Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 143

Θέμα: Ασφαλεια hellas-direct

  1. #76
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις καμμία ελληνική ασφαλιστική που να μην το κάνει αυτό?

    Ναι, γιατί οι ξένες ασφαλιστικές δεν το κάνουν, παρακαλάνε να γίνει ζημιά, για να δείξουν τη φερεγγυότητά τους....

  2. #77
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ερχεται η ωρα για ανανεωση στο αμαξι, που το ειχα κανει στη Hellas Direct περσι. Μπηκα να δω λιγο αξιολογησεις στο Google πριν προχωρησω με την ιδια και το ενα αστερι παει συννεφο. Ολοι λιγο πολυ τα ιδια παραπονα, συστηματικη προσπαθεια απο την εταιρεια να αποφυγει μερος των αποζημιωσεων. Απλα το αναφερω κι εδω γιατι πολλες φορες κανουμε την ανανεωση αντανακλαστικα χωρις να το σκεφτουμε.
    Τι να σκεφτούμε?
    Ξέρεις και που δίνει αμέσως την αποζημίωση?
    Αν υπάρχουν μερικοί που βάζουν 1 αστέρι θα υπάρχουν και άλλοι που δεν έχουν πρόβλημα. Έτσι είναι αυτα
    Αν είναι να μας το πεις

  3. #78
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    έχουν θέματα στην hellas direct το σύστημα τους αν πας στο σαιτ να πάρεις νέα προσφορά σε ημερομηνία μια μέρα της λήξης του συμβολαίου, τις περισσότερες φορές το σύστημα δε μπορεί να δώσει προσφορά γιατί σου το εμφανίζει ως ασφαλισμένο.
    Και πρέπει να λήξει το συμβόλαιο για να πάρεις προσφορά, πράγμα εννοείται πως δε μπορεί να συμβεί, προφανώς οφείλεται σε δυσλειτουργία των συστημάτων τους να δουλέψουν η να συνεργαστούν με άλλα.
    Προχωράς στην επόμενη ασφαλιστική
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    έχουν θέματα στην hellas direct το σύστημα τους αν πας στο σαιτ να πάρεις νέα προσφορά σε ημερομηνία μια μέρα της λήξης του συμβολαίου, τις περισσότερες φορές το σύστημα δε μπορεί να δώσει προσφορά γιατί σου το εμφανίζει ως ασφαλισμένο.
    Και πρέπει να λήξει το συμβόλαιο για να πάρεις προσφορά, πράγμα εννοείται πως δε μπορεί να συμβεί, προφανώς οφείλεται σε δυσλειτουργία των συστημάτων τους να δουλέψουν η να συνεργαστούν με άλλα.
    Προχωράς στην επόμενη ασφαλιστική
    Δεν ξερω αν ειναι νεο αυτο αλλα τον Ιανουαριο που πηγα σε αυτους μια χαρα πηρα προσφορα ενω ηταν αλλου ασφαλισμενο και μαλιστα και απο την σελιδα τους οσο και απο γενικη σελιδα ασφαλειων.

    Το κακο με αυτους ειναι οτι μετα απο 2-3 ανανεωσεις αρχιζουν και βγαινουν ακριβοι σαν να θελουν να στα παρουν αν δεν ψαχτεις ή να θελουν οντως να φυγεις.

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω αν ειναι νεο αυτο αλλα τον Ιανουαριο που πηγα σε αυτους μια χαρα πηρα προσφορα ενω ηταν αλλου ασφαλισμενο και μαλιστα και απο την σελιδα τους οσο και απο γενικη σελιδα ασφαλειων.

    Το κακο με αυτους ειναι οτι μετα απο 2-3 ανανεωσεις αρχιζουν και βγαινουν ακριβοι σαν να θελουν να στα παρουν αν δεν ψαχτεις ή να θελουν οντως να φυγεις.
    Όντως, το μοντέλο απ'όσο καταλαβαίνω είναι φτηνή πρώτη προσφορά για να πας σε αυτούς και μετά βγάζουμε τα σπασμένα στηριζόμενοι στο ότι ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού απλά ανανεώνει χωρίς να κάνει ξανά έρευνα αγοράς.

    Στο πρώτο συμβόλαιο είχε έκπτωση 10% με τον κωδικό της πινακίδας άλλου συνδρομητή συν 10€ για κάθε συμβόλαιο που χρησιμοποιεί τον κωδικό σου σε μια ήδη καλή αρχική προσφορά. Στην ανανέωση κομμένες οι εκπτώσεις και τιμή συμβολαίου πιο ακριβή από αντίστοιχες online.


    Διάβασα και κάτι σχόλια του στυλ "μου είπαν ότι δε χρειάζεται να έρθει εμπειρογνώμονας στο ατύχημα και μετά δε μου δίναν όλη την αποζημίωση επειδή δεν κάλεσα εμπειρογνώμονα".

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    857
    προσωπικά είμαι πολυ ευχαριστημένος από αυτούς...σε ετήσια συμβόλαια που κάνω εγώ για τα μηχανάκια μου δεν έχουν αντίπαλο και δεν εχω διαπιστώσει κάποια αξιοσημείωτη διαφορά απο ανανέωση σε ανανέωση

    τους χρειάστηκα πρόσφατα γιατί κάποιος απρόσεκτος μου έκανε μια μικροζημιά στο σκούτερ μου (παρκαρισμένο) και επειδή ειναι χώρος δουλειάς τον τσίμπησε ο φύλακας και με ειδοποίησε (αλλιώς ειναι πιο σίγουρο και από την γκαντεμιά του μητσοτακη ότι θα έφευγε).

    Τεσπα μου έκανε δήλωση για την αλλαγή κάποιων πλαστικών και η hellas direct με βοήθησε πάρα πολύ τηρώντας στο ακέραιο όσα μου είπε το ευγενέστατο τηλεφωνικό κέντρο της που απαντάει εν ριπή οφθαλμού..

    όταν βγήκε τιμολόγιο απο το συνεργείο πήρα τα λεφτουδάκια ομαλότατα χωρίς πολλά πολλά σε χρόνο dt (απο την ασφάλεια μου) εκείνοι ανέλαβαν να πληρωθούν απο την ασφάλεια του άλλου...
    νταξ δεν ήταν και δύσκολη περίπτωση αλλά σε αντίστοιχο περιστατικό παλιότερα που ήμουν σε ακριβή εταιρεία του χώρου είχα κάκιστη εμπειρία με μπόλικη σπαστική καθυστέρηση και αδικαιολόγητη ξινίλα σε όλα.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  7. #82
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    προσωπικά είμαι πολυ ευχαριστημένος από αυτούς...σε ετήσια συμβόλαια που κάνω εγώ για τα μηχανάκια μου δεν έχουν αντίπαλο και δεν εχω διαπιστώσει κάποια αξιοσημείωτη διαφορά απο ανανέωση σε ανανέωση

    τους χρειάστηκα πρόσφατα γιατί κάποιος απρόσεκτος μου έκανε μια μικροζημιά στο σκούτερ μου (παρκαρισμένο) και επειδή ειναι χώρος δουλειάς τον τσίμπησε ο φύλακας και με ειδοποίησε (αλλιώς ειναι πιο σίγουρο και από την γκαντεμιά του μητσοτακη ότι θα έφευγε).

    Τεσπα μου έκανε δήλωση για την αλλαγή κάποιων πλαστικών και η hellas direct με βοήθησε πάρα πολύ τηρώντας στο ακέραιο όσα μου είπε το ευγενέστατο τηλεφωνικό κέντρο της που απαντάει εν ριπή οφθαλμού..

    όταν βγήκε τιμολόγιο απο το συνεργείο πήρα τα λεφτουδάκια ομαλότατα χωρίς πολλά πολλά σε χρόνο dt (απο την ασφάλεια μου) εκείνοι ανέλαβαν να πληρωθούν απο την ασφάλεια του άλλου...
    νταξ δεν ήταν και δύσκολη περίπτωση αλλά σε αντίστοιχο περιστατικό παλιότερα που ήμουν σε ακριβή εταιρεία του χώρου είχα κάκιστη εμπειρία με μπόλικη σπαστική καθυστέρηση και αδικαιολόγητη ξινίλα σε όλα.
    Θα συμφωνήσω. Την ίδια εικόνα έχω και εγώ 1 χρόνο τώρα σε Hellas-Direct
    Τελευταία τροποποίηση από tzarot; 19/07/2022 στις 13:17.
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  8. #83
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Γενικά φαίνεται να ισχύει ότι κάνουν εξαιρετική προσφορά μόνο την πρώτη φορά, αλλά σε μένα προσωπικά έκαναν την καλύτερη προσφορά και στην ανανέωση.

    Ωστόσο έχει χαλάσει το refer-a-friend πρόγραμμα που είχαν. Την πρώτη φορά είχα πάρει όλα τα λεφτά πίσω και ούτε θυμάμαι πόσα κουπόνια για βενζίνες. Τώρα απλά δίνουν κάτι αστεία "δώρα".

    Σε κάθε περίπτωση, όσο δίνουν την καλύτερη τιμή για τις παροχές, εμένα θα με έχουν πελάτη.

    Έχετε στο μυαλό σας ότι κάποιος θα μπει αμέσως να γράψει ένα αρνητικό σχόλιο για μια αρνητική εμπειρία. Σπάνια συμβαίνει το αντίστοιχο για θετικές εμπειρίες.
    Life begins at 45°.

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γενικά φαίνεται να ισχύει ότι κάνουν εξαιρετική προσφορά μόνο την πρώτη φορά, αλλά σε μένα προσωπικά έκαναν την καλύτερη προσφορά και στην ανανέωση.
    Σε εμενα το pattern ηταν στις 3 ανανεωσεις η 4η πανακριβη. Τωρα τους εχω στο 2ο για πρωτη φορα, θα δειξει το μελλον
    Παντως σε διακοπη ασφαλισης λογω πωλησης του σκουτερ τα λεφτα επιστραφηκαν σε 3 μερες μετα το αιτημα.

  10. #85
    Σε πτώση του busa μου παρκαρισμένο από αυτοκίνητο αποζημιώθηκα άμεσα καί μέχρι τελευταίου ευρώ.
    Ασφάλιστρα πολύ οικονομικά....

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    εχω κανει 4-5 συμβολαιο και δεν μου εχουν δωσει ουτε δωρα ουτε εκπτωση ποτε!

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εχω κανει 4-5 συμβολαιο και δεν μου εχουν δωσει ουτε δωρα ουτε εκπτωση ποτε!
    Τα μάζεψε όλα ο μπλιτσερ.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #88
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Τα'πε όλα κάποιος από πάνω:
    Οι ασφαλιστικές παρακαλάνε να γίνει ζημιά...

  14. #89
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ναι, γιατί οι ξένες ασφαλιστικές δεν το κάνουν, παρακαλάνε να γίνει ζημιά, για να δείξουν τη φερεγγυότητά τους....
    Οχι, αλλά συνήθως δεν σου παρουσιάζουν το άσπρο μαύρο για να γλιτώσουν λίγα ευρώ αποζημίωσης.

    Είναι η ελληνική συνιστώσα του επιχειρείν.

  15. #90
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εχω κανει 4-5 συμβολαιο και δεν μου εχουν δωσει ουτε δωρα ουτε εκπτωση ποτε!
    https://www.hellasdirect.gr/refer-a-friend/

Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. HELLAS Vs Greece
    από Κανένας στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 09:19
  2. vstrom hellas club........εκδρομούλα.......
    από ttfakias στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2005, 10:43
  3. Για ποια ασφάλεια μιλάμε ?
    από Dodok edessa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2005, 07:16
  4. Επιδοσεις η ασφαλεια
    από CyBeRseXX στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 21:15
  5. gregory TDM HELLAS
    από gregorys στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2004, 10:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF