Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Ducati multi 1000 ds vs Aprilia shiver 650 gt

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382

    Ducati multi 1000 ds vs Aprilia shiver 750 gt

    Γειας σας παιδια.. Ειμαι αναμεσα στις 2 ιταλιδες. Την aprilia την φλερταρα ξανα αλλα τελικα πηρα versys 650..Τωρα εχω africa 1000 η οποια ειναι καλη μοτο αλλα δεν με γεμιζει..
    Εχει καποιος εμπειρια απο αυτες τις μοτο?
    Χρηση καθε μερα δουλεια 40 χιλ βολτες κ μικρα συνηθως ταξιδια..
    Ευχαριστω
    Τελευταία τροποποίηση από fatsas35; 06/11/2020 στις 19:57.

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Καλησπέρα..shiver 650 δεν υπάρχει, μάλλον εννοείς το 750gt το οποίο ήμουν κάτοχος..Καλό μαχανακι,αξιοποιστο αλλά όχι κάτι το συγκινητικό.. Πιστεύω το Africa 1000 σαν πιο καινούριο θα είναι κ πολύ καλύτερο. Για το Ducati δεν ξέρω να σου πω,απλά έχω ακούσει είναι διασκεδαστικό και πανάκριβο στην συντήρηση λόγω της ιδιαιτερότητας του..

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Το πιο φτηνό africa βλέπω ότι πάει περίπου στα 10χιλιάρικα, υποθέτω ότι βρίσκεις πολλά και καλά μηχανάκια σ' αυτήν την τιμή νεότερα από το multi 10ετίας όπως για παράδειγμα το multi 950 3ετίας. Εκτός και άν θέλεις να καβατζώσεις μετρητό.....δύσκολη εποχή για αγοραπωλησίες μοτοσυκλετών διασκέδασης πάντως, εκτός και άν το σκοτώσεις
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα..shiver 650 δεν υπάρχει, μάλλον εννοείς το 750gt το οποίο ήμουν κάτοχος..Καλό μαχανακι,αξιοποιστο αλλά όχι κάτι το συγκινητικό.. Πιστεύω το Africa 1000 σαν πιο καινούριο θα είναι κ πολύ καλύτερο. Για το Ducati δεν ξέρω να σου πω,απλά έχω ακούσει είναι διασκεδαστικό και πανάκριβο στην συντήρηση λόγω της ιδιαιτερότητας του..
    Εκ παραδρομης το 650Το africa δεν με συγκινει.. Δεν ξερω γτ.. Μου λειπει η 'ψυχη'... Δεν τρελενομαι οταν την βλεπω..
    Το aprilia πως ειναι απο ποιοτητα κυλισης?

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Το πιο φτηνό africa βλέπω ότι πάει περίπου στα 10χιλιάρικα, υποθέτω ότι βρίσκεις πολλά και καλά μηχανάκια σ' αυτήν την τιμή νεότερα από το multi 10ετίας όπως για παράδειγμα το multi 950 3ετίας. Εκτός και άν θέλεις να καβατζώσεις μετρητό.....δύσκολη εποχή για αγοραπωλησίες μοτοσυκλετών διασκέδασης πάντως, εκτός και άν το σκοτώσεις
    Το africa το πηρα 8 (Γερμανια) κ θα το δωσω 7700 ενω πλησιαζει το μεγαλο σερβις οποτε ειμαι κομπλε.. Θελω να κρατησω καποια λεφτα οποτε κοιταω μοτο μεχρι 4κ περιπου.. Με τα λεφτα αυτα βρισκω αξιολογες μοτο εδω

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Εντελώς θεωρητικά,εννοείται θα διάλεγα το multi. Θεωρώ πως είναι παλιό ss απλά με όρθια θέση οδήγησης. Σε μοντέρνες μοτοσυκλέτες θεωρώ πως έχει την φιλοσοφία του 1000xr,dreambike για μένα. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη παρόμοια μοτοσυκλέτα. Μελέτησε τα προβλήματα που βγάζει και ζύγισέ τα αν θες να μπεις στην διαδικασία. Εγώ θα έμπαινα,ειδικά αν είχα και δεύτερο όχημα.

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Το aprilia από ποιότητα κύλισης είναι πάρα πολύ καλό,όπως κ από στήσιμο κ από φρένα,αυτό που θα ήθελα εγώ ήταν λίγα άλογα παραπάνω για να μπορείς να κάνεις κ λίγο παιχνίδι,τα οποία άλογα θα τα βρεις στο multistrada αλλά τα έξοδα συντήρησης του multi είναι πολλά περισσότερα....

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Aprilia shiver 750 Gt και από μένα. Απλά πιο σύγχρονο μηχανάκι από το Multi 1000....
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.341
    Έχει φίλος multi 1100 πολύ προσεγμένο και θέλει να πάρει Άφρικα 1000.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Έχει φίλος multi 1100 πολύ προσεγμένο και θέλει να πάρει Άφρικα 1000.
    Νομίζω ότι ο φίλος είναι Γερμανία!

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Εντελώς θεωρητικά,εννοείται θα διάλεγα το multi. Θεωρώ πως είναι παλιό ss απλά με όρθια θέση οδήγησης. Σε μοντέρνες μοτοσυκλέτες θεωρώ πως έχει την φιλοσοφία του 1000xr,dreambike για μένα. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη παρόμοια μοτοσυκλέτα. Μελέτησε τα προβλήματα που βγάζει και ζύγισέ τα αν θες να μπεις στην διαδικασία. Εγώ θα έμπαινα,ειδικά αν είχα και δεύτερο όχημα.
    'Αλητικη' μοτο.. Μου αρεσει πολυ εμφανισιακα με το μονομπρατσο κ το στησιμο της.. Απο την αλλη κ η aprilia ομορφη αλλα κ πιο συγχρονη.. Με διαφορα 1κ στην τιμη φυσικα... Δευτερο οχημα υπαρχει (αυτοκινητο) κ σε λιγους μηνες σιγουρα θα μπω στην διαδικασια κ για 2η μοτο.. Τα προβληματα τα εχω ψαξει.. Δεν τα θεωρω σημαντικα κ deal breaker

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dorso Προβολή μηνύματος
    Το aprilia από ποιότητα κύλισης είναι πάρα πολύ καλό,όπως κ από στήσιμο κ από φρένα,αυτό που θα ήθελα εγώ ήταν λίγα άλογα παραπάνω για να μπορείς να κάνεις κ λίγο παιχνίδι,τα οποία άλογα θα τα βρεις στο multistrada αλλά τα έξοδα συντήρησης του multi είναι πολλά περισσότερα....
    Αν δεν κανω λαθος το multi βγαζει 92 κ το shiver 95 αλογα.. Θα εχουν λογικα διαφορα στην ροπη..Αυτο ειναι κ το μονο που με κανει να το σκεφτομαι..Τα εξοδα συντηρησης.. Κοιταω κ λιγο το ktm 990 superduke αλλα δεν μπορω να συμβιβαστω με την μουρη της..
    Τωρα εχεις καποια μοτο φιλος?

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Έχει φίλος multi 1100 πολύ προσεγμένο και θέλει να πάρει Άφρικα 1000.
    Ευχαριστω για την προταση αλλα ειμαι Γερμανια φιλε μου

  14. #14
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.128
    Εφόσον σου αρέσει, έχεις ψάξει και βλέπεις πως δεν σε τρομάζουν τα όποια σφάλματα, για εμένα θα πρέπει να εστιάσεις σε αυτό.

    Οι διαφορές σε ίππους κ.λπ. είναι πολύ μικρές για να σε οδηγήσουν σε συμπέρασμα.
    Για να λέει ο Kordix "προσεγμένο" θεωρώ ότι σημαίνει πολλά.

    Μεταφορικές ανάμεσα στις δύο χώρες υπάρχουν αρκετές και η ανάγκη σου δεν εμφανίζεται πρώτη φορά.
    Εγώ θα το έψαχνα ξεκινώντας απο τον φίλο που το έχει να δω αν τον καλύπτω - με καλύπτει, αν έχει την διάθεση
    να οργανωθούμε λόγο απόστασης κ.λπ.

    Μπορεί το κέρδος της ανταλλαγής να επιτρέπει σε έναν απο τους δύο να ταξιδέψει.

    Είναι μια μικρη περιπέτεια, χωρίς να δεσμεύεσαι, μπορείς να δείς βήμα - βημα αν σου αρέσει.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.341
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω για την προταση αλλα ειμαι Γερμανια φιλε μου
    Να είσαι καλά και φυσικά έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις καλό used moto εκεί που είσαι.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kawasaki versys 650 vs Aprilia shiver 750 GT
    από fatsas35 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2020, 22:13
  2. kle 500 vs aprilia pegaso 650
    από cde στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2013, 00:49
  3. Κλαπηκε Ducati Multistrada 1000S DS
    από Multi-Duc στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2007, 10:19
  4. XT660X vs aprilia pegasus 650 trail ?
    από XTLSR στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2006, 14:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF