Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 64

Θέμα: SYM Maxsym 400 2021

  1. #16
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γιατί το θεωρείς αριστερόστροφο και όχι δεξιόστροφο;
    κοιτάω την φορά που διαβάζονται τα νούμερα

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    κοιτάω την φορά που διαβάζονται τα νούμερα
    Φίλε μου...Γιατί πηγαίνει αντίθετα με τη φορά των δεικτών του ρολογιού.....σε αντίθεση με όλα τα αλλά.....σχεδόν!!!

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Το καράβι με τα 400αρια e5 tcs 2021 τα Maxsym έπιασε λιμάνι....Λογικά μέχρι τη Παρασκευή 05/02/2021 εκτελωνιζονται.... Αναμένουμε λοιπόν από τις αρχές της επόμενης εβδομάδας.

  4. #19
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris5940 Προβολή μηνύματος
    Το καράβι με τα 400αρια e5 tcs 2021 τα Maxsym έπιασε λιμάνι....Λογικά μέχρι τη Παρασκευή 05/02/2021 εκτελωνιζονται.... Αναμένουμε λοιπόν από τις αρχές της επόμενης εβδομάδας.
    Αντε να μας πεις τις πρωτες εντυπωσεις!

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Αντε να μας πεις τις πρωτες εντυπωσεις!
    Με τη μία φιλε μου....Βέβαια νοιώθω σαν να έχω αγοράσει "γουρουνι στο σακκι" γιατί κανείς δεν το έχει δει και τεστάρει, αλλά από την άλλη θεωρώ ότι είναι καλή επιλογή....Μολις το παραλάβω θα επανέλθω με εντυπώσεις....

  6. #21
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris5940 Προβολή μηνύματος
    Με τη μία φιλε μου....Βέβαια νοιώθω σαν να έχω αγοράσει "γουρουνι στο σακκι" γιατί κανείς δεν το έχει δει και τεστάρει, αλλά από την άλλη θεωρώ ότι είναι καλή επιλογή....Μολις το παραλάβω θα επανέλθω με εντυπώσεις....
    Ελα ενταξει η Sym εχει αποδειξει ποια ειναι δε νομιζω να μας απογοητευσει ξαφνικα.Νομιζω στα 400cc ειναι η πιο vfm επιλογη αν εξαιρεσεις τις low budget αναρτησεις αλλα αυτο ειναι γενικα της κατηγοριας των 300cc-500cc που κι εκει η Sym μια χαρα τα εχει παει εως τωρα.Θα περιμενα να σου πω την αληθεια την τιμη του να ειναι κανα 500αρικο κατω αλλα οκ.Περιμενουμε εντυπωσεις λοιπον!

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Το 500αρικο έξτρα μάλλον το πληρώνεις για το EBL..(χαχαχα). .πράγματι δεν περιμένουμε αναρτήσεις Augusta σε σκούτερ των 6000... Θα δούμε τι απίδια πιάνει ο σάκκος.... πάντως φεύγω από kymco downtown και πάω σε sym.... Χάλια ανάρτηση...το kymco....ελπίζω το sym να είναι καλύτερο...Αλλιώς....έχασα....

  8. #23
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris5940 Προβολή μηνύματος
    Το 500αρικο έξτρα μάλλον το πληρώνεις για το EBL..(χαχαχα). .πράγματι δεν περιμένουμε αναρτήσεις Augusta σε σκούτερ των 6000... Θα δούμε τι απίδια πιάνει ο σάκκος.... πάντως φεύγω από kymco downtown και πάω σε sym.... Χάλια ανάρτηση...το kymco....ελπίζω το sym να είναι καλύτερο...Αλλιώς....έχασα....
    Οτιδηποτε και να παρεις με το μισο μηχανακι πανω στο πισω τροχο, στη καλλιτερη περιπτωση δεν θα ειναι φρικη.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  9. #24
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Οι λογοι πιστευω ειναι καθαρα οικονομικοι στα scooter πολης αφου ολοι σε αυτη τη κατηγορια ψαχνουμε κατι οικονομικο για μετακινηση,δεν υπαρχει λογος να σου φορεσει καλη και ακριβη αναρτηση,γιατι μετα παμε αλλου χρηματικα χωρις να υπαρχει και ιδιαιτερος λογος.Αλλα αν πας σε mega scooter εκει ναι θα εχεις καλες αναρτησεις αλλα εκει παμε αλλου μετα...

  10. #25
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Οι λογοι πιστευω ειναι καθαρα οικονομικοι στα scooter πολης αφου ολοι σε αυτη τη κατηγορια ψαχνουμε κατι οικονομικο για μετακινηση,δεν υπαρχει λογος να σου φορεσει καλη και ακριβη αναρτηση,γιατι μετα παμε αλλου χρηματικα χωρις να υπαρχει και ιδιαιτερος λογος.Αλλα αν πας σε mega scooter εκει ναι θα εχεις καλες αναρτησεις αλλα εκει παμε αλλου μετα...
    Δεν ειναι θεμα αναρτησης (υπο την εννοια του αμορτισερ), ειναι θεμα τεραστιου μη αναρτωμενου βαρους σε μικρο πισω τροχο. Μια καλη αναρτηση θα βελτιωσει τη κατασταση, αλλα μετα πλησιαζεις τα μεγκα σκουτερ και το αποτελεσμα θα ειναι κατα πολυ υποδεεστερο.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Συμφωνώ απόλυτα.. Άσε που θα εκτοξευόταν και το κόστος... Άλλωστε 400αρι σκούτερ σκουτερακι είναι.... Επειδή είμαι και κάτοχος μιας BMW GT 1600 MY 2019,πιστέψτε με ξέρω τι θα πει ανάρτηση και δεν περιμένω κάτι ανάλογο από ένα σκουτερακι....
    Τελευταία τροποποίηση από Dimitris5940; 05/03/2021 στις 21:50.

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Καλοί μου φίλοι....
    Σκέπτομαι να τοποθετήσω στο Maxsym 400 2021 euro5 ,το οποίο ειρησθω εν πάροδω
    ,παραλαμβάνω Δευτέρα 08/02/2021,συναγερμό Pandora smart moto v2.,με περιμετρικό αισθητήρα έξτρα.. 379 ο συναγερμός συν 120 τοποθέτηση συν 60 ο αισθητήρας..
    Παρακαλώ πολυ ποια είναι η γνώμη σας για τον συγκεκριμένο συναγερμό;..Αξίζει; Η να το ακυρώσω;
    Η γνώμη σας θα μου αποδειχθεί ιδιαιτέρως χρήσιμη..
    Ευχαριστω πολυ
    Τελευταία τροποποίηση από Dimitris5940; 05/03/2021 στις 21:43.

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris5940 Προβολή μηνύματος
    Καλοί μου φίλοι....
    Σκέπτομαι να τοποθετήσω στο Maxsym 400 2021 euro5 ,το οποίο ειρησθω εν πάροδω
    ,παραλαμβάνω Δευτέρα 08/02/2021,συναγερμό Pandora smart moto v2.,με περιμετρικό αισθητήρα έξτρα.. 379 ο συναγερμός συν 120 τοποθέτηση συν 60 ο αισθητήρας..
    Παρακαλώ πολυ ποια είναι η γνώμη σας για τον συγκεκριμένο συναγερμό;..Αξίζει; Η να το ακυρώσω;
    Η γνώμη σας θα μου αποδειχθεί ιδιαιτέρως χρήσιμη..
    Ευχαριστω πολυ
    Τελικά σήμερα 06/03/2021 πήγα και το είδα.... Φίλοι μου το μηχανάκι τουλάχιστον από εξωτερική εμφάνιση κυριολεκτικά «σκίζει».... Δεν παίζεται..... Είναι ΚΑΤ αρχήν compact σε σχέση με το προηγούμενο....Μαζεμενο λοιπόν , πανέμορφο , και με πλήθος καλούδια... Άνετη ,πολύ άνετη θέση οδήγησης,αν και δε το τεστάρα απλά δοκίμασα τη θέση οδήγησης,είναι πολύ άνετη...Δεν είχε τοποθετηθεί ακόμη η μπαταρία και έτσι δεν ήταν δυνατό να το θέσω σε λειτουργία....Με χάλασε το γεγονός ότι οι δυο μπροστινόι αποθηκευτικοί χώροι για μικροαντικείμενα όπου φιλοξενούνται οι παροχές usb 3qc και η παροχή 12v ,δεν κλειδώνουν... piece of cake όμως γιατί τοποθετούνται έξτρα,σε 2 μήνες όμως από σήμερα...Επίσης δεν υπάρχει συμβατός μέχρι τώρα συναγερμός με τη Φύσσα του σκούτερ..(ακόμη και η ηλεκτρολογική Φύσσα έχει αλλάξει).. Η αντιπροσωπεία είναι σε επαφή με Gemini και Scorpion για συμβατότητα...
    Φυσικά χωρίς να το κυκλοφορήσω δεν είναι δυνατόν να έχω ολοκληρωμένη άποψη...Αλλά από εμφάνιση.....Monica Belucci.... ( hahaha!!!)
    Τελευταία τροποποίηση από Dimitris5940; 06/03/2021 στις 17:20.

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75

    Maxsym 400 e5 2021

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimitris5940 Προβολή μηνύματος
    Τελικά σήμερα 06/03/2021 πήγα και το είδα.... Φίλοι μου το μηχανάκι τουλάχιστον από εξωτερική εμφάνιση κυριολεκτικά «σκίζει».... Δεν παίζεται..... Είναι ΚΑΤ αρχήν compact σε σχέση με το προηγούμενο....Απλά είναι ένα καινούργιο μοντέλο...Όχι Facelift κλπ... Έχουν αλλάξει σχεδόν τα πάντα..Εντελώς νέο,εντελώς διαφορετικό... Νέο σε όλα..Μαζεμενο λοιπόν , πανέμορφο , και με πλήθος καλούδια... Άνετη ,πολύ άνετη θέση οδήγησης,αν και δε το τεστάρα απλά δοκίμασα τη θέση οδήγησης,είναι πολύ άνετη...Δεν είχε τοποθετηθεί ακόμη η μπαταρία και έτσι δεν ήταν δυνατό να το θέσω σε λειτουργία....Με χάλασε το γεγονός ότι οι δυο μπροστινόι αποθηκευτικοί χώροι για μικροαντικείμενα όπου φιλοξενούνται οι παροχές usb 3qc και η παροχή 12v ,δεν κλειδώνουν... piece of cake όμως γιατί τοποθετούνται έξτρα,σε 2 μήνες όμως από σήμερα...Επίσης δεν υπάρχει συμβατός μέχρι τώρα συναγερμός με τη Φύσσα του σκούτερ.(ακόμη και η φίσσα έχει αλλάξει)... Η αντιπροσωπεία είναι σε επαφή με Gemini και Scorpion για συμβατότητα...
    Φυσικά χωρίς να το κυκλοφορήσω δεν είναι δυνατόν να έχω ολοκληρωμένη άποψη...Αλλά από εμφάνιση.....Monica Belucci.... ( hahaha!!!)
    Τα λέμε λοιπόν τη Τρίτη!!!
    Τελευταία τροποποίηση από Dimitris5940; 06/03/2021 στις 17:27.

  15. #30
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Φιλε αν κρινω απο τον γεματο 400 κυβικα κινητηρα,τον αποθηκευτικο χωρο που χωραει 2 φουλ φεις κρανη και τον εξοπλισμο που δεν υστερει σε τιποτα απο τον ανταγωνισμο της κατηγοριας του νομιζω ειναι το καλυτερο της κατηγοριας του,μενει να δουμε καταναλωση,λειτουργια-αποδοση κινητηρα,αποσβεση αναρτησεων.Νομιζω αν καταφερει να καιει μεχρι 3,5/4 λιτρα και κατεβαζει 150/160χλμ τελικη θα ειναι ο,τι πρεπει!! Για να δουμε...
    Τελευταία τροποποίηση από Akalestos; 06/03/2021 στις 20:33.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. SYM MAXSYM TL
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2020, 13:34
  2. Διακενα βαλβιδων Help ! (CBR 400 AERO μοντ. 1986)
    από Stayros2 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 14:09
  3. Για ZXR 400 κατοχους.
    από anco στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 15:45
  4. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF