Σελίδα 2 από 42 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 628

Θέμα: Μηχανη vs Car

  1. #16
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Για να μη σας τα πολυλογω. Εχω ενα fazer s2. Εχει φαγωθει ο φιλος μου οτι ενα αμαξι τυπου οκταβια 350 αλογα με περναει. Εγω εχω αντιθετη γνωμη. Αυτα..
    350 αλογα ειναι αρκετα δυνατο αμαξι...απο εκκινησεις θα εισαι πιθανοτατα μπροστα μεχρι τα 180-200 (και οταν σε περασει, θα ειναι με πολυ περισσοτερα χιλιομετρα απο σενα.

    Ρολαριστα, απλα δεν υπαρχει καμμια ελπιδα

    edit: το αμαξι ειναι γυρω στα 400 αλογα, σε ανοιγμα με 1000αρι
    https://www.youtube.com/watch?v=7iantSP954Y
    Τελευταία τροποποίηση από p@nos; 12/10/2020 στις 16:54.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Α ξέχασα να πω ότι μιλάμε για τον κάτοχο της μηχανής.. Αν είναι κανένας που ξέρει τι κάνει, σαν αναβάτης, τότε το πράγμα αλλάζει..

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    350 αλογα ειναι αρκετα δυνατο αμαξι...απο εκκινησεις θα εισαι πιθανοτατα μπροστα μεχρι τα 180-200 (και οταν σε περασει, θα ειναι με πολυ περισσοτερα χιλιομετρα απο σενα.

    Ρολαριστα, απλα δεν υπαρχει καμμια ελπιδα

    edit: το αμαξι ειναι γυρω στα 400 αλογα, σε ανοιγμα με 1000αρι
    https://www.youtube.com/watch?v=7iantSP954Y
    Βέβαια εδώ το 1000αρι δεν άνοιγε, τον περίμενε να πιάσουν ≈300 μαζί.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #19
    1600hp GT-R vs 800hp M5 vs 221hp V4R
    δεν μπορούσε να ακούσει την κόρνα το μηχανάκι κι έφυγε με καθυστέρηση στο ρολλαριστό άνοιγμα.
    BMW M5 v Nissan GT-R v Ducati V4R - DRAG RACE *tuned cars vs stock bike*


    κι εδώ τί μπορεί να κάνει το μηχανάκι από στάση
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Από προσωπική εμπειρία, μεταξύ BMW M5 competition και BMW s1000r και τα δυο μοντέλα του ‘19, το αυτοκίνητο του έριξε στ´αυτιά ΠΑΝΤΟΥ!! Τετρακίνητο, τα κρατήματά του είναι αδιανόητα για τη μηχανή. Άσε που στο τέλος βγαίνεις κύριος από το αμάξι ενώ με τη μηχανή έχεις γίνει μούσκεμα στο ιδρώτα και με τη ψυχή στο στόμα. Και που να πατήσει και το κουμπί αυτόματης εκκίνησης στο race mode. Εκεί να δεις το M5.
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  6. #21
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Ναι, αλλά από φανάρι σε φανάρι;

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    1600hp GT-R vs 800hp M5 vs 221hp V4R
    δεν μπορούσε να ακούσει την κόρνα το μηχανάκι κι έφυγε με καθυστέρηση στο ρολλαριστό άνοιγμα.
    BMW M5 v Nissan GT-R v Ducati V4R - DRAG RACE *tuned cars vs stock bike*


    κι εδώ τί μπορεί να κάνει το μηχανάκι από στάση
    Φαντάζομαι τα Κ5 είναι εκτός συναγωνισμού ε ?
    ΥΓ Πέραν της πλάκας πάντως, έτσι όπως το θέτει ο φίλος νομίζω ότι θα φάει ξύλο

  8. #23
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Βέβαια, με τα 3 αυτά χιλιάρικα αγοράζεις 2 ρόδες και 2 σίδερα που δεν κάνουν για τίποτα, ενώ με τα 60 (που δε χρειάζεσαι 60, αλλά έτσι, για την κουβέντα) αγοράζεις ένα ολοκληρωμένο, κορυφαίο όχημα, με ένα κάρο τεχνολογίες και ανέσεις, που κάνει τα πάντα.

    Στη συγκεκριμένη περίπτωση, γελάω που τύπος με ΟΚΤΑΒΙΑ θέλει να κάνει κόντρες. Πες του να πάρει κάνα σοβαρό αυτοκίνητο και το ξανασυζητάμε.
    Ενταξει εδω μιλαμε για ευθεια. Και ενα rallye ξυλωμενο με τουρμπο κανει δουλεια με λιγοτερα. Εγω προσωπικά με ενα κουτι με 60 αλογα θα ειμαι μια χαρα και το μηχανακι μου για τα γουστα. Κουμπαρας χωρις πατο η βελτιωση πιστευω στα 20vt κτλ βαγκ γκρουπ. Γουστα ειναι αυτα ! Ο καθενας οτι θελει ας κανει αρκει να μην μας ζαλιζει

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dennis- Προβολή μηνύματος
    Ενταξει εδω μιλαμε για ευθεια. Και ενα rallye ξυλωμενο με τουρμπο κανει δουλεια με λιγοτερα. Εγω προσωπικά με ενα κουτι με 60 αλογα θα ειμαι μια χαρα και το μηχανακι μου για τα γουστα. Κουμπαρας χωρις πατο η βελτιωση πιστευω στα 20vt κτλ βαγκ γκρουπ. Γουστα ειναι αυτα ! Ο καθενας οτι θελει ας κανει αρκει να μην μας ζαλιζει
    τα vag είναι υποστροφικά με τα άλογα με τα οποία βγαίνουν από το εργοστάσιο, φαντάσου τα βελτιωμένα...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Αν πας μη σε πιάσουν κορόιδο και σε πάνε ψηλά τύπου ''άνοιγμα απο τα 140+'' γιατί θα κάνεις ένα ξεπέταγμα το οποίο θα μαζευτεί.

    Αν ανοίξεις 1η ρολαριστή με 50 δεν πρόκειται να μαζέψει το συγκεκριμένο μέχρι τα 200.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #26
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Το βίντεο αυτό το εβαλα για να φανεί κάπως τι κάνει εν κινήσει ένα αμάξι κοντά στα 400 αλογα. Ναι το 1000 είναι ένα κλιπ πιο γρήγορο και αυτό μόνο αν μιλάμε για απόλυτες ευθείες, από σημείο σε σημείο δεν έχει κανένα μηχανάκι καμμία ελπίδα.

    Οπότε αν σε αυτό το βίντεο σε σχέση με το 1000αρι σβκ πάει έτσι, υπολογίστε τι τύχη έχει ένα 600.

    Μην υποτιμάτε τα δυνατά αυτοκίνητα, σε μηχανάκια μέχρι 100κατι άλογα τροχό στις εθνικές κάνουν πλάκα τα δυνατά ντίζελ.

  12. #27
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    Το βίντεο αυτό το εβαλα για να φανεί κάπως τι κάνει εν κινήσει ένα αμάξι κοντά στα 400 αλογα. Ναι το 1000 είναι ένα κλιπ πιο γρήγορο και αυτό μόνο αν μιλάμε για απόλυτες ευθείες, από σημείο σε σημείο δεν έχει κανένα μηχανάκι καμμία ελπίδα.

    Οπότε αν σε αυτό το βίντεο σε σχέση με το 1000αρι σβκ πάει έτσι, υπολογίστε τι τύχη έχει ένα 600.

    Μην υποτιμάτε τα δυνατά αυτοκίνητα, σε μηχανάκια μέχρι 100κατι άλογα τροχό στις εθνικές κάνουν πλάκα τα δυνατά ντίζελ.
    Pano το 1000 δεν ανοιγε στο βιντεο.
    400 αλογα δεν στεκονται πουθενα με 1000αρι.
    Εχω ανοιξει με το δικο μου (ο ιδιος) με evo 600αλογα μεχρι gt2 κ skyline.
    Αμαξι απο μικρες ταχυτητες δεν με βλεπαν καν.
    Μονο με το skyline οταν ανοιξα απο τα 170-180 ενω με περασε μα καμια 200αρα τον μαζεψα μεχρι τα 250 αλλα μετα κοψαμε.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Αν πας μη σε πιάσουν κορόιδο και σε πάνε ψηλά τύπου ''άνοιγμα απο τα 140+'' γιατί θα κάνεις ένα ξεπέταγμα το οποίο θα μαζευτεί.

    Αν ανοίξεις 1η ρολαριστή με 50 δεν πρόκειται να μαζέψει το συγκεκριμένο μέχρι τα 200.
    Ναι προφανως αν το ρολαριστα εννοει απο 120 χλμ και μετα ειναι λογικο το αμαξι να εχει παρει τα πανω του. Εγω προσωπικα δε παω τπτ και πουθενα και το πατημα με αμαξι ειδικα το θεωρω πιο επικινδυνο απο μηχανη με μηχανη

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Βέβαια, με τα 3 αυτά χιλιάρικα αγοράζεις 2 ρόδες και 2 σίδερα που δεν κάνουν για τίποτα, ενώ με τα 60 (που δε χρειάζεσαι 60, αλλά έτσι, για την κουβέντα) αγοράζεις ένα ολοκληρωμένο, κορυφαίο όχημα, με ένα κάρο τεχνολογίες και ανέσεις, που κάνει τα πάντα.

    Στη συγκεκριμένη περίπτωση, γελάω που τύπος με ΟΚΤΑΒΙΑ θέλει να κάνει κόντρες. Πες του να πάρει κάνα σοβαρό αυτοκίνητο και το ξανασυζητάμε.
    Διαφωνω καθετα μα αυτη την απαντηση. Η μοτοσυκλετα και ειδικα μια αγωνιστικη μοτοσυκλετα κοστιζει αρκετα χρηματα εχει φρεναρες λαστιχαρες και συστηματα τα οποια μπορουνε να κοιταξουνε στα ματια τα συστηματα ενος αυτοκινητου.Κατα τα αλλα εξαρταται απο το καθενα αν θελει να οδηγει "ξαπλωμενος" Οπως ακριβως ειναι και σπιτι του η θελει να οδηγαει με ολες τις αισθησεις του και την αδρεναλινη στα υψη αλλα και με το σωμα να εχει ουσιαστικα γινει ενα με τη μηχανη. Για μενα δε τιθεται καν θεμα συγκρισης το πιο ειναι πιο απολαυστικο να οδηγεις αν αυτο το θεμα ηθελες να θιξεις.

  15. #30
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, αλλά από φανάρι σε φανάρι;
    Δεν έχουμε φανάρια εδώ ...
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

Σελίδα 2 από 42 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. άλλη μια κόντρα αιωνίων : moto vs car (περιοδικο motojournal.fr)
    από road spirit στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 332
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 01:41
  2. ΚΙΝΔΥΝΟΣ! Moto Vs Car
    από perrakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2010, 16:11
  3. ΜΗΧΑΝΗ Vs ΠΑΠΙ
    από kokosKRITI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 1099
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 11:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF