Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 96

Θέμα: Η καρδιά λέει όχι, μη......

  1. #31
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Κοιτα ρε κατι περιεργους που θελουν να παρουν μεταχειρω μηχανακι και η γυναικα τους επιμενει στο "μονο κουτα"..!!

    O tempora, o mores..!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Συναισθηματισμοι, δεν χωράνε κατά την γνώμη μου όταν συγκεκριμένα "όρια" έχουν ξεπεραστεί..

    Δώσε το μηχανάκι και προχώρα παρακάτω. Εύχομαι όλα να πάνε καλά.. Οι περισσότεροι έχουμε πλέον μια εικόνα από ανεργία, άλλος περισσότερο και άλλος λιγότερο. Θα βρεθεί λύση, κανένα μεροκάματο δεν είναι ντροπή και το παπί, συνήθως θα" βγαλει" με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

    Καλή τύχη εύχομαι και υγεία πάνω απ όλα

  3. #33
    Πανω απο 5 χρονια τωρα ειμαι με το σκουτερ και καποια στιγμη περιμενω να ερθει η ωρα να ξαναπαρω και ολο και κατι τυχαινει.
    Ευχομαι να σου πανε ολα καλα .

  4. #34
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ως προς το πρώτο σκέλος, έχεις απόλυτο δίκιο (με κυνηγούσε και η γυναίκα.... ) Αλλά η καρδιά που λέγαμε δεν με άφηνε και το τρέναρα όσο γινόταν με την ελπίδα ότι κάτι θα έβρισκα. Η πανδημία όμως έβαλε οριστική ταφόπλακα στις όποιες ελπίδες. για 2 κομμάτι, το συζήτησα με την γυναίκα και επιμένει μόνο κούτα "για να έχουμε ήσυχο το κεφάλι μας μια διετία έστω"
    Με παπί ντελίβερυ και αναμενόμενα 35-40000 χλμ ετησίως ούτε να την σκέφτεσαι ότι θα την βγάλεις δύο χρόνια καθαρή.Ας βγεί ένας χρόνος και βλέπουμε.
    Θα πήγαινα σε κάποιο αξιοπρεπές 2ο χέρι.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  5. #35
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Κοιτα ρε κατι περιεργους που θελουν να παρουν μεταχειρω μηχανακι και η γυναικα τους επιμενει στο "μονο κουτα"..!!

    O tempora, o mores..!!!
    Ζητείται κοπέλα για σοβαρό σκοπό(αγορά 790 adventure)
    Πληροφορίαι εντός
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Κοιτα ρε κατι περιεργους που θελουν να παρουν μεταχειρω μηχανακι και η γυναικα τους επιμενει στο "μονο κουτα"..!!

    O tempora, o mores..!!!
    Αυτές είναι αποφάσεις αντρίκιες που έπρεπε να παρθούν εδώ και καιρό αγαπητέ (για τον μπόουλερ μιλώ), ούτε καν να γίνεται διάλογος "μυαλό καρδιά" μπρος πίσω σε ένα φόρουμ.
    Πάρε ότι πάρεις από το απρίλια και προχώρα σε παπί του μεροκάματου, γιατί διαβάζω κάτι για κούτα crypton s και δεν βλέπω να είσαι ρεαλιστής.
    Σε αυτό το σημείο δεν έχουμε την πολυτέλεια επιλογών
    Καλή τύχη.

  7. #37
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Αυτές είναι αποφάσεις αντρίκιες που έπρεπε να παρθούν εδώ και καιρό αγαπητέ (για τον μπόουλερ μιλώ), ούτε καν να γίνεται διάλογος "μυαλό καρδιά" μπρος πίσω σε ένα φόρουμ.
    Πάρε ότι πάρεις από το απρίλια και προχώρα σε παπί του μεροκάματου, γιατί διαβάζω κάτι για κούτα crypton s και δεν βλέπω να είσαι ρεαλιστής.
    Σε αυτό το σημείο δεν έχουμε την πολυτέλεια επιλογών
    Καλή τύχη.
    Ένα δίκιο το έχεις (όπως έχει και η.....η γυναίκα ) μίλησα για crypton για λόγους αξιοπιστίας σε βάθος χρόνου μιας και είχα την πρώτη γενιά, το 105 κάπου το 1998 και έβγαλε 110.000 σε 2 χρόνια χωρίς κιχ (διανομή φαρμάκών, γαρ) και το μόνο σέρβις που έβλεπε ήταν λαδάκια και αναλώσιμα φρένων..... μηψανικός το είδε μόνο στα πρώτα 1000 και μετά όσο είδατε εσείς τον Παναή.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Σε μαγαζί για ανταλλαγή θα πάει το σφάξιμο γόνατο..... Θα δείξει
    Δεν διαφωνώ αλλά... Άμα η αγγελία κλείσει 4μηνο χωρίς σοβαρό ενδιαφέρον (η' δεκάδες χασομερηδες) τότε θα βλέπεις τον εμπορα με άλλο μάτι...πόσο μάλλον αν είσαι άνεργος κ θες όχημα να ξεκινήσεις διανομέας..
    Το ΤΑ650 που έδινα ήταν χαρτί κ έκανε 9 μήνες να φύγει ενώ τα τηλέφωνα ήταν 5 όλα κ όλα...!!
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Και δυστυχώς στο άμεσο μέλλον ξαναβλέπω πάλι να έρχεται 2010 στην Ελλαδίτσα μας
    (Αλλά δεν πειράζει,θα διοργανώσω στο προσεχές διάστημα το Σκανδιναβικό κλιμάκιο του φόρουμ )
    Aνεβα να τα πουμε μιας και το επομενο ταξιδι θελω να το κανω προς τα πανω

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    σίγουρα στενάχωρη ειδηση ,
    1 ψάξε κοντά στο σπίτι σου κυρίως, μήπως βρείς κατάστημα που να θελει ατομα για delivery κ διαθέτει δικά της μηχανάκια
    2 πούλα με κρύα καρδιά σιγουρα το strada .αλλά πάρε η καινούργιο 125 cc παπί target η sprider ,η βρές ενα απο αυτά τα 2 μετ/να με την 2ετή εγγύηση να τρέχει
    3 μην πάρεις με τιποτα το kawasaki athlete ,ειναι το πιο φθηνό απο τις μεγαλες μάρκες, πολύ καλό στον δρόμο απο κράτημα - φρένα κ πολύ σημαντικό οτι βαζεις βενζίνη χωρις να σηκώνεσαι απο την σέλα.αλλά εχει ενα ΤΡΟΜΕΡΟ ΜΕΙΟΝ ,εχει καρμπυρατέρ με τεράστιο πρόβλημα τον χειμώνα δεν κρατάει ρελαντί σβηνει στο ρελαντί στα φανάρια κλπ ,το καλοκαίρι ειναι αψογο
    4 στο οικονομικό τώρα , για delivery στην αθηνα αθηνα δίνουν 3.50 ευρω την ωρα με εξοδα βενζινης και service δικά σου ,εχω 2 φιλικά μου ατομα που δουλεύουν σε αλυσίδα καφε , ο ενας μάλιστα εχει 2 παιδιά 10-12 ετων κ ζει αποκλειστικά την οικογένειά του με το delivery αλλά δουλεύει σε 3 μαγαζιά καθημερινά ,δηλ. πάνω απο 17-18 ωρες καθημερινά ,απο ενσημα ομως χάλια σχεδόν τα 9 στα 10 μαγαζιά σου κολλάνε 1 η 2 την εβδομάδα, ο αλλος ειναι ελεύθερος κ ειναι πιο ανετος οικονομικά ,ο πρώτος εχει το target ο αλλος το sprinter ,χωρίς προβλήματα μέχρι τώρα ,πήραν κ 2ετή εγγυηση σαν καινούργια

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ένα δίκιο το έχεις (όπως έχει και η.....η γυναίκα ) μίλησα για crypton για λόγους αξιοπιστίας σε βάθος χρόνου μιας και είχα την πρώτη γενιά, το 105 κάπου το 1998 και έβγαλε 110.000 σε 2 χρόνια χωρίς κιχ (διανομή φαρμάκών, γαρ) και το μόνο σέρβις που έβλεπε ήταν λαδάκια και αναλώσιμα φρένων..... μηψανικός το είδε μόνο στα πρώτα 1000 και μετά όσο είδατε εσείς τον Παναή.....
    Θα ξεκινήσεις ας πούμε να κάνεις delivery με ένα γυαλιστερό crypton, την τρίτη τέταρτη φορά που θα ανέβεις σε κάποιο διαμέρισμα που σου έχουν παραγγείλει πράγματα καταλαβαίνεις τι θα γίνει το crypton στο δρόμο ε ?

  12. #42
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    θεωρώ πως αν έχεις χορτάσει δίκυκλα στο βίο σου όχι μονο δεν θα σου λείψει η μοτό, αλλα η μετάφορά σε παπί δεν θα έπρεπε να θεωρείται υποβάθμιση. Ότι έχει κάτω στα πόδια πιστόνι που παλινδρομείται και με τον δεξί καρπό ορίζεις την περιστορφή του η αίσιθηση δεν θα σου λείψει. Και σίγουρα θα εκτιμήσεις απείρως τα 80 λιγότερα κιλά απο το στράντα
    Επίσης αν είσαι ταξιδιάρα ψυχή και έχεις χρόνο και λίγο χρήμα μπορεις να γυρίσεις όλη την ελλάδα σε άλλους ρυθμούς πιο "φυσιολατρικούς".

    Τώρα όσο αναφορά την πώληση..ειναι πολύ δύσκολη περίοδος, ειδικά των μεταχειρισμένων. Λόγω συγκυριών είτε θα την σκοτώσεις 1500εωρώ να φύγει (και να κάνεις κάποιον μάγκα), ή θα αναστείλεις την πώληση για την ερχόμενο Απρίλιο-Μαιο στα λεφτά που υπολογίζεις

    Και επίσης προσπάθησε door to door όπου έχει δουλειά (που μπορείς να ανταποκριθείς) να βρεθείς εκεί και να την ζητήσεις. Είσαι μικρός ηλικιακά έχεις μια 15ετία μπροστά σου να δώσεις στους γύρω σου
    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #43
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    Πολύ το σκέφτεσαι και χάνεις χρόνο, είσαι χαρούμενος άνθρωπος και η συγκεκριμένη εργασία είναι ήπια γι'αυτούς που έχουν μάθει να μην εξαντλούνται.
    Τα χρήματα είναι λογικά, υπάρχει συνδικάτο ενεργό και σταθερότητα αντίστοιχη του καταστήματος.

    Είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα καλυφθείς γρήγορα και σε λιγότερο απο χρόνο θα κοιτάς την επόμενη μοτό.

    Το μόνο "σκληρό" είναι κάποιας μορφής σήμανση, να είναι εύκολα διακριτό πως χρειάζεται να χρησιμοποιήσουν οπτικό ερέθισμα
    όσοι θέλουν "να σου πουν" κάτι στο δρόμο.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.285
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Θα ξεκινήσεις ας πούμε να κάνεις delivery με ένα γυαλιστερό crypton, την τρίτη τέταρτη φορά που θα ανέβεις σε κάποιο διαμέρισμα που σου έχουν παραγγείλει πράγματα καταλαβαίνεις τι θα γίνει το crypton στο δρόμο ε ?
    Γνωστός μου είχε κρύπτονα λευκό (κάπου το '10) από καινούριο και έκανε delivery σε ταχυφαγείο. Όταν κατέβηκε από την πολυκατοικία το μηχανάκι είχε κάνει φτερά!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #45
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Πολύ το σκέφτεσαι και χάνεις χρόνο, είσαι χαρούμενος άνθρωπος και η συγκεκριμένη εργασία είναι ήπια γι'αυτούς που έχουν μάθει να μην εξαντλούνται.
    Τα χρήματα είναι λογικά, υπάρχει συνδικάτο ενεργό και σταθερότητα αντίστοιχη του καταστήματος.

    Είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα καλυφθείς γρήγορα και σε λιγότερο απο χρόνο θα κοιτάς την επόμενη μοτό.

    Το μόνο "σκληρό" είναι κάποιας μορφής σήμανση, να είναι εύκολα διακριτό πως χρειάζεται να χρησιμοποιήσουν οπτικό ερέθισμα
    όσοι θέλουν "να σου πουν" κάτι στο δρόμο.
    Για την τελευταία παράγραφο.... Δούλευα οδηγός φορτηγού (οκ, 3,5τονο, δεν μου επιτρέπουν να βγάλω για μεγαλύτερο....) κάπου μια δεκαετία συνολικά. Ζήτημα να είχα ένα χτύπημα με δική μου ευθύνη, ευτελούς αξίας, μέσα στο χάος της Αγίας Άννης/Ορφέως (όσοι ξέρουν καταλαβαίνουν τι λέω) την ώρα που άλλοι με μάτια και αυτιά..... Ασε μην πω. Δούλευα στην εταιρία που εισάγει τα "αγροτικά" Isuzu, 13 χρόνια έχοντας ετοιμάσει εκατοντάδες αμάξια για πελάτες, δημοσιογράφους κλπ. Προ κρίσης και 30 τον μήνα! ) Δεν έγδαρα έστω ένα! Συνολικά έχω 30 χρόνια εργασίας με πάσης φύσεως οχήματα, σε 35 χρόνια εργατικό βίο. (Εκλεκτό μέλος του φόρουμ ξέρει....) και λες για βοηθήματα κλπ;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλυσίδα: Θέλει σφίξιμο ή όχι; Το manual λέει όχι αλλά... [Video]
    από mariosx στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2019, 13:12
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  3. Προς το παρόν,λέει όχι στα MotoGP η Aprilia
    από golis στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2010, 15:20
  4. Μη ΞΕΧΝΑΣ Ποτε!!!!
    από code στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 16:25
  5. Ε ΟΧΙ ΚΑΙ 4 ευρο ΣΟΥΒΛΑΚΙ !!!!!!!!!!!!!
    από dariosk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2003, 17:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF