Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Νομικό Πλαίσιο για Υποστήριξη μετα τη διακοπή παραγωγής

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2010
    Μηνύματα
    22

    Νομικό Πλαίσιο για Υποστήριξη μετα τη διακοπή παραγωγής

    Καλημέρα σε όλους, ψάχνω το Ευρωπαϊκό και Ελληνικό νομικό πλαίσιο που διέπει την υποστήριξη ενός οχήματος μετα τη διακοπή της παραγωγής του. Νομίζω ήταν 7 ή 10 χρόνια? Έχει καποιος κάποιο σύνδεσμο?

  2. #2
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  3. #3
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Βεβαιως η εφαρμογη αυτων των κανονισμων,αποτελει ανεκδοτο στην Ελλαδο-μπανανια,ειδικα στους εισαγωγεις των κινεζικων.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Βεβαιως η εφαρμογη αυτων των κανονισμων,αποτελει ανεκδοτο στην Ελλαδο-μπανανια,ειδικα στους εισαγωγεις των κινεζικων.
    Οι Κανονισμοί της Ε.Ε. έχουν αυτόματα δεσμευτικό χαρακτήρα για όλα τα κράτη μέλη, δε χρειάζονται ενσωμάτωση στο εθνικό δίκαιο κάθε χώρας όπως οι Οδηγίες.


  5. #5
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Οι Κανονισμοί της Ε.Ε. έχουν αυτόματα δεσμευτικό χαρακτήρα για όλα τα κράτη μέλη, δε χρειάζονται ενσωμάτωση στο εθνικό δίκαιο κάθε χώρας όπως οι Οδηγίες.

    Εγραψα για ΠΡΑΚΤΙΚΗ εφαρμογη,κοινως το πως θα δικαιωθει ο θιγμενος καταναλωτης και οχι για την αυτοματη ενσωματωση στο ελληνικο δικαιο που ειναι δεδομενη.Θα παω λοιπον εγω που δεν βρισκω το ματζαφλαρακι απο το κινεζικο παπι που μου εφερε πριν 6 χρονια ο εισαγωγεας ΑΕΡΙΤΖΗΣ ΜΟΤΟ ΑΕ ,στην δικαιοσυνη για να δικαιωθω ,θα πληρωσω δικηγορο ,θα εκδικασθει σε 5 χρονια και με τις εφεσεις στα 10 και οταν ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΩ θα εχω ΠΕΘΑΝΕΙ.Και ολα αυτα για ενα πιστονι π.χ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Εγραψα για ΠΡΑΚΤΙΚΗ εφαρμογη,κοινως το πως θα δικαιωθει ο θιγμενος καταναλωτης και οχι για την αυτοματη ενσωματωση στο ελληνικο δικαιο που ειναι δεδομενη.Θα παω λοιπον εγω που δεν βρισκω το ματζαφλαρακι απο το κινεζικο παπι που μου εφερε πριν 6 χρονια ο εισαγωγεας ΑΕΡΙΤΖΗΣ ΜΟΤΟ ΑΕ ,στην δικαιοσυνη για να δικαιωθω ,θα πληρωσω δικηγορο ,θα εκδικασθει σε 5 χρονια και με τις εφεσεις στα 10 και οταν ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΩ θα εχω ΠΕΘΑΝΕΙ.Και ολα αυτα για ενα πιστονι π.χ.
    Πάσο, misread.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2010
    Μηνύματα
    22
    ευχαριστώ πολυ για το λινκ αν κ δεν βλέπω τη συγκεκριμένη πρόβλεψη, βεβαια το διάβασα διαγώνια. επίσης είδα ότι αναφέρει τρίτροχα και άνω αρα δεν καλύπτει μηχανές?

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2007, 22:02
  2. Varadero χτες μετα τη Βαρκιζα
    από ruyjin στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 21:41
  3. προσευχή για πριν & μετα την βόλτα
    από warm up στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 18:27
  4. Μετά τη σύγκρουση
    από arisp στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2006, 10:59
  5. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 16:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF