Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 26 από 26

Θέμα: Λάστιχα για την πόλη

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Μια και τώρα το είδα , εγώ προτείνω αυτά που έχω εδώ και 2000Km (Dunlop Mutant 2020)
    Τακουνάτο λάστιχο με κράτημα σπορ ελαστικού δεν νομίζω να έχει ξαναβγεί.
    Αν έχουν και ικανοποιητική διάρκεια(άγνωστη ποσότητα τώρα) θα τα ξαναπροτιμήσω.
    Τόλμησα μετά από μία δεκαετία με σπορ κατηγορίες (ΒΤ16, S20 ,S21,S22, Metzeler M7RR) και δεν το έχω μετανιώσει μέχρι τώρα.
    Λίγο πιο αργά στην αλλαγή κλίσης , αλλά αυτό το ξεπερνάς μετά από τα πρώτα 50Km και στο κάτω-κάτω για το Tracer πλεονέκτημα είναι αυτό (εξομαλύνουν σε πολύ μεγάλο βαθμό το γνωστό κούνημα)

  2. #17
    Δεν το λες και τακουνάτο. Απλά έχει πυκνή χάραξη. Μια χαρά.

    Το θέμα όμως είναι: Ζεσταίνεται γρήγορα;

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με το ζέσταμα.
    Η διαφορά με το παλιότερης γενιάς (για τα νεότερα δεν ξέρω) γλυστερό sport-touring της Dunlop το Roadsmart II είναι πολύ μεγάλη.
    Γενικά έχω την αίσθηση ότι είναι "μαλακό" σε γόμα , με το αντίστοιχο τίμημα στην διάρκεια.
    Στους γυαλιστερούς δρόμους της πόλης μου δίνει περισσότερη εμπιστοσύνη .
    Σε σχέση με τα S22 που είχα πριν , έχει ελαφρά χειρότερα φρενάρισμα (όχι κάτι επικίνδυνο, απλά το μπροστινό S22 είναι πολύ καλό ) , αλλά το περίεργο είναι με το πίσω που δείχνει ανώτερο με πολύ λιγότερη χρήση του αντι-σπιν.

  4. #19
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    τα μιουταντ είναι ένα πάρα πολύ καλό λάστιχο το οποίο προτιμάτε ιδιαίτερα απο κατόχους μοταρντ μηχανών για το κράτημα και τη διάρκεια του.
    Κάποτε τα φορούσαμε σε ενα ΧΤ600 και ήταν φοβερή η αίσθηση κρατήματος. Βέβαια το ΧΤ δεν ειχε τη δύναμη να τα φθείρει όσο έχει το τρέησερ αλλά γενικά το λάστιχο είναι σωστό.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #20
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Μια και τώρα το είδα , εγώ προτείνω αυτά που έχω εδώ και 2000Km (Dunlop Mutant 2020)
    Τακουνάτο λάστιχο με κράτημα σπορ ελαστικού δεν νομίζω να έχει ξαναβγεί.
    Αν έχουν και ικανοποιητική διάρκεια(άγνωστη ποσότητα τώρα) θα τα ξαναπροτιμήσω.
    Τόλμησα μετά από μία δεκαετία με σπορ κατηγορίες (ΒΤ16, S20 ,S21,S22, Metzeler M7RR) και δεν το έχω μετανιώσει μέχρι τώρα.
    Λίγο πιο αργά στην αλλαγή κλίσης , αλλά αυτό το ξεπερνάς μετά από τα πρώτα 50Km και στο κάτω-κάτω για το Tracer πλεονέκτημα είναι αυτό (εξομαλύνουν σε πολύ μεγάλο βαθμό το γνωστό κούνημα)

    Όταν έβαλες τα Mutant, είχες ψάξει καθόλου και τα Meridian; Τα είχε παρουσιάσει μαζί νομίζω η Dunlop..

  6. #21
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    τα μιουταντ είναι ένα πάρα πολύ καλό λάστιχο το οποίο προτιμάτε ιδιαίτερα απο κατόχους μοταρντ μηχανών για το κράτημα και τη διάρκεια του.
    Κάποτε τα φορούσαμε σε ενα ΧΤ600 και ήταν φοβερή η αίσθηση κρατήματος. Βέβαια το ΧΤ δεν ειχε τη δύναμη να τα φθείρει όσο έχει το τρέησερ αλλά γενικά το λάστιχο είναι σωστό.
    Τρία ζευγάρια είχα αλλάξει στο ΧΤΧ,δεν κοίταγα πλέον αλλού.Αλλά σκάρτα 10.000 χιλιόμετρα διάρκεια.Δεν με ένοιαζε όμως,το χαμόγελο αρκούσε.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Το παλιότερο mutant οντως ήταν περισσότερο για μοταρντ.
    Το νέο το φετινό βγαίνει σε πολλές διαστάσεις για ένα σωρό μηχανές

  8. #23
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.183
    Ναι,αποσκοπεί και σε μεγάλα ον οφφ με το καινούργιο.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Όταν έβαλες τα Mutant, είχες ψάξει καθόλου και τα Meridian; Τα είχε παρουσιάσει μαζί νομίζω η Dunlop..
    Νομίζω ότι τα Meridian βγαίνουν σε τυπικές διαστάσεις Adventure (δηλαδή 150-170 και 110 μπροστινό και όχι στις τυπικές ασφάλτινες που φοράει το Tracer).
    Επίσης στην επίσημη σελίδα της Dunlop για το Tracer προτείνονται τα Mutant (τα Meridian δεν τα έχει καν στα προτεινόμενα αν θυμάμαι καλά).
    Έτσι κι αλλιώς επιλέχτηκαν με ασφάλτινη προοπτική με δυνατότητα να μπορώ να κατέβω πατημένο χωματόδρομο λίγο πιο άνετα σε σχέση με ότι είχα φορέσει μέχρι τότε.
    Μέχρι τώρα το πείραμα μου βρήκε ( περισσότερο από ότι περίμενα )

  10. #25
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Το mutant δε θα μπορούσε να ονομαστεί πιο σωστά...προφανώς δε θα κάνει για οφ ροουντ καταστάσεις σε βουνά αλλα για μηχανάκι ON-OFF είναι ότι πρέπει κανει τα παντα με τους ανάλογους συμβιβασμόυς..προφανώς αν κάποιος τα βαλει και πιεσει υπέρ του δεόντως σε δρόμο η χωμα αντίστοιχα θα μετρήσει παπαρούνες...αλλα για το μέσο αναβάτη για τα παντα ολα είναι άριστα..

    Τα χάζευα όταν με είχαν πιάσει κάτι ταξιδιωτικές ανησυχίες...όλα καλά το λοκνταουν μου τις έκοψε τις ορέξεις..

    (Μην αρχίσουμε να λέμε φράσεις τύπου εγω πιεσα και δεν κατάλαβαν ντιπ χωμα-δρομο, ο καθένας έχει άλλη αντίληψη του "πιέζω")
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #26
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι τα Meridian βγαίνουν σε τυπικές διαστάσεις Adventure (δηλαδή 150-170 και 110 μπροστινό και όχι στις τυπικές ασφάλτινες που φοράει το Tracer).
    Επίσης στην επίσημη σελίδα της Dunlop για το Tracer προτείνονται τα Mutant (τα Meridian δεν τα έχει καν στα προτεινόμενα αν θυμάμαι καλά).
    Έτσι κι αλλιώς επιλέχτηκαν με ασφάλτινη προοπτική με δυνατότητα να μπορώ να κατέβω πατημένο χωματόδρομο λίγο πιο άνετα σε σχέση με ότι είχα φορέσει μέχρι τότε.
    Μέχρι τώρα το πείραμα μου βρήκε ( περισσότερο από ότι περίμενα )

    Σωστός, τώρα είδα τους πίνακες με τις διαστάσεις στην σελίδα. Μια χαρά, αφού έχεις θετικά δείγματα μέχρι τώρα, βλέπω να τα ξαναβάζεις..

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Κρανος για ταξιδακια και μπουφαν condura για την πολη
    από P70 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2015, 19:41
  2. ΧΡΗΣΗ JET ΚΡΑΝΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ , ΠΟΣΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?
    από valero στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2012, 19:26
  3. Δεύτερη μοτοσικλέτα για την πόλη; Σκεφτείτε το πρώτα
    από jp929rr στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2010, 06:40
  4. ΜΗΧΑΝΗ για την πολη ?
    από babgeron1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2009, 19:42
  5. Καινούργια λάστιχα για την DIVI μου
    από neki στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2005, 16:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF