Σελίδα 21 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 11161718192021222324252631 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 628

Θέμα: Μηχανη vs Car

  1. #301
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Το ότι εσύ δεν έχεις δει,δεν σήμαινει,ότι δεν υπάρχουν.Απ την άλλη σε δημόσιο δρόμο δεν θα διακινδυνεύσει κάποιος να σκοτωθεί και να καταστρέψει την ακριβή του περιουσία για να σου αποδείξει το αυτονόητο.Εξ άλλου οι περισσότεροι πού κατέχουν τέτοια αυτοκίνητα ειδικά στην Ελλάδα,είναι αναντιστοιχοι των ικανοτήτων που απαιτεί η οδήγηση τους.Στο εξωτερικό όσοι τα έχουν,έχουν την δυνατότητα,να εκμεταλλευτούν τις ικανότητες τους σε ασφαλές περιβάλλον πίστας.Εδω είναι για πουλ Μουρ περισσότερο.
    Καλα ουτε UFO εχω δει...λες να υπαρχει οντως?
    Στις κλασικες γρηγορες διαδρομες που τις οργωναμε χρονια πριν με την βενζινη για πεταμα δεν ειδα ποτε κ κανεναν.
    Τωρα αν κρυβονται κ τα κανουν αλλες ωρες δεν ξερω.
    Ας μας πουνε κ αλλοι...

    Κ να ξερεις αυτα τα αμαξια κ κουλαδια τα στριβουν.
    Ride(s) the wind of change...

  2. #302
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Καλα ουτε UFO εχω δει...λες να υπαρχει οντως?
    Στις κλασικες γρηγορες διαδρομες που τις οργωναμε χρονια πριν με την βενζινη για πεταμα δεν ειδα ποτε κ κανεναν.
    Τωρα αν κρυβονται κ τα κανουν αλλες ωρες δεν ξερω.
    Ας μας πουνε κ αλλοι...

    Κ να ξερεις αυτα τα αμαξια κ κουλαδια τα στριβουν.
    Το ότι δεν έχεις δει ουφο,δεν σημαίνει ότι ΔΕΝ υπάρχουν.Εγω έχω δεί και πιστεύω ότι υπαρχουν. Επίσης ούτε τον Μ.Αλεξανδρο έχω δει αλλά πιστεύω ότι υπήρξε.Επισης ΔΕΝ τα πάνε κουλαδια αυτά τα αμάξια,και έχουν σκοτώσει αρκετούς,π.χ τραπερ, εφοπλιστές κλπ, έχουμε πρόσφατα παραδείγματα.Οπως και οι πολύ δυνατές μοτό άλλωστε,και πολλούς περισσότερους λόγω της ευκολίας απόκτησης τους,εν σχέσει με τα σούπερ καρς.

  3. #303
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Δεν εχω καταλαβει τι συζηταμε ακριβως? οτι ενα (πολυ) γρηγορο και σωστα στημενο αυτοκινητο στριβει καλυτερα απο μια μοτοσυκλετα ? Προφανως... Αλλα επιπεδα προσφυσης που ελεγε και ο φιλος του Γιωργη..

    Αυτο με το ουφο που ειδες, νομιζω παντως θα εχει περισσοτερο ψωμι σαν κουβεντα.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  4. #304
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εν τω μεταξυ οοοολα αυτα τα χρονια με το Gixxer δεν εχω πετυχει ΕΝΑΝ (1 ξαναλεω) με σουπερκαρ που να το στριβει κ να εκμεταλλευτει τους 4 τροχους.
    Ολοι μα ολοι που εχω ανοιξει επειδη μου το ζητησανε η επειδη τα ηθελε ο κωλ@ς τους ηταν σε ευθειες...κ ειδανε την αληθεια με τον σκληρο τροπο.
    Ισχύει, αλλά δε χρειάζεται καν σούπερκαρ. 200 άλογα αρκούν έναντι πολιτικής μοτοσικλέτας για να είσαι ακόμα τέρμα γκάζι όταν η μοτοσικλέτα πέφτει στα φρένα. Αρκεί να μην είσαι κουλός.

    Όταν κινείσαι με το αυτοκίνητο δηλαδή πετυχαίνεις πολλούς αξιόλογους, γρήγορους οδηγούς;
    Life begins at 45°.

  5. #305
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Κόντρα με όχημα που κοστίζει δεν ξέρω πόσο (δεν θα κάνει και 200-300χιλιάρικα αυτή η Φεράρι; ),με 8-10-12; κυλίνδρους χιλιάδων Κ.Ε,2-3 δεν ξέρω πόσα τούρμπο με μια μοτο που
    αν είσαι λίγο ευκατάστατος το αγόρασες και ΔΕΝ είναι στημένο για αγώνα τύπου dragster.
    sounds legit.
    Σε άλλα βίντεο το H2R καθαρίζει κάτι Bugatti Veyron για πλάκα στα 400μ.(edit 800m)
    Α δεν είναι στριτ λιγκαλ, σεκεμέ καντάρ λέω εγώ,ένα ΙΧ με 1200 άλογα και 400χλμ/ω τελική ταχύτητα είναι οκ για τον δρόμο,μία μότο που πάει πάνω από 300 όχι,
    Α,κάνει θόρυβο και δεν έχει καθρέφτες.Καλά,και φώτα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1111.jpg 
Προβολές:	92 
Μέγεθος:	43,9 KB 
ID:	439697
    when life gets complicated... i ride.

  6. #306
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Επειδή οι επιδόσεις στα 400-800μ ευθείας έχουν εφαρμογή στην καθημερινή οδήγηση και είναι το πρώτο πράγμα που κοιτάζουν όλοι όταν αγοράζουν ένα όχημα.
    Life begins at 45°.

  7. #307
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    εγώ αυτό κοιτάζω πάντα, έχουμε ένα κούτελο στη κενωνία.

    Όποιος έχει αντίρρηση , το βράδυ , Βούτα, 10μμ , να φέρει κ άδεια αλλιώς κοκοκο

  8. #308
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ισχύει, αλλά δε χρειάζεται καν σούπερκαρ. 200 άλογα αρκούν έναντι πολιτικής μοτοσικλέτας για να είσαι ακόμα τέρμα γκάζι όταν η μοτοσικλέτα πέφτει στα φρένα. Αρκεί να μην είσαι κουλός.

    Όταν κινείσαι με το αυτοκίνητο δηλαδή πετυχαίνεις πολλούς αξιόλογους, γρήγορους οδηγούς;
    Ειναι πολυ γενικο αυτο. Προφανως στην φουρκετα κ σφιχτες στροφες η μοτο δεν μπορει να μπει με οσα ενα αμαξι 200 αλογων αλλα υπαρχουν αλλες στροφες που ο αλλος με το αμαξι θα τον ψαχνει με το κυαλι.
    Λογικο ειναι να μην μιλαμε για 1-2 στροφες αλλα μια διαδρομη. Εκει εχει σφιχτες κ ανοιχτες στφοφες οπως κ ευθειες. Καπου χανεις κ καπου κερδιζεις.
    Με το αμαξι οταν οδηγω παλι ειμαι χαλαρος...δεν με ενδιαφερουν οι αλητειες!!
    Ride(s) the wind of change...

  9. #309
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    εγώ αυτό κοιτάζω πάντα, έχουμε ένα κούτελο στη κενωνία.

    Όποιος έχει αντίρρηση , το βράδυ , Βούτα, 10μμ , να φέρει κ άδεια αλλιώς κοκοκο
    Old school καταστασεις...μπυρα κ αραγμα στη γεφυρα η στον παραδρομο.
    Αχ αυτοι οι Ολυμπιακοι αγωνες καταστρεψαν τα βραδια μας...
    Ride(s) the wind of change...

  10. #310
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Φυσικά και είναι, τα ZZR γιατί τα παίρναμε, για την πουπουλένια αίσθηση τους στις διαδρομές προς Μπράλο;
    when life gets complicated... i ride.

  11. #311
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    αλλα υπαρχουν αλλες στροφες που ο αλλος με το αμαξι θα τον ψαχνει με το κυαλι.
    Σε καμμιά στροφή δεν μπορεί μια μοτό να είναι πιο γρήγορη από αυτοκίνητο με την ίδια αναλογία κιλών/ίππους.Νομος της φυσικής.ΤΕΛΟΣ.

  12. #312
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    εγώ αυτό κοιτάζω πάντα, έχουμε ένα κούτελο στη κενωνία.

    Όποιος έχει αντίρρηση , το βράδυ , Βούτα, 10μμ , να φέρει κ άδεια αλλιώς κοκοκο
    Καταραμένε εσυ?

  13. #313
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Σε καμμιά στροφή δεν μπορεί μια μοτό να είναι πιο γρήγορη από αυτοκίνητο με την ίδια αναλογία κιλών/ίππους.Νομος της φυσικής.ΤΕΛΟΣ.
    Μπλεκεις τα πραγματα κ την κουβεντα.
    Ποια αναλογια μου λες? Αλλο συζηταμε.
    Δεν πιασαμε θεωρητικες κουβεντες.
    Μιλαμε για γεγονοτα που συμβαινουν στον δρομο με αληθινους ανθρωπους κ οχηματα.
    Μερικοι τα εχουμε βιωσει σε βολτες...δεν μιλαμε θεωρητικα.
    Ride(s) the wind of change...

  14. #314
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Ε τότε έχεις δίκιο.Σιγουρα οι μηχανοβιοι είμαστε πιο καγκουρες και λόγω ευελιξίας και στιγμιαίας επιτάχυνσης.Δεν νομίζω εν μέσω κυκλοφορίας να έχει ο κουτακιας την διάθεση να σε ακολουθήσει ακόμα και σε επαρχιακό δρόμο με λιγοστη κυκλοφορία.Λογικο είναι λοιπόν να μην έχεις δει πολλούς.Αυτο βέβαια δεν ορίζει την ανωτερότητα της μοτό έναντι του αυτοκινήτου.

  15. #315
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μπλεκεις τα πραγματα κ την κουβεντα.
    Ποια αναλογια μου λες? Αλλο συζηταμε.
    Δεν πιασαμε θεωρητικες κουβεντες.
    Μιλαμε για γεγονοτα που συμβαινουν στον δρομο με αληθινους ανθρωπους κ οχηματα.
    Μερικοι τα εχουμε βιωσει σε βολτες...δεν μιλαμε θεωρητικα.
    Πολλά αυτοκίνητα μπορούν να μας ακολουθήσουν/ πατήσουν σε κλειστές διαδρομές.
    Με το που ανοίξει λίγο, τα κυάλια δεν φτάνουν, χρειάζεται τηλεσκόπιο το αυτοκινητάκι για να μας δεί.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Παρόμοια θέματα

  1. άλλη μια κόντρα αιωνίων : moto vs car (περιοδικο motojournal.fr)
    από road spirit στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 332
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 01:41
  2. ΚΙΝΔΥΝΟΣ! Moto Vs Car
    από perrakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2010, 16:11
  3. ΜΗΧΑΝΗ Vs ΠΑΠΙ
    από kokosKRITI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 1099
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 11:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF