Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: benelli trk 502x vs voge 500dsx

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32

    benelli trk 502x vs voge 500dsx

    Καλησπερα σας παιδια εν τελη εφτασε η ωρα να παρω την μηχανη αφου πλεον το εχω αποφασισει 100%,και μεσα σε 2 εβδομαδες θελω να την εχω στα χερια μου.Η ερωτηση ειναι απλη benelli η voge ? Γενικα εγω ηθελα να παρω μια benelli που εμφανησιακα μου αρεσει περισσοτερο ωστοσο αρκετοι απο το φορουμ μου προτεινατε να δω το voge που και αυτο με την σειρα του με ενθουσιασε.Το θεμα ειναι οτι μηχανικα δεν γνωριζω και πολλα για μηχανες τετοιου κυβισμου μεχρι τωρα ειχα vespa px150 εσεις λοιπον τι μου προτεινετε?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    973
    μεταχειρισμένο γιαπωνέζικο φίλε

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    μεταχειρισμενο ? δεν αξιζει περισσοτερο ενα καινουργια εχεις κατι να προτεινεις στο μεταχ ? για Α2?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Η εισαγωγικη της voge ειναι σοβαρη. Για την αλλη δεν εχω απαοψη.

    Η voge μου αρεσει περισσοτερο οπτικα. Το 500 που εχω οδηγησει ειναι ευχαριστο οδηγικα (γι αυτο που ειναι). Εχθες ημουν στο συνεργειο για το κυμκο (επισημος οπως και επισημος για την voge). Για τα χρηματα τους ειναι οκ ηταν η απαντηση του. Το 300ds εχει κατι θεματα με αισθητηρες λαμδα που αναβουν το λαμπακι κινητηρα κυριως λογω euro 5 ρυθμισεων (αυτα ειπε ο μεσιες εκει). Στο 500 δεν εχει συγκεκριμενα θεματα απο οσα παρακολουθει.

    Αν ηταν να παω σε ενα απο τα δυο και μονο, θα πηγαινα στο βουγκι.. Γενικα μιλωντας, σε αυτη την κατηγορια και για πρωτο μου, θα επαιρνα μεταχειρο cb500x η nc700x.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  5. #5
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Voge,επειδή
    1) σύμφωνα με τα τέστ στον ειδικό τύπο είναι καλύτερο απ',το benelli,
    2)επειδή το έχω,και έχω αναφερθεί εκτενώς στο φόρουμ για αυτό (ψαξτο)
    3) επειδή έχει καταξιωμένη και μεγαλύτερη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα,,(μοτό Τρεντ που φέρνει τα κύmco)
    Ότι άλλο θες ρωτά.

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Η εισαγωγικη της voge ειναι σοβαρη. Για την αλλη δεν εχω απαοψη.

    Η voge μου αρεσει περισσοτερο οπτικα. Το 500 που εχω οδηγησει ειναι ευχαριστο οδηγικα (γι αυτο που ειναι). Εχθες ημουν στο συνεργειο για το κυμκο (επισημος οπως και επισημος για την voge). Για τα χρηματα τους ειναι οκ ηταν η απαντηση του. Το 300ds εχει κατι θεματα με αισθητηρες λαμδα που αναβουν το λαμπακι κινητηρα κυριως λογω euro 5 ρυθμισεων (αυτα ειπε ο μεσιες εκει). Στο 500 δεν εχει συγκεκριμενα θεματα απο οσα παρακολουθει.

    Αν ηταν να παω σε ενα απο τα δυο και μονο, θα πηγαινα στο βουγκι.. Γενικα μιλωντας, σε αυτη την κατηγορια και για πρωτο μου, θα επαιρνα μεταχειρο cb500x η nc700x.

    Ναι και εγω που το εψαξα λιγο ολο καλα σχολια εβλεπα και πιο πολυ για την εισαγωγικη της ,Η αληθεια ειναι οτι και εγω σκεφτομουν μεταχ απλα για δυο λογους θελω ενα καινουργιο το πρωτο για να νιωσω την καινουργιλα χαχα και ο δευτερος ειναι γιατι πανω κατω βγαινουν στα ιδια λεφτα αντε κανα χιλ κατω το μεταχ ομως εχεις χασει εγγυηση και αλλα πολλα γιαυτο κατεληξε σε κουτα

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Voge,επειδή
    1) σύμφωνα με τα τέστ στον ειδικό τύπο είναι καλύτερο απ',το benelli,
    2)επειδή το έχω,και έχω αναφερθεί εκτενώς στο φόρουμ για αυτό (ψαξτο)
    3) επειδή έχει καταξιωμένη και μεγαλύτερη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα,,(μοτό Τρεντ που φέρνει τα κύmco)
    Ότι άλλο θες ρωτά.

    Τελεια θα το ψαξω στο φορουμ την αναλυση σας, πανω κατω τα εξοδα για σερβισ και ασφαλεια ποσο να κυμενονται στο περιπου?

  8. #8
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NickTrick Προβολή μηνύματος
    Τελεια θα το ψαξω στο φορουμ την αναλυση σας, πανω κατω τα εξοδα για σερβισ και ασφαλεια ποσο να κυμενονται στο περιπου?
    Το σέρβις της,αν την πάρεις καινούργια,είναι στα πρώτα 1000 αλλαγή λάδια και φίλτρο λαδιου ,και ανά 5000 χλμ,και περιλαμβάνει λάδια 2,7 λίτρα , ελέγχους και συσφίξεις, και στα 10000 χλμ,αλλαγή φιλτρου λαδιού,αέρα,βενζίνης,μπουζί.Να υπολογίζεις κάνα 60αρι στα 1000,και στα 5000,και κάνα 200αρι στα 10000 αν θυμάμαι καλά.Αν την πάρεις μτχ ,και εκτός 2ετους εγγύησης είναι ανάλογα που θα την πας,και κάθε πότε θα της κάνεις σέρβις.Οι εργατοώρες σε επίσημο εξουσιοδοτημένο είναι 45 ευρώ η εργατοωρα,και πονάει λίγο,αλλά όλοι έχουν τις ίδιες τιμές.Αυτο είναι το τίμημα της εγγύησης στα καινούργια,αλλά απ' την άλλη έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για 2 χρόνια.

  9. #9

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Ξέχασε τα τα μεταχειρισμένα! Ο κόσμος έχει τρελαθεί και με τις αυξήσεις των καινούργιων μαζί με την μεγάλη ζήτηση για μοτοσυκλέτες έχουν πάει τις τιμές στον θεό.
    Και με ελάχιστη πλέον προσφορά σε CB500X έστω καθώς έχουν φύγει τα περισσότερα.

    Voge 500DS/DSX και θα είσαι μια χαρά. Το Benelli είναι αδικαιολόγητα τεράστιο και βαρύ για την μόστρα (να θυμίζει GS).

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    ναι μια χαρα ευχαριστω πολυ!

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skritikos Προβολή μηνύματος
    Ξέχασε τα τα μεταχειρισμένα! Ο κόσμος έχει τρελαθεί και με τις αυξήσεις των καινούργιων μαζί με την μεγάλη ζήτηση για μοτοσυκλέτες έχουν πάει τις τιμές στον θεό.
    Και με ελάχιστη πλέον προσφορά σε CB500X έστω καθώς έχουν φύγει τα περισσότερα.

    Voge 500DS/DSX και θα είσαι μια χαρά. Το Benelli είναι αδικαιολόγητα τεράστιο και βαρύ για την μόστρα (να θυμίζει GS).
    ναι αυτο βλεπω και εγω μηχανες 4ετιας ξερω γω να ειναι μονο κανα χιλιαρικο κατω και λεω πως δεν αξιζει καθολου

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/01/2022
    Μηνύματα
    32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω!!!!

  14. #14
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Είσαι Αθήνα;;

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2007
    Μηνύματα
    408
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NickTrick Προβολή μηνύματος
    ναι αυτο βλεπω και εγω μηχανες 4ετιας ξερω γω να ειναι μονο κανα χιλιαρικο κατω και λεω πως δεν αξιζει καθολου
    Και σκέψου πως τα καλά ακόμη και με αυτές τις τιμές φεύγουν σε λίγες μέρες.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli TRK 502X VS CFmoto 650 mt
    από D.Agr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2022, 21:34
  2. ΚΤΜ 390 ADVENTURE VS BENELLI TRK 502X
    από newmember41 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2021, 17:14
  3. BENELLI TRK 502X VS HONDA CB 500X
    από newmember41 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2020, 14:28
  4. Kawasaki versys 300 x VS benelli trk 502
    από Gavazakos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2020, 22:30
  5. Benelli TRK 502 vs BMW F650GS
    από haga1981 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2020, 12:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF