Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Αγορά μηχανής 250cc

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2020
    Μηνύματα
    10
    Πολλές απαντήσεις! Ευχαριστώ.

    Στο εμφανισιακο Inazuma είναι οκ για τα γούστα μου, cbr και skyteam όχι.

    Γενικά μου αρέσουν οι naked, αλλά δεν θέλω να πάω σε πολλά κυβικά, επειδή δεν μου χρειάζονται και ούτε ταξίδια θα κάνω με την μηχανή. Αν παίζει ρόλο είμαι 1.83.

    Χαζευοντας στα 250 πραγματικά εμφανισιακά με κέρδισε με διαφορά το Wolf.

    Από τις υπάρχουσες αγγελίες αξίζει να ασχοληθείς με κάποια; Μπάτζετ μπορώ να φτάσω μέχρι τα 2500 αν και δεν θα το ήθελα.
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...314&model=6852

  2. #17
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ποιος ήρθε ?
    Περαστικός ένας απ'το χωριό δε τόνε ξέρω. Είπε τίποτα;
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2020
    Μηνύματα
    10
    Οπως τα σκέφτηκα μάλλον θα πάω για καινούριο, αφού σκοπεύω όσο έχει καλό καιρό να πηγαινοερχομαι στην εργασία μου (15+15 χλμ) και γενικότερα όταν θέλω να κατέβω κέντρο Θεσσαλονίκης, όπου με αυτοκίνητο είναι αδύνατον.

    Σκεφτηκα πως η διαφορά μεταχειρισμένου - καινούριου δεν είναι τόσο μεγάλη, αφού κάποιο ποσό θα καλυφθεί από λάστιχα, μεγάλα σέρβις, πιθανό πρόβλημα λόγο ετών ή κακής χρήσης κα.

    Οπότε το kawasaki z250sl τι σας λέει; Δεν έχουν γραφτεί πολλά για αυτό. Θεωρώ καλή τιμή κοντά στων μικρότερων μπραντς.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Εχεις ρωτησει στην Kawasaki αν υπαρχει στοκ; Γιατι πλεον δε βλεπω αγγελιες για καινουρια στο car. Αν οντως υπαρχει παντως ειναι εξαιρετικη επιλογη και σε πολυ καλη τιμη. Παναλαφρο, λεπτο, με σπιρτοζικο μοτερ. Εγω θα το επαιρνα με κλειστα ματια. Αρκει βεβαια σωματικα να εισαι μεσου ορου και κατω, γιατι σε διαστασεις ειναι πραγματικα πολυ μαζεμενη μηχανη.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2020
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Εχεις ρωτησει στην Kawasaki αν υπαρχει στοκ; Γιατι πλεον δε βλεπω αγγελιες για καινουρια στο car. Αν οντως υπαρχει παντως ειναι εξαιρετικη επιλογη και σε πολυ καλη τιμη. Παναλαφρο, λεπτο, με σπιρτοζικο μοτερ. Εγω θα το επαιρνα με κλειστα ματια. Αρκει βεβαια σωματικα να εισαι μεσου ορου και κατω, γιατι σε διαστασεις ειναι πραγματικα πολυ μαζεμενη μηχανη.
    Χμ.. Δεν μου πέρασε από το μυαλό αυτό με το στοκ, απλά είδα σε κάποια site στα 3900. Θα το κοιτάξω.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Αν και ο σαπίλα ραίησινγκ θα με μαλώσει, δες και τη Benelli BN 251, αυτή που έχω κι εγώ με πολύ καλές εντυπώσεις ως τώρα ή τη Benelli TRK 251.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2020
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Αν και ο σαπίλα ραίησινγκ θα με μαλώσει, δες και τη Benelli BN 251, αυτή που έχω κι εγώ με πολύ καλές εντυπώσεις ως τώρα ή τη Benelli TRK 251.
    Είναι στις επιλογές μου, καλή τιμή θεωρώ. Αν μπορείς να μοιραστείς θετικά και αρνητικά από την εμπειρία σου θα με βοηθούσε πολύ.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Par1s4 Προβολή μηνύματος
    Είναι στις επιλογές μου, καλή τιμή θεωρώ. Αν μπορείς να μοιραστείς θετικά και αρνητικά από την εμπειρία σου θα με βοηθούσε πολύ.
    Θετικά: κινητήρας (τα κάνει όλα - και στην πόλη πολύ ευχάριστος και ταξίδι μπορεί να πάει αξιοπρεπώς για τα κυβικά της μηχανής), στήσιμο "ευρωπαϊκό", άνεση, κράτημα, λάστιχα πρώτης τοποθέτησης (σπάνιο να είναι τόσο καλά σε κινέζικη μηχανή!), φώτα, κατανάλωση (δεν καίει τίποτα, πραγματικά!).

    Αρνητικά: το μόνα που μου έχουν συμβεί ήταν α) μια διαρροή (ελάχιστη) υγρού ψυγείου, η οποία καθόλου δεν επηρέασε την κανονική κίνηση της μηχανής. Επισκευάστηκε στην εγγύηση κι έληξε το θέμα. β) κάποια στιγμή όταν γύριζα το κλειδί για να ανάψει το ταμπλό ορισμένες φορές δεν άναβε και χρειαζόταν να το "παίξω" λίγο μέσα στη κλειδαριά για να ανάψει. Την πήγα τελικά συνεργείο, διαπιστώθηκε ότι... είχε πάρει νερό, μάλλον από δυνατή μπόρα, μου το έφτιαξαν (δωρεάν), δηλαδή το καθάρισαν, τακτοποίησαν τα καλώδια κλπ. και δεν ξαναπαρουσιάστηκε πρόβλημα. γ) η εργοστασιακή μπαταρία ήταν αδύναμη (ίσως πολυκαιρισμένη) και δυσκολευόταν όταν είχε κρύο να πάρει μπρος - την άλλαξα με μια μπαταρία άλλης μάρκας και ησύχασα μια και καλή.

    Ούτε κρύο ούτε ζέστη: τα φρένα. Το μπροστινό έχει λίγο "σπογγώδη" αίσθηση ώσπου να το συνηθίσεις, το πίσω είναι ΟΚ χωρίς να είναι και άγκυρα, συνολικά πάντως δεν δημιουργούν πρόβλημα.

    Ερωτήματα: η ποιότητα κατασκευής σε βάθος χρόνου - ως τώρα πάντως, ύστερα από 14 μήνες και 13.500 χιλιόμετρα, εννοείται με ευλαβική συντήρηση, η μηχανή είναι σαν καινούρια, δεν έχει δείξει κανένα δείγμα "σκορπίσματος" και το καλοκαίρι με έβγαλε ασπροπρόσωπο, με ταξίδια σε Κρήτη, Ικαρία, Μετέωρα, Μεσολόγγι χωρίς να συμβεί το παραμικρό.

    Σε σχέση με αυτή που έχω εγώ, το μοντέλο που πωλείται τώρα έχει κάποιες αλλαγές: διαφορετική (σαφώς πιο όμορφη) εξάτμιση και πιο μοντέρνο ψηφιακό ταμπλό στυλ κινητού τηλεφώνου, καθώς και λίγο διαφορετικά γραφικά.

    Από μένα είναι ναι. Δε νομίζω ότι θα βρεις ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ 250άρα καλύτερη - ίσως θα άξιζε να δεις και τη Voge 300, η οποία πάντως στη street έκδοση είναι λίγο πιο "ασιατική" ως προς τη θέση οδήγησης, πιο στενή. Ασφαλώς υπάρχει και η Honda CB 300 αλλά είναι πολύ πιο ακριβή.

    Α και σε σχέση με την Kawasaki Z 250 SL, την οποία είχα δει πριν αποφασίσω ποια θα αγόραζα, η Benelli είναι πολύ πιο άνετη - η Kawasaki αυτή είναι για λεπτοκαμωμένους αναβάτες κάτω από 1.70΄.
    Τελευταία τροποποίηση από TKM; 25/10/2020 στις 22:20.

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2020
    Μηνύματα
    10
    Πολύ αναλυτικός, ευχαριστώ. Ποια είναι η τοπ ταχύτητα που θα μπορούσες να ταξιδεύεις σταθερά για 10-20 λεπτά σε ανοιχτό δρόμο; Εννοώ να μην είσαι στην τελική και την ζοριζεις.

    Το TRK μου φαίνεται πιο σωστή επιλογή για αυτό που την θέλω αλλά της bn το στυλ μου αρέσει πολύ περισσότερο!

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Par1s4 Προβολή μηνύματος
    Πολύ αναλυτικός, ευχαριστώ. Ποια είναι η τοπ ταχύτητα που θα μπορούσες να ταξιδεύεις σταθερά για 10-20 λεπτά σε ανοιχτό δρόμο; Εννοώ να μην είσαι στην τελική και την ζοριζεις.

    Το TRK μου φαίνεται πιο σωστή επιλογή για αυτό που την θέλω αλλά της bn το στυλ μου αρέσει πολύ περισσότερο!
    Σε ίσιο δρόμο 115-125 χαλαρά (κοντερίσια, διότι η πραγματική ταχύτητα είναι 8-10 χιλιόμετρα μικρότερη).

    Εννοείται μετά το στρώσιμο και αφού "ανοίξει" λίγο ο κινητήρας.

    Εάν κοιτάς την TRK, κάνε ένα κόπο να δεις και τη Voge 300 DS.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. συμβουλες για αγορα μηχανης 250cc
    από kapetanios στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2019, 10:42
  2. Αγορά μηχανής μέχρι τα 250cc
    από Paragon_X στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2009, 13:42
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2005, 08:34
  4. Αγορα μηχανης (αντιπροσωπειας 'η παραεισαγωγης ?)
    από anco στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 17:54
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF