Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Προστατευτικος εξοπλισμος ΓΙΑ ΧΩΜΑ!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    5

    Προστατευτικος εξοπλισμος ΓΙΑ ΧΩΜΑ!

    Χαιρετω το φορουμ.
    Οδευω προς την αγορα μιας KTM 690 enduro την οποια σκοπευω να χρησιμοποιω για καποιες απο τις καθημερινες μετακινησεις, αλλα και κυριως για την επαφη με το χωμα την οποια θελω να αναπτυξω, τοσο με ταξιδια-εκδρομες-εξορμησεις (σε χωματινες διαδρομες) οσο και με καθαρο εντουρο.
    Φυσικα, σκοπευω να συμμετεχω σε καποια μαθηματα μιας και ειμαι αρχαριος στο χωμα και εννοειται να προμηθευτω με τον απαραιτητο προστατευτικο εξοπλισμο : μποτες, επιγονατιδες, επιαγκωνιδες, θωρακα, γαντια.
    Και θελω να ρωτησω 1ον αν ξεχναω-παραλειπω κατι αλλο απαραιτητο 2ον αν θα ηταν καλο να αγορασω κρανος εντουρο-μοτοκρος δηλαδη αν θα ειναι καλυτερο-πιο εργονομικο απο ενα ηδη υπαρχον απλο full face το οποιο σκοπευα να αλλαξω ετσι κι αλλιως και 3ον τι μπατζετ θα πρεπει να υπολογιζω για ολα αυτα καθως βλεπω τιμες απο 30 μεχρι 500 για το ιδιο προιον μη ξεροντας με ποσα χρηματα μπορω να παρω κατι ποιοτικο αλλα και σε τιμη που αξιζει πραγματικα.
    Θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες-συμβουλες σας και ισως και καποια προταση καταστηματος στην αττικη το οποιο ειδικευεται και μπορω να δοκιμασω και να παρω πληροφοριες για μαρκες και προιοντα.

  2. #2
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Evla Προβολή μηνύματος
    Χαιρετω το φορουμ.
    Οδευω προς την αγορα μιας KTM 690 enduro την οποια σκοπευω να χρησιμοποιω για καποιες απο τις καθημερινες μετακινησεις, αλλα και κυριως για την επαφη με το χωμα την οποια θελω να αναπτυξω, τοσο με ταξιδια-εκδρομες-εξορμησεις (σε χωματινες διαδρομες) οσο και με καθαρο εντουρο.
    Φυσικα, σκοπευω να συμμετεχω σε καποια μαθηματα μιας και ειμαι αρχαριος στο χωμα και εννοειται να προμηθευτω με τον απαραιτητο προστατευτικο εξοπλισμο : μποτες, επιγονατιδες, επιαγκωνιδες, θωρακα, γαντια.
    Και θελω να ρωτησω 1ον αν ξεχναω-παραλειπω κατι αλλο απαραιτητο 2ον αν θα ηταν καλο να αγορασω κρανος εντουρο-μοτοκρος δηλαδη αν θα ειναι καλυτερο-πιο εργονομικο απο ενα ηδη υπαρχον απλο full face το οποιο σκοπευα να αλλαξω ετσι κι αλλιως και 3ον τι μπατζετ θα πρεπει να υπολογιζω για ολα αυτα καθως βλεπω τιμες απο 30 μεχρι 500 για το ιδιο προιον μη ξεροντας με ποσα χρηματα μπορω να παρω κατι ποιοτικο αλλα και σε τιμη που αξιζει πραγματικα.
    Θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες-συμβουλες σας και ισως και καποια προταση καταστηματος στην αττικη το οποιο ειδικευεται και μπορω να δοκιμασω και να παρω πληροφοριες για μαρκες και προιοντα.
    Κράνος, μπότες, γάντια και ένα καλό μπουφάν Enduro είναι ιδανικά. Θώρακα αν δεν κάνεις motocross δεν τον χρειάζεσαι. Πήγαινε από τον Ερρικο στο Κουκάκι οπου παίζει να βρείς μεταχειρισμένες μπότες σε άριστη κατάστηση, διαφορετικά τα eshop του εξωτερικού (εγώ προτιμώ Louis) είναι σχεδόν μονόδρομος σε θέμα οικονομίας.
    Αν όμως το μόνο σου μέλημα είναι η ποιότητα τότε μια βόλτα στο Uride και στον Τζωρτζόπουλο στην Καλλιρόης θα σου λύσουν τις απορίες και ανάγκες.
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Μποτες πάρε καινούργιες θα βγάλουν τα λεφτά τους. Καρρερ εγγύηση.
    Τον υπόλοιπο εξοπλισμό μπορείς κ μεταχειρισμένο (σχετικά group στο fb)
    Κράνος μόνο εντουρο με μάσκα. Υφίστανται πολύ κακομεταχειριση στο εντουρο κ στα ζόρια (πολύ εύκολα στάζεις στο μονοπάτι Γενάρη μήνα...) το κεφάλι σου θα ανάψει με το full face
    Θώρακας ναι μεν είναι για moto cross κ πιο extreme καταστάσεις, από την άλλη εξοπλισμός είναι, αν υπάρχει κακο δεν κάνει. Ναι βάρος, δυσκολία κίνησης σχετικά, αλλά μια φορά να χρειαστεί έβγαλε τα λεφτά του. Καλό είναι να μάθεις μ αυτόν για να τον συνήθισεις.
    Βέβαια μπορείς να δεις κ τα φορετα γιλέκα που είναι πολύ πολύ καλύτερα εργονομικά από θώρακα, προστατεύουν το ίδιο (σε επίπεδο εντουρο μιλάμε όχι πίστα) κοστίζουν λίγο παραπάνω όμως

  4. #4
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Evla Προβολή μηνύματος
    Χαιρετω το φορουμ.
    Οδευω προς την αγορα μιας KTM 690 enduro την οποια σκοπευω να χρησιμοποιω για καποιες απο τις καθημερινες μετακινησεις, αλλα και κυριως για την επαφη με το χωμα την οποια θελω να αναπτυξω, τοσο με ταξιδια-εκδρομες-εξορμησεις (σε χωματινες διαδρομες) οσο και με καθαρο εντουρο.
    Φυσικα, σκοπευω να συμμετεχω σε καποια μαθηματα μιας και ειμαι αρχαριος στο χωμα και εννοειται να προμηθευτω με τον απαραιτητο προστατευτικο εξοπλισμο : μποτες, επιγονατιδες, επιαγκωνιδες, θωρακα, γαντια.
    Και θελω να ρωτησω 1ον αν ξεχναω-παραλειπω κατι αλλο απαραιτητο 2ον αν θα ηταν καλο να αγορασω κρανος εντουρο-μοτοκρος δηλαδη αν θα ειναι καλυτερο-πιο εργονομικο απο ενα ηδη υπαρχον απλο full face το οποιο σκοπευα να αλλαξω ετσι κι αλλιως και 3ον τι μπατζετ θα πρεπει να υπολογιζω για ολα αυτα καθως βλεπω τιμες απο 30 μεχρι 500 για το ιδιο προιον μη ξεροντας με ποσα χρηματα μπορω να παρω κατι ποιοτικο αλλα και σε τιμη που αξιζει πραγματικα.
    Θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες-συμβουλες σας και ισως και καποια προταση καταστηματος στην αττικη το οποιο ειδικευεται και μπορω να δοκιμασω και να παρω πληροφοριες για μαρκες και προιοντα.
    Σχετικά με τα καταστήματα, προτείνω "moto direct", "moto market", "tzortzopoulos", "καρρέρ" κτλ, λίγο πολύ είναι συγκεκριμένα τα καταστήματα που ψωνίζουμε στην Αθήνα, αν ψαχτείς θα βρεις και άλλα.

    Προστατευτικός εξοπλισμός.
    Αυτό που θέλεις να κάνεις ουσιαστικά είναι On/Off-άδες, το ίδιο που πάνω-κάτω κάνω κι εγώ.

    Κράνος: Είτε πάρεις ένα τύπου enduro με έξτρα μάσκα, είτε ένα ανοιγόμενο με γείσο είναι θέμα προτίμησης. Αν σκοπός είναι να διανύεις κάποιες μεγαλούτσικες αποστάσεις στην άσφαλτο (μέχρι να μπεις στο χώμα), για τις κρύες μέρες καλύτερο ίσως είναι το δεύτερο. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ enduro κράνος με μασκάκι αλλά γενικά δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση.

    Θώρακας: Είτε κλασικός θώρακας mx, είτε τύπου ζακέτα, είτε ένα μπουφάν με προστασίες σε πλάτη, ώμους, αγκώνες ΚΑΙ στο σημείο του θώρακα (σπάνιο), σου κάνει. Το να μη παρέχεις προστασία στο άνω σημείο του σώματος δεν το συζητάμε. Ο κλασικός MX θώρακας έχει το πλεονέκτημα ότι φοριέται χειμώνα/καλοκαίρι με μπουφάν ή με μπλούζα (στη δεύτερη περίπτωση με έξτρα επιαγκωνίδες). Εγώ χρησιμοποιώ και τα δυο αναλόγως εποχής.

    Επιγονατίδες με ενσωματωμένες επικαλαμίδες: Θα τις αγοράσεις πριν από τις μπότες. Καλό θα είναι να είναι με άρθρωση και να προστατεύουν καλά.

    Μπότες: Τις αγοράζεις μόνο από φυσικό κατάστημα... υπάρχει λόγος.
    α) Θα έχεις μαζί σου τις επιγονατίδες/επικαλαμίδες όταν θα πας να δοκιμάσεις τις μπότες. Οι μπότες αν δεν αγκαλιάζουν σωστά τις επικαλαμίδες μπορούν να σου δημιουργήσουν τεράστιο πρόβλημα σε βαθμό που θα σου ματώνουν τα καλάμια (έχω πουλήσει μπότες από τέτοια αιτία).
    β) Οι μπότες ΠΡΕΠΕΙ να είναι enduro και όχι τύπου ADV. Οτιδήποτε άλλο εκτός από μπότα enduro δε προστατεύει επαρκώς και έχουν δει και ακούσει πολλά τα αυτιά μου. Σε αυτό -κατά τη γνώμη μου πάντα- δεν υπάρχει καμία έκπτωση.
    γ) Ιδανικά θα δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω και θα αγοράσεις μια μπότα enduro με άρθρωση καθώς ειδικά στις On/Off-άδες μπορεί να χρειαστεί να περπατήσεις, βοηθήσεις, εξερευνήσεις πεζός κτλ.
    δ) Οι μπότες enduro δεν είναι αδιάβροχες αλλά προστατεύουν σωστά. Το πρόβλημα μπορείς να το λύσεις με αδιάβροχες κάλτσες αλλά είναι ακριβούτσικές.

    Σε κάθε περίπτωση να ξέρεις ότι το πόδι είναι το πιο εκτεθειμένο σημείο και μπορεί να υποστεί ζημιά με πολλούς τρόπους (ακόμη και χωρίς πτώση). Γιαυτό... μπότα ΜΟΝΟ enduro.
    Η καλύτερη φθηνή επιλογή με άρθρωση είναι η Forma Terrain TX Enduro αλλά μπάζει περισσότερο νερό από άλλες και θέλει προσεκτικό τσεκάρισμα στη συμβατότητα με τις επικαλαμίδες.
    Τις είχα και ήμουν πολύ ευχαριστημένος από τη προστασία, αργότερα τις άλλαξα και πήγα σε αρκετά ακριβότερη επιλογή.

  5. #5
    STF..
    Απάντηση σεμινάριο..!
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    STF..
    Απάντηση σεμινάριο..!
    Πάντα. Ο τύπος αξίζει τα λεφτά του
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της Flying Mythos
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Σχετικά με τα καταστήματα, προτείνω "moto direct", "moto market", "tzortzopoulos", "καρρέρ" κτλ, λίγο πολύ είναι συγκεκριμένα τα καταστήματα που ψωνίζουμε στην Αθήνα, αν ψαχτείς θα βρεις και άλλα.

    Αυτό που θέλεις να κάνεις ουσιαστικά είναι On/Off-άδες, το ίδιο που πάνω-κάτω κάνω κι εγώ.

    Κράνος: Είτε πάρεις ένα τύπου enduro με έξτρα μάσκα, είτε ένα ανοιγόμενο με γείσο είναι θέμα προτίμησης. Αν σκοπός είναι να διανύεις κάποιες μεγαλούτσικες αποστάσεις στην άσφαλτο (μέχρι να μπεις στο χώμα), για τις κρύες μέρες καλύτερο ίσως είναι το δεύτερο. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ enduro κράνος με μασκάκι αλλά γενικά δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση. Για τις on-offάδες μου έχω ένα adventure, που προστατεύει στα κρυα του χειμώνα στην άσφαλτο και ανοίγει στο χώμα για δροσιά. Το καλοκαίρι βγάζω τη ζελατίνα και βάζω μάσκα

    Θώρακας: Είτε κλασικός θώρακας mx, είτε τύπου ζακέτα, είτε ένα μπουφάν με προστασίες σε πλάτη, ώμους, αγκώνες ΚΑΙ στο σημείο του θώρακα (σπάνιο), σου κάνει. Το να μη παρέχεις προστασία στο άνω σημείο του σώματος δεν το συζητάμε. Ο κλασικός MX θώρακας έχει το πλεονέκτημα ότι φοριέται χειμώνα/καλοκαίρι με μπουφάν ή με μπλούζα (στη δεύτερη περίπτωση με έξτρα επιαγκωνίδες). Εγώ χρησιμοποιώ και τα δυο αναλόγως εποχής. Συμφωνώ απόλυτα, μια φορά θα χρειαστεί και μπορεί να σώσει.

    Επιγονατίδες με ενσωματωμένες επικαλαμίδες: Θα τις αγοράσεις πριν από τις μπότες. Καλό θα είναι να είναι με άρθρωση και να προστατεύουν καλά. Αν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα θα πρότεινα και knee braces

    Μπότες: Τις αγοράζεις μόνο από φυσικό κατάστημα... υπάρχει λόγος.
    α) Θα έχεις μαζί σου τις επιγονατίδες/επικαλαμίδες όταν θα πας να δοκιμάσεις τις μπότες. Οι μπότες αν δεν αγκαλιάζουν σωστά τις επικαλαμίδες μπορούν να σου δημιουργήσουν τεράστιο πρόβλημα σε βαθμό που θα σου ματώνουν τα καλάμια (έχω πουλήσει μπότες από τέτοια αιτία).
    β) Οι μπότες ΠΡΕΠΕΙ να είναι enduro και όχι τύπου ADV. Οτιδήποτε άλλο εκτός από μπότα enduro δε προστατεύει επαρκώς και έχουν δει και ακούσει πολλά τα αυτιά μου. Σε αυτό -κατά τη γνώμη μου πάντα- δεν υπάρχει καμία έκπτωση.
    γ) Ιδανικά θα δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω και θα αγοράσεις μια μπότα enduro με άρθρωση καθώς ειδικά στις On/Off-άδες μπορεί να χρειαστεί να περπατήσεις, βοηθήσεις, εξερευνήσεις πεζός κτλ.
    δ) Οι μπότες enduro δεν είναι αδιάβροχες αλλά προστατεύουν σωστά. Το πρόβλημα μπορείς να το λύσεις με αδιάβροχες κάλτσες αλλά είναι ακριβούτσικές.

    Σε κάθε περίπτωση να ξέρεις ότι το πόδι είναι το πιο εκτεθειμένο σημείο και μπορεί να υποστεί ζημιά με πολλούς τρόπους (ακόμη και χωρίς πτώση). Γιαυτό... μπότα ΜΟΝΟ enduro.
    Η καλύτερη φθηνή επιλογή με άρθρωση είναι η Forma Terrain TX Enduro αλλά μπάζει περισσότερο νερό από άλλες και θέλει προσεκτικό τσεκάρισμα στη συμβατότητα με τις επικαλαμίδες.
    Τις είχα και ήμουν πολύ ευχαριστημένος από τη προστασία, αργότερα τις άλλαξα και πήγα σε αρκετά ακριβότερη επιλογή.

    Όντως απάντηση σεμινάριο, βγαλμένη από εμπειρία, χωρίς υπερβολές ή ελλείψεις.

  8. #8
    Αν κάτι ειναι πολυ σημαντικό και χρήζει άμμεσης προστασίας ειναι τα πόδια σου , ειτε κάνεις offroad φλατ κομμάτια onffαδες ειτε κανεις enduro mx δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Σε ολες τις περιπτώσεις καραδοκεί η κακια στιγμή που λένε και θα βάλεις το ποδάρι άτσαλα κάτω ειτε για να αποφυγεις πτώση ειτε για καποιο ελιγμό οτιδήποτε.
    Πάρε καλά kneebrace(asterisk evs pod ) και μπότες me αρθρωση για να κρατάνε τα πόδια σου σταθερά αλλα και άνετα (αν μπορείς παράλληλα κάνε αρκετές ασκήσεις ενδυνάμωσης ωστε να έχεις δυνατά ποδια *αν είσαι άνθρωπος της γυμναστικής) . Τα προστατευτικά μειώνουν το κίνδυνο δεν τον εξαφανίζουν.

    Ευχομαι καλές βόλτες και πάντα όρθιος.

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  9. #9
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Το γεισο στο Enduro/MX κρανος δημιουργει αρκετα προβληματα σε ταχυτητες πανω απο 90-100 Km/h..
    Μεγαλη προσοχη μεχρι να το συνηθισεις, ειδικα στο στριψιμο του κεφαλιου..
    (χρειαζεται μια συγκεκριμενη κινηση που ξεκιναει απο σκυψιμο με σταδιακο στριψιμο..)

    Η μονη προστασια που προσφερει το γεισο σε ατομικες βολτες ειναι απο κλαδακια που μπορει να βρεθουν στο υψος των ματιων σου αν χωθεις σε τπτ περιεργα μονοπατια..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2020
    Μηνύματα
    5
    Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.
    Πραγματικα πολυ χρησιμες συμβουλες και πληροφοριες.
    Ξερω οτι ειναι off topic αλλα θα εκτιμουσα και καποιες προτασεις οσο αφορα τα μαθηματα ενταξης στο χωμα που σκοπευω να κανω.

  11. #11
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Evla Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.
    Πραγματικα πολυ χρησιμες συμβουλες και πληροφοριες.
    Ξερω οτι ειναι off topic αλλα θα εκτιμουσα και καποιες προτασεις οσο αφορα τα μαθηματα ενταξης στο χωμα που σκοπευω να κανω.
    Για ένταξη στο χώμα μπορείς να πάρεις μια πρώτη ιδέα από διάφορα βίντεο
    πχ
    https://youtu.be/WINUaiIy01c
    https://youtu.be/aPC23_IMIf0

    Αν κάνεις μόνος σου εξάσκηση μην απομακρύνεσαι πολύ από την βάση σου και ενημέρωσε γνωστό,φίλο, γυναίκα για το που θα κινηθείς.Το να γίνει καμία στραβή (φτου κακά) στην μέση του πουθενά και να μην ξέρει κανείς που είσαι δεν είναι και ότι καλύτερο.
    Μαθήματα κάνουν Χελιωτης, Χούντρας, Σπανός και Μανιάτης. Αυτοί τουλάχιστον έρχονται στο μυαλό μου.
    Καλή αρχή να έχεις
    RIDE MORE TALK LESS

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    305
    χρησιμοποιώ
    κράνος klim Krios,.
    Γάντια
    Μπότες Alpinestars Tech 5
    όταν έχει κάτω απο 20 βαθμούς φοράω alpinestars drystar με armour, αλλιώς Motocross gear , Θώρακα επιγονατίδες και προστετευτικά αγκώνα.

    το GS το πάω μέχρι single track αλλά όχι τρελές δυσκολίες. 3/6 max

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Για ένταξη στο χώμα μπορείς να πάρεις μια πρώτη ιδέα από διάφορα βίντεο
    Αν κάνεις μόνος σου εξάσκηση μην απομακρύνεσαι πολύ από την βάση σου και ενημέρωσε γνωστό,φίλο, γυναίκα για το που θα κινηθείς.Το να γίνει καμία στραβή (φτου κακά) στην μέση του πουθενά και να μην ξέρει κανείς που είσαι δεν είναι και ότι καλύτερο.
    Προχθές έπρεπε να πάρω την γυναικα τηλ να φέρει και τον "μικρό" να με βοηθήσουν να σηκωθώ και να παρω και το 2τροχο μαζί. στα 250 κιλά δεν το σήκωνα μόνος. να είσαι ηθικά προετοιμασμένος. επίσης Share location με την γυναίκα αλλά πιάνει μονο αν έχεις σήμα

  13. #13
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από headbanger Προβολή μηνύματος
    επίσης Share location με την γυναίκα
    Πάει καλα αυτός, ρε σεις..???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Πάει καλα αυτός, ρε σεις..???
    lol

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από headbanger Προβολή μηνύματος
    επίσης Share location με την γυναίκα αλλά πιάνει μονο αν έχεις σήμα
    Tι app χρησιμοποιείς? Εγώ χρησιμοποίησα για λιγο καιρό με φίλους το enduro tracker (μονο σε android παιζει) . Δεν ειναι κακό να έχει καποιος δικός σου το νού του αμα βγεις μονος στο βουνό (εκτος απο τη γυναίκα σου ) :P

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

Παρόμοια θέματα

  1. Προστατευτικός εξοπλισμός για παπί (ΚΟΥΡΙΕΡ-ΝΤΕΛΙΒΕΡΥ)
    από TsoliasGR στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2017, 10:02
  2. Προστατευτικός εξοπλισμός για μέσα από δερμάτινο
    από haf στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2017, 10:46
  3. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] εξοπλισμος για χωμα η ασφαλτο.
    από ghost23 στο forum Αγγελίες εξοπλισμού αναβάτη
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2017, 21:28
  4. Προστατευτικός εξοπλισμός για Enduro
    από puntix στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2016, 15:41
  5. ΣΤΗΣΙΜΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΧΩΜΑ
    από X-BIKER στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 13:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF