυσκολοι καιροι δεν ειμαστε για να κανουμε επιλογες που μετανιωνουμε. Για να βοηθησω δινω τα ακολουθα χαρακτηριστικά - δεδομενα. ευχαριστω προκαταβολικα οποιον βοηθησει.
    1 Τιμη εως 3000 ευρω .[ προτιμω απο ιδιωτη εκτος εαν καποιος εχει αποψη για καποιο συγκεκριμενο μαγαζι στην αττικη και προτεινει το ψαχνω.
    2. Χρηση κυριως σε πολη καθημερινα πηγαινε ελα δουλεια και βολτουλες βραδυ καποιες φωρες την εβδομαδα.
    3.Αναζητω την μηχανη που εφοσον εγω ειμαι κύριος σε ολα μαζι της δεν θα βγαζει ζημιες δεν θα με κρεμαει ακομα και εαν εχει ηδη τα χιλιομετρα της[αφου μιλαμε για μεταχειρισμενη].
    4.Θελω να βρισκω τα ανταλλακτικα ευκολα.Να υπαρχουν συνεργεια που την γνωριζουν γιατι και αυτο δεν ειναι παντα ευκολο.
    5.Οδηγω νευρικα θελω να χωνετε ευκολα να παιζεις μαζι της που λεμε στην κινηση .Να εχει γκαζι ομως οταν το χρειαστεις σε προσπερασεις να μην σε ανχωσει.
    6.Καλα φρεναρισματα και αντιδρασεις σε λακουβες κ.λ.π.
    Εχω κοληση με το Χmoto Bmw και μετα κοιταω FMX Honda .Σκεφτομουν και XTX YAMAHA Αλλα χωρις γκαραζ στο πεζοδρομιο ξερω πως τα τσακιζουν τα XT.Θα κανω ασφαλεια κλοπης αλλα ολικη οχι μερικη.Τα xt εχω ακουσει οτι εαν τα αφηνεις εξω συχνα σου αφαιρουν οργανα, πλαστικα και αλλα.Σας ειπα τις σκεψεις μου περιμενω τις προσφατες εμπειριες και γνωσεις σας επι του θεματος μιας και εχω καποια χρονια χωρις μηχανη.
    To XTX προφανώς είναι η πιο καλή λύση απ αυτά που λες
    αλλά αν το αφήνεις έξω θα γίνει μ.... καπέλο
    γιατί ποιοτικά είναι σκατέ ολέ.
    Καμία σχέση με το 600 δηλαδή
    Θέλει στοργή και γκαράζ κλειστό.

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2020
    Μηνύματα
    8
    Bmw dakar το μονοκυλινδρο που λες με το ντορσο ...καμια σχεση .Βεβαια αλλα προτιμω να προσαρμοστω αλλωστε και τα 2 μου αρεσουν ιδιαιτερα καταλαβαινω προφανως τις διαφορες.Ομως επειδη εχω παιδια και πολλα αλλα εξοδα δεν μπορω να ανεβω απο τα 2800.Μετα δεν μπορω να περιμενω και πολυ καιρο γιατι θελω να καλυψω καθημερινες αναγκες.Οποτε σε super motard kai on off οσο πιο ανετα σε κινηση κοιταω.Πρεπει να εχω επιλογες οσω περοσσοτερες.https://www.car.gr/20851681-husqvarna-tr-650-strada
    και αυτο μου αρεσει αλλα δεν πλησιαζετε οικονομικα.Ασε που γραμματεια βαζει μονο αμα μετακομισω απο πειραια βολο πραγμα δυσκολο χαχα τον πειρα τηλ. και μου ειπε ετσι δειτε το λεει και στην αγγελια. To XTX προφανώς είναι η πιο καλή λύση ναι απο οικονομικη αποψη μοναχα αλλα απαντησες μονος φιλε....Θέλει στοργή και γκαράζ κλειστό.

  7. #22
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ακόμα θυμάμαι τον ψηλό τον Παναγιώτη στην Θάσο να κάνει μπαντιλίκια με το KLR,σαγιονάρα Ε.Σ ,γυμνός από πάνω χε-χε-χε.
    ''Καλύτερη'' μοτοσυκλέτα από το ΧΤ μου είχε φανεί σε διάφορες βόλτες.
    Από εκεί και πέρα 2.800 ε όχι.
    αμα μπεις στο καρ εχει 276 χτ600 με μεση τιμη για ολα 1800 ευρω,τα περισσοτερα λιωμενα με πολλα εως παρα πολλα χλμ .νομιζω οτι για καινουργιο επι της ουσιας ον οφ 650 κυβικων τα 2800 ειναι λογικη τιμη.εδω τα 150αρια παπια εχουν φτασει 3000 καινουργια,μακαρι να μην ειχα το ερ-5 να παω ΤΩΡΑ να το ξαναπαρω.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    αμα μπεις στο καρ εχει 276 χτ600 με μεση τιμη για ολα 1800 ευρω,τα περισσοτερα λιωμενα με πολλα εως παρα πολλα χλμ .νομιζω οτι για καινουργιο επι της ουσιας ον οφ 650 κυβικων τα 2800 ειναι λογικη τιμη.εδω τα 150αρια παπια εχουν φτασει 3000 καινουργια,μακαρι να μην ειχα το ερ-5 να παω ΤΩΡΑ να το ξαναπαρω.
    Δεν ισχύει

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2020
    Μηνύματα
    8
    λογικη και αναγαικα τιμη για να μην παρουμε κατι καμενο ετσι.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Αδερφέ το dorsoduro είναι ''μηχανάρα''.
    Από εκεί και πέρα να ξέρεις πως είναι άλλη κατηγορία από τα μονοκύλινδρα.
    Άλλο βάρος αλλά άλλο γκάζι,φρένα κτλ.Πιθανώς και ακριβότερο κόστος συντήρησης.
    A,και κούκλα.
    Ναι αλλά φορτώνεται με μέχρι ένα πακέτο τσιγάρα

  11. #26
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά φορτώνεται με μέχρι ένα πακέτο τσιγάρα
    νομιζεις...

    το κοστος σηντηρησης ειναι πολυ νορμαλ παντως,απλο μηχανακι ειναι
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    680
    +1 για dorso. Δεν πούλησε στους γκάγκουρες γιατί δεν είναι ΕΞΤΙ. Πολύ ωραία δύναμη, 3 χάρτες για να το οδηγήσει απο 15χρονος μέχρι παγκόσμιος του facebook,κορυφαία περιφερειακά, θα κάνεις flexing το top speed στο κοντέρ και το λογότυπο της οθόνης όταν ανοίγεις τον διακόπτη σε story στο instagram.

  13. #28
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    άσχετο. τους τελευταίους μήνες έχω πετύχει στο δρόμο 2-3, 650 Dakar γκαγκουροποιημένα. Αυτό απο μόνο του ακούγεται σαν ανέκδοτο αλλά προς μεγάλη μου έκπληξη αφενός ήταν πανέμορφα και αφετέρου πήγαιναν μ@μιόντας. τολμώ να πώ οτι τα ζήλεψα :P

  14. #29
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    690 2008 με έξτρα σετ ασφάλτινα ζαντολάστιχα.Τέλος ο προβληματισμός.
    Αν έχεις το μαρούλι κι ανέβεις λίιιιγο,παίρνεις μηχανάκι.Θα το καταευχαριστηθείς.
    Άμα οδηγήσεις δίπλα δίπλα ένα ΧΤΧ με το 690,θα καταλάβεις.
    Τελευταία τροποποίηση από Vstrommer71; 01/10/2020 στις 10:31.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Επειδη ειμαι στην ιδια φαση (οχι ακριβως, εχω και ενα τζιλερα ραννερ) και ψαχνω για super motard νομιζω με βαση τις αγγελιες του καρ το 690 της ΚΤΜ ειναι μονοδρομος. μηχαναρα πραγματικα και με γκαζι τοσο οσο να μη σε τρομαξει στις χαμηλες (πιο ομαλο για εμενα εκτως και αν το δωσεις τερμα) καμια σχεση με το παλιο το 640 που ηταν πιο κανιβαλος. Το ψαχνω εδω καιλιγο καιρο αλλα επειδη δεν εχει παρα πολλα στο καρ θελει υπομονη να βρεις το χρωμα και τα εξτρα που θελεις. Εγω πχ ψαχνω με διπλη ακραποβιτς σε μαυρο ποττοκαλι, ακομη δεν εχω βρει κατι στα λεφτα η στη κατασταση που το θελω.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2008, 11:44
  2. Sos-βοηθήστε με να την χαμηλώσω!!
    από stef.corfu στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2008, 00:34
  3. Βοηθηστε με να διαλεξω μποτες !
    από McTalas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2007, 16:51
  4. Παρακαλώ βοηθήστε με να...
    από dirtbird στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2007, 11:13
  5. Βοηθήστε με να καταλήξω παρακαλώ.
    από Newbie στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2006, 18:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF