Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Σχεικα με πωληση σκοτωμα του σκουτερ μου.

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2019
    Μηνύματα
    3

    Σχεικα με πωληση σκοτωμα του σκουτερ μου.

    Καλησπερα κοσμε.

    Σας εχω μια ερωτηση για ενα 125cc Sportcity One του 2010 στα 37χιλ. που μου ζητειται να πουλησω-σκοτωσω ισως.
    Το ειχα παει Μυκονο οπου λογω νησιου εφαγε μεγαλο ζορι.
    Το γυρισα σκουριασμενο εδω κι εκει και ετρεχα να φτιαξω μιζες, κομμενες βιδες εξατμισεως, σινεμπλοκ, διαφορα τα οποια ξεχασα γιατι ειμαι μα**κας που δεν τα γραφω.
    Τελος παντων, τωρα το πηγα σε εναν τυπο για μαζεματα που μου χρεωσε 230 και αφου ξαναχαλασε του το πηγα και μου ειπε πως ειναι η ντιζα και η βελονα?
    Φθηνα ανταλλακτικα αλλα ειπε με εργασια θα παει 100+.
    Μην τα πολυλογω, δεν εφτιαξε και λεει πως φταιει το καρμπυρατερ και εχει εναν γνωστο. Εχοντας φρικαρει του ειπα μηπως ειναι καλυτερα να το σπρωξω να φυγει, και προσφερθηκε να το παρει 200 συμπεριλαμβανοντας το κοστος της ανωτερου εργασιας.
    Τωρα μου το ριχνει στα 150 γιατι εχει σκουριασμενα αμορτισερ και τα πλαστικα δεν ειναι τα πιο ομορφα.
    Κοστιζει τοσο η εργασια για τη ντιζα? ειλικρινα φανηκε λες και ελυσε οσα λυνεις για να κανεις ενα γενικο σερβις αυτοκινητου.
    Παει να μου πιασει τον κωλο? Μπορειτε σας παρακαλω να μου δωσετε μια συμβουλη?

  2. #2
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.686
    Άλλαξε μάστορα

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    εσύ πόσα πιστεύεις οτι μπορείς να πάρεις αμα το δώσεις...αυτό είναι που πρέπει να αναρωτηθεις...

    αν είναι τέρμα χρεπι λογικά ίσως να μην πάρεις και τίποτα...οποτε καλά και τα 200 του μάστουρα..

    αν όμως (λέω αν) αισθάνεσαι οτι μπορεί να πιάσει κατι παρπανω ή και οτι αξίζει επισκευής για να το κρατήσεις...ε τότε ρώτα αλλού...τα συνεργεία άπειρα...όρεξη ν χειςι.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.001
    400 με επιδοτηση ηλεκτρικου

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Ντιζα και βελόνα δεν κοστίζουν πάνω από 10 ευρώ. Άντε και μισή-μια ώρα να βγάλει,βάλει πλαστικά για να φτάσει στο καρμπυρατέρ, να βάλω σύνολο 30 ευρώ; Και τα 2 μαζί να χάλασαν λίγο απίθανο,η ντιζα αν έχει κοπεί θα ανοίγεις το γκάζι και δεν θα κάνει τπτ, ίσως δεν έχει και επιστροφή το γκάζι, βελόνα αν είναι στραβή,και δύσκολο να το πάθει,και δύσκολο να ξέρει ότι χάλασε χωρίς να ανοίξει καρπυρατερ

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2019
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Ντιζα και βελόνα δεν κοστίζουν πάνω από 10 ευρώ. Άντε και μισή-μια ώρα να βγάλει,βάλει πλαστικά για να φτάσει στο καρμπυρατέρ, να βάλω σύνολο 30 ευρώ; Και τα 2 μαζί να χάλασαν λίγο απίθανο,η ντιζα αν έχει κοπεί θα ανοίγεις το γκάζι και δεν θα κάνει τπτ, ίσως δεν έχει και επιστροφή το γκάζι, βελόνα αν είναι στραβή,και δύσκολο να το πάθει,και δύσκολο να ξέρει ότι χάλασε χωρίς να ανοίξει καρπυρατερ
    Δεν εχω ιδεα τι ειχε γινει δυστυχως.. Αρχικα δεν επαιρνε μπρος σα να μην περνουσε βενζινη, και μια μερα αργοτερα ειδα πως το grip γκαζιου δεν γυρνουσε σχεδον καθολου, ηταν κολλημενο.
    Αυτο περιμενα να ακουσω, αυτο μου ειπαν και μερικοι ακομα, τα λεφτα που ζηταει ειναι αδικαιολογητα για τετοια εργασια.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2019
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    εσύ πόσα πιστεύεις οτι μπορείς να πάρεις αμα το δώσεις...αυτό είναι που πρέπει να αναρωτηθεις...

    αν είναι τέρμα χρεπι λογικά ίσως να μην πάρεις και τίποτα...οποτε καλά και τα 200 του μάστουρα..

    αν όμως (λέω αν) αισθάνεσαι οτι μπορεί να πιάσει κατι παρπανω ή και οτι αξίζει επισκευής για να το κρατήσεις...ε τότε ρώτα αλλού...τα συνεργεία άπειρα...όρεξη ν χειςι.
    Δεν ξερω αδελφε, ειμαι αρκετα καινουριος. Εχοντας ηδη δωσει μπολικα για μαζεματα πιστευω πως τα 200 ειναι αρκετα λιγα αφου φτιαχτει το καρμπυρατερ.
    Με βλεπω οντως να κοιταζω κι αλλους μαστορες.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    καινουριος μη σχετικος και ρημαδι μηχανακι δεν ειναι καλος συνδυασμος
    βαλε δοσεις και παρε κατι καινουριο με εγγυηση
    το μηχανακι σου σε καλη κατασταση πουλιεται αρκετα κατω απο 1000αρικο οποτε δεν εχει νοημα να στα τρωνε οι μαστορες

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2015, 11:15
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2009, 15:51
  3. power commander και προβλημα με τον αντιπροσωπο του
    από zaharakis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2005, 15:30
  4. Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 15:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF