Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 98

Θέμα: Σήμερα το βράδυ...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

    Unhappy Σήμερα το βράδυ...

    Παρά το γεγονός πως έφτιαξε ο καιρός και χάρηκα λίγο με το innova σήμερα, είδα και ένα από τα λυπητερα και συνηθισμένα στο χώρο μας...

    Στο κέντρο (Τσιμισκή, μπροστά από ΧΑΝΘ) καθώς γύριζα σπίτι, ένα Gilera (χτύπησε με BMW, μάλλον αυτός με το αμάξι έκανε τη μαλακία και τους έκλεισε) κάτω διαλυμένο, τροχαίες, δύο ασθενοφόρα και κόσμος (κυρίως μοτοσυκλετιστές)...

    Δεν είδα πολλά (δεν είδα τα παιδιά όταν τα έβαζαν μέσα) αλλά όταν ρώτησα πως τους βρήκαν απλά μου κούνησαν τα κεφάλια και μου πέταξαν ένα "ασ' τα"...

    Και ξέρετε ποιά ήταν η μαλακία και πάλι;


    Κρανος δεν φορούσαν!


  2. #2
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    galatsiou ena mesimeri stamataw se fanari dipla se ena papaki me dio mia xara pitsirikades... rikse souza kai tetoia ta paidia .... 1 ebdomada pio prin vradi sto idio akribos simio sto antitheto reuma ena asthenoforo mazebe ena pitsirika odigo papiou pou den forage kranos.

    tous eipa to skiniko -sta @@ tous bebaia- alla pragmatika... eniwsa pws an eiprxe tropos na diabebaiwthw oti tha foragan apo edw kai pera kranos... se antalagma tha tous edina tin mixani gia mia mikri volta...

    ....fantasou!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Πραγματικά με πιάνει πόνος όταν βλέπω έτσι νέα παιδιά...
    Γιατί;
    Γιατί το κράνος θα τους χαλούσε το μαλλί ή το κράνος θα τους ζέσταινε ή το κράνος θα τους έκοβε την ορατότητα ή με το κράνος δεν θα τους έβλεπαν τα κοριτσάκια στις καφετέριες ή γιατί "σιγά να μην συμβεί σε εμένα" ή...
    Και γνώμη μου είναι πως η έλλειψη παιδείας διτροχιστή είναι πιο βαθιά ριζωμένη, στην αμέσως μεγαλύτερη γενιά (τους τύπους με τα Varadero, Africa και Transalp συνήθως)...
    Οι μικροί τι να κάνουν, βλέπουν τον "φτασμένο" και αντιγράφουν...

  4. #4
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Πραγματικά με πιάνει πόνος όταν βλέπω έτσι νέα παιδιά...
    Γιατί;
    Γιατί το κράνος θα τους χαλούσε το μαλλί ή το κράνος θα τους ζέσταινε ή το κράνος θα τους έκοβε την ορατότητα ή με το κράνος δεν θα τους έβλεπαν τα κοριτσάκια στις καφετέριες ή γιατί "σιγά να μην συμβεί σε εμένα" ή...
    Και γνώμη μου είναι πως η έλλειψη παιδείας διτροχιστή είναι πιο βαθιά ριζωμένη, στην αμέσως μεγαλύτερη γενιά (τους τύπους με τα Varadero, Africa και Transalp συνήθως)...
    Οι μικροί τι να κάνουν, βλέπουν τον "φτασμένο" και αντιγράφουν...
    ola...HONDA




  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Από ότι έχω καταλάβει είσαι της Yamaha;
    Αν και άσχετο με το αρχικό θέμα να πω πως απλά για παράδειγμα ανέφερα τα παραπάνω μηχανάκια και στην ανάλογη κατηγορία ανήκουν και οι τύποι TDM...

  6. #6
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    φιλε idi εχω τεσσερα κρανη εκ των οποιων τα δυο ειναι arai αλλα εχω και honda λες να μην τα φοραω επειδη εχω honda!!!!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    ti symptosi poy ta parapano einai ola...HONDA

    axaaaxaxaxa
    Αν αυτο ειναι το πρώτο πράγμα που σου έρχεται διαβαζοντας αυτα που λενε τα παιδια..τοτε τί να πω...

    ελπίζω να έκανες πλακα...
    www.copacampagnia.gr

  8. #8
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Ειναι θεμα γονιων._
    Παντως υπαρχουν κατι κρανη τα οποια χαιρεσαι να τα φορας.
    Οποιος παει στην εκθεση ας τσεκαρει τα momo. Ειναι φοβερα.

  9. #9
    ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΩΣ ΠΟΤΕ ΠΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ....
    ΟΤΑΝ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΨΗΛΑΦΙΖΕΙΣ ΤΙΣ ΟΥΛΕΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ...
    ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΛΕΟΝ ΤΡΟΠΟ....

    ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΛΑΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΣΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ IMOLA ΑΛΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΙ...

    ΟΤΑΝ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΤΥΧΗ ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ...

    ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ 20 ΛΟΓΟΙ....

    ΤΟΤΕ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΚΑΙ ΕΞΥΠΝΑΔΑ..!!!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2003
    Μηνύματα
    121
    ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΦΟΡΟΥΣΑ ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΤΩΣΗ - ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ, ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΕΓΡΑΦΑ.....ΟΠΟΤΕ.....
    ΦΟΡΑΤΑΙ ΚΡΑΝΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΑΛ....

  11. #11
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Επανερχομαι στο θεμα των γονιων.

    Στο μικρο μου αδερφακι στο οποιο εχω δωσει την παλια μου μηχανη (και το συντηρω οικονομικα γιατι σπουδαζει) του εχω πει πως αν τον δω εστω και μια φορα χωρις κρανος θα του την παρω αρχικα για μια εβδομαδα και τη δευτερη βαζω αγγελια και την πουλαω. Το τηρει ευλαβικα.

    Το ιδιο θα κανω και στον γιο μου. Εαν μου ζητησει μηχανη (που θα μου ζητησει αφου θα βλεπει εμενα) δεν θα του πω αηδιες που λεγανε σε μενα (αν καβαλησεις μηχανη θα πεθανω και αλλα τετοια ωραια) αλλα θα του την παρω. Το παιδι πιστευω οτι θα καταλαβει τις καλες μου προθεσεις καθως επισης και τις υποχρεωσεις του (κρανος-μπουφαν-ΚΟΚ-καλη κατασταση της μηχανης κλπ) και θα τις τηρησει εχοντας βεβαια απο τη μια το καλο παραδειγμα απο εμενα (κακα τα ψεμματα , αν ο πατερας μου εβαζε ζωνη και υποχρεωνε και εμενα να την βαζω δεν θα χρειαζοταν να παω 30 χρονων και ενα σπασμενο παμπριζ απο το κεφαλι μου για να τη βαλω) και απο την αλλη το φοβο μου οτι ολα τα προνομια που θα εχει θα χαθουν εαν τις παραβει.

    Τουλαχιστον οσο θα περναει απο το χερι μου θα φροντιζω να το μαθαινω τη σωστη μοτοσυκλετιστικη αγωγη και να την εφαρμοζει.

    Εχει μεγαλο δικιο ενας πιο πανω που ειπε οτι τη ζημια την κανουν αυτοι με τις μεγαλες μοτο που πανε χωρις κρανος.

    Πρεπει το παραδειγμα να το δινουμε εμεις-και οι γονεις-και οχι να περιμενουμε απο το κρατος μονο να ενημερωσει τα παιδια μας.Καθως επισης να λεμε στα παιδια την αληθεια και οχι υστεριες και μηδενιστικες αποψεις(μαμαδες σε εσας τα λεω).

    ΝΑΙ στη μηχανη ΑΛΛΑ με το σωστο τροπο.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Σωστός ρε Boxer...
    Από εκεί ξεκινάνε πολλά...

    Και εμένα με τις ίδιες απειλές ξεκίνησαν οι δικοί μου (το φορούσα όμως ούτως ή άλλως)!

    Φαντάσου πως κοιμάται ο γονιός όταν βλέπει το κράνος σπίτι και το μηχανάκι φευγάτο...



  13. #13

    kranos

    O kathe anthrwpos einai kyrios tou eaytou tou.
    Epoudeni den dexomai to ypwxrewtiko ....
    Kserw pote tha balw kranos kai pote oxi.
    Den xreiazomai kanena na mou to epibalei ....
    Diaforetika ama poume oti mporei na sou symbei kati opoiadhpote stigmh ....
    A) katse spiti sou (60% twn atyxhmatwn mporei kai parapanw , ginetai spiti)
    B) fora kranos kai pezos. (Glastres , adespota toubla , treloi odhgoi pou anebainoun sto pezodromio)
    C) bale metalikh mesaionikh panoplia! Na eisai sigouros!

    KSerw apo peiras pws einai h kalh toumpa , kai pistepte me to mono pragma pou den eixe oute grantzoynia , htan to kranos mou!
    Bilias aka Fazer 1000

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Epoudeni den dexomai to ypwxrewtiko ....
    Kserw pote tha balw kranos kai pote oxi.
    Τώρα αν πω καμιά κακία εγώ θα φταίω;

    Σε ανάγκασε κανένας από εδώ μέσα να βάλεις κράνος;

    Αν γουστάρεις μην βάζεις (δεν ήθελα να το πω, αλλά...) να δούμε πότε θα έρθει η ώρα που θα σου μαζεύουν τα μυαλά από το δρόμο!

  15. #15

    Re: kranos

    Αρχικά δημιουργήθηκε από KRHTIKOS
    C) bale metalikh mesaionikh panoplia! Na eisai sigouros!

    ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!
    We'll walk in the shadows
    By day we'll live in a dream
    We'll walk in the shadows
    One day you'll be with me
    If only you believe

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μικρολιμανο σημερα το βραδυ....
    από blackbusa στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2009, 22:05
  2. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ
    από strat στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2008, 22:23
  3. Σημερα το βραδυ καπου στην πατρα...
    από jfx στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2008, 12:15
  4. Σήμερα το βράδυ μπύρα και βόλτα με τους Θεσσαλονικείς...
    από Tropeas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 17:12
  5. μπυριτσα σημερα το βραδυ?
    από gixxerpap στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2006, 20:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF