Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 49

Θέμα: Μετά το Bandit τι;

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681

    Μετά το Bandit τι;

    Καλησπέρα παλικάρια. Όπως δεν ξέρετε έχω πάρει εδώ και 14 μήνες ένα Bandit 650 μαύρο κούκλα με abs σε πολύ καλή τιμή και του φόρτωσα κάμποσα χιλιομετράκια. Οργώσαμε την Ελλάδα σχεδόν, απο Έβρο μέχρι Κρήτη. Απο τις 21.000 της αγοράς φτάσαμε στις 47. Δεν λέω, καλό χρυσό, κάνει αυτά που θέλω ,αλλά το ψιλοβαρέθηκα και με ταλαιπώρησε αρκετά μέσα στην κίνηση στην Αθήνα. Μικρότερο μηχανάκι να τα κάνει όλα δεν μπορώ και δεν θέλω να πάρω (θα πάρω ένα παπί ή ενα σκούτερ για το πήγαινε έλα στην δουλειά και στο super market μάλλον), οπότε πάμε για μεγαλύτερο. Τι μεγαλύτερο τωρα; Η καψούρα είναι μια. Busa. Το κακό είναι ότι τα gen 2 είναι απλησίαστα για μένα οπότε πάμε μάλλον για πρώτης γενιάς απο το 2005 και μετά. Αξιζει να κάνω την μετάβαση αυτή απο το ένα μηχανάκι στο άλλο; Έχω garage οπότε δεν παίζει τόσο το σενάριο κλεψίματος.

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παλικάρια. Όπως δεν ξέρετε έχω πάρει εδώ και 14 μήνες ένα Bandit 650 μαύρο κούκλα με abs σε πολύ καλή τιμή και του φόρτωσα κάμποσα χιλιομετράκια. Οργώσαμε την Ελλάδα σχεδόν, απο Έβρο μέχρι Κρήτη. Απο τις 21.000 της αγοράς φτάσαμε στις 47. Δεν λέω, καλό χρυσό, κάνει αυτά που θέλω ,αλλά το ψιλοβαρέθηκα και με ταλαιπώρησε αρκετά μέσα στην κίνηση στην Αθήνα. Μικρότερο μηχανάκι να τα κάνει όλα δεν μπορώ και δεν θέλω να πάρω (θα πάρω ένα παπί ή ενα σκούτερ για το πήγαινε έλα στην δουλειά και στο super market μάλλον), οπότε πάμε για μεγαλύτερο. Τι μεγαλύτερο τωρα; Η καψούρα είναι μια. Busa. Το κακό είναι ότι τα gen 2 είναι απλησίαστα για μένα οπότε πάμε μάλλον για πρώτης γενιάς απο το 2005 και μετά. Αξιζει να κάνω την μετάβαση αυτή απο το ένα μηχανάκι στο άλλο; Έχω garage οπότε δεν παίζει τόσο το σενάριο κλεψίματος.
    Αν ρωτάς εμένα , ΝΑΙ . Πολλά άλογα παραπάνω , χωρίς επιπλέον βάρος
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Ε καλά εσύ απλά επιβεβαίωση θέλεις, έχεις ήδη αποφασίσει Πάρε Busa λοιπόν!!!

  4. #4

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Αν ρωτάς εμένα , ΝΑΙ . Πολλά άλογα παραπάνω , χωρίς επιπλέον βάρος
    χαχαχα Δεν με προβλημάτισε πουθενά το βάρος σε αυτό το μηχανάκι, ίσα ίσα έκανε τα ταξίδια του στην εθνική ξεκούραστα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Ε καλά εσύ απλά επιβεβαίωση θέλεις, έχεις ήδη αποφασίσει Πάρε Busa λοιπόν!!!
    Πιο πολύ σκέφτηκα μην μου πει κανείς όχι γιατί είναι ζημιάρικο ξερω γω μήπως με γλιτώσει απο έξοδα. Στο καημένο το bandit μόνο λάστιχα βάζω.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Busa
    Χομπίστας.

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Πιο πολύ σκέφτηκα μην μου πει κανείς όχι γιατί είναι ζημιάρικο ξερω γω μήπως με γλιτώσει απο έξοδα. Στο καημένο το bandit μόνο λάστιχα βάζω.
    Μιλάμε για μτχ 13-15 ετών , που ποιός ξέρει τι και πως . Φυσικά και κάνεις εξονυχιστικό έλεγχο στο βαθμό του δυνατού αλλά...
    Γενικότερα θεωρούνται bulletproof.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Μιλάμε για μτχ 13-15 ετών , που ποιός ξέρει τι και πως . Φυσικά και κάνεις εξονυχιστικό έλεγχο στο βαθμό του δυνατού αλλά...
    Γενικότερα θεωρούνται bulletproof.
    Καλά γενικά εννοείται αυτό. Απλά μήπως έχει τίποτα κουσούρια, γιατί ανεβαίνουμε που ανεβαίνουμε στα κόστη μην τινάξουμε την τράπεζα στον αέρα.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Εγώ που είχα επίσης bandit και το δωσα πρόσφατα (πήρα σκούτερ κούτα για τα πήγαινε έλα) κοιτάζω για μότο που θα κάνει μόνο ταξίδια και βόλτες το cbr600f το ψεκαστο από τα τελευταία που βγήκαν στη μορφή f4i 2005-2006... Περισσότερα άλογα μικρότερο βάρος οπτικά μου αρέσει ταξιδεύει ανετότατα το ίδιο ασπαστο με τον ληστή (ίσως και παραπάνω) ανταλλακτικά παντού στο νετ.. Το μόνο που θα συμβιβαστώ αν τελικά το χτυπήσω είναι η απουσία abs... Αλλά έχει φρενάρες απ ότι ξέρω οπότε δεν θα πάθω και τίποτα.

    Καλό το μπούσα αλλά το ψιλόφοβάμαι το μηχανάκι... Πολύ το γκάζι και δεν ξέρω, με προβληματίζει..

    Βέβαια εγώ είμαι και κάποιας ηλικιας πχια οπότε εσύ ξέρεις καλύτερα.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Απο τη στιγμή που θα υπάρχει μικρό όχημα για κάθε μέρα παίρνεις ότι θες.Busa,ZZR1400 κλπ.Υπάρχει και η επιλογή του Bandit αλλά σε 1250.Γνώριμο για σένα αλλά τα κυβικά και η ροπή θα κάνουν τη διαφορά.

    Εννοείται το Busa είναι άλλη κατηγορία και δε συγκρίνεται.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Εγώ που είχα επίσης bandit και το δωσα πρόσφατα (πήρα σκούτερ κούτα για τα πήγαινε έλα) κοιτάζω για μότο που θα κάνει μόνο ταξίδια και βόλτες το cbr600f το ψεκαστο από τα τελευταία που βγήκαν στη μορφή f4i 2005-2006... Περισσότερα άλογα μικρότερο βάρος οπτικά μου αρέσει ταξιδεύει ανετότατα το ίδιο ασπαστο με τον ληστή (ίσως και παραπάνω) ανταλλακτικά παντού στο νετ.. Το μόνο που θα συμβιβαστώ αν τελικά το χτυπήσω είναι η απουσία abs... Αλλά έχει φρενάρες απ ότι ξέρω οπότε δεν θα πάθω και τίποτα.

    Καλό το μπούσα αλλά το ψιλόφοβάμαι το μηχανάκι... Πολύ το γκάζι και δεν ξέρω, με προβληματίζει..

    Βέβαια εγώ είμαι και κάποιας ηλικιας πχια οπότε εσύ ξέρεις καλύτερα.
    Το έχει φίλος το f4i. Καλό μηχανάκι, το έχω πάει βόλτα, αλλά δεν με κάλυψε στην εμφίνιση ούτε στον όγκο που το θέλω. Είμαι 1.88 και 90 κιλά.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Απο τη στιγμή που θα υπάρχει μικρό όχημα για κάθε μέρα παίρνεις ότι θες.Busa,ZZR1400 κλπ.Υπάρχει και η επιλογή του Bandit αλλά σε 1250.Γνώριμο για σένα αλλά τα κυβικά και η ροπή θα κάνουν τη διαφορά.

    Εννοείται το Busa είναι άλλη κατηγορία και δε συγκρίνεται.
    Bandit 1250 θα το έπαιρνα αν το έβρισκα πρίν το 650. Καλό μηχανάκι δεν λέω, αλλά δεν θέλω να πάρω το ίδιο μηχανάκι (τουλάχιστον εμφανισιακά).

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    722
    Το busa είναι ιδιαίτερη κατηγορία μαζί με zzr και blackbird. Ανάλογα με το μπάτζετ σου μπορείς να πας από μοντέλο αρχές 00ς μέχρι πρόσφατα τουλάχιστον στο Σουζούκι και στο Καβασάκι. Αν είσαι και σουζουκακιας τότε busa δαγκωτο.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Το busa είναι ιδιαίτερη κατηγορία μαζί με zzr και blackbird. Ανάλογα με το μπάτζετ σου μπορείς να πας από μοντέλο αρχές 00ς μέχρι πρόσφατα τουλάχιστον στο Σουζούκι και στο Καβασάκι. Αν είσαι και σουζουκακιας τότε busa δαγκωτο.
    Πιο πολύ το θέμα είναι Bandit 650 vs Busa
    Το blackbird με αφήνει αδιάφορο γιατί honda. Το Kawasaki καλό, αν δεν υπήρχε το busa το σκεφτόμουν πιο σοβαρά.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μετά το vstrom τι; Πες και εσύ την άποψή σου..
    από PanVas στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 487
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2011, 21:45
  2. Μετά το bandit, τι;;
    από valkis στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2010, 17:47
  3. Μετά το Vfr τι?
    από tbaris στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2009, 08:38
  4. Μετά το πέσιμο τι;...
    από stvr1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2007, 23:06
  5. Μετά το ΧΤ... Τι;
    από nkaratz στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2005, 10:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF