Σελίδα 15 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415161718192025 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 616

Θέμα: Μηχανη vs Car

  1. #211
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ρε Pano μιλησε κανεις για στροφες/πιστα κ αλλα συναφη?
    Ετσι ξεκινησε η κουβεντα? Γιατι το πας αλλου το θεμα?
    Για μια απλη ευθεια/κοντρα μιλησαμε απο την αρχη.
    Το οτι στις στροφες θα στριψει ενα οχημα με 4 τροχους καλυτερα απο 2 δεν ειναι κ πυρηνικη φυσικη ουτε το ΜΙΤ πρεπει να εχεις τελειωσει για να το ξερεις.
    Απλα ο καθημερινος κοσμος που παει τις βολτες του με ενα μοτο ανω των 600cc μπορει να κανει πλακα τουλαχιστον σε ευθεια σε παααααρα πολλα αυτοκινητα δυσανολογου κοστους.&-

    Δεν ξερω αν ειχες ποτε καποιο ss1000 κ αν εχεις κανει εστω καποια ανοιγματα η κοντρες (πες το οπως θες) για να καταλαβεις πως το εννοουμε...
    Αν δεν μιλησουνε οι κατοχοι που εχουν δει αυτα τα χιλιομετρα ποιος περιμενεις να μιλησει ο 16χρονος που διαβαζει κ βλεπει βιντεακια στο σωληνα?

    το ερωτημα αυτο λυθηκε εξ αρχης, φειζερ vs 350 αλογα, ανοιγμα απο 50 φειζερ μπροστα, ανοιγμα απο μεγαλες ταχυτητες αμαξι μπροστα...

    τα υπολοιπα ειναι η κουβεντα που εχει εξεληχθει με αφορμη αυτην την αρχη

    ss εχουν περασει απο τα χερια μου και οπως εγραψα και πισω, σε real time συνθηκες, ενα αυτοκινητο μπορει να ζορισει ευκολα ενα μηχανακι απο εκει που δε το περιμενεις ακομα και εθνικη, οπως εγραψε και ο μπιγκουλας που ηταν με το μπουσα και πηγαινε παρεα με το αμαξι...και μιλαμε για μπουσα, οχι για ςς

  2. #212
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    το ερωτημα αυτο λυθηκε εξ αρχης, φειζερ vs 350 αλογα, ανοιγμα απο 50 φειζερ μπροστα, ανοιγμα απο μεγαλες ταχυτητες αμαξι μπροστα...

    τα υπολοιπα ειναι η κουβεντα που εχει εξεληχθει με αφορμη αυτην την αρχη

    ss εχουν περασει απο τα χερια μου και οπως εγραψα και πισω, σε real time συνθηκες, ενα αυτοκινητο μπορει να ζορισει ευκολα ενα μηχανακι απο εκει που δε το περιμενεις ακομα και εθνικη, οπως εγραψε και ο μπιγκουλας που ηταν με το μπουσα και πηγαινε παρεα με το αμαξι...και μιλαμε για μπουσα, οχι για ςς
    Δεν θυμαμαι κ πολλα αμαξια που εχουν δυνατοτητες ανω των 260+ χιλιομετρων ωστε να ζορισουν μια μοτο οπως το busa.
    Ο ξαδερφος μου κατοχος ενος Κ6, busa 2nd gen κ μιας Μ3 Ε46 πλακα κανει μονο στις τελικες με το BMW στα μεγαλα μοτο επειδη εχει καταργησει τον ηλεκτρονικο κοφτη κ τελικιαζει ανω των 299...

    Μιας κ που μιλαμε για ανοιγματα εγω με busa 2nd gen (ολοσωμη, φιλτρο, προγραμμα) κολλητου ανοιγαμε απο 150 & 200 εως τελικες κ παντα μετα τα 280 περνουσε το busa μπροστα.
    Ride(s) the wind of change...

  3. #213
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Κανένα όνειρο δε χαλάς.Λες για τελικές ταχύτητες/ρεπριζ.. το μακρινό 1999 ξεκίνησαν οι εταιρίες μοτό να παίζουν ανταγωνιστικα με τις τελικές στα 300 και μόλις τα πέρασαν βγήκαν οι νομοθεσίες και τους σταμάτησαν.Ολα πάντα ατμόσφαιρα.Λες σοβαρο αμάξι ωραία εγώ λέω σοβαρή μηχανή το H2R που πιάνει 400km/h.Αλλα δε μας δινουν πινακιδες κι επίσης είναι ακριβό.
    Μη λέμε για όνειρα τώρα.Εμεις με τα μηχανάκια ζούμε αυτοί που ονειρεύονται είναι οι κουτακηδες καταδικασμένοι να οδηγούν οκταβια καθώς σοβαρό αμάξι όπως το εννοείς δε θα οδηγήσουν ποτέ.
    Όσο για πίστα...εδώ είσαι...αγωνιστικό αμάξι Vs αγωνιστική μοτό με αγωνιζόμενους οδηγούς σε πίστα στεγνο...δίκαια πραγματα

    https://m.youtube.com/watch?v=uj0ZyQhROBE&t
    κοιτα την αναλογια ιππων/τονο των συμμετεχοντων και τους τελικους χρονους και ελα να μου πεις ποιος ειναι κατ ουσιαν ο νικητης του συγκριτικου.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #214
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Κάπως έτσι ξεκινούσαν οι κόντρες κάποτε.
    Μου είπαν,άκουσα,νομίζω πως,μισό και παίρνω τλ τον ξάδερφο με το Calibra to 2.5 το turbo κτλ ,έτοιμο το event και ο χαβαλές.
    Στα λόγια δεν έχει πλάκα
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 15/10/2020 στις 11:52.
    porca miseria.

  5. #215
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Κάπως έτσι ξεκινούσαν οι κόντρες κάποτε.
    Μου είπαν,άκουσα,νομίζω πως,μισό και παίρνω τλ τον ξάδερφο με το Calibra to 2.5 το turbo κτλ
    Στα λόγια δεν έχει πλάκα
    Tο θεμα ειναι να μιλας μονο οταν εχεις καβαλησει/οδηγησει κατι...

    Στα λογια πολλοι ειναι super duper!!
    Ride(s) the wind of change...

  6. #216
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    κοιτα την αναλογια ιππων/τονο των συμμετεχοντων και τους τελικους χρονους και ελα να μου πεις ποιος ειναι κατ ουσιαν ο νικητης του συγκριτικου.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    κοιτα την αναλογια ιππων/τονο των συμμετεχοντων και τους τελικους χρονους και ελα να μου πεις ποιος ειναι κατ ουσιαν ο νικητης του συγκριτικου.
    αυτο το συγκριτικο δειχνει οτι αγωνιστικα αμαξια χανουν και στις στροφες...αμαξι=κουβουκλιο με ροδες....αυτη ειναι η ουσια...αυτη η ''κοντρα'' μας ενδιαφερει γιατι αυτη την κοντρα μπορουμε να ΖΗΣΟΥΜΕ καποια στιγμη στη ζωη μας...Οπως με ειχε περασει εμενα αγωνιστικο wrx που ειχε βγει για προπονηση οπως κατεβαινα για νεα μακρη καποτε με το cbr600f και εμπαινε τρενο ο τυπος.... ή οπως ειχα περασει εγω στον ιδιο δρομο με το Κ8 τετρακουνα Audi TT που σπινιαριζε στις εξοδους με αναποδα βγαζοντας καπνο.

    Να σε περασει ποτε F1 η F3 στο δρομο ή στην πιστα δε θα σου τυχει ποτε,το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τα θαυμαζεις απο την τηλεοραση μη μποροντας να εχεις εσυ ή οποιοσδηποτε αλλος προσωπικη επαφη με αυτα.

  7. #217
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Κανας δυνατος αμαξας υπαρχει να μας πει τη γνωμη του εδω μεσα? Να μου πεις εδω βρηκα να ρωτησω..

  8. #218
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Κανας δυνατος αμαξας υπαρχει να μας πει τη γνωμη του εδω μεσα? Να μου πεις εδω βρηκα να ρωτησω..
    Ακόμα η απορία σου είναι με το octavia; είναι τόσο απλό που για μένα ζητα και ενα κατοσταρικο μόνο και μόνο για την καζούρα μετά.

  9. #219
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Κανας δυνατος αμαξας υπαρχει να μας πει τη γνωμη του εδω μεσα? Να μου πεις εδω βρηκα να ρωτησω..

    O blitzer..........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  10. #220
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Ακόμα η απορία σου είναι με το octavia; είναι τόσο απλό που για μένα ζητα και ενα κατοσταρικο μόνο και μόνο για την καζούρα μετά.
    Οχι φιλε το αν περναω το συγκεκριμενο οκταβια παραμενει μυστηριο. Απλα ρωταω αν ειναι κανενας αμαξακιας να μας πει μηπως εχει κανει κανα πατηματακι με μηχανη να ακουσουμε δλδ και τη πραγματικη εμπειρια γιατι ολοι με βιντεο απαντανε.

  11. #221
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Οχι φιλε το αν περναω το συγκεκριμενο οκταβια παραμενει μυστηριο. Απλα ρωταω αν ειναι κανενας αμαξακιας να μας πει μηπως εχει κανει κανα πατηματακι με μηχανη να ακουσουμε δλδ και τη πραγματικη εμπειρια γιατι ολοι με βιντεο απαντανε.

    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post3068941
    κουκουρουκουκου

  12. #222
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Να σε περασει ποτε F1 η F3 στο δρομο ή στην πιστα δε θα σου τυχει ποτε,το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τα θαυμαζεις απο την τηλεοραση μη μποροντας να εχεις εσυ ή οποιοσδηποτε αλλος προσωπικη επαφη με αυτα.
    Αυτό μη σου τύχει. 0-100 km/h σε 1,65".
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #223
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αυτό μη σου τύχει. 0-100 km/h σε 1,65".
    Ωραίο, εχθες είδα ενα παρκαρισμένο εξω απο το καφενείο του Βαγγελα στην Κασσάνδρου.

  14. #224
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ωραίο, εχθες είδα ενα παρκαρισμένο εξω απο το καφενείο του Βαγγελα στην Κασσάνδρου.
    Έλα ρε,και νόμιζα ήμουν ο πρώτος που το παρήγγειλε
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #225
    Το καλό με τα κωλοφτιαγμένα κουτιά τύπου vag , είναι ότι οι ιδιοκτήτες είναι συνήθως ευθειάκηδες οπότε τους πατάμε με ένα χέρι και στις στροφές
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Παρόμοια θέματα

  1. άλλη μια κόντρα αιωνίων : moto vs car (περιοδικο motojournal.fr)
    από road spirit στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 332
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 02:41
  2. ΚΙΝΔΥΝΟΣ! Moto Vs Car
    από perrakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2010, 17:11
  3. ΜΗΧΑΝΗ Vs ΠΑΠΙ
    από kokosKRITI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 1099
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 12:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF