Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 96

Θέμα: Η καρδιά λέει όχι, μη......

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Εσείς οι άνεργοι κωλοβαράτε και κάνετε βόλτες όλη μέρα.Γι'αυτό δεν πάει μπροστά η ρημάδα η οικονομία
    https://youtu.be/zrMmN33dQ9c


    Τα λέει ο Κυρανακης αλλά εσείς είστε αναρχοαπλυτοι και δεν κάνετε Google

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Εγώ θα διαφωνήσω
    Αν η μηχανή σου είναι καλή και τη γουστάρεις μην την κάνεις παπί γιατί πιθανότατα δεν θα μπορέσεις να ξαναπάρεις τέτοια
    Μπορείς να μηδενισεις το κόστος της καταθέτοντας πινακίδα μέχρι να ορθοποδησεις
    Ένα αξιοπρεπές παπί έχει 1500 ευρώ καινούργιο και πιάνοντας δουλειά το κάνεις απόσβεση σε 3 μήνες
    Βρες έναν τρόπο να κάνεις την αρχη
    Αν το καταφέρεις τώρα την επόμενη άνοιξη θα έχεις ενα εργαλείο για δουλεια και τη μηχανή σου ετοιμοπόλεμη για βολτες

  3. #63
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Εσείς οι άνεργοι κωλοβαράτε και κάνετε βόλτες όλη μέρα.Γι'αυτό δεν πάει μπροστά η ρημάδα η οικονομία
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #64
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα διαφωνήσω
    Αν η μηχανή σου είναι καλή και τη γουστάρεις μην την κάνεις παπί γιατί πιθανότατα δεν θα μπορέσεις να ξαναπάρεις τέτοια
    Μπορείς να μηδενισεις το κόστος της καταθέτοντας πινακίδα μέχρι να ορθοποδησεις
    Ένα αξιοπρεπές παπί έχει 1500 ευρώ καινούργιο και πιάνοντας δουλειά το κάνεις απόσβεση σε 3 μήνες
    Βρες έναν τρόπο να κάνεις την αρχη
    Αν το καταφέρεις τώρα την επόμενη άνοιξη θα έχεις ενα εργαλείο για δουλεια και τη μηχανή σου ετοιμοπόλεμη για βολτες
    Θα μΕ δανείσεις εσύ τα 1500;
    Δεν υπάρχει σάλιο λέμε, και ποιος έμπορος θα δώσει με γραμμάτια σε κάποιον με μηδενικό εισόδημα; επιπλέον, θα πάει ο κούκος αηδόνι....
    Επίσης δεν θέλω να χρωστάω πουθενά, πάγια τακτική....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #65
    Ιδέα ρίχνω..
    Αν πας σε αλυσίδα πιτσαρίας που έχει δικά της μηχανάκια η άλλη τέτοια επιχείρηση το χεις σκεφτεί, δλδ να πιάσεις ντελιβερι χωρίς δικό σου κεφάλαιο..
    Δεν ξερω.. Παίζουν αυτά;
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  6. #66
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    Ιδέα ρίχνω..
    Αν πας σε αλυσίδα πιτσαρίας που έχει δικά της μηχανάκια η άλλη τέτοια επιχείρηση το χεις σκεφτεί, δλδ να πιάσεις ντελιβερι χωρίς δικό σου κεφάλαιο..
    Δεν ξερω.. Παίζουν αυτά;
    Το να πας σε τέτοια επιχείρηση, είναι περίπου σαν να κερδίσεις το τζόκερ.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Θα μΕ δανείσεις εσύ τα 1500;
    Δεν υπάρχει σάλιο λέμε, και ποιος έμπορος θα δώσει με γραμμάτια σε κάποιον με μηδενικό εισόδημα; επιπλέον, θα πάει ο κούκος αηδόνι....
    Επίσης δεν θέλω να χρωστάω πουθενά, πάγια τακτική....
    Αν βρεις εγγυητή?

  8. #68
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Πάρε το παπί. Σιγά το μηχανάκι που θα χάσεις. Όταν επανέλθεις, αγοράζεις πολύ καλύτερο, αν θέλεις.

  9. #69
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Αν βρεις εγγυητή?


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πάρε το παπί. Σιγά το μηχανάκι που θα χάσεις. Όταν επανέλθεις, αγοράζεις πολύ καλύτερο, αν θέλεις.
    Όχι όταν.... ΑΝ εδώ που έχουμε φτάσει γενικώς
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #70
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Προσωπική άποψη.
    Αν δώσεις το strada πιθανών να μην μπορέσεις ποτέ να το αντικαταστησεις.
    Στην θέση σου θα έκανα.
    Κατάθεση πινακίδων που σημαίνει 0 πάγια για την μηχανή.
    Εύρεση οποιασδήποτε εργασίας. Έχω ανοίξει πολλές φορές μέσα στην κρίση χρυσή ευκαιρία και δουλίτσες πάντα έβρισκα.
    Αγορά παπιου μετά από μερικούς μήνες για καθημερινή μετακίνηση.
    Και ύστερα κοιτάς τι σε παίρνει να κάνεις με την μηχανή.
    Προσωπικά την μηχανή την είχα από το 2012 σε ακινησία 6 μήνες και κυκλοφορία άλλους 6 μόνο για 2 εκδρομές και ελάχιστες μετακινήσεις εντός Αθήνας, ακόμα και περίοδο που έκανα διανομέας με 2 μικρά παιδιά και νοίκι!
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    αλλη προταση....
    υπαρχουν δουλειες εκτος ντελιβερυ που αντι για πολλες μικρες διαδρομες θελουν λιγες μεγαλες
    αν κανεις μια τετοια δουλεια με τη μηχανη σου αν θελεις βγαζεις παπι στο τριμηνο
    δλδ σε 5000χλμ βαρια βαρια
    δλδ με μια αλλαγη λαδιων
    προσωπικη εμπειρια.....
    δουλευω με 250αρι εδω και 1,5 χρονο 3 μερες τη βδομαδα 3 ωρες την ημερα.....παπι αν ηθελα εβγαζα στους 7 μηνες

  12. #72
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    αλλη προταση....
    υπαρχουν δουλειες εκτος ντελιβερυ που αντι για πολλες μικρες διαδρομες θελουν λιγες μεγαλες
    αν κανεις μια τετοια δουλεια με τη μηχανη σου αν θελεις βγαζεις παπι στο τριμηνο
    δλδ σε 5000χλμ βαρια βαρια
    δλδ με μια αλλαγη λαδιων
    δεν θελει ρε ο ανθρωπος τετοια δουλεια,θελει ΤΙΜΙΑδουλεια.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	αρχείο λήψης (4).jpg 
Προβολές:	164 
Μέγεθος:	6,4 KB 
ID:	421616
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Για κάποιο λόγο, αυτό το thread μου θυμίζει την πρόσφατη κινητοποίηση που προήλθε από την ανάγκη για υποστήριξη που είχε το forum... έντονη και στα δύο μια ανθρώπινη αίσθηση αλληλοβοήθειας και συμπαράστασης... το παρατηρώ και σε άλλες καταστάσεις γύρω μας... ίσως είναι ίδιον του λαού μας, να γινόμαστε υποστηρικτικοί και αλληλέγγυοι(λεκτικά ή/και με πράξεις) στα δύσκολα ενώ στα φυσιολογικά μας είμαστε ικανοί να τρωγόμαστε από το πρωί μέχρι το βράδυ

    @Bowleno, ακούγεσαι ζωντανός και ευχάριστος άνθρωπος παρά τις αντιξοότητες, εύχομαι από καρδιάς να είσαι υγιής και σύντομα να βρεις μια αξιοπρεπή δουλειά.Τα υπόλοιπα θα έρθουν

  14. #74
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Με αφορμή το ποστ του S705 πιο πάνω αλλά και κάποιων inbox, νιώθω την ανάγκη να (επανα)διευκρινήσω κάποια πράγματα. Το να πάρω π.χ. μια χρυσή ευκαιρία, να κάνω καφέ και να αρχίσω τα τηλ σε δουλειές που βλέπω, είναι μια δυνατότητα που εγώ καλώς η κακώς, ΔΕΝ την έχω. (Όσοι πιο καινούργιοι εδώ, διαβάστε προσεκτικά το 1ο ποστ γιατί).
    Πριν βρω την τελευταία μου δουλειά, στην Isuzu, ήμουν άνεργος για έναν χρόνο με ένα παιδάκι 2 ετών (τότε, 19 χρόνων κρεμανταλάς τώρα ) αγαρευα την τότε Κουνιάδα να παίρνει σβάρνα τα τηλ. Που έβρισκα.
    Στην κουβέντα "παίρνω για τον γαμπρό μου που έχει πρόβλημα ακοής..." Της το έκλειναν στα μούτρα....
    Στην Isuzu πήγα κατόπιν τύχης και γνωριμιών "για 2-3 μήνες" μέχρι να στηθεί το δίκτυο και έμεινα 13 χρόνια....
    Είχα εκεί συνάδελφο τον harris_X ο οποίος μου σύστησε το φόρουμ όταν έψαχνα τι μηχανή να πάρω και προσπάθησε πολύ, είναι η αλήθεια, να μην πάρω το στράντα
    Εδώ πρέπει να σημειώσω ότι σε επικοινωνία face to face, δύσκολα αντιλαμβάνεται ο άλλος ότι είμαι κωφός.... Το ξέρουν επίσης ο mikegian και ο billymouse.
    Με αυτά και αυτά, λοιπόν αν δεν πάω κάπου "συστημένος" δεν πρόκειται να γίνει κάτι.
    Ευχαριστώ όσους απάντησαν στο παρόν θρεντ, ξεδιάλυνα τους οποίους ενδοιασμούς και σκέψεις είχα, αυτές τις μέρες το στράντα θα πλυθεί για φωτό κλπ και θα αναρτηθεί η αγγελία του.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #75
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Με αφορμή το ποστ του S705 πιο πάνω αλλά και κάποιων inbox, νιώθω την ανάγκη να (επανα)διευκρινήσω κάποια πράγματα. Το να πάρω π.χ. μια χρυσή ευκαιρία, να κάνω καφέ και να αρχίσω τα τηλ σε δουλειές που βλέπω, είναι μια δυνατότητα που εγώ καλώς η κακώς, ΔΕΝ την έχω. (Όσοι πιο καινούργιοι εδώ, διαβάστε προσεκτικά το 1ο ποστ γιατί).
    Πριν βρω την τελευταία μου δουλειά, στην Isuzu, ήμουν άνεργος για έναν χρόνο με ένα παιδάκι 2 ετών (τότε, 19 χρόνων κρεμανταλάς τώρα ) αγαρευα την τότε Κουνιάδα να παίρνει σβάρνα τα τηλ. Που έβρισκα.
    Στην κουβέντα "παίρνω για τον γαμπρό μου που έχει πρόβλημα ακοής..." Της το έκλειναν στα μούτρα....
    Στην Isuzu πήγα κατόπιν τύχης και γνωριμιών "για 2-3 μήνες" μέχρι να στηθεί το δίκτυο και έμεινα 13 χρόνια....
    Είχα εκεί συνάδελφο τον harris_X ο οποίος μου σύστησε το φόρουμ όταν έψαχνα τι μηχανή να πάρω και προσπάθησε πολύ, είναι η αλήθεια, να μην πάρω το στράντα
    Εδώ πρέπει να σημειώσω ότι σε επικοινωνία face to face, δύσκολα αντιλαμβάνεται ο άλλος ότι είμαι κωφός.... Το ξέρουν επίσης ο mikegian και ο billymouse.
    Με αυτά και αυτά, λοιπόν αν δεν πάω κάπου "συστημένος" δεν πρόκειται να γίνει κάτι.
    Ευχαριστώ όσους απάντησαν στο παρόν θρεντ, ξεδιάλυνα τους οποίους ενδοιασμούς και σκέψεις είχα, αυτές τις μέρες το στράντα θα πλυθεί για φωτό κλπ και θα αναρτηθεί η αγγελία του.
    Σχεδον ολοι οι παντρεμενοι θα σε ζηλευαν.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλυσίδα: Θέλει σφίξιμο ή όχι; Το manual λέει όχι αλλά... [Video]
    από mariosx στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2019, 13:12
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  3. Προς το παρόν,λέει όχι στα MotoGP η Aprilia
    από golis στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2010, 15:20
  4. Μη ΞΕΧΝΑΣ Ποτε!!!!
    από code στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 16:25
  5. Ε ΟΧΙ ΚΑΙ 4 ευρο ΣΟΥΒΛΑΚΙ !!!!!!!!!!!!!
    από dariosk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2003, 17:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF