Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 64 από 64

Θέμα: SYM Maxsym 400 2021

  1. #61
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Αλλο λεω .
    Σταματημενο μου γκρεμησανε το 300 και η ζημια πηγε 750 ευρω.
    Α ...κατάλαβα τώρα....Πες μου όμως πως μπορείς να το προλάβεις και να το αντιμετωπίσεις με όλους τους ασυνείδητους που κυκλοφορούν?Δυστυχως παίρνεις τα ρίσκα σου...

  2. #62
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Λοιπόν φίλοι μου..Για όποιον ενδιαφέρεται...

    Το Maxsym 400 2021 euro5 ,( αγορά 10/03/2021),μετά από 500 χλμ μικτής χρήσης:
    Το σκούτερ πάει πολύ καλά...
    Έχει μια πολύ καλή οδηγική αίσθηση,πολύ καλή ανταπόκριση στι γκάζι και πολύ καλή ροπή..
    Οι αναρτήσεις του αρχίζουν σιγά σιγά και ξεσφιγγουν... Τα φρένα του είναι πολύ καλά ..
    Παρά πολύ καλή η ροπή του κινητήρα από χαμηλά.. Μέχρι 5200rpm που το πηγαινα(λόγω στρωσιματος φυσικά)είχα 105χλμ στο GPS και 110στο κοντερ(καλή απόκλιση νομίζω) Στο δρόμο ,εθνική,σχετικά ανεπηρέαστο από τους πλάγιους ανέμους(όχι φυσικά εντελώς,γιατί για σκούτερ μιλάμε)ο δε άνεμο θώρακας ρυθμισμένος στη ψηλή θέση κάνει πολύ καλή δουλειά και κόβει πραγματικά πολύ αέρα...Επίσης πολύ βολικές και οι ρυθμιζόμενες σε 4 θέσεις μανέτες...Με βόλεψε πολύ αυτό...Λίγο περίεργος ο θόρυβος του βεντιλατερ του ψυγείου που σε στάση και ρελαντί σε παραξενεύει λίγο και στην αρχή ψάχνεσαι...Αλλά σιγά σιγά συνηθίζεται...
    Στην οδήγηση είναι άνετο ,ξεκούραστο και τα πόδια βολεύονται μια χαρά.(Βέβαια θα αντιμετωπίσουν πρόβλημα όσοι είναι κάτω από 1,70 γιατί είναι αρκετά ψηλή η σελλα)
    Πολύ καλή ποιότητα κύλισης και κρατήματα για σκούτερ.....Δεν έβαλα δεύτερο άτομο πάνω για να διαπιστώσω τυχόν παρεκκλίσεις στη σταθερότητα... Οδήγησα χωρίς χέρια στο τιμόνι για δευτερόλεπτα και δεν έφυγε καθόλου ...Αρκουντως σταθερό λοιπόν.
    Το abs επεμβαίνει πολύ αποτελεσματικά και ανώδυνα θα έλεγα όταν απαιτείται...Το ΤCS μόνιμα ενεργοποιημένο δημιουργεί μια επιπλέον αίσθηση ασφαλείας...
    Οι compact διαστάσεις του επιτρέπουν άνετα την προσπέλαση μεταξύ σταθμευμένων στα φανάρια...
    Στην εθνική με ταχύτητα 100-110klm στις 5000-5200 rpm,είναι σταθερό και σου δίνει αίσθηση μιας μικρής Μότο...
    Κατανάλωση 3.0-3.7 λίτρα ανάλογα τη χρήση..Σε μικτή διαδρομή περίπου 3.4lt/100klm..( BP ultimate)..
    Ταξιδάκι Αθηνα-Χαλκίδα άνετο ξεκούραστο ,για πιο μακριά δε ξέρω .....
    Κινητήρας σχετικά αθόρυβος,απουσία τριγμών,και πλαστικά μέρη πολύ ποιοτικά....
    Μεγάλη ευκολία η ρυθμιζόμενη ζελατίνα σε δυο θέσεις χειροκίνητα όπως επίσης και η θύρα Qc3 usb που αν το κινητό υποστηρίζει ταχεία φόρτιση φορτίζει σε 35 λεπτά από το 28% .
    Πολύ μεγάλος χώρος φωτιζόμενος,κάτω από τη σελλα ,που είναι πολύ αναπαυτική,χωράει άνετα δυο Φούλ Φέις κράνη και αφήνει χώρο και για μια σακκούλα με ψώνια.
    Αρνητικό το ότι τα δυο ντουλαπάκια μπροστά δεν κλειδώνουν...
    Πολύ καλό το keyless ανταποκρίνεται άμεσα και σε συνδυασμό με το tag του Pandora smart moto v2 είναι πολύ εξυπηρετικό...
    Έχεις και τα δυο στη τσέπη σου,πλησιάζεις βγαίνει ο συναγερμός και βάζεις μπροστά χωρίς κλειδί...Σταθμευεις απομακρύνεσαι και στα τρία μέτρα ενεργοποιείται ο συναγερμός... Ούτε remote ούτε τίποτα...Ξεχνάς κλειδιά και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..
    .Τα αμορτισέρ αποσβαινουν πολύ ικανοποιητικά τους κραδασμούς ιδιαίτερα στη θέση 2 (έχει 5 προ ρυθμίσεις )...
    Τα φώτα του είναι παρά πολύ καλά,led,4000 kelvin,με φωτεινότητα 2500lumen στη μεγάλη σκάλα... Παρά πολύ καλά...
    Μπαταρια Skyrich fp4-plus (λιθίου) και ελαστικά Metzeller και ξένοιαςες .(Κ.Π)
    Φυσικά δεν σου δίνει στο ταξίδι ότι μια Μότο,αλλά κινείται αξιοπρεπέστατα...
    Αυτά προς το παρόν...
    Τελευταία τροποποίηση από Dimitris5940; 03/04/2021 στις 18:32.

  3. #63

  4. #64
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2021
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Αλήθεια...Διαβάσανε την εμπειρική κριτική μου;
    Γιατί ακριβώς τα ίδια διαπίστωσα και εγώ..Ακριβώς όμως....Τόσο στη πρώτη μου αναφορά ,13/03/2021,όσο και στην αμέσως επόμενη.03/04/2021
    Τελευταία τροποποίηση από Dimitris5940; 12/04/2021 στις 18:19.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. SYM MAXSYM TL
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2020, 14:34
  2. Διακενα βαλβιδων Help ! (CBR 400 AERO μοντ. 1986)
    από Stayros2 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 15:09
  3. Για ZXR 400 κατοχους.
    από anco στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 16:45
  4. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 22:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF