Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 134 από 134

Θέμα: Gran Premio de Europa, 6-8 / 11

  1. #121
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Κατι που μου αρεσει στον Μιρ -οσο χαζο κι αν ακουστει- ειναι οτι μου θυμιζει το γιατρο, λογω μπλε-κιτρινου και 36. Μου βγαζει ασυνειδητα ωραιο feeling οποτε τον βλεπω στην πιστα, παβλοφικο ουδετερο ερεθισμα μαλλον.
    Τωρα θα μου πεις εγω ειμαι φαν του Μαρκεζ αρα τον γιατρο θα επρεπε να τον σιχαινομαι, ετσι δεν παει; Ή μονο το αντιστροφο ισχυει;

    @Parking Οταν λεμε για Εκλεστον εννοουμε τον γνωστο 90χρονο της f1 (πρωην);

  2. #122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Κατι που μου αρεσει στον Μιρ -οσο χαζο κι αν ακουστει- ειναι οτι μου θυμιζει το γιατρο, λογω μπλε-κιτρινου και 36. Μου βγαζει ασυνειδητα ωραιο feeling οποτε τον βλεπω στην πιστα, παβλοφικο ουδετερο ερεθισμα μαλλον.
    Τωρα θα μου πεις εγω ειμαι φαν του Μαρκεζ αρα τον γιατρο θα επρεπε να τον σιχαινομαι, ετσι δεν παει; Ή μονο το αντιστροφο ισχυει;

    @Parking Οταν λεμε για Εκλεστον εννοουμε τον γνωστο 90χρονο της f1 (πρωην);
    δεν ξέρω πόσοι είστε βρε Πέτρο!

    εγώ εκτιμώ τις οδηγικές/"αναβατικές" ικανότητες όλων,αλλά μέχρι εκεί.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #123
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Εγώ διαφωνώ ελαφρώς
    Ο μαρκεθ κουβαλάει την κακή φήμη κάποιων αντιαθλητική κινήσεων από τις μικρότερες κατηγορίες.
    Επίσης μέσα στους αγώνες έχει δείξει υπέρμετρη απληστία. Η 2η θέση δεν του φτάνει ακόμα και αν πέσει στο τέλος της κατάταξης από λάθος. Και εδώ είναι δύο αντικρουομενες καταστάσεις. Ο κόσμος εξιταρεται από το ρίσκο που θα κάνει κάποιος αναβάτης να ξεχωρίσει, αλλά ο Μαρκεζ μάλλον πέρασε πολύ παραπάνω από την όριο. Έπεσε και πάνω στην δημοφιλια του ροσι.
    Ο πουιγκ και οι κουταμάρες που εκτόξευσε εκμεταλευομενος την παντοδυναμία του αναβάτη του ήρθαν τα 2 τελευταία χρόνια.
    Η απληστια εφοσον δεν συνοδευεται απο αντιαθλητικη συμπεριφορα,κυριως εννοω αντιαθλητικα προσπερασματα,κλεισιματα κτλ. εμενα προσωπικα δεν με πολυχαλαει.Ισα ισα εαν ειναι να μας χαριζει highlight σωσιματα και αγωνες οπως αυτον στην Jerez μεχρι να πεσει ας ειναι και λιγο απληστος.

    Πολλοι αθλητες του επιπεδου το Μαρκεθ ηταν απληστοι,γι αυτο αλλωστε και φτασανε σε αυτο το επιπεδο.

  4. #124
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Οδηγαρα ο Σεννα αλλα νομιζω γιγαντωθηκε λογω της αντιπαλοτητας με τον Προστ και μυθοποιηθηκε λογω του θανατου του αλλα και λογω του χαρακτηρα του.
    Το χαστούκι στον (ρούκι το 1992) Σουμάχερ το ξέχασες; Φαντάσου τον ΜΜ να χειροδικούσε σε έναν νέο αναβάτη....
    Τα γράφουν κάποια παιδιά σε άλλο νήμα εδώ μέσα. "Η καθοριστική δύναμη των ΜΜΕ, για την εικόνα ενός ατόμου".



    Προσωπικά τέτοιες στιγμές, τόσο στον Σένα, όσο και στον Μαραντόνα, τον Καντονά, τον Κάσιους Κλέι και τόσους άλλους χαρισματικούς αθλητές, τις θεωρώ απόρροια της έντονης προσωπικότητας τους, που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην αχαλίνωτη ανταγωνιστικότητα τους.

  5. #125
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Triathlon 7 Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά τέτοιες στιγμές, τόσο στον Σένα, όσο και στον Μαραντόνα, τον Καντονά, τον Κάσιους Κλέι και τόσους άλλους χαρισματικούς αθλητές, τις θεωρώ απόρροια της έντονης προσωπικότητας τους, που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην αχαλίνωτη ανταγωνιστικότητα τους.
    Αν έχεις το ταλέντο και την ικανότητα (που έχει αποκτηθεί με σκληρή δουλειά), είσαι μεγάλος αθλητής. Αν έχεις μόνο τη συμπεριφορά είσαι απλά τσόγλανος.


    edit: Σουμάχερ, Σέννα και Μαρκέθ δε μπόρεσα να συμπαθήσω γιατί κατά τη γνώμη μου δε σέβονταν τα όρια του ευ αγωνίζεσθαι. Ο ίδιος λόγος που δε γουστάρω αθλητές που χρησιμοποιούν ψυχολογικά παιχνίδια, επιτρέπεται αλλά το θεωρώ ταπεινό (βλέπε McGregor vs Nurmagomedov)

  6. #126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    893
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος

    εγώ εκτιμώ τις οδηγικές/"αναβατικές" ικανότητες όλων,αλλά μέχρι εκεί.
    ακόμα και του Αλεϊς εσπαργκαρο?Πιστευω οσοι ειναιστο μοτογπ δεν ειναι ολοι οι καλυτεροι του κοσμου.
    7 αναβατες ειναι οντως οι καλυτεροι του κοσμου...7 ειναι ισαξιοι(με αναβατες αλλης κατηγοριας)...και 5-6 ειναι χειροτεροι και τρεχουν αποκλειστικα με βισμα ή αλλα μεσα
    (στο περιπου τα νουμερα)

  7. #127
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    ακόμα και του Αλεϊς εσπαργκαρο?Πιστευω οσοι ειναιστο μοτογπ δεν ειναι ολοι οι καλυτεροι του κοσμου.
    7 αναβατες ειναι οντως οι καλυτεροι του κοσμου...7 ειναι ισαξιοι(με αναβατες αλλης κατηγοριας)...και 5-6 ειναι χειροτεροι και τρεχουν αποκλειστικα με βισμα ή αλλα μεσα
    (στο περιπου τα νουμερα)
    Ο Αλέις ήταν ο πρώτος (στη νέα εποχή) που πήρε pole με τη Σουζουκάρα, εννοείται

    Μιλούσα για τους κορυφαίους πρωτίστως και πως το ότι ενώ δεν είμαι φαν τους δεν με εμπόδιζε/εμποδίζει να θαυμάζω τις νίκες τους.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #128
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Αυτες ειναι οι κανονικές, οι παράνομες ειναι αυτες που διαλύονταν!
    Σύμφωνα με το άρθρο, όχι. Αυτές που διαλύονταν ήταν οι "κανονικές" κι όλες οι άλλες οι αλλαγμένες.( Τώρα ασχολήθηκα λίγο με το θέμα,δεν είχα χρόνο λόγω πανηγυρισμών, καταλαβαίνεις )

    https://www.motorsportmagazine.com/a...-did-it-happen
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    @Parking Οταν λεμε για Εκλεστον εννοουμε τον γνωστο 90χρονο της f1 (πρωην);
    ναι

  10. #130
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Ο πουιγκ και οι κουταμάρες που εκτόξευσε εκμεταλευομενος την παντοδυναμία του αναβάτη του ήρθαν τα 2 τελευταία χρόνια.
    Και μια που τ αναφέραμε ο Πούιγκ είχε προσύμφωνο
    με τον Μιρ αλλά δεν το ενεργοποίησε και έτσι πήγε σουζούκι
    Αυτός ο άνθρωπος ρε συ όμως, όπως και να το κάνεις....
    Έχει μάτι !!!!

  11. #131
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Εσκισε η Suzuki και ειδικά ο Mir!
    Μπράβο και γουστάρω να το πάρει και το πρωτάθλημα.
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 12/11/2020 στις 12:33.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Εσκισε η Suzuki και ειδικά ο Rins!
    Μπράβο και γουστάρω να το πάρει και το πρωτάθλημα.
    Τους μπερδεύεις κι εσύ αυτούς τους 2?
    Εγώ κάθε φορά θυμάμαι το διαστημικό σταθμό Μιρ...
    Στρατοσφαιρικός πιλότος ο Μιρ

  13. #133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Τους μπερδεύεις κι εσύ αυτούς τους 2?
    Εγώ κάθε φορά θυμάμαι το διαστημικό σταθμό Μιρ...
    Στρατοσφαιρικός πιλότος ο Μιρ
    Η διαφορά του Βινιαλες με τον Μιρ: ο ένας αεριωθούμενο αεροσκάφος,ο άλλος διαστημόπλοιο
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #134
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Η διαφορά του Βινιαλες με τον Μιρ: ο ένας αεριωθούμενο αεροσκάφος,ο άλλος διαστημόπλοιο
    Γραψτε λάθος! Mir εννοούσα!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789

Παρόμοια θέματα

  1. 14ος αγώνας Gran Premio de Aragón
    από slzr στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 112
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2019, 15:52
  2. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana 16-18/11 + Official Test 20-21/11
    από Vstrommer71 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 310
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2019, 15:30
  3. MotoGP 2017 Round 2 Gran Premio de la República Argentina
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 214
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2017, 15:35
  4. MotoGP round 18 06-08/11 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana
    από devil's animal στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1097
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2015, 10:06
  5. GRAN PREMIO bwin.com DE ESPA�A
    από tasoulisk στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2008, 18:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF