Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: Τίταρος(1834m)-Πύργος Μάμτζιου 1-11-2020

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Στην αρχή νόμιζα ότι έκανες 800Km και πρόλαβες να γυρίσεις πριν νυχτώσει

    Πάντως κάτι έχει χαλάσει στο Honda (επιτέλους )

  2. #17
    Τρομερός!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Στην αρχή νόμιζα ότι έκανες 800Km και πρόλαβες να γυρίσεις πριν νυχτώσει

    Πάντως κάτι έχει χαλάσει στο Honda (επιτέλους )
    Χαχαχα εντάξει είπαμε nc έχω δε θα προλάβαινα να γυρίσω και μέρα σπίτι!
    Ο αισθητήρας τελικά λόγω φυσιολογικής φθοράς μια δούλευε μια δε δούλευε. Αποδυναμώνεται ένας μαγνήτης ή κοβωνται σιγά σιγά τα καλώδια που έχει εσωτερικά και δεν κάνουν επαφή. Για αυτό μόλις το ακουμπούσα δούλευε μέχρι να ξαναπέσω σε λακκούβα. Μάλλον για αναλώσιμο πιάνεται πάρα για βλάβη χεχε. Αλλαχτηκε με μεταχειρισμένο από Integra!

  4. #19
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    billy84 ,καλά μιλάμε εισαι απίστευτος μοναδικός .
    ερώτηση ...δεν φοβάσαι να πηγαίνεις μόνος σου σε τέτοια απομακρυσμένα κ επικίνδυνα μέρη με χάλια επικίνδυνους δρόμους κ γκρεμούς ?
    εντάξει αν εισαι με παρέα ειναι σίγουρα διαφορετικά τα πράγματα ,αν π.χ. σου τύχει λάστιχο η κάτι αλλο π.χ. μία χαζοπτώση ελαφριά η πιο σοβαρή κ χτυπήσεις πόδι η χέρι κλπ ,πως θα το αντιμετωπίσεις το εχεις σκεφθεί κ εκεί που εισαι δεν πιάνει σήμα το κινητό σου ? κ στα κατσάβραχα που πηγαίνεις απ οτι ξέρω η οδική βοήθεια αν σου τύχει κάτι ΔΕΝ ερχεται ,πρέπει να εισαι σε ασφαλτο η σε επίσημο οδικό δίκτυο ...ολα αυτα τα γράφω φυσικά με σεβασμό κ εκτίμηση σε αυτο που κάνεις κ μας χαρίζεις αυτες τις πανέμορφες φωτο ,που οι περισσότεροι απο εμάς ΔΕΝ πρόκειται ποτέ να πάμε η απο φόβο η απο ελειψη χρόνου η οικονομικό κλπ ,
    κ κάτι αλλο διάβασα κάπου αλλού ...οτι βαζεις στο ντεπόζιτο καθαριστικό βενζίνης κάθε 50 η 100.000χλμ τής motorkote μπορείς να βάλεις φωτο ποιό ειναι ?
    πάντα ορθιος κ πάντα ευχάριστα ταξίδια να κάνεις

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2020
    Μηνύματα
    4
    Βολτάρα δυνατή!! Ωραίος!! Τα σκεύη μου μεσιέ

  7. #22
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Μπραβο ρε billy για τις εξορμησεις σου κ τις γωτο που προσφερεις.
    Παντα γελαω οταν βλεπω οτι με συνοπτικες διαδικασιες εφτασες καπου (300κμ απο επαρχιακο ξερω γω).
    Ride(s) the wind of change...

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    billy84 ,καλά μιλάμε εισαι απίστευτος μοναδικός .
    ερώτηση ...δεν φοβάσαι να πηγαίνεις μόνος σου σε τέτοια απομακρυσμένα κ επικίνδυνα μέρη με χάλια επικίνδυνους δρόμους κ γκρεμούς ?
    εντάξει αν εισαι με παρέα ειναι σίγουρα διαφορετικά τα πράγματα ,αν π.χ. σου τύχει λάστιχο η κάτι αλλο π.χ. μία χαζοπτώση ελαφριά η πιο σοβαρή κ χτυπήσεις πόδι η χέρι κλπ ,πως θα το αντιμετωπίσεις το εχεις σκεφθεί κ εκεί που εισαι δεν πιάνει σήμα το κινητό σου ? κ στα κατσάβραχα που πηγαίνεις απ οτι ξέρω η οδική βοήθεια αν σου τύχει κάτι ΔΕΝ ερχεται ,πρέπει να εισαι σε ασφαλτο η σε επίσημο οδικό δίκτυο ...ολα αυτα τα γράφω φυσικά με σεβασμό κ εκτίμηση σε αυτο που κάνεις κ μας χαρίζεις αυτες τις πανέμορφες φωτο ,που οι περισσότεροι απο εμάς ΔΕΝ πρόκειται ποτέ να πάμε η απο φόβο η απο ελειψη χρόνου η οικονομικό κλπ ,
    κ κάτι αλλο διάβασα κάπου αλλού ...οτι βαζεις στο ντεπόζιτο καθαριστικό βενζίνης κάθε 50 η 100.000χλμ τής motorkote μπορείς να βάλεις φωτο ποιό ειναι ?
    πάντα ορθιος κ πάντα ευχάριστα ταξίδια να κάνεις

    Καλησπέρα Αλέξη!Πολλά σωστά ερωτήματα στα οποία θα απαντήσω.

    -Ποτέ δε φοβήθηκα στα βουνά,χωρίς να σημαίνει οτι δεν τα σέβομαι αυτό.Εννοείται αυτό που κάνω είναι πολύ επικίνδυνο για τους λόγους που προανέφερες αλλά δυστυχώς δε γίνεται αλλιώς στην περίπτωσή μου.Εφόσον κυνηγώ κορυφές μοιραία θα είμαι μόνος εκτός απο ελάχιστες περιπτώσεις που ακολουθούν κάποιοι φίλοι.

    Παρολαυτά οφείλω να επισημάνω κάτι.Δικοί μου άνθρωποι είναι ενημερωμένοι λεπτομερώς για το που θα πάω με χάρτες της ακριβούς τοποθεσίας των κορυφών και των διαδρομών που θα ακολουθήσω.Αν παρεκκλίνω κάποια στιγμή ενημερώνω για να ξέρουν που να στείλουν βοήθεια.Φυσικά δεν είναι κάτι εύκολο να συμβεί απλά για αυτή τη μια στραβή που μπορεί να συμβεί.

    Εχω πάνω μου κιτ επισκευής ελαστικού και ηλεκτρικό κομπρεσεράκι για ενδεχόμενο σκάσιμο ελαστικού.Αν τύχει βλάβη ή πτώση με ζημιά που θα ακινητοποιήσει το όχημα τότε παίζουν 2 περιπτώσεις.

    1)Αν είμαι οκ,πράγμα πολύ πιθανό καθώς στο χώμα ΔΕΝ τρέχω και λόγω περιορισμένων δυνατοτήτων της μοτοσυκλέτας,τότε απλά κατεβαίνω με τα πόδια στο πλησιέστερο χωριό και όλο και κάποιος με αγροτικό θα με βγάλει μέχρι την άσφαλτο.

    2)Αν δεν είμαι οκ,θα καλέσω για βοήθεια.Αν δεν πιάνει το κινητό,θα καλέσω το 112.Αν δεν καταφέρω τίποτα είναι ενήμεροι δικοί μου άνθρωποι για το που βρίσκομαι όπως είπα και προηγουμένως.


    Για το Motorkote όπως είδες έγραψα σαν προτροπή σε κάποιον αντι να βάζει κατοστάρα μπορεί να βάζει ένα τέτοιο καθαριστικό κυκλώματος βενζίνης.Εγώ έβαλα μόλις είχα συμπτώματα βουλωμένης τρόμπας βενζίνης στις 275.000km και είδα διαφορά αλλά όχι για πολύ καθώς είχε πιάσει σοβαρή μούργα που δεν καθαρίζει αν δε λυθεί.Τελικά μετά απο 10.000km την έβγαλα και την καθάρισα.Θεωρώ όμως οτι κάνει δουλειά και ίσως αν έβαζα ανα 50.000km να παρέτεινα τον καθαρισμό της τρόμπας.Μπορεί και όχι,μόνο πειραματικά θα το δούμε!

    Αυτό που είχα χρησιμοποιήσει δεν το βρίσκω στο google αλλά υπάρχουν πολλών εταιρειών απο ότι βλέπω που είμαι σίγουρος οτι θα είναι ισάξια.Αν θες το συγκεκριμένο εγώ το πήρα απο Λαμπριανίδη στη φρατζή.Προσοχή μιλάω για καθαριστικό κυκλώματος βενζίνης και όχι για αντιτριβικό λαδιού.Το τονίζω γιατί η Motorkote έγινε γνωστή για τα αντιτριβικά της,μη μπερδευτεί κανένας και ρίξει στο τεπόζιτο!


    Ελπίζω να σε κάλυψα!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μπραβο ρε billy για τις εξορμησεις σου κ τις γωτο που προσφερεις.
    Παντα γελαω οταν βλεπω οτι με συνοπτικες διαδικασιες εφτασες καπου (300κμ απο επαρχιακο ξερω γω).
    Γράφω συνοπτικές για να δώσω έμφαση στο ότι δεν σταματάω σε ενδιάμεσους προορισμούς αλλά επικεντρώνομαι στο να φτάσω όσο το δυνατόν πιο σβέλτα στο επίμαχο σημείο.Εντάξει η αλήθεια είναι οτι με NC700 και 300km επαρχιακού όπως λές ακούγεται λίγο αστείο αλλά κρατάει καλό ρυθμό το μικρό σε συνδυασμό με ικανοποιητική αυτονομία(θα ήθελα μεγαλύτερο τεπόζιτο η αλήθεια είναι).

    Πάντα όρθιος!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    billy84,ευχαριστώ πολύ που απάντησες ,απλά πριν λίγο καιρό ετυχε ενα πολύ επικίνδυνο περιστατικό σε 2 φίλους με 2 μοτο που εκαναν εκδρομή σαν κ εσένα κ αθελά τους επεσαν σε κάποια παράνομη φυτεία κάπου στην κεντρική ελλάδα ...στο λάθος κ επικίνδυνο σημείο που λέμε κ ειχαν ιστορίες κλοπής κ ξυλοδαρμού κλπ....κ μιλάμε για σχεδόν 2μετρα παλικάρια γυμνασμένα κλπ ,αλλά μπροστά σε απειλή οπλων ....υποχωρείς...
    κατάλαβα ποιό motorkote εννοείς ,αυτο που γράφει επάνω FUEL OPTIMIZER 473ml για 600 λίτρα βενζίνης με 15 euro,
    πάντα ,καλές κ ομορφες εκδρομές να εχεις

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    billy84,ευχαριστώ πολύ που απάντησες ,απλά πριν λίγο καιρό ετυχε ενα πολύ επικίνδυνο περιστατικό σε 2 φίλους με 2 μοτο που εκαναν εκδρομή σαν κ εσένα κ αθελά τους επεσαν σε κάποια παράνομη φυτεία κάπου στην κεντρική ελλάδα ...στο λάθος κ επικίνδυνο σημείο που λέμε κ ειχαν ιστορίες κλοπής κ ξυλοδαρμού κλπ....κ μιλάμε για σχεδόν 2μετρα παλικάρια γυμνασμένα κλπ ,αλλά μπροστά σε απειλή οπλων ....υποχωρείς...
    κατάλαβα ποιό motorkote εννοείς ,αυτο που γράφει επάνω FUEL OPTIMIZER 473ml για 600 λίτρα βενζίνης με 15 euro,
    πάντα ,καλές κ ομορφες εκδρομές να εχεις
    Ναι αν θυμάμαι καλά αυτό έγραφε το κουτί.

    Τρελό σκηνικό αυτό που λες πραγματικά.Αλλά υπο την απειλή όπλου και ένας να είναι και εγώ με 15 άτομα θα αλλαζε κάτι? Το πολύ πολύ να έβρισκαν το πτώμα μου πιο εύκολα για την κηδεία επειδή κάποιοι θα ξέφευγαν!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Μπράβο ρε μαν.Ωραια βολταρα.Ακρως συμπαθητικός ο βοσκός και τα σκυλάκια του ρε συ
    Κανω γέλια όταν τα μαλώνεις
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Μπράβο ρε μαν.Ωραια βολταρα.Ακρως συμπαθητικός ο βοσκός και τα σκυλάκια του ρε συ
    Κανω γέλια όταν τα μαλώνεις
    Να είσαι καλά φίλε!


    Μεγάλη μορφή ο βοσκός!Τα σκυλιά καλά κάνουν μωρε απλά αν δεν τα φοβίσεις και λίγο μπορεί να σου αρπάξουν κανα πόδι!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Να είσαι καλά φίλε!


    Μεγάλη μορφή ο βοσκός!Τα σκυλιά καλά κάνουν μωρε απλά αν δεν τα φοβίσεις και λίγο μπορεί να σου αρπάξουν κανα πόδι!
    Το ξέρω Βασίλη. Έτσι πράττω και εγώ
    καθε μερα ...νεα μερα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2020, 18:27
  2. Riding School στην Κρήτη - 31/10 & 1/11/2020
    από harris_x στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2020, 14:22
  3. MotoGP 2020-SHARK Helmets Grand Prix de France Le Mans 9-11 Οκτωβριου
    από FotisFz1 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2020, 20:03
  4. Ράχες-Όθρυς 11-10-2020
    από billy84 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2020, 11:21
  5. 9/11 Ορεινή Κορινθία ή Ναυπακτία ή ...
    από filippos_hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF