Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 34 από 34

Θέμα: Κλοπή KTM 690 SMCR

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    για σένα φίλε το 390 μπορεί να το βλέπεις κ σαν ποδήλατο ....δικαίωμά σου ειναι αλλωστε ,για ενα 23χρονο oμως που ειναι το πρώτο σοβαρό μοτο που αγοράζει εχοντας παπάκια μετ/να εως τώρα κ το αγόρασε με δικά του χρήματα κ οχι της μαμάς η του μπαμπά,σίγουρα το βλέπει σαν ferrari...
    τις εργασίες που εκανε στο σπίτι με πόρτες κλπ τις εκανε κ για μεγαλύτερη φυσικά μοτο μετα απο κάποια χ χρόνια...παντως ειναι πανέμορφο το ατιμο το 390 το ειδα προχθές απο πολύ κοντά που ειχε ερθει στον γείτονα ,για νέο σχετικά οδηγό 23χρόνων μια χαρά μοτο ειναι
    Φιλε με παρεξηγησες, δε σνομπαρω καθολου το 390, ειναι και γαμω τα μηχανακια. Ο μονος λογος που εκανα το κομμεντ με αυτο το τροπο ειναι για να εξηγησω οτι ειναι παραλογο να μπεις σε τοσο κοπο, να δωσεις αλλα 3 χιλιαρικα για να ασφαλισεις κατι που κανει 4500 ευρω. Απλα το βαζεις σε ενα κλειστο παρκιν και κανεις τη προσευχη σου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Μη το παίρνεις τόσο προσωπικά.
    Μέλους εδώ του φάγανε το χιλιάρι του πριν λίγα χρόνια, μέσα απο το -2 όροφο κλειστού υπόγειου γκαράζ!
    Αμα το λοκάρουνε τσακάλια, τότε και στο κρεβάτι μαζί να το΄χεις που λεει ο λόγος, θα στο φάνε.
    Είναι μια θλιβερή πραγματικότητα.
    Μπορεις να δωσεις παραπανω πληροφοριες; Φυλασσομενο; Με καμερες; Πως μπηκαν; Γιατι και εγω σε 2 οροφο κλειστο το βαζω, με φυλακα και καμερες, και μου φαινεται λιγο χλωμο να μπουν εκει μεσα γιατι και η πορτα κλεινει μονη της ακομη και αν τη ξεχασεις ανοιχτη. Πιστευω ειναι πολυς ο κοπος και καλυτερα ο κλεφτης να ψαξει κατι λιγοτερο ασφαλισμενο, αλλα να μου πεις ο καθενας με τη τρελα του..


    Γενικα ειναι και θεμα τυχης, εχω φιλους με σεβαστες και εμπορικες μηχανες που τις εχουν στο πεζοδρομιο εδω και χρονια και δεν εχει γινει τιποτα. Εμενα μου ειχαν κλεψει στα πανεπιστημια ενα daytona sprinter 50 (110 lifan) και το βρηκα στο ιδιο σημειο μετα απο 2 μερες χωρις σελα και χωρις βενζινη, λολ..

  2. #32
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Φιλε με παρεξηγησες, δε σνομπαρω καθολου το 390, ειναι και γαμω τα μηχανακια. Ο μονος λογος που εκανα το κομμεντ με αυτο το τροπο ειναι για να εξηγησω οτι ειναι παραλογο να μπεις σε τοσο κοπο, να δωσεις αλλα 3 χιλιαρικα για να ασφαλισεις κατι που κανει 4500 ευρω. Απλα το βαζεις σε ενα κλειστο παρκιν και κανεις τη προσευχη σου.



    Μπορεις να δωσεις παραπανω πληροφοριες; Φυλασσομενο; Με καμερες; Πως μπηκαν; Γιατι και εγω σε 2 οροφο κλειστο το βαζω, με φυλακα και καμερες, και μου φαινεται λιγο χλωμο να μπουν εκει μεσα γιατι και η πορτα κλεινει μονη της ακομη και αν τη ξεχασεις ανοιχτη. Πιστευω ειναι πολυς ο κοπος και καλυτερα ο κλεφτης να ψαξει κατι λιγοτερο ασφαλισμενο, αλλα να μου πεις ο καθενας με τη τρελα του..


    Γενικα ειναι και θεμα τυχης, εχω φιλους με σεβαστες και εμπορικες μηχανες που τις εχουν στο πεζοδρομιο εδω και χρονια και δεν εχει γινει τιποτα. Εμενα μου ειχαν κλεψει στα πανεπιστημια ενα daytona sprinter 50 (110 lifan) και το βρηκα στο ιδιο σημειο μετα απο 2 μερες χωρις σελα και χωρις βενζινη, λολ..
    Μιλάει για τον 7tolis είχε μια Ρένα κούτα αν θυμάμαι καλά (έχει σταματήσει να γράφει εδώ ...) Το είχε σε κλειστό πάρκινγκ με 2 λουκέτα επάνω του κι όμως το πήραν και του άφησαν τα λουκέτα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Τώρα θα ανοίξουμε κουβέντα πως κλέβουν τα μηχανάκια μας ?
    Τα κλέβουν. Το πως δεν έχει σημασία. Θελεις να μειώσεις τις πιθανότητες να το χάσεις? Κλειστό πάρκινγκ. Θέλεις να πάρεις και κάποια Χρήματα πίσω αν στο κλέψουν? Κάνε και ασφάλεια κλοπής.
    Πώς που γιατί και διότι περιττεύουν
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  4. #34
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Αγαπητέ φίλε μου προχώρα παρακάτω. Όσο και δυσάρεστη -σε αυτή τη φάση- να είναι η προτροπή, αυτό μόνο μπορείς να κάνεις. Είμαι σίγουρος πως έχεις κάνει όσα έπρεπε να κάνεις.

    Μετά από τόσους μήνες ο μόνος τρόπος να βρεθεί είναι κατά λάθος σε μια απρόσμενη χρονικά στιγμή. Έχουν βρεθεί έτσι μηχανές αλλά η αναλογία των κλεμμένων που βρέθηκαν είναι εξαιρετικά χαμηλή. Αν συμβεί θα είναι καλοδεχούμενο, αλλά πρέπει να προχωρήσεις και να μη σε "τρώει" άλλο. Ατυχίες στη ζωή πολλές και υπάρχουν πολύ χειρότερες από αυτό.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή KTM DUKE III 690
    από slaybas στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2015, 22:34
  2. κλοπη ktm 690 enduro ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    από aakkuan στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2010, 16:24
  3. Ktm 690 Sm
    από dirtbird στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2007, 19:43
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2007, 16:08
  5. KTM 690 - Dakar 2007
    από motaba στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2007, 09:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF