Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Διαβολογέφυρο-Αρχαία Τροιζήνα-Ιερό Ιππολύτου 5-11-2020

  1. #16
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.009
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Μην παρεξηγείσαι ανευ λόγου.Εφόσον σου αρέσουν τα ταξιδιωτικά επικεντρώσου σε αυτά.Είναι κρίμα σε όμορφες εικόνες να μπλέκουμε τροχαίες και το αν κάνουν καλά τη δουλειά τους.Yπάρχουν τόσα θέματα για αυτό
    Δεν παρεξηγηθηκα ΑΝΕΥ λογου.
    Εσυ παρεξηγηθηκες θεωροντας οτι ειχε καποια σκοπιμοτητα η ερωτηση μου.
    Το τι συμβαινει στους δρομους θα μου επιτρεψεις να το ξερω και εγω, μιας και εχουμε 25 χρονια διαφορα,και εχω βιωσει πολλλυυυυυ χειροτερες καταστασεις αστυνομικης συμπεριφορας απο σενα (σε γενικο επιπεδο).Απλως ρωτησα γιατι σε βλεπω εδω και καιρο να οργωνεις χιλιαδες χιλιομετρα ΧΩΡΙΣ πινακιδα ,και επειδη τα αναφερεις σχεδον ολα στα ταξιδιωτικα σου,τα οποια ειναι ΘΑΥΜΑΣΙΑ ,δεν αναφερεις ποτε αν καποιος σε εχει ελεγξει .Και ΑΥΤΟ ειναι που μου εκανε εντυπωση και ρωτησα.Αν νομιζεις οτι αυτο ειναι αδιακριτη ή υποβολιμιαια και με σκοπιμοτητα ερωτηση λυπαμαι.Καλα ταξιδια ,και με ασφαλεια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν παρεξηγηθηκα ΑΝΕΥ λογου.
    Εσυ παρεξηγηθηκες θεωροντας οτι ειχε καποια σκοπιμοτητα η ερωτηση μου.
    Το τι συμβαινει στους δρομους θα μου επιτρεψεις να το ξερω και εγω, μιας και εχουμε 25 χρονια διαφορα,και εχω βιωσει πολλλυυυυυ χειροτερες καταστασεις αστυνομικης συμπεριφορας απο σενα (σε γενικο επιπεδο).Απλως ρωτησα γιατι σε βλεπω εδω και καιρο να οργωνεις χιλιαδες χιλιομετρα ΧΩΡΙΣ πινακιδα ,και επειδη τα αναφερεις σχεδον ολα στα ταξιδιωτικα σου,τα οποια ειναι ΘΑΥΜΑΣΙΑ ,δεν αναφερεις ποτε αν καποιος σε εχει ελεγξει .Και ΑΥΤΟ ειναι που μου εκανε εντυπωση και ρωτησα.Αν νομιζεις οτι αυτο ειναι αδιακριτη ή υποβολιμιαια και με σκοπιμοτητα ερωτηση λυπαμαι.Καλα ταξιδια ,και με ασφαλεια.

    Δεν παρεξηγήθηκα ρε συ,ο γραπτός λόγος μπορεί να σε μπερδεύει.Απλά βλέπω και εσένα και διάφορους άλλους σε άλλα θέματα να τα ισοπεδώνετε όλα και όφειλα να αναφέρω περιστατικό που δείχνει οτι δεν είναι δείγμα ''ανοργάνωτου'' κράτους το οτι κυκλοφορώ τόσο καιρό χωρίς να φαίνεται η πινακίδα μου.Άδραξα την ευκαιρία με το ποστ σου να το αναφέρω.Εννοείται είμαστε πολύ πίσω σε πολλούς τομείς,απλά όχι και τόσο όσο πιστευουν οι περισσότεροι.


    Για να το ελαφρύνουμε λίγο.Για να γίνει έλεγχος πρέπει να προλάβουν να με δουν πρώτα!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Φιλε Billy μπορεί τα ταξιδιωτικά σου να είναι όμορφα και να σε ζηλευουμε όλοι για τις αντοχές σου και τις εμπειρίες σου, αλλά εδώ είσαι λάθος.

    Πληροφοριακά και μόνο είμαι κι εγω από τους ανθρώπους που ενοχλούνται που συναντουν απινακίδωτο όχημα στο δρόμο. Βέβαια δεν είναι δική μου δουλειά να σε "επαναφέρω στην τάξη", αυτό είναι δουλειά της αστυνομίας που όπως φαίνεται δεν την κάνει καλά. Όπως και πολλά άλλα αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα.

    Ειδικά για τη Γερμανία που ανέφερες και που τη ζω σχεδόν μια δεκαετία τώρα, μόνο από τύχη δεν σε σταμάτησαν και στο λέω με απόλυτη σιγουριά.


    Πάντα καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Φιλε Billy μπορεί τα ταξιδιωτικά σου να είναι όμορφα και να σε ζηλευουμε όλοι για τις αντοχές σου και τις εμπειρίες σου, αλλά εδώ είσαι λάθος.

    Πληροφοριακά και μόνο είμαι κι εγω από τους ανθρώπους που ενοχλούνται που συναντουν απινακίδωτο όχημα στο δρόμο. Βέβαια δεν είναι δική μου δουλειά να σε "επαναφέρω στην τάξη", αυτό είναι δουλειά της αστυνομίας που όπως φαίνεται δεν την κάνει καλά. Όπως και πολλά άλλα αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα.

    Ειδικά για τη Γερμανία που ανέφερες και που τη ζω σχεδόν μια δεκαετία τώρα, μόνο από τύχη δεν σε σταμάτησαν και στο λέω με απόλυτη σιγουριά.


    Πάντα καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος!

    Φϊλε μου δε νομίζω να έχω γράψει πουθενά οτι είναι σωστό να κυκλοφορεί κανείς χωρίς πινακίδα.Εγώ την έχω πάντα μαζί μου στον ''κουβά'' μαζί με τη βάση της η οποία παρέδωσε πνεύμα για 2η φορά (ατιμη βάση barracunda).

    Αυτό που προσπαθώ να πω είναι οτι και στην Ελλάδα αν σε δουν χωρίς πινακίδα σίγουρα θα σε σταματήσουν και εννοείται κατα πάσα πιθανότητα δεν τη γλιτώνεις.Δεν τίθεται θέμα για το αν η αστυνομία κάνει καλά τη δουλειά της γιατί ειδικά στο συγκεκριμένο θέμα δεν ισχύει.

    Σωστή η παρέμβασή σου απλά τονίζω κάποια πράγματα για να μη βγαίνουν λανθασμένα συμπεράσματα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Να σε ρωτησω κάτι άλλο.

    Στις εξορμήσεις σου δεν χρησιμοποιείς πλοήγηση? Πως ακριβώς κινείσαι χωρίς να χάνεσαι?

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Να σε ρωτησω κάτι άλλο.

    Στις εξορμήσεις σου δεν χρησιμοποιείς πλοήγηση? Πως ακριβώς κινείσαι χωρίς να χάνεσαι?

    Ναι βέβαια!Χρησιμοποιώ το Navigon στο smartphone.Βέβαια μόνο απο ένα σημείο και μετά γιατί πλέον γνωρίζω να φτάσω στους περισσότερους προορισμούς!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2020, 19:27
  2. Τίταρος(1834m)-Πύργος Μάμτζιου 1-11-2020
    από billy84 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2020, 23:57
  3. Riding School στην Κρήτη - 31/10 & 1/11/2020
    από harris_x στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2020, 15:22
  4. MotoGP 2020-SHARK Helmets Grand Prix de France Le Mans 9-11 Οκτωβριου
    από FotisFz1 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2020, 21:03
  5. Αρχαία Γόρτυνα-Λύκαιο Όρος-Ιθώμη 16-2-2020
    από billy84 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2020, 14:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF