Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 56

Θέμα: Κράνος-Μπουφάν.

  1. #31
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Παιδιά τα τεχνικά υφάσματα που αντιστέκονται στο νερό αλλά επιτρέπουν την αναπνοή, συντηρούνται
    έυκολα με σπρέϋ αδιαβροχοποίησης για jacket.
    Υπάρχουν απο μεγάλες εταιρείες ρούχων και ανεξάρτητα.
    Το περνάς μετά από πλύσιμο στην αρχή της σεζόν και σε 10' είναι έτοιμο, πιθανά σαν καινούριο.

    Υπάρχουν και υδροφοβικά σπρέϋ που μπορούν να αδιαβροχοποιήσουν και βαμβακερό φούτερ
    αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει σε ακριβά ρούχα να ξέρω μη τυχόν προκαλούν κάτι μετά από μήνες στο ρούχο.

  2. #32
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Καταλήγω στο να τσεκάρω περισσότερο προς RevIT. Σαν επωνυμία θεωρείτε ότι είναι αξιόπιστη?

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Σχετικά με τα κράνη θα πρότεινα να πάρεις κάποιο με sunvisor. Είναι πλέον αρκετά με αυτό το εξτρα.

    Δε χρειάζεται να φοράς γυαλιά ηλίου από μέσα, το ανοιγοκλείνεις κατά βούληση (πχ σε ένα τουνελ ή σε τοπική σκιά) και σε χαμηλές ταχύτητες μπορείς να κινείσαι με το μεγάλο visor ανοιχτό για καλύτερο εξαερισμό.

    Εμένα προσωπικά με έχει βολέψει πάρα πολύ.

  4. #34
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Σχετικά με τα κράνη θα πρότεινα να πάρεις κάποιο με sunvisor. Είναι πλέον αρκετά με αυτό το εξτρα.

    Δε χρειάζεται να φοράς γυαλιά ηλίου από μέσα, το ανοιγοκλείνεις κατά βούληση (πχ σε ένα τουνελ ή σε τοπική σκιά) και σε χαμηλές ταχύτητες μπορείς να κινείσαι με το μεγάλο visor ανοιχτό για καλύτερο εξαερισμό.

    Εμένα προσωπικά με έχει βολέψει πάρα πολύ.
    Αγόρασα 2 full face, SHARK, με Sunvisor και pinlock ready στα 240 ευρώ και τα 2.

  5. #35
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Άσχετο, γνωρίζετε , πόσο αξίζει μια μεταχειρισμένη αχρησιμοποίητη , ζελατίνα μοτοσυκλέτας original Honda για Transalp? Μου την έδωσε δώρο ο πωλητής και σκέφτομαι να την πουλήσω για να δώσω έξτρα χρήματα στον εξοπλισμό.

  6. #36
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Άσχετο, γνωρίζετε , πόσο αξίζει μια μεταχειρισμένη αχρησιμοποίητη , ζελατίνα μοτοσυκλέτας original Honda για Transalp? Μου την έδωσε δώρο ο πωλητής και σκέφτομαι να την πουλήσω για να δώσω έξτρα χρήματα στον εξοπλισμό.
    καινουργια απο 80-150,μετχ/νη κανα 40ρι.το θεμα ειναι,οτι και καινουργια να ειναι αν ειναι unboxed χανει πολυ απ την αξια της.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #37
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Άρα για 40 ευρώ δεν αξίζει ιδιαίτερα να την πουλήσω. Αν και να είμαι ειλικρινής ακόμα και η GIVI ψηλή που έχει πάνω τώρα να χαλάσει , πάλι τέτοια θα έβαζα. Η χαμηλή δεν μου αρέσει καθόλου.

  8. #38
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Άρα για 40 ευρώ δεν αξίζει ιδιαίτερα να την πουλήσω. Αν και να είμαι ειλικρινής ακόμα και η GIVI ψηλή που έχει πάνω τώρα να χαλάσει , πάλι τέτοια θα έβαζα. Η χαμηλή δεν μου αρέσει καθόλου.
    Σε βλεπω γενικως οτι κρινεις τα περισσοτερα πραγματα κυριως απο την εμφανιση.Καλον ειναι για τις ζελατινες να τις κρινεις απο την αποτελεσματικοτητα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #39
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Σε βλεπω γενικως οτι κρινεις τα περισσοτερα πραγματα κυριως απο την εμφανιση.Καλον ειναι για τις ζελατινες να τις κρινεις απο την αποτελεσματικοτητα.
    Δεν έχει να κάνει μόνο με την εμφάνιση, ο ίδιος ο πωλητής μου είπε πως πάνω από 100χλμ δεν κόβει τον αέρα καλά το original.

  10. #40
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Δεν έχει να κάνει μόνο με την εμφάνιση, ο ίδιος ο πωλητής μου είπε πως πάνω από 100χλμ δεν κόβει τον αέρα καλά το original.
    αναλογα με τον σωματοτυπο του καθενος
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #41
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Εγώ είμαι 1.83. Περνούσα τον πωλητή πάνω από μισό κεφάλι. Φαντάζομαι πως αν αυτόν ενοχλούσε η χαμηλη ζελατινα, εμένα με θα σκότωνε.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Παιδιά τα τεχνικά υφάσματα που αντιστέκονται στο νερό αλλά επιτρέπουν την αναπνοή, συντηρούνται
    έυκολα με σπρέϋ αδιαβροχοποίησης για jacket.
    Υπάρχουν απο μεγάλες εταιρείες ρούχων και ανεξάρτητα.
    Το περνάς μετά από πλύσιμο στην αρχή της σεζόν και σε 10' είναι έτοιμο, πιθανά σαν καινούριο.

    Υπάρχουν και υδροφοβικά σπρέϋ που μπορούν να αδιαβροχοποιήσουν και βαμβακερό φούτερ
    αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει σε ακριβά ρούχα να ξέρω μη τυχόν προκαλούν κάτι μετά από μήνες στο ρούχο.
    Μήπως μπορείς να το δοκιμάσεις στην μασχάλη αν σταματάει την υγρασία μπας και γλυτώσω από το αποσμητικό?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #43
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    μποτοξακια κάνουν γι'αυτό αλλά είναι stage 3, αν δεν έχεις ανοίξει ρουθούνια, στόμα, κώλο θα σου χαλάσει...

  14. #44
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Θα ειμαι τελείως offtopic: Είμαι ανίδεος απο μηχανες, εξοπλισμους κτλ κτλ, και λεω να αγοράσω την πρώτη μου (εχω γράψει σε άλλο θρεντ). Πάλι καλά που ειναι ο corpseAlive και εχει ρωτήσει χιλιαδες πράγματα και παιρνω μια ιδεα. Αλλιώς το απόλυτο χάος.

  15. #45
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Θα ειμαι τελείως offtopic: Είμαι ανίδεος απο μηχανες, εξοπλισμους κτλ κτλ, και λεω να αγοράσω την πρώτη μου (εχω γράψει σε άλλο θρεντ). Πάλι καλά που ειναι ο corpseAlive και εχει ρωτήσει χιλιαδες πράγματα και παιρνω μια ιδεα. Αλλιώς το απόλυτο χάος.
    Φίλε έψαχνα σχεδόν κάθε μέρα για μηχανή. Είχαν γίνει τα μάτια μου αυγά. Κάνε υπομονή και είμαι σίγουρος ότι θα βρεις κάτι που θα σου κάνει το click. Αν χρειάζεσαι κάποια βοήθεια...ευχαρίστως να σου απαντήσω σε αυτό το topic. Ούτως ή άλλως έχω πάρει ήδη το 50% του εξοπλισμού.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κράνος, μπουφάν & γάντια για xr125
    από FestoNero στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2009, 22:54
  2. Ζέστη - Κράνος - Μπουφάν - Βόλτα....
    από odt στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2006, 14:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF