Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Αγορά μοτοσυκλέτας από αρχάριο

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    29

    Αγορά μοτοσυκλέτας από αρχάριο

    Καλησπέρα παιδιά
    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μοτοσυκλέτα μεσαίου κυβισμού για οδήγηση σε επαρχία. Οδηγώ πάνω από 20 χρόνια παπί (τώρα έχω ένα Μοντενας 125 κ.εκ. ) αλλά θα το δώσω στη γυναίκα και θα πάρω ένα μεγάλυτερο. Έχω απεριόριστο δίπλωμα, το οποίο το έβγαλα το 2012. Έμαθα πάνω σε CB500 και er6n.(αυτή μου φαινόταν κάπως νευρικια).
    Θέλω κάτι το οποίο δεν έχει πολύ νεύρο, να με πηγαίνει ένα ταξιδακι μαξ 80-90 χιλιόμετρα one way. Κυρίαρχη χρήση εντός πόλης έως 4-5 χλμ εκτός.
    Έχω μπανισει κάτι Versys, αλλά κρατάω τσιλιες και για καμιά τρανσαλπ. Gs650 και Freewind ούτε καν.
    Έχετε καμία άλλη πρόταση; Μιλάμε μόνο για μεταχειρισμένα 3-4 χιλιάδες ευρώ.
    Η er6n θα μου έκανε; Σημειωτέον είμαι 1.97, 110 κιλά.

  2. #2
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jonas Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά
    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μοτοσυκλέτα μεσαίου κυβισμού για οδήγηση σε επαρχία. Οδηγώ πάνω από 20 χρόνια παπί (τώρα έχω ένα Μοντενας 125 κ.εκ. ) αλλά θα το δώσω στη γυναίκα και θα πάρω ένα μεγάλυτερο. Έχω απεριόριστο δίπλωμα, το οποίο το έβγαλα το 2012. Έμαθα πάνω σε CB500 και er6n.(αυτή μου φαινόταν κάπως νευρικια).
    Θέλω κάτι το οποίο δεν έχει πολύ νεύρο, να με πηγαίνει ένα ταξιδακι μαξ 80-90 χιλιόμετρα one way. Κυρίαρχη χρήση εντός πόλης έως 4-5 χλμ εκτός.
    Έχω μπανισει κάτι Versys, αλλά κρατάω τσιλιες και για καμιά τρανσαλπ. Gs650 και Freewind ούτε καν.
    Έχετε καμία άλλη πρόταση; Μιλάμε μόνο για μεταχειρισμένα 3-4 χιλιάδες ευρώ.
    Η er6n θα μου έκανε; Σημειωτέον είμαι 1.97, 110 κιλά.
    ξεκινα με αυτες

    https://www.car.gr/used-bikes/honda....ra&variant=700
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    29
    Δεν ξέρω, έχω φάει ένα σκάλωμα με Kawasaki. Μου φαίνονται κάπως πιο παιχνιδιάρικα. Ενώ αρχικά πήγαινα για transalp μόνο, μετά ξενέρωσα. Γι'αυτό έβαλα και το er6n στο παιχνίδι.
    Βέβαια τις προάλλες πέτυχα ένα στο αντίθετο ρεύμα (ερ6ν) που το καβαλουσε ένας ψηλός και ήταν σαν μπιμπελό

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    768
    Μόνο το Strom 650 έχει τους χώρους που χρειάζεσαι.

  5. #5
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    29
    Να σας πω κατι ρε παιδιά. Γενικά δεν ψάχνω για στρώμα για δύο λόγους. Μηχανάρα μεν, το έχω οδηγήσει ενός φίλου, αλλά είναι 700-1000 ευρώ παραπάνω από κάθε άλλη μηχανή. Να δώσω 3-4 χιλιάρικα για μηχανή 10 ετίας εντάξει, αλλά 3500-4500 για μηχανή 13ετίας; ΤΟ ξέρω ότι κρατάνε αξία λόγω ποιότητας αλλά κολλάω λίγο.
    Επίσης την έχει όλη η Ελλάδα....αυτός βέβαια είναι μαλακία λόγος αλλά έτσι μου βγαίνει ρε παίδες...

  7. #7
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jonas Προβολή μηνύματος
    ...και er6n.(αυτή μου φαινόταν κάπως νευρικια).
    Έλα να σε κάμω χαγκ

    Και εμένα μου φαινόταν έτσι, το λευκό με φίλους 1.90 δείχνει οκ. Δες σε μια βιτρίνα το είδωλο σου με όποια σου αρέσει, δυστυχώς για τόσο
    ψηλούς όλες δείχνουν κάπως, μη δίνεις σημασία αν σε βολεύει.

  8. #8
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jonas Προβολή μηνύματος
    Να σας πω κατι ρε παιδιά. Γενικά δεν ψάχνω για στρώμα για δύο λόγους. Μηχανάρα μεν, το έχω οδηγήσει ενός φίλου, αλλά είναι 700-1000 ευρώ παραπάνω από κάθε άλλη μηχανή. Να δώσω 3-4 χιλιάρικα για μηχανή 10 ετίας εντάξει, αλλά 3500-4500 για μηχανή 13ετίας; ΤΟ ξέρω ότι κρατάνε αξία λόγω ποιότητας αλλά κολλάω λίγο.
    Επίσης την έχει όλη η Ελλάδα....αυτός βέβαια είναι μαλακία λόγος αλλά έτσι μου βγαίνει ρε παίδες...
    Φιλε μου καλε ,επιλεκτικη καταναλωση,και διαφοροποιηση με 3500 χιλιαρικα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙΕκτος αν παρεις κανα χρεπι 40ετιας που δεν θα τοχει κανενας,και θασαι μονος σου στον δρομο.Κοιτα να παρεις κατι χρηστικο να κανεις την δουλεια σου μιας που εισαι και αρχαριος κι ασε τα πουλ μουρ γι αργοτερα.Τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους ..................................
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #9
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Σε 7ετίας βρίσκεις CBX500 (CB500X) με 4.300€.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #10
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jonas Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά
    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω μοτοσυκλέτα μεσαίου κυβισμού για οδήγηση σε επαρχία. Οδηγώ πάνω από 20 χρόνια παπί (τώρα έχω ένα Μοντενας 125 κ.εκ. ) αλλά θα το δώσω στη γυναίκα και θα πάρω ένα μεγάλυτερο. Έχω απεριόριστο δίπλωμα, το οποίο το έβγαλα το 2012. Έμαθα πάνω σε CB500 και er6n.(αυτή μου φαινόταν κάπως νευρικια).
    Θέλω κάτι το οποίο δεν έχει πολύ νεύρο, να με πηγαίνει ένα ταξιδακι μαξ 80-90 χιλιόμετρα one way. Κυρίαρχη χρήση εντός πόλης έως 4-5 χλμ εκτός.
    Έχω μπανισει κάτι Versys, αλλά κρατάω τσιλιες και για καμιά τρανσαλπ. Gs650 και Freewind ούτε καν.
    Έχετε καμία άλλη πρόταση; Μιλάμε μόνο για μεταχειρισμένα 3-4 χιλιάδες ευρώ.
    Η er6n θα μου έκανε; Σημειωτέον είμαι 1.97, 110 κιλά.
    Κανε μια βολτα στο cycle-ergo.com θα παρεις μια ιδεα για το πως καθεσαι στα μηχανακια που σε ενδιαφερουν.
    Με το υψος σου πιστευω πως μονο σε ονοφ θα βολευτεις. Εκτος των οσων αναφερθηκαν, ριξε μια ματια και στο tenere 660.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    29
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.
    Φίλε @panavour δεν είναι θεμα τόσο πολύ μουρ όσο του να πάρεις κάτι που να σου αρέσει.
    Στο versys ρε παιδιά δεν θα βολευτω; Το ίδιο μοτέρ με το ερ6ν έχει άλλα είναι ψηλότερο.

  12. #12
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jonas Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.
    Φίλε @panavour δεν είναι θεμα τόσο πολύ μουρ όσο του να πάρεις κάτι που να σου αρέσει.
    Στο versys ρε παιδιά δεν θα βολευτω; Το ίδιο μοτέρ με το ερ6ν έχει άλλα είναι ψηλότερο.
    δεν διαφωνω ,αλλα στα 45 χρονια που οδηγω,το ''μου αρεσει'' συνηθως κραταει λιγες μερες και το ''με εξυπηρετει και καλυπτει τις αναγκες μου'' χρονια.

    απο κει και περα εσυ εχεις το μαχαιρι ,εσυ και το καρπουζι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    29
    Κατανοητό και εχεις δίκιο.
    Όσον αφορά τις τρανσαλπ, έκανα πάλι μια αναζήτηση. Απίστευτο αλλά μου αρέσει περισσότερο σε μπλέ/άσπρο η κόκκινο και κίτρινο.

  14. #14
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Απιστευτο, οντως..!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  15. #15
    Ωραιο το τενερε το 660 που σου ειπε ο big απο πανω ,αλλα αυτά και αν κρατανε τιμες στο θεό.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά μοτοσυκλέτας από Κύπρο. Πώς γίνεται;
    από antsoar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2016, 22:01
  2. Αγορα νεας μοτοσυκλετας απο αρχαριο
    από pakman στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2016, 02:00
  3. H κλασσική πλέον ερώτηση : αγορά μηχανής από αρχάριο.
    από Aboulafia στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 210
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2012, 23:23
  4. αγορα μηχανης απο αρχαριο.βοήθεια!
    από makro στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2010, 08:05
  5. Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19
    από nmk_extreme στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 20:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF