Σελίδα 1 από 42 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 628

Θέμα: Μηχανη vs Car

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97

    Μηχανη vs Car

    Οπως λεει και ο τιτλος θα ηθελα να κανω ερωτηση προς τα μελη και μηχανοβιους συντροχους μιας και με φιλους εχουμε την διαφωνια. Ποσα αλογα πρεπει να εχει ενα αμαξι για να περασει μια μηχανη 600+ κυβικων 4 κιλυνδρη. Εννοειται οχι απο σταση αλλα ρολαριστο.

  2. #2
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Δεν είναι κάπως γενικό το ερώτημα ;

    Ποια μηχανή ;

    Τι αμάξι ;

    Άλλο 200 άλογα σε ένα αμάξι 1500 κιλών, άλλα 200 άλογα σε ένα τζιπ 3 τόνων

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Οπως λεει και ο τιτλος θα ηθελα να κανω ερωτηση προς τα μελη και μηχανοβιους συντροχους μιας και με φιλους εχουμε την διαφωνια. Ποσα αλογα πρεπει να εχει ενα αμαξι για να περασει μια μηχανη 600+ κυβικων 4 κιλυνδρη. Εννοειται οχι απο σταση αλλα ρολαριστο.
    Αν κρίνω από το νικ και να στο πούμε δεν θα το πιστέψεις

  4. #4
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Οπως λεει και ο τιτλος θα ηθελα να κανω ερωτηση προς τα μελη και μηχανοβιους συντροχους μιας και με φιλους εχουμε την διαφωνια. Ποσα αλογα πρεπει να εχει ενα αμαξι για να περασει μια μηχανη 600+ κυβικων 4 κιλυνδρη. Εννοειται οχι απο σταση αλλα ρολαριστο.
    Δεν βγαινει ακρη ευκολα λογω αεροδυναμικης. Παντως για αρχη αν δυο οχηματα (+ τον οδηγο) εχουν ιδιο λογο ισχυος προς μαζα, τοτε θα εχουν χοντρικα τις ιδιες επιταχυνσεις.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Για να μη σας τα πολυλογω. Εχω ενα fazer s2. Εχει φαγωθει ο φιλος μου οτι ενα αμαξι τυπου οκταβια 350 αλογα με περναει. Εγω εχω αντιθετη γνωμη. Αυτα..

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Για να μη σας τα πολυλογω. Εχω ενα fazer s2. Εχει φαγωθει ο φιλος μου οτι ενα αμαξι τυπου οκταβια 350 αλογα με περναει. Εγω εχω αντιθετη γνωμη. Αυτα..
    γιατί δεν κάνετε το αυτονόητο?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #7
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    506
    Το θεμα εχει συζητηθεί πολλες φορες με ενα σερτς θα το βρεις. Και θα συζητιέται για παντα γιατι οι κουτακιδες δεν μπορουν να χωνεψουν οτι για να πιασουν επιδόσεις ενος κ4 1000 που ας πουμε στοιχιζει 3000 ευρω , πρεπει να βαλουν στο χρεπι τους 60000 καπως ετσι χονδρικα

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Εχεις δικιο αλλα 1ον ειμαι κουλομαριας και ταξιδακιας και οχι φαναρακιας. 2ον δεν ειναι δικο του το αμαξι αλλα αλλουνου. Απλα συνεχεια με μπριζωνει και θελω να δω ποσο δηλαδη πρεπει να φτιαξεις ενα αμαξι για να περασει μια μηχανη.

  9. #9
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά και εγώ συντάσσομαι με την άποψη του φίλου σου

    Βέβαια δύσκολο να βρούμε τις ρεπρίζ που έχει (θεωρητικά) το μηχανάκι σου

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #10
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dennis- Προβολή μηνύματος
    Το θεμα εχει συζητηθεί πολλες φορες με ενα σερτς θα το βρεις. Και θα συζητιέται για παντα γιατι οι κουτακιδες δεν μπορουν να χωνεψουν οτι για να πιασουν επιδόσεις ενος κ4 1000 που ας πουμε στοιχιζει 3000 ευρω , πρεπει να βαλουν στο χρεπι τους 60000 καπως ετσι χονδρικα
    Βέβαια, με τα 3 αυτά χιλιάρικα αγοράζεις 2 ρόδες και 2 σίδερα που δεν κάνουν για τίποτα, ενώ με τα 60 (που δε χρειάζεσαι 60, αλλά έτσι, για την κουβέντα) αγοράζεις ένα ολοκληρωμένο, κορυφαίο όχημα, με ένα κάρο τεχνολογίες και ανέσεις, που κάνει τα πάντα.

    Στη συγκεκριμένη περίπτωση, γελάω που τύπος με ΟΚΤΑΒΙΑ θέλει να κάνει κόντρες. Πες του να πάρει κάνα σοβαρό αυτοκίνητο και το ξανασυζητάμε.
    Life begins at 45°.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Ρολαριστοι θα σε γλεντήσει ατελείωτα .. από στάση θα φας τόσες κολώνες που θα βάλεις και στις τσέπες.. γενικά πλυσου και άλλαξε βρακί..

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Βέβαια, με τα 3 αυτά χιλιάρικα αγοράζεις 2 ρόδες και 2 σίδερα που δεν κάνουν για τίποτα, ενώ με τα 60 (που δε χρειάζεσαι 60, αλλά έτσι, για την κουβέντα) αγοράζεις ένα ολοκληρωμένο, κορυφαίο όχημα, με ένα κάρο τεχνολογίες και ανέσεις, που κάνει τα πάντα.

    Στη συγκεκριμένη περίπτωση, γελάω που τύπος με ΟΚΤΑΒΙΑ θέλει να κάνει κόντρες. Πες του να πάρει κάνα σοβαρό αυτοκίνητο και το ξανασυζητάμε.
    Οχι φιλε μου το παλικαρι με το αμαξι αυτο ουδεμια σχεση εχει με τη συζητηση με το φιλο μου. Απλα εχει φαγωθει να με πεισει οτι το αμαξι αυτο με περναει.Συζητηση περι ανεμων και υδατων δηλαδη... Απλα μου φαινεται τραγικο να περασει ενα αμαξι μια μηχανη τοσο ευκολα με βαση την αναλογια βαρος/ιπποι αλλα και την αντισταση του αερα που στη περιπτωση της μηχανης ειναι πολυ μικρη.

  13. #13
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Έχω λίγο διαφορετική άποψη.
    Νομίζω ότι σε κάποιο εύρος θα μπορεί το Fazer να είναι μπροστά, αλλά σίγουρα θα κρεμάσει μετά και εκεί μπορεί το taxi να περάσει μπροστά.
    Είναι και βαρύ αυτοκίνητο... και το fazer υψηλόστροφο.

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Αν κρινω απο τα σχολια μαλλον οι αποψεις απεχουν αρκετα.. Καποιοι λενε να ξεβρακωθω(χαχα) καποιοι λενε οτι ισως να ειναι μπροστα οταν πιασει ροπη η μηχανη.Εγω δε νομιζω οτι ειναι κατι σπουδαιο το 350 αλογα αμαξι πραγματικα εκτος και αν ειναι τετρακινητο.

  15. #15
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Mε 11,5-12 στο 400αρι το 600 δεν νομιζω οτι το Σκοντα εχει ελπιδα.
    Τωρα αν πατε ρολαριστες απο χαμηλα με μαγαλη σχεση κατι μπορει να γινει.
    Σε γενικες γραμμες ειναι πισω.
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 1 από 42 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. άλλη μια κόντρα αιωνίων : moto vs car (περιοδικο motojournal.fr)
    από road spirit στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 332
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 01:41
  2. ΚΙΝΔΥΝΟΣ! Moto Vs Car
    από perrakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2010, 16:11
  3. ΜΗΧΑΝΗ Vs ΠΑΠΙ
    από kokosKRITI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 1099
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 11:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF