Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Svf Gladius ή Cb600f hornet???

  1. #16
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    εχμ.... δεν μιλάει για το cbf, αλλα για το hornet (CB600F).
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Απλά δεν υπάρχει σύγκριση...

    Hornet.
    Nαι το γραφω για συντομία, τι αλλάζει; τετρακύλινδρο δεν είναι;
    Αυτό το πράμα να συγκρίνουμε αυγά και πορτοκάλια ποιο είναι θρεπτικότερο..
    έστω τα αυγά, αν διψάς τι θα πιείς αυγουλάδα;

  2. #17
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.698
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Nαι το γραφω για συντομία, τι αλλάζει; τετρακύλινδρο δεν είναι;
    αλλάζει, το CBF είναι ψοφίμι, το hornet είναι λίγο καλύτερο

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αυτό το πράμα να συγκρίνουμε αυγά και πορτοκάλια ποιο είναι θρεπτικότερο..
    έστω τα αυγά, αν διψάς τι θα πιείς αυγουλάδα;
    δεν είναι έτσι, δύο γυμνά συγκρίνει.
    Απλά το ένα είναι στον πάτο και το άλλο κάπου στη μέση, ας επιλέξει αυτό που είναι στη μέση (hornet)

  3. #18
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EasyRider101 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας ρε παίδες!Μόλις έκανα εγγραφή στο σάιτ αφού διάβασα πολλές συζητήσεις περί φαμίλιας 《fz》...Θέλω να πάρω ένα μηχανάκι αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα στα 2 προαναφερθέντα...
    Svf Gladius * ροπή χαμηλά *αξιόπιστο ιδανικό για βόλτες εντός πόλης και κοντινές αποστάσεις
    Cb600f hornet *μεγαλύτερη δυναμη ψηλα * επίσης αξιόπιστο*πλουσιότερη γκάμα επιλογών σε aftermarket parts...
    Ταξιδια δεν κάνω, αν τυχει ισως κανω διαδρομή Καβάλα-Θεσσαλονίκη μετα βιας μια φορα το μήνα με οποιο και να πάρω διοτι πλεον υπάρχει γυναίκα και παιδί..Θέλω κατι μικρό αξιόπιστο για αυτες τις μικρές ευκαιρίες απόδρασης αν με καταλαβαίνουν μερικοί!
    Και επειδή ζούμε Ελλάντα πριν μου αρχίσετε τα παρε το cb600f βγαζει 25 χμλ τελική παραπάνω να τονίσω πως είχα κ5 1000 ψιλοτουμπανακι..οποτε δεν θα με συγκινήσει οπως καταλαβαίνετε... Τα φώτα σας,τις εμπειρίες σας τις γνώμες σας ολα καλοδεχούμενα!Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Παρε γκλαντιους,οικονομικωτερο φιλικωτερο και ΔΕΝ ΤΟ ΚΛΕΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.για την χρηση που το θες παντα.Και η σουτζουκι εχει καλυτερη αντιπροσωπεια απο τον ΣΑΡΑΒΑΛΑΚΗ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #19
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.125
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	raw-egg-glass-27025019.jpg 
Προβολές:	144 
Μέγεθος:	35,5 KB 
ID:	422078

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/10/2020
    Μηνύματα
    0
    Αχα...μεχρι στιγμής η σφιγγα προηγείται...το μάπα κατασκευή το γκλαντιους ρε παιδια? Σουζουκακι ειναι τι διάολο τοτε τους έπιασαν οι τσιγκουνιες?και το dr400z και το κ5 απο ποιότητα ηταν κομπλέ...βέβαια απο το 1990 τα φλας μεχρι και στο γκλαντιους που χαλβαδιαζω (2012)ιδια ειναι αλλα αλλο αυτό...τι να πω, μάλλον πρέπει να κατασταλαξω στο 4κυλινδρο...εκτος και αν μου διαφεύγει κατι πιο παρόμοιο με το γκλαντιους αλλα πιο δυνατό

  6. #21
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Naked, 2κύλινδρο ,τιμονάτο.Δες και κανένα Shiver στα ίδια λεφτά με το gladius παίζουν.
    when life gets complicated... i ride.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    5:40-7:40

    Μια ψήφος για το gladius από μένα. Αφού όμως κοιτάς το gladius κοίτα και για κανά sv. Το gen2 είναι καταπληκτικό,αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλά στο car,και όσα υπάρχουν τα δίνουν σχετικά ακριβά.

    Δεν είναι κακό και το hornet(δεν το έχω οδηγήσει,το έχω καβαλήσει στατικά),αλλά με ποια λογική να έχεις 100 άλογα σε γυμνό; Να τα κάνεις τι; Ποτέ δεν το κατάλαβα. Η λογική μου πάντα ήταν ότι αν σε ψήνει να ακούς τον τετρακύλινδρο να γουργουρίζει και να του δίνεις να καταλαβαίνει στα ψηλά,αλλά δεν θες ss ε πάρε ένα fz6 με fairing,ας είναι λίγο πιο top heavy και λίγο χαμηλότερης ποιότητας,τουλάχιστον είσαι λίγο πιο άνετος,κατά την γνώμη μου τουλάχιστον.

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/10/2020
    Μηνύματα
    0
    Το shiver καλο εμφανισιακα απο αξιοπιστία και τιμες ανταλλακτικών δεν ξέρω τι παίζει και το φοβούμαι ολίγον τι!..λογικα πρεπει να πηγαίνει καλύτερα απο το gladius όμως...είχα κοιτάξει και για Dorsoduro αλλά με κατανάλωση 12 στα 100 και με 12,η 14 λίτρα ρεζερβουάρ....ε οχι ρε aprillia άστο...ειναι και το shiver καταπιωνα αραγε?

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/10/2020
    Μηνύματα
    0
    Τα 6αρια φίλε μου αν και τα πιο γεροδεμενα από την οικογένεια fz ε δεν μου κάθονται στο μάτι καθόλου!..τα fz8 fz1 κουκλια,το fz1 παίρνει και φουλ φαιρινκ και άντε γεια...αλλα κατι βολαν που σκανε...κατι πολλαπλασιαστες με αλλεργία στο νερό..κατι σάπιες μη ρυθμιζομενες αναρτήσεις στα 8ρια...απο τη μια ειπα οκ παρε ενα τετοιο και αλλαξτα όλα με τη μια να εισαι ήσυχος...αλλα να μου βγει κανενα 6αρι χιλιάρικα και ενώ είναι μηχαναρα γ εγνατια και βόλτες μακρινές και να μην μπορείς να το χαρείς έτσι...δεν μου παει η καρδούλα

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Το σιβερ το 900αρι οχι δεν θα ελεγα ότι καιει. Και ειναι μηχανάρα.

  11. #26
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Τόσο πολύ;;Κάτι σε 6.χ διαβάζω.'Οπως και να χει απλά μια ιδέα ήταν,στα περιφερειακά το θεωρώ ανώτερο και πιο σύγχρονο των άλλων δύο και δύναμη αρκετή .
    Γενικά με τα 3.5 χιλιάρικα αγοράζεις πιο πολύ μηχανή ,από εκεί και πέρα μακάρι να είχα και εγώ το δίλημμα σου,καλές βόλτες με ότι διαλέξεις!!
    Αρχικά σκέφτηκα να προτείνω ένα Monster ,διαβάζω σε ενδιαφέρει το στήσιμο της μηχανής,βέβαια τα ξέρεις θέλει αγάπη.Αυτά όσον αφορά 2κ naked πάντα.
    Στα του θέματος χορνετ δαγκωτό.

    εντιτ φυσικά υπάρχουν και αυτά https://www.car.gr/used-bikes/triump...&pg=1&sort=pra
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 23/10/2020 στις 18:13.
    when life gets complicated... i ride.

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/10/2020
    Μηνύματα
    0
    Εχω ακούσει για πολύ καλές επιδόσεις....τα μουτρα μεν...Jesus Christ! Πρέπει να είπαν μια μέρα ας κάνουμε κατι πιο άσχημο από την βασίλισσα της Αγγλίας, κάποιος είπε μασάς και ειδου το αποτέλεσμα!..Δεν ξέρω βέβαια γούστα είναι αυτά κάποιοι ίσως το λατρεύουν

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EasyRider101 Προβολή μηνύματος
    Τα 6αρια φίλε μου αν και τα πιο γεροδεμενα από την οικογένεια fz ε δεν μου κάθονται στο μάτι καθόλου!..τα fz8 fz1 κουκλια,το fz1 παίρνει και φουλ φαιρινκ και άντε γεια...αλλα κατι βολαν που σκανε...κατι πολλαπλασιαστες με αλλεργία στο νερό..κατι σάπιες μη ρυθμιζομενες αναρτήσεις στα 8ρια...απο τη μια ειπα οκ παρε ενα τετοιο και αλλαξτα όλα με τη μια να εισαι ήσυχος...αλλα να μου βγει κανενα 6αρι χιλιάρικα και ενώ είναι μηχαναρα γ εγνατια και βόλτες μακρινές και να μην μπορείς να το χαρείς έτσι...δεν μου παει η καρδούλα
    Το ακριβώς ανάποδο βασικά. Fz8 και Fz1 είναι πολύ πιο τούμπανα από το fz6,αλλά και οι τιμές τους είναι πολύ υψηλότερες. Έχασες λίγο το νόημα του σχολίου μου όμως. Δεν πρότεινα το fz6,γνωρίζω πώς για αστική χρήση δεν είναι και ό,τι καλύτερο, απλά το συνέκρινα με το hornet όσον αφορά την ευκολία σε άλλα κομμάτια όπως είναι η ανεμοκάλυψη. Γνωρίζω,επίσης,ότι το hornet είναι καλύτερο ποιοτικά απ'το fz6,αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι στον πυρήνα τους είναι δύο παρόμοια μηχανάκια που απλά στα σημεία υπερισχύει το πρώτο. Σε τελικό στάδιο για μένα πρέπει να απλά να επιλέξεις αν θες τετρακύλινδρο ή δικύλινδρο. Και στις δύο περιπτώσεις έχεις διαλέξει πολύ ωραία μοντέλα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EasyRider101 Προβολή μηνύματος
    Εχω ακούσει για πολύ καλές επιδόσεις....τα μουτρα μεν...Jesus Christ! Πρέπει να είπαν μια μέρα ας κάνουμε κατι πιο άσχημο από την βασίλισσα της Αγγλίας, κάποιος είπε μασάς και ειδου το αποτέλεσμα!..Δεν ξέρω βέβαια γούστα είναι αυτά κάποιοι ίσως το λατρεύουν
    Λιντσάρισμα!

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/10/2020
    Μηνύματα
    0
    Τι να κάνω ρε παιδιά,ας πούμε ότι τα γούστα μου ειναι πολύ basic,όχι και λιντσάρισμα!!!

  15. #30
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    IMHO η χρήση που προορίζεις να κάνεις δεν δικαιολογεί 600ρα μοτοσυκλέτα, επειδή έχεις επαφή με μοτοσυκλέτες όπως λες, έχεις δοκιμάσει να αγοράσεις 125cc? θα αναγεννηθείς ξανά 16χρονος απίστευτο συναίσθημα(αυτό για όσους έχουν περάσει τα δευτερα άντα).

    οι οικογενειακοί λόγοι και το περιορισμένο του χρόνου που αναφέρεις θα σου πρότεινα (αν δεν το έχεις για μικρή κατηγορία εώς 125-150) να δεις κάτι στα 300 όπως το mt300(z300-400/cb300r/duke 390/250 κλπ), μικρομεσαία ελαφριά μηχανάκια μανιτζέβελα και πολύ περισσότερο διασκεδαστικά απο τα 600
    τυχαία μια αγγελία είναι ακόμη στην εγγύηση αντιπροσωπείας
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...1-yamaha-mt-03
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. manual cb600f hornet
    από torrio στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2009, 14:25
  2. CB600F Hornet Vs CB400
    από Megaz77 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 16:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF