Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 143

Θέμα: Ασφαλεια hellas-direct

  1. #121
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.026
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Να επανελθω στο θεμα για να λεμε και τα καλα. Στη μηχανη ειχα κανει επαναληψη στη Hellas Direct το καλοκαιρι. Αν και ημουν σκεπτικος οπως ειχα αναφερει και παλιοτερα, λογω ελλειψης χρονου για να ασχοληθω εκεινη την περιοδο απλα εκανα την καταθεση στην ετοιμη προσφορα και εμεινα στην ιδια. Για καλη μου τυχη οπως αποδειχτηκε... Fast forward στα μεσα Νοεμβριου, παρκαρω το μηχανακι εξω απο τη μαιευτικη κλινικη την επομενη μερα απ'οταν γεννησαμε. Λιγο ο ελαχιστος υπνος, λιγο η ανυπομονησια να παω στον πρωτοτοκο, κανω ενα μισοανοιγμα του ορθοστατη ο οποιος ξαναδιπλωνει, η αγελαδα παιρνει κλιση προς την αλλη πλευρα και παει και προσγειωνεται στο διπλανο SYM. Σηκωνω και τα δυο (το δικο μου με βοηθεια περαστικου) και αφηνω σημειωμα με τηλεφωνο μου στο θυμα μου να επικοινωνησει μαζι μου για να του κανω δηλωση.

    Με πηρε το απογευμα και μου λεει πες μου μονο ποια ειναι η ασφαλιστικη σου για να προχωρησει ο ασφαλιστης μου το φιλικο διακανονισμο απο μερους μας. Του λεω για τη Hellas και τον ενημερωνω πως θα ασχοληθω το επομενο πρωι με τη δηλωση απο τη μερια μου. Το επομενο πρωι ξυπναω απο τηλεφωνημα απο τη HD, με ρωτανε τι εγινε και μου ζητανε να στειλω φωτογραφιες απο τη μηχανη, αδεια, διπλωμα, καθως και μια περιγραφη του συμβαντος ηλεκτρονικα ακολουθωντας το λινκ που μου ειχαν στειλει. Κλεινω το τηλεφωνο, στελνω ο,τι μου ζητησαν και μου ερχεται αργοτερα sms οτι εγινε η καταγραφη. Λεω απο μεσα μου κανε πλακα να εχω τελειωσει με την ολη ιστορια... Μπα, αποκλειεται σκεφτομαι.

    Τελικα οντως η εμπλοκη μου ειχε τελειωσει εκει και ο ανθρωπος με ευχαριστησε που εγινε η δουλεια του τοσο γρηγορα. Περα απο το να αφησω το σημειωμα, ασχοληθηκα κυριολεκτικα λιγοτερο απο 10' και δε χρειαστηκε να κουνηθω απο τον καναπε μου. Με κανανε μονιμο πελατη.
    εμενα με χασανε γιατι ανεβασαν την τιμη αρκετα. +10%

  2. #122
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Να επανελθω στο θεμα για να λεμε και τα καλα. Στη μηχανη ειχα κανει επαναληψη στη Hellas Direct το καλοκαιρι. Αν και ημουν σκεπτικος οπως ειχα αναφερει και παλιοτερα, λογω ελλειψης χρονου για να ασχοληθω εκεινη την περιοδο απλα εκανα την καταθεση στην ετοιμη προσφορα και εμεινα στην ιδια. Για καλη μου τυχη οπως αποδειχτηκε... Fast forward στα μεσα Νοεμβριου, παρκαρω το μηχανακι εξω απο τη μαιευτικη κλινικη την επομενη μερα απ'οταν γεννησαμε. Λιγο ο ελαχιστος υπνος, λιγο η ανυπομονησια να παω στον πρωτοτοκο, κανω ενα μισοανοιγμα του ορθοστατη ο οποιος ξαναδιπλωνει, η αγελαδα παιρνει κλιση προς την αλλη πλευρα και παει και προσγειωνεται στο διπλανο SYM. Σηκωνω και τα δυο (το δικο μου με βοηθεια περαστικου) και αφηνω σημειωμα με τηλεφωνο μου στο θυμα μου να επικοινωνησει μαζι μου για να του κανω δηλωση.

    Με πηρε το απογευμα και μου λεει πες μου μονο ποια ειναι η ασφαλιστικη σου για να προχωρησει ο ασφαλιστης μου το φιλικο διακανονισμο απο μερους μας. Του λεω για τη Hellas και τον ενημερωνω πως θα ασχοληθω το επομενο πρωι με τη δηλωση απο τη μερια μου. Το επομενο πρωι ξυπναω απο τηλεφωνημα απο τη HD, με ρωτανε τι εγινε και μου ζητανε να στειλω φωτογραφιες απο τη μηχανη, αδεια, διπλωμα, καθως και μια περιγραφη του συμβαντος ηλεκτρονικα ακολουθωντας το λινκ που μου ειχαν στειλει. Κλεινω το τηλεφωνο, στελνω ο,τι μου ζητησαν και μου ερχεται αργοτερα sms οτι εγινε η καταγραφη. Λεω απο μεσα μου κανε πλακα να εχω τελειωσει με την ολη ιστορια... Μπα, αποκλειεται σκεφτομαι.

    Τελικα οντως η εμπλοκη μου ειχε τελειωσει εκει και ο ανθρωπος με ευχαριστησε που εγινε η δουλεια του τοσο γρηγορα. Περα απο το να αφησω το σημειωμα, ασχοληθηκα κυριολεκτικα λιγοτερο απο 10' και δε χρειαστηκε να κουνηθω απο τον καναπε μου. Με κανανε μονιμο πελατη.
    Ελα ρε Πέτρο! Να το χαίρεστε οτι επιθυμή το ίδιο σιδερένιο και καλοτυχο!!
    και εγώ λέω.... σαν πολύ δε εξαφανίστηκε αυτός....τώρα εξηγείται..γουελκαμ το δε κλαμπ!!
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #123
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Να επανελθω στο θεμα για να λεμε και τα καλα. Στη μηχανη ειχα κανει επαναληψη στη Hellas Direct το καλοκαιρι. Αν και ημουν σκεπτικος οπως ειχα αναφερει και παλιοτερα, λογω ελλειψης χρονου για να ασχοληθω εκεινη την περιοδο απλα εκανα την καταθεση στην ετοιμη προσφορα και εμεινα στην ιδια. Για καλη μου τυχη οπως αποδειχτηκε... Fast forward στα μεσα Νοεμβριου, παρκαρω το μηχανακι εξω απο τη μαιευτικη κλινικη την επομενη μερα απ'οταν γεννησαμε. Λιγο ο ελαχιστος υπνος, λιγο η ανυπομονησια να παω στον πρωτοτοκο, κανω ενα μισοανοιγμα του ορθοστατη ο οποιος ξαναδιπλωνει, η αγελαδα παιρνει κλιση προς την αλλη πλευρα και παει και προσγειωνεται στο διπλανο SYM. Σηκωνω και τα δυο (το δικο μου με βοηθεια περαστικου) και αφηνω σημειωμα με τηλεφωνο μου στο θυμα μου να επικοινωνησει μαζι μου για να του κανω δηλωση.

    Με πηρε το απογευμα και μου λεει πες μου μονο ποια ειναι η ασφαλιστικη σου για να προχωρησει ο ασφαλιστης μου το φιλικο διακανονισμο απο μερους μας. Του λεω για τη Hellas και τον ενημερωνω πως θα ασχοληθω το επομενο πρωι με τη δηλωση απο τη μερια μου. Το επομενο πρωι ξυπναω απο τηλεφωνημα απο τη HD, με ρωτανε τι εγινε και μου ζητανε να στειλω φωτογραφιες απο τη μηχανη, αδεια, διπλωμα, καθως και μια περιγραφη του συμβαντος ηλεκτρονικα ακολουθωντας το λινκ που μου ειχαν στειλει. Κλεινω το τηλεφωνο, στελνω ο,τι μου ζητησαν και μου ερχεται αργοτερα sms οτι εγινε η καταγραφη. Λεω απο μεσα μου κανε πλακα να εχω τελειωσει με την ολη ιστορια... Μπα, αποκλειεται σκεφτομαι.

    Τελικα οντως η εμπλοκη μου ειχε τελειωσει εκει και ο ανθρωπος με ευχαριστησε που εγινε η δουλεια του τοσο γρηγορα. Περα απο το να αφησω το σημειωμα, ασχοληθηκα κυριολεκτικα λιγοτερο απο 10' και δε χρειαστηκε να κουνηθω απο τον καναπε μου. Με κανανε μονιμο πελατη.
    Να σας ζησει ο πρωτοτοκος!

    Σε αναλογη δικη μου εμπειρια, η καταγραφη εγινε μεσα σε μιση ωρα. Οση πηρε το τηλεφωνημα στην ασφαλιστικη, η ανταλλαγη στοιχειων, οι φωτογραφιες και η επιστροφη σπιτι για να σταλουν.

    Αλλα επειδη δεν μας συμβαινουν καθε μερα αυτα και επειδη η HD ακολουθει ενα πλανο αυξησης σε τακτικους πελατες, να τσεκαρεις καθε χρονο την τιμη που σου δινει στο insurancemarket. Φευγεις για ενα χρονο και επιστρεφεις την επομενη με χαμηλη πλεον τιμη

  4. #124
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εμενα με χασανε γιατι ανεβασαν την τιμη αρκετα. +10%
    Βιάστηκα να μιλήσω.
    Μου ήρθε σήμερα το νέο συμβόλαιο, 20% πάνω απ το προηγούμενο (από 48 στα 58 το εξάμηνο). Θα ακολουθήσω τη συμβουλή του PaNick για να κάνουμε ένα διάλειμμα με την HD να τους λείψω λίγο...

  5. #125
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Βιάστηκα να μιλήσω.
    Μου ήρθε σήμερα το νέο συμβόλαιο, 20% πάνω απ το προηγούμενο (από 48 στα 58 το εξάμηνο). Θα ακολουθήσω τη συμβουλή του PaNick για να κάνουμε ένα διάλειμμα με την HD να τους λείψω λίγο...
    Και στην ίδια εταιρία να ασφαλίσεις, άμα πας μέσω σελίδων που σου βγάζουν προσφορα σε πολλές εταιρίες μαζί, θα βρεις το ίδιο πακέτο, σε φτηνότερη τιμή, από την κανονική σελίδα της HD. Το πρόσεξα πρόσφατα
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #126
    Μόλις σημερινή εμπειρία για HD: Από 224€ πέρυσι για το συμβόλαιο αυτοκινήτου μου, στην ανανέωση ζητούσαν 267€! μάλιστα με κωδικό έκπτωσης 5% για loyal πελάτη!.
    Τους τηλεφώνησα για να ρωτήσω σχετικά και μου είπαν, να σας κάνουμε ένα ακόμα 5%. Προφανώς δεν ασχολήθηκα περισσότερο.
    Κατευθείαν, σε ένα site που συγκρίνει ασφάλειες και με τις ίδιες και ελάχιστα καλύτερες καλύψεις, σε περίπου ανάλογης αξιοπιστίας εταιρεία, 218! δηλαδή λιγότερα και απο τα περσινά.
    Ανοιχτά μάτια και αυτιά λοιπόν...
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  7. #127
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    227
    Και anytime, Εθνικη αυξησαν τις ανανεωσεις αλλα σε λογικα ποσοστα φάση ~5%+

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Μου ήρθε σήμερα η ανανέωση των συμβολαίων από την hellas direct για το σκούτερ και την μηχανη, ελαφρώς αυξημένες· για το σκούτερ από 101,34€ τον χρόνο πέρυσι (2023) μου ήρθε για φέτος (2024) 114,84€. Για την μηχανή από 143,64€ τον χρόνο πέρυσι (2023) μου ήρθε για φέτος (2024) 150,82€. Με τις ίδιες καλύψεις.
    Μπηκα στο insurance market, πήρα προσφορά για το σκούτερ με τις ίδιες καλύψεις και η διαφορά με την πιο φτηνή ασφάλεια (ελπα) ήταν αμελητέα, κάπου στα 105€· η δε hellas direct, στο insurance market, είχε ακριβώς την ίδια τιμή 114,84€.
    Οπότε λέω να συνεχίσω με την hellas direct.

  9. #129
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Εμένα το ανανεωτήριο της Hellas Direct μου ήρθε αρκετά αυξημένο, καθώς από €87 πέρυσι, εκτοξεύτηκε στα €129 για ετήσιο ασφάλιστρο...η αγορά είχε γίνει μέσω insurance market, ρίχνω μια ματιά προχτές σε pricefox και βλέπω προσφορά στα ακριβώς στην τιμή που ήμουν, πάλι σε Hellas Direct. Δυστυχώς δεν την έκανα αμέσως, αφού είχα 5-6 μέρες μέχρι να λήξει η ασφάλεια...σήμερα που μπήκα πάλι, η τιμή είχε πάει στα €127. Τελικά μέσω insurance market έκανα ασφάλεια στην Anytime με ετήσια ασφάλιστρα €120,25. Ναι μεν η διαφορά ήταν σχεδόν αμελητέα, αλλά έτσι για το γαμώτο, γιατί η αύξηση ήταν 47%...

  10. #130
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Σε αυτές τις τιμές έχετε και κλοπή μέσα ή μόνο αστική ευθύνη?

  11. #131
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Βιάστηκα να μιλήσω.
    Μου ήρθε σήμερα το νέο συμβόλαιο, 20% πάνω απ το προηγούμενο (από 48 στα 58 το εξάμηνο). Θα ακολουθήσω τη συμβουλή του PaNick για να κάνουμε ένα διάλειμμα με την HD να τους λείψω λίγο...
    Μάλλον παίζουν γενικά αυξήσεις τελικά. Μπήκα insurance market και η προσφορά της HD (+20% απ το προηγούμενο συμβόλαιο) είναι η πιο οικονομική.

    Στην περίπτωσή μου η τιμή είναι για βασικές καλύψεις συν νομική προστασία και οδική βοήθεια.

  12. #132
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος
    Σε αυτές τις τιμές έχετε και κλοπή μέσα ή μόνο αστική ευθύνη?
    Aστική ευθύνη, νομική προστασία και ζημιές από ανασφάλιστο όχημα.

  13. #133
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    βασικές καλύψεις συν νομική προστασία και οδική βοήθεια

  14. #134
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.132
    Την πρώτη φορά που ασφαλίζεσαι έχει κάποια προσφορά, στην ανανέωση είναι ακριβότερες όλες οι ασφάλειες, έχουν αυξηθεί και λίγο όλες...

  15. #135
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Εμένα το ανανεωτήριο της Hellas Direct μου ήρθε αρκετά αυξημένο, καθώς από €87 πέρυσι, εκτοξεύτηκε στα €129 για ετήσιο ασφάλιστρο...η αγορά είχε γίνει μέσω insurance market, ρίχνω μια ματιά προχτές σε pricefox και βλέπω προσφορά στα ακριβώς στην τιμή που ήμουν, πάλι σε Hellas Direct. Δυστυχώς δεν την έκανα αμέσως, αφού είχα 5-6 μέρες μέχρι να λήξει η ασφάλεια...σήμερα που μπήκα πάλι, η τιμή είχε πάει στα €127. Τελικά μέσω insurance market έκανα ασφάλεια στην Anytime με ετήσια ασφάλιστρα €120,25. Ναι μεν η διαφορά ήταν σχεδόν αμελητέα, αλλά έτσι για το γαμώτο, γιατί η αύξηση ήταν 47%...

    Μια χαρά είσαι στα 120 ετησίως, στην ίδια (anytime) δίνω για 500 cc 70 το εξάμηνο....
    Βέβαια άλλο Αθήνα και άλλο Κόρινθος θα μου πεις....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. HELLAS Vs Greece
    από Κανένας στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 09:19
  2. vstrom hellas club........εκδρομούλα.......
    από ttfakias στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2005, 10:43
  3. Για ποια ασφάλεια μιλάμε ?
    από Dodok edessa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2005, 07:16
  4. Επιδοσεις η ασφαλεια
    από CyBeRseXX στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 21:15
  5. gregory TDM HELLAS
    από gregorys στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2004, 10:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF