Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: Κλοπή KTM 690 SMCR

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/11/2020
    Μηνύματα
    7

    Κλοπή KTM 690 SMCR

    Καλησπέρα. Κάνω αυτό το ποστ σαν μια από τις τελευταίες ελπίδες μου. 6 Μαρτίου παρέλαβα μεταχειρισμένο μοταρντ 690 από Αθήνα (αντιπροσωπεία μοτοδικτυο). 9 Μαρτίου μου το φάγανε κάτω από το σπίτι μου στη Θεσσαλονίκη, Άνω πόλη. Παρακαλώ μη ρωτήσετε για λουκέτα, Γκαράζ κλπ, έμαθα με το δύσκολο τρόπο και ακόμα το μετανιώνω. Το ξέρω ότι γράφω πολύ αργά εδώ, αλλά έχουν γίνει πολλά για να βρεθεί και δεν έχει ακουστεί τίποτα. Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανεις τι γίνεται με τα κλεμμένα μηχανάκια, ειδικά στη περίπτωση τα Κτμ.. Έχω ακούσει πολύ μικτά λόγια και δε ξέρω αν πρέπει να έχω ελπίδες ακόμα η να το ξεχάσω που ούτως η άλλως δε θα γίνει. Ανταλλακτικά σε ιστοσελίδες σαν car και marketplace πάντως δεν έχω δει από το δικό μου μηχανάκι. Παρακαλώ ότι πληροφορία (βάσιμη) μπορεί να δώσει κανεις, θα με βοηθήσει. Ευχαριστώ. Πινακίδες ΒΝΥ606

    https://imgur.com/gallery/r7QplHG

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Φιλε μου λυπαμαι πολυ για το μηχανακι σου, και ειναι και ονειρο το συγκεκριμενο. Σε περιπτωση κλοπης στη θεσσαλονικη εαν δρασεις αμεσως και ξερεις ατομα που εχουν ακρες με το σωστο ποσο το μηχανακι ξαναεμφανιζεται παρατιμενο καπου στην οδο Αντιπα. Αλλα εχουν περασει πολλοι μηνες, δεν ξερω τι τα κανουν τα ΚΤΜ αλλα φανταζομαι για ανταλλακτικα τα παιρνουν. Καλο κουραγιο..

  3. #3
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.191
    Σαν απέλπιδα κίνηση γράψου στο fb στην ομάδα 'Εύρεση κλεμμένων' μήπως και βρεθεί κάπου παρατημένο.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/11/2020
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Σαν απέλπιδα κίνηση γράψου στο fb στην ομάδα 'Εύρεση κλεμμένων' μήπως και βρεθεί κάπου παρατημένο.
    Έχουν γίνει ήδη δυο αναρτήσεις εκεί.. τίποτα... Ο διαχειριστής βέβαια είναι της άποψης πως δεν έχει πάει για ανταλλακτικά. Εγώ θα συμφωνούσα για το μόνο λόγο πως τουλάχιστον Ελλάδα τα μηχανάκια αυτά είναι λίγα και ζήτηση δεν υπάρχει μεγάλη εδώ. Βέβαια να με πεις ούτε προσφορά..

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    σίγουρα η δουλειά εγινε απο επαγγελματίες ...κ οχι πέρναγε κάποιος τυχαία κ το εβαλε στο μάτι την τελευταία στιγμή...
    λογικά θα το εχεις καταγγείλει το γεγονός στην αστυνομία ...να ελπίζεις μόνο να χρησιμοποιηθεί για ληστεία τράπεζας - τσάντας η τρομοκρατική επίθεση κλπ...μόνο τότε ισως εχεις ελπίδες για να το βρείς ...δηλ. να το παράτησαν η να τούς επιασαν ...τέτοια μοτο μόνο με αλυσίδα δεμένη στο κρεβάτι σου οταν κοιμάσαι ...νοιώθεις ασφάλεια...μήπως το πήγες για service αμέσως οταν το πήρες στη θεσ/κη που μένεις ? αν ειναι ετσι ...καταλαβαίνεις τι εχει γίνει...

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/11/2020
    Μηνύματα
    7
    Το πήγα για ένα μικρό έλεγχο εκείνη την ώρα, όλα μπροστά μου. Τον εμπιστεύομαι τον άνθρωπο δεν νομίζω να έγινε από κει η δουλειά.
    Τελευταία τροποποίηση από o_gavros; 05/11/2020 στις 19:25.

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 690smcr Προβολή μηνύματος
    Το πήγα για ένα μικρό έλεγχο εκείνη την ώρα, όλα μπροστά μου. Τον εμπιστεύομαι τον άνθρωπο δεν νομίζω να έγινε από κει η δουλειά.
    Μην κολαζεσαι αδικα με την αντιπροσωπεια,μπορει απλα να το ειδαν καποιοι και να το βουτηξαν.Και εγω την εχω παθει με ενα Duke 640 στο κεντρο της Αθηνας 9 το βραδυ με λουκετο στο δισκοφρενο.Απο το βιντεο που ειδα φανηκε οτι οι τυποι ηταν επαγγελματιες που ειχαν συγκεκριμενη παραγγελια εκεινο το βραδυ.Το μονο ισως που θα μπορουσες να κανεις ειναι εκεινη την μερα που στο εφαγαν να γυρναγες την περιοχη σε ακτινα 5-10χλμ μπας και εισαι απο τους τυχερους που τα παρατανε 1-2 μερες μεχρι να σιγουρευτουν οτι δεν εχει gps και μετα τα φορτωνουν.Αλλα και παλι θα ηταν σαν να ψαχνεις ψυλλους στα αχυρα.
    Ξερω οτι ειναι ζορικη κατασταση αλλα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βαλεις στοχο για το επομενο.
    Τελευταία τροποποίηση από o_gavros; 05/11/2020 στις 19:25.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/11/2020
    Μηνύματα
    7
    Το έκανα φιλε. Γενικά το Μάρτιο έγιναν πολλά για να βρεθεί δε κάθισα έτσι..

  9. #9
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    απο το Μαρτιο τωρα τι να βρεθει...πιθανοτατα το μηχανακι να ειναι ηδη με πινακιδες σε κοντινη χωρα...ο μονος τροπος για να μαθεις τουλαχιστον κατι ειναι αν εχεις καποιον πολυ κοντινο σου ανθρωπο στην αστυνομια, να σου πει τι εγινε και ποιοι το εκαναν (η αστυνομια ξερει ΟΛΑ τα καλα παιδια, και συνηθως ξερουν και την δραση τους)

    δυστυχως η κλοπη ειναι μεγαλο αγγουρι και μονο οσοι το εχουν παθει το καταλαβαινουν...συμβουλη, προχωρα παρακατω, γιατι χαλιεσαι αδικα...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/11/2020
    Μηνύματα
    7
    θα παει καιρος για να παω παρακατω. Και αυτο γιατι τα ματια μου βλεπουν οχηματα (απο τα οποια πολλα ειναι μηχανακια) να βρισκονται μετα απο 1 2 3 χρονια... Αν μ ελεγες να το κρατουσα κανα χρονο να σου ελεγα ενταξει, που και παλι. 3 μερες τα μπασταρδα...

  11. #11
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Φιλε λυπαμαι αληθεια. Η αληθεια ειναι οτι περασε πολυ καιρος και θεσσαλονικη ειμαστε σαν χωριο οποτε δυσκολα να εχει μεινει εδω το μηχανακι ειδικά κατι τετοιο. Εκτος και αν ειναι στο γκετο στον τριλοφο αλλα εκει δεν πανε ουτε οι φιλοι μας απο δενδροποταμο.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    μού ελεγε γείτονας πριν 1 μήνα περίπου,οτι ο αδελφός του αγόρασε τέλος του 2019 ενα 390duke μοντέλο του 2018 για 4.500 ευρώ με ελάχιστα χλμ σε αψογη κατάσταση απο πρωτοξαδελφό του (που ειναι σαν αδέλφια) κ πού ζεί στην επαρχία μόνιμα ,για 2 μήνες ολα καλά κ ησυχα...κ το πάει σε φιλικό του συνεργείο για αλλαγή φρένων εξαέρωση κ αλλαγή λαδιών ... ε μετά απο 2-3 ημέρες αρχισαν περίεργες κινήσεις μπροστά απο το σπίτι του ,κυριως νυχτερινές ωρες απο 2 scooter χωρίς πινακίδες...το σπίτι του ειναι μονο/κία κ ειναι σε αδιέξοδο δρόμο ,οπότε για να μπεί κάποιος ειναι πολύ δύσκολο λόγω μεγάλων πινακίδων που γράφουν αδιέξοδο κλπ ,οπότε κατάλαβε οτι το εβαλαν στο μάτι...ξόδεψε γυρω στα 1.500 ευρώ για να βάλει καλό συναγερμό στο 390 ,να αλλάξει με πιο φαρδιά πιο ψηλή κ πιο γερή την σιδερένια αυλόπορτα να γκρεμίσει την κεντρική πόρτα εισόδου στο σπίτι του κ να μεγαλώσει το πλάτος του τοίχου για να μπαίνει μέσα στο σπίτι το 390 ...κ βέβαια να παραγγείλει νέα σιδερένια πόρτα εισόδου (κ οχι αλουμινένια που με μία κλωτσία φεύγει απο την θέση της ) με νέες διαστάσεις κλπ ...κ πάλι φοβάται ομως ...την ασφάλισε κ για κλοπή ,αλλά πήρα ενα μικρό μοτο 390 για να κάνω το κέφι μου λέει συνέχεια κ μου δημιούργησε τεράστιο αγχος...οπότε αδέλφια προσοχή στα συνεργεία....

  13. #13
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.632
    Τι ακριβως δηλαδή προτρέπεις/συμβουλεύεις τον κόσμο να κάνει;
    Να μην πηγαινει στα συνεργεία; να μην δίνει τα στοιχεία του πουθενά; να κάνει το σταυρό του;
    Ρε σεις, ξέρουμε ότι μια κλοπή είναι μαχαιριά αλλά ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές σε αυτά που γράφουμε
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Τι ακριβως δηλαδή προτρέπεις/συμβουλεύεις τον κόσμο να κάνει;
    Να μην πηγαινει στα συνεργεία; να μην δίνει τα στοιχεία του πουθενά; να κάνει το σταυρό του;
    Ρε σεις, ξέρουμε ότι μια κλοπή είναι μαχαιριά αλλά ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές σε αυτά που γράφουμε
    εγω φίλε ,εγραψα ακριβώς οτι μού ειπε ,ουτε αφαίρεσα ουτε πρόσθεσα κατι δικό μου,ουτε λέω πουθενά να μην πηγαίνετε σε συνεργεία κλπ ,
    απλά θέλει συνεργείο εμπιστοσύνης...(εδώ θα μου πείς οτι στην φέρνει ο αδελφός σου πολλές φορές κ δεν θα στην φέρει ο ξένος...) για μένα αν δεν υπάρχει ,ειδικά για βράδυ κλειστό parking ειτε ιδιωτικό ειτε ενοικιαζόμενο ,καλύτερα να μην παίρνει κάποιος ακριβές μοτο κ ειδικά μάρκες που ειναι πρόκληση για κλέφτες π.χ. ktm-ducati- ακριβές bmw - harley κλπ - δυστυχώς η τιμωρία αν πιάσει τον κλέφτη η αστυνομία κ τον οδηγήσουν στα δικαστήρια ...οι αποφάσεις των δικαστών για τιμωρία τους ειναι απλά ΓΕΛΟΙΕΣ...εως προκλητικά ΑΣΤΕΙΕΣ...οπότε ξανακλέβουν κ ξανακλέβουν κ ξανακλέβουν κ η ζωή συνεχίζεται....

  15. #15
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Η αληθεια ειναι οτι κανενας μαστορας δεν ξερει ακριβως που μενω χαχα. Πως να παει η συζητηση εκει μου κανει παραξενο. Θα μπορουσε να ξερει μονο περιοχη αλλα και παλι τι σοι μαστορες ειναι αυτοι

    μηχανακια - αμαξια που νομιζεις οτι τα εχεις καλα φυλαγμένα απ το κοινο μαντεψτε ποιος τα βλεπει? Τα ντελιβερι!!!! Και εχει αλανια πολλα και ισχυει γιατι εχω δουλεψει και εγω και οντως εχει τοποθεσίες που δεν παει το μυαλο σου να εχει εργαλεια η να ειναι στο πισω μερος της οικοδομής. Οποτε μια κουκουλα καλο θα ηταν..

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή KTM DUKE III 690
    από slaybas στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2015, 22:34
  2. κλοπη ktm 690 enduro ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    από aakkuan στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2010, 16:24
  3. Ktm 690 Sm
    από dirtbird στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2007, 19:43
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2007, 16:08
  5. KTM 690 - Dakar 2007
    από motaba στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2007, 09:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF