Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 39

Θέμα: Πρώτη μηχανή

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johnniee Προβολή μηνύματος
    Τι έχει και είναι τόσο κακό
    κακό δεν είναι απλα δεν προκειται να μαθεις να οδηγεις ετσι...κι εδω μεσα δεν εχει ατομα να σου πουν ''παρε ss ειναι μ..νοπαγιδα''.αυτα

  2. #17
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Ειναι πολύ συνονόματε, εκτός σεζόν δεν κατάφερα να βάλω πέμπτη σε μοτοσυκλέτες με λιγότερα άλογα..
    Nα πούμε για την άμμο στον δρόμο;
    Την χάραξη; τα περιθώρια που σε μεγάλο ποσοστό δεν υπάρχουν και καταδικάζουν οποιαδήποτε έξοδο;
    Τις "συνήθειες" των ντόπιων που προφανώς έχουν βαρεθεί τον ίδιο δρόμο 100 φορές την ημέρα;
    Δεν λέω για το κόστος χρήσης, εσύ να σαι καλά. Αυξάνεις πολύ τις πιθανότητες να γίνει στραβή.

    Εντός της μεγαλύτερης σεζόν στην χώρα;
    Τον εξοπλισμό που θα πάρεις θα αντέξεις να τον μπαινοβγάζεις ή να ζεις με αυτόν για διαδρομές
    κάτω από 30'; θα σου σπάσει τα νεύρα..

    Δεν αναφέρομαι στο πως σε βλέπουν οι υπόλοιποι.. να κοιτάνε αλλού. Εσύ θα βλέπεις τη μοτό σου να βράζει
    και να λειτουργεί μόνιμα μαγκωμένη για διαδρομές που γίνονται στον ίδιο χρόνο με παπί;

    Είμαι σίγουρος ότι θα σε ταλαιπωρήσει ακόμα και το ξέβγαλμα που χρειάζεται από τα άλατα...

    Σε νιώθω αλλά δεν μπορώ να σου πω ότι θα περνάς ωραία. Ο χρόνος που θα χρειαστεί είναι αντίστοιχος του να έχεις κατοικίδιο.

    Ψάξε και άλλο, όλες ερωτεύσιμες είναι, αν σε βολεύουν τις λατρεύεις.

  3. #18
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johnniee Προβολή μηνύματος
    Τι έχει και είναι τόσο κακό
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    κακό δεν είναι απλα δεν προκειται να μαθεις να οδηγεις ετσι...κι εδω μεσα δεν εχει ατομα να σου πουν ''παρε ss ειναι μ..νοπαγιδα''.αυτα
    Αυτό.
    Επίσης σε τόσο μικρό νησί που βουλιάζει το καλοκαίρι από τουρίστες της κακιάς ώρας, είναι τριδιπλα επικίνδυνο. Μεγάλο παιδί είσαι, καταλαβαίνεις. ..
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    νομίζω οτι με αυτο θα εισαι πολύ ευχαριστημένος....
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...onda-cbr-300-r
    (τυχαία η αγγελία -δεν γνωρίζω την μοτο)
    εχει abs σημαντικό για αρχάριο -σχετικά λίγα χλμ - 3 χρόνων μοτο -μέσα στα λεφτά που διαθέτεις κ σού μένουν κ 1.000 ευρώ γα κράνος ενδυση κλπ -ελεγχος με δικό σου μάστορα -κ καλές βόλτες

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/10/2020
    Μηνύματα
    9
    Ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας, ποια είναι για το fazer το 600αρι επί του θέματος, το έχω οδηγήσει και μου φαίνεται ωραίο και στα χαμηλά δεν έχει πολύ ροπή

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Αδερφέ... να σε σώσουμε προσπαθούμε, ΑΚΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ, ΛΕΕΙ, GSXR 600 ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΧΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΕΝΩ ΕΙΣΑΙ ΝΕΟΣ ΟΔΗΓΟΣ!!!

    ΠΑΣ ΓΥΡΕΥΟΝΤΑΣ;

    Και εμπειρία να έχεις, αυτή η μηχανή δεν κάνει για τους δρόμους της Σαντορίνης και τους παρόμοιους... σκέψου όταν δεν έχεις εμπειρία κιόλας!

    Σου ξαναλέω: πάρε τη Yamaha MT 03 και θα με θυμηθείς. Είναι κοντά στο μπάτζετ σου, κοστίζει 5.190 ευρώ καινούρια. Δεν της λείπει καθόλου η δύναμη και μάλιστα... αποκλείεται να καταφέρεις να εκμεταλλευτείς όλη τη δύναμη του κινητήρα της στη Σαντορίνη - καλά για το GSXR δεν συζητάμε καν. Κράτησέ τη δυο - τρία χρόνια, μάθε με αυτή και μετά το ξαναβλέπεις.

  7. #22
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Τέλειο μηχανάκι με σπορ αναζητήσεις για κυκλαδίτικο νησι ειναι κατηγορίας super-motard

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/10/2020
    Μηνύματα
    9
    Ευχαριστώ πολύ όλους για την γνώμη σας μετά την συζήτηση μαλλον θα πάω σε 300αρι

  9. #24
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johnniee Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ όλους για την γνώμη σας μετά την συζήτηση μαλλον θα πάω σε 300αρι
    Επιτέλους κι ένας λογικός άνθρωπος....
    Με το καλό να το πάρεις και θα δεις ότι και αυτό ακόμα, είναι "πολύ" για το νησί, φαντάσου το 600....
    Όταν το πάρεις με το καλό, γράψε μας να το δούμε
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johnniee Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ όλους για την γνώμη σας μετά την συζήτηση μαλλον θα πάω σε 300αρι
    Α μπράβο. Να μας πεις ποιο θα διαλέξεις.

  11. #26
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Εγώ αν δεν ήσουν σε νησί και ήσουν κοντά σε σοβαρό μάστορα θα έλεγα ένα Ducati Monster 696.
    Oκ δεν είναι σαν ss αλλά αφού ψάχνεις μότο μουράτη,σοβαρή και με στατους χωρίς να είναι ''σκοτώστρα'' είναι ταμαμ.
    Και μηχανάρα .
    porca miseria.

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar;3069839;
    και ήσουν κοντά σε σοβαρό μάστορα θα έλεγα ένα Ducati Monster 696.



    Ο επιθεωρητης κοιταξε τους 3 υποπτους για την ληστεια. Πιο πισω ηταν παρκαρισμενες στη σειρα 3 κατακοκκινες ducati.

    "ενας απο εσας συμμετειχε στην μεγαλη ληστεια της Κυριακης... εκλαπησε ολοκληρο πακετο δαχτυληθρων απο το ψιλικατζιδικο της κυραΦροσως... Πειτε μου τι κανατε το ΣΚ λοιπον ρεμαλια...", ξεκινησε απειλητικα το λαγωνικο της αστυνομιας.

    "εγω πηγα βολτα το Σαββατο το απογευμα, καπου στα μισα το εργαλειο εσβησε και δεν ξαναεπαιρνε με τιποτα... περιμενα την οδικη ολη νυχτα, ηρθε με μαζεψε, και την κυριακη ημουν στο μαστορα...", ειπε ο πρωτος υποπτος...

    "Εγω εκανα βολτα το Σαββατο το πρωι, σε ολη τη βολτα ακουγα περιεργους θορυβους. Ενιοτε εσβηνε και μετα ξαναπαιρνε. Κανεις μηχανικος δεν ξερει τι εχει. οποτε την Κυριακη φωναξα εναν ινδιανο και καναμε τελετουργια να μην το επηρεαζουν τα κακα πνευματα μπας και ξορκισουμε το κακο...", εδωσε την καταθεση του ο δευτερος...

    Τελος το λογο πηρε και ο τριτος υποπτος:"Εγω ελειπα ολο το ΣΚ. Ξεκινησα παρασκευη βραδυ, ταξιδευα ολη νυχτα ασταματητα, το Σαββατο το ιδιο, εκανα ενα πολυ μεγαλο τουρ, και Κυριακη απογευμα γυρισα, νομιζω εγραψα νον στοπ πανω απο 1500 χλμ῾..."

    Ο επιθεωρητης κοιταξε και τους 3 υποπτους, εναν τη φορα.
    "Τωρα ξερω ποιος απο τους 3 λεει ψεμματα", ειπε θριαμβευτικα... "Αστυφύλαξ, να συλληφθει πάραυτα!", εδωσε εντολη και εδειξε εναν απο τους 3 υποπτους.

    Ποιός είπε ψέμματα και πώς το καταλαβε ο επιθεωρητης;;

  13. #28
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427

    Για να γίνεται σωστή συντήρηση και να σφραγίζονται τα βιβλία εννοούσα αλλά είσαι Σατανάς
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 19/10/2020 στις 01:51.
    porca miseria.

  14. #29
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bcf7aafd2a41321fb62b3b0fb50a3374.jpg 
Προβολές:	82 
Μέγεθος:	22,4 KB 
ID:	421977

  15. #30
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Μα.... Φυσικά ψέματα λέει αυτός με τα 1500 νον στοπ χλμ. Που ακούστηκε ντουκάτι να κάνει τέτοιο πράγμα;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 140
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2007, 09:29
  2. Πρώτη μηχανή Gs500 ερωτήσεις
    από filtatos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2006, 11:58
  3. Πρώτη μηχανή...?Δίλλημα...
    από Horhito στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2006, 13:04
  4. πρώτη μηχανή..?
    από Ksames στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 01:56
  5. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 23:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF