Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 96 από 96

Θέμα: Η καρδιά λέει όχι, μη......

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Πάντως επειδή και εγώ έδωσα τη μηχανή για να μειώσω τα έξοδα διατήρησης που έχει ένα τέτοιο όχημα, και τώρα έχω λυσσάξει να πάρω ξανά, θα σου πω να το κάνεις μόνο αν έχεις πραγματικά αποφασίσει μέσα σου ότι δε θα ξανακαβαλήσεις μοτοσυκλέτα (και θα αρκεστείς σε ένα παπιοσκουτερ)

    Γιατί μόλις τα πράματα στρίψουν λίγο προς το καλύτερο (που από καρδιάς εύχομαι να συμβεί όσο το δυνατόν πιο σύντομα), αμέσως θα την θέλεις πίσω, και σίγουρα δε θα βρίσκεις κάτι αντίστοιχο με αυτό που είχες με τα ίδια χρήματα
    Έτσι την έπαθα και εγώ. Πούλησα το βεστρομ λόγο οικονομικής κρίσης. Το είχα πάρει καινούριο και μετά από 4 χρόνια το έδωσα για παπί. Καθόμουν σε αναμμένα κάρβουνα ενα χρόνο με το παπί μέχρι πού το πουλησα και ξαναπήρα μηχανή. Η αλήθεια είναι ότι το φριγουιντ είναι ένας οικονομικός εργάτης. Ενα μεγάλο παπάκι. Αν δεν ήτανέτσι τώρα θα το είχα δώσει και θα ξαναπαιρνα στρώμα πού έχουν πέσει πολύ οι τιμές.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Φίλε Δημήτρη κ' εγώ το strada το έδωσα το 2017 λόγω οικονομικών προβλημάτων και είχα φρικάρει για δύο χρόνια που ήμουν αμήχανος. Όμως, όπως περιγράφεις την κατάσταση, είναι η καλύτερη λύση γιατί είναι δύσκολη εποχή και θα ζορίσει ακόμη περισσότερο. Να έχεις υπόψιν σου πάντως ότι για να φύγει και ειδικά τώρα που χειμωνιάζει θα το σκοτώσεις (βάση της πραγματικής του αξίας) αλλά έτσι είναι ο νόμος της αγοράς....η ζήτηση καθορίζει την τιμή
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  3. #93
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Φίλε Δημήτρη κ' εγώ το strada το έδωσα το 2017 λόγω οικονομικών προβλημάτων και είχα φρικάρει για δύο χρόνια που ήμουν αμήχανος. Όμως, όπως περιγράφεις την κατάσταση, είναι η καλύτερη λύση γιατί είναι δύσκολη εποχή και θα ζορίσει ακόμη περισσότερο. Να έχεις υπόψιν σου πάντως ότι για να φύγει και ειδικά τώρα που χειμωνιάζει θα το σκοτώσεις (βάση της πραγματικής του αξίας) αλλά έτσι είναι ο νόμος της αγοράς....η ζήτηση καθορίζει την τιμή
    Το γνωρίζω αυτό.... Δεν θα το κάψω, έχω ακόμα κάποιο περιθώριο να περιμένω να δοθεί σε "σωστή" τιμή.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Το γνωρίζω αυτό.... Δεν θα το κάψω, έχω ακόμα κάποιο περιθώριο να περιμένω να δοθεί σε "σωστή" τιμή.
    Φίλε aprilia-νε, αυτό που νιώθεις πως πρέπει να κάνεις είναι το σωστό. Μην κρατάς κάτι που δεν χαίρεσαι, δωστο σε όποια τιμή θεωρείς σωστή και προχώρα.
    Συναισθηματισμοι δεν χωράνε, ιδίως αν πρόκειται για οικονομικά προβλήματα.

    Δεν είναι το τέλος του κόσμου χωρίς μοτοσυκλέτα, πίστεψέ με. Ακόμα και με το παπί μπορείς να κάνεις την πλάκα σου, και αν έρθουν τα πραγματα όπως ευχόμαστε να ερθουν, πάντα υπάρχει η επιλογή να πάρεις κάτι άλλο στο μέλλον.

    Σε ότι αφορά το επόμενο παπί, συμφωνώ με τους περισσότερους. Εφόσον οι λόγοι είναι καθαρα οικονομικοί και το θέλεις για εργάτη, μου φαίνεται περιττή και αχρείαστη πολυτέλεια να πάρεις crypton κούτα.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #95
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Σχεδόν τρία χρόνια (αλήθεια, πως πέρασαν; ) μετά, Αφού δόθηκε το strada, αποκτήθηκε το Sym VF125.
    Έμεινε περίπου έναν χρόνο όπου τα πράγματα άλλαξαν άρδην προς το (πολύ) καλύτερο, ανέλπιστα, Δόθηκε και αυτό και αποκτήθηκε το AC 300.
    To μικρόβιο,, όμως, μικρόβιο...Δεν άντεξα και αφού είχε ομαλοποιηθεί η κατάσταση, πήγα πρόσφατα στο AC500.
    Ξέθαψα τούτο το θρεντ, για να το δουν τυχόν νέα μέλη, να θυμηθούν οι παλιότεροι, για όσους τυχόν βρέθηκαν η μπορεί να βρεθούν σε παρόμοια κατάσταση (φτου σκόρδα) όσο και να είναι η κατάσταση αντίξοη, πάντα στο βάθος του κουτιού της Πανδώρας θα κρύβεται η ελπίδα για κάτι καλύτερο.
    Καλά να είμαστε πρωτίστως και όλα βρίσκουν τον δρόμο τους.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #96
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Σχεδόν τρία χρόνια (αλήθεια, πως πέρασαν; ) μετά, Αφού δόθηκε το strada, αποκτήθηκε το Sym VF125.
    Έμεινε περίπου έναν χρόνο όπου τα πράγματα άλλαξαν άρδην προς το (πολύ) καλύτερο, ανέλπιστα, Δόθηκε και αυτό και αποκτήθηκε το AC 300.
    To μικρόβιο,, όμως, μικρόβιο...Δεν άντεξα και αφού είχε ομαλοποιηθεί η κατάσταση, πήγα πρόσφατα στο AC500.
    Ξέθαψα τούτο το θρεντ, για να το δουν τυχόν νέα μέλη, να θυμηθούν οι παλιότεροι, για όσους τυχόν βρέθηκαν η μπορεί να βρεθούν σε παρόμοια κατάσταση (φτου σκόρδα) όσο και να είναι η κατάσταση αντίξοη, πάντα στο βάθος του κουτιού της Πανδώρας θα κρύβεται η ελπίδα για κάτι καλύτερο.
    Καλά να είμαστε πρωτίστως και όλα βρίσκουν τον δρόμο τους.....
    Καλοτάξιδος πάντα!

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Αλυσίδα: Θέλει σφίξιμο ή όχι; Το manual λέει όχι αλλά... [Video]
    από mariosx στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2019, 14:12
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 16:16
  3. Προς το παρόν,λέει όχι στα MotoGP η Aprilia
    από golis στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2010, 16:20
  4. Μη ΞΕΧΝΑΣ Ποτε!!!!
    από code στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 17:25
  5. Ε ΟΧΙ ΚΑΙ 4 ευρο ΣΟΥΒΛΑΚΙ !!!!!!!!!!!!!
    από dariosk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2003, 18:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF