Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: Κλοπή KTM 690 SMCR

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dennis- Προβολή μηνύματος
    Η αληθεια ειναι οτι κανενας μαστορας δεν ξερει ακριβως που μενω χαχα. Πως να παει η συζητηση εκει μου κανει παραξενο. Θα μπορουσε να ξερει μονο περιοχη αλλα και παλι τι σοι μαστορες ειναι αυτοι

    μηχανακια - αμαξια που νομιζεις οτι τα εχεις καλα φυλαγμένα απ το κοινο μαντεψτε ποιος τα βλεπει? Τα ντελιβερι!!!! Και εχει αλανια πολλα και ισχυει γιατι εχω δουλεψει και εγω και οντως εχει τοποθεσίες που δεν παει το μυαλο σου να εχει εργαλεια η να ειναι στο πισω μερος της οικοδομής. Οποτε μια κουκουλα καλο θα ηταν..
    και μόνο την πινακιδα να δεί κ αν εχει το κλεφτρόνι γνωστό αστυνομικό η στο υπουργείο σε 1 λεπτό μαθαίνει τα πάντα...
    αυτό με ντελιβεράδες που εγραψες πολύ σωστη σκέψη,το ktm 390 το ειχε απο την πρώτη μέρα, πάντα συνέχεια με κουκούλα κ στο σπίτι κ στη δουλειά του ,απλά εδωσε την αδεια στο μάστορα για να περάσει τα στοιχεία του στο computer...κ ισως απο εκεί να μαθεύτηκε η οδός που μένει...

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Ναι γιατι οι κλεφτες ειναι και ντελιβεραδες. Δεν ξερω αν εχετε γνωρισει ποτε κλεφτη, αλλα επειδη εχω γνωρισει εγω, και οχι μονο εναν (δυτικες συνοικιες γαρ), αυτοι δεν πανε να φανε σκατα στο δρομο για 50 ευρω. Δεν εχουν δουλεψει καν ποτε στη ζωη τους, ειναι συνεχεια μεσα εξω και τρωνε ειτε απ το κρατος η αυτα που κλεψανε.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    και μόνο την πινακιδα να δεί κ αν εχει το κλεφτρόνι γνωστό αστυνομικό η στο υπουργείο σε 1 λεπτό μαθαίνει τα πάντα...
    αυτό με ντελιβεράδες που εγραψες πολύ σωστη σκέψη,το ktm 390 το ειχε απο την πρώτη μέρα, πάντα συνέχεια με κουκούλα κ στο σπίτι κ στη δουλειά του ,απλά εδωσε την αδεια στο μάστορα για να περάσει τα στοιχεία του στο computer...κ ισως απο εκεί να μαθεύτηκε η οδός που μένει...
    Φιλε αυτα που λες σε ολα τα ποστ σου δε γινονται καν. Καταρχας σιγα τη μηχανη που εκατσε να ξαναχτισει τοιχο και ρβαλε και συναγερμο 1500 ευρω και αλλαξε πορτες και δε ξερω και γω τι. Δουκας 390 ειναι δεν ειναι φεραρι. Επισης ο πιο ευκολος τροπος να μαθει ο κλεφτης που μενεις ειναι απ τη πινακιδα σου, ενα λαμωγιο ασφαλιστη να εχεις στη τσεπη.. Με αυτη τη λογικη θα επρεπε να βγαζουμε πινακιδες για να μη μαθαινουν που μενουμε

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Δεν καταλαβαίνω γιατί εστιάζετε στον ντελιβερά ή τον συνεργειατζή. Οι εκατοντάδες γείτονες που όλοι έχουμε γύρω απ το σπίτι μας (που ούτε τους ξέρουμε ούτε μας ξέρουν, ξέρουν όμως και τί μηχανή καβαλάμε και πού την παρκάρουμε και πού ακριβώς μένουμε και τί ώρα φεύγουμε για δουλειά και τί ώρα γυρνάμε από την δουλειά και που γενικότερα ξέρουν τα ωράριά μας και τις συνήθειές μας) είναι όλοι άγιοι;

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    ΑΛΕΞ ξέχνα το μηχανάκι και προχώρα παρακάτω, ξέρω καλά τι βιώνεις...κάποτε πριν 15 χρόνια έφαγαν το xt του αδερφού μου μέσα απο κλειδωμένη καγκελόπορτα σε πυλωτή και το πλήρωνε και γραμμάτια επι ενάμιση χρόνο μετά.

    ξερω για τι κατάθλιψη μιλάμε, αλλα όπως προείπα ξέχνα το.

    αν είσαι τυχερός μπορει να το παρατήσουν πουθενά ή να τους δέσουν κάπου.

    ειναι τόσες όμως οι μέθοδοι που το ελληνικό κράτος δεν πολυασχολείται οπότε μπορεί και να φυγε έξω το μηχανάκι σου με χτυπημένα άλλα νούμερα κτλ.

    βγαλτο απο το μυαλό σου ειναι ψυχοφθόρο.

    και να μην ξεχάσω να ευχηθώ τα χειρότερα και την κατάρα μου στα μαμημένα γυφτοκλεφτρόνια.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  6. #21
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβαίνω γιατί εστιάζετε στον ντελιβερά ή τον συνεργειατζή. Οι εκατοντάδες γείτονες που όλοι έχουμε γύρω απ το σπίτι μας (που ούτε τους ξέρουμε ούτε μας ξέρουν, ξέρουν όμως και τί μηχανή καβαλάμε και πού την παρκάρουμε και πού ακριβώς μένουμε και τί ώρα φεύγουμε για δουλειά και τί ώρα γυρνάμε από την δουλειά και που γενικότερα ξέρουν τα ωράριά μας και τις συνήθειές μας) είναι όλοι άγιοι;
    Γιατί το κυνήγι μαγισσών έχει απήχηση Γιώργη...

  7. #22
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Ενταξει κουβεντα καφενειου κανουμε προφανώς ρε παιδια. Αμα ξεραμε ποιος τα κλεβει θα τα περναμε και πισω. Το θεμα ειναι να φυλαγομαστε οσο μπορουμε.

  8. #23
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Σαφώς να φυλαγομαστε.
    Αλλά σε κάποιον που του φάγανε το μηχανάκι και πονάει, το να του λέω προσοχή στα συνεργεία ή το νου σου στα ντελιβερυ,είναι σα να τους στοχοποιω.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #24
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Αν παρκάρεις το μηχανάκι σου χύμα στον δρόμο, αργά ή γρήγορα θα το χάσεις. Εκτός αν είναι χρέπι που ούτε καν οι κλέφτες θέλουν να καβαλήσουν. Τα υπόλοιπα είναι περιττά.
    Life begins at 45°.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/11/2020
    Μηνύματα
    7
    Κάθε δίκιο έχεις φιλε. Αλλά μόνο για αυτό δεν έκανα την ανάρτηση. Ακούγονται πολλά και γίνονται πολλά από τα «περιττά» τα οποία είναι υπέρ μας. Εγώ στη παρούσα φάση Από τα «περιττά» θα κρεμαστω για το λόγο πως με «περιττά» έχουν βρεθεί πολύ αξία εργαλεία μετά από μέχρι και χρόνια.

  11. #26
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 690smcr Προβολή μηνύματος
    Κάθε δίκιο έχεις φιλε. Αλλά μόνο για αυτό δεν έκανα την ανάρτηση. Ακούγονται πολλά και γίνονται πολλά από τα «περιττά» τα οποία είναι υπέρ μας. Εγώ στη παρούσα φάση Από τα «περιττά» θα κρεμαστω για το λόγο πως με «περιττά» έχουν βρεθεί πολύ αξία εργαλεία μετά από μέχρι και χρόνια.
    Δεν απευθυνόμουν σε σένα, αλλά στα υπόλοιπα σχόλια "φταίνε οι ντελιβεράδες, φταίνε οι συνεργειάδες, φταίνε οι κλέφτες" κτλ. Ναι, πολύ συχνά εμπλέκονται συνεργεία, και ναι, η φάση είναι ΣΚΑΤΑ, αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι'αυτό. Κι εγώ θα ήθελα να μπορώ να παρκάρω άνετα όπου πάω, αλλά, δυστυχώς, αυτό δεν έχει καμία επαφή με την πραγματικότητα. Αν παρκάρεις έξω, θα το χάσεις. Τελεία.

    Καλή τύχη σε σένα και μακάρι να το βρεις.
    Life begins at 45°.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Φιλε αυτα που λες σε ολα τα ποστ σου δε γινονται καν. Καταρχας σιγα τη μηχανη που εκατσε να ξαναχτισει τοιχο και ρβαλε και συναγερμο 1500 ευρω και αλλαξε πορτες και δε ξερω και γω τι. Δουκας 390 ειναι δεν ειναι φεραρι. Επισης ο πιο ευκολος τροπος να μαθει ο κλεφτης που μενεις ειναι απ τη πινακιδα σου, ενα λαμωγιο ασφαλιστη να εχεις στη τσεπη.. Με αυτη τη λογικη θα επρεπε να βγαζουμε πινακιδες για να μη μαθαινουν που μενουμε ������
    για σένα φίλε το 390 μπορεί να το βλέπεις κ σαν ποδήλατο ....δικαίωμά σου ειναι αλλωστε ,για ενα 23χρονο oμως που ειναι το πρώτο σοβαρό μοτο που αγοράζει εχοντας παπάκια μετ/να εως τώρα κ το αγόρασε με δικά του χρήματα κ οχι της μαμάς η του μπαμπά,σίγουρα το βλέπει σαν ferrari...
    τις εργασίες που εκανε στο σπίτι με πόρτες κλπ τις εκανε κ για μεγαλύτερη φυσικά μοτο μετα απο κάποια χ χρόνια...παντως ειναι πανέμορφο το ατιμο το 390 το ειδα προχθές απο πολύ κοντά που ειχε ερθει στον γείτονα ,για νέο σχετικά οδηγό 23χρόνων μια χαρά μοτο ειναι
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 06/11/2020 στις 18:36.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    φίλε ktm 690smcr σε αλλο site διάβασα οτι δίνεις η σκέφτεσαι να δώσεις αμοιβή 2.000 ευρώ...για να το βρείς ...
    διπλή κ τριπλή προσοχή φίλε σε αυτούς που ενδιαφερθούν για να δώσουν πληροφορίες ...
    υπάρχουν πολλά λαμόγια δίπλα μας...

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/11/2020
    Μηνύματα
    7
    Μην αγχώνεσαι αδερφέ από τη πρώτη μέρα υπήρχαν τέτοια, βλάκας δεν είμαι. Βέβαια αρκετά βλάκας ώστε να μου το φάνε κάτω από το σπίτι, τέτοιο μηχανάκι...

  15. #30
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    Μη το παίρνεις τόσο προσωπικά.
    Μέλους εδώ του φάγανε το χιλιάρι του πριν λίγα χρόνια, μέσα απο το -2 όροφο κλειστού υπόγειου γκαράζ!
    Αμα το λοκάρουνε τσακάλια, τότε και στο κρεβάτι μαζί να το΄χεις που λεει ο λόγος, θα στο φάνε.
    Είναι μια θλιβερή πραγματικότητα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή KTM DUKE III 690
    από slaybas στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2015, 22:34
  2. κλοπη ktm 690 enduro ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    από aakkuan στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2010, 16:24
  3. Ktm 690 Sm
    από dirtbird στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2007, 19:43
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2007, 16:08
  5. KTM 690 - Dakar 2007
    από motaba στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2007, 09:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF