Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 86

Θέμα: Μηχανή 20ετιας ναι ή όχι ;

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.457
    Τα TDM (ειδικά τα TDM) εγώ τα κοιτάω αφ'υψηλού επίτηδες.
    Σόρρυ boys με τα tdmακια αλλά σε πολλούς αξίζει αυτή η συμπεριφορά.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Τα TDM (ειδικά τα TDM) εγώ τα κοιτάω αφ'υψηλού επίτηδες.
    Σόρρυ boys με τα tdmακια αλλά σε πολλούς αξίζει αυτή η συμπεριφορά.
    Ζουν ανάμεσα μας

  3. #63
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.149
    .... Εν τω Μεταξύ έχουμε φτάσει τις 5 σελίδες να μαλώνουμε ποια μηχανάκια ΔΕΝ είναι μπο@ρδελ@ και δημιουργός του νήματος άφαντος.... Τον τρομάξατε, αλήτες, τσαντάκηδες, μηχανόβιοι....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Θα πάρει Ζόντες τελικά.

  5. #65
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2019
    Μηνύματα
    18
    Παιδιά δούλευα και σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας και τις απόψεις σας. Είναι αλήθεια ότι το στραντα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον αρκετά και είναι σε λογικά πλαίσια οι τιμές που παίζουν. Θα ήθελα να σας κάνω μια τελευταία ερώτηση και θα ήθελα την γνώμη σας. Ενώ γνωρίζω ότι το fmx βγάζει 39 άλογα και δεν συνάδει με τα 650cc του γτ μπορεί κανείς να τα βρει κοντά στο 1500€;; Βγάζουν αρκετά προβλήματα ;; Ή είναι μόνο επειδή πολλοί τα θεωρούν ψοφια;;

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από voidnaut Προβολή μηνύματος
    Παιδιά δούλευα και σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας και τις απόψεις σας. Είναι αλήθεια ότι το στραντα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον αρκετά και είναι σε λογικά πλαίσια οι τιμές που παίζουν. Θα ήθελα να σας κάνω μια τελευταία ερώτηση και θα ήθελα την γνώμη σας. Ενώ γνωρίζω ότι το fmx βγάζει 39 άλογα και δεν συνάδει με τα 650cc του γτ μπορεί κανείς να τα βρει κοντά στο 1500€;; Βγάζουν αρκετά προβλήματα ;; Ή είναι μόνο επειδή πολλοί τα θεωρούν ψοφια;;
    Μάλλον το δεύτερο, είναι πολύ απλή κατασκευή για να βγάζει πολλά προβλήματα - εννοείται ότι ΟΛΕΣ οι μεταχειρισμένες μπορούν να βγάλουν προβλήματα αν υπέφεραν στα χέρια του προηγούμενου ιδιοκτήτη.

    Δεν ξέρω από επάρκεια ανταλλακτικών τι γίνεται με το FMX, διότι δεν είχε κυκλοφορήσει πάρα πολύ - ρώτα κάποιον που να ξέρει.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    το cbf μου ειναι made in italy... μετραει?
    Άλλο τι μου γίνεσαι κι άλλο τι μου κάνεις
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Το θέμα με το fmx είναι ότι αν και είναι μηχανή που κυκλοφόρησε πριν δεκαπέντε χρόνια, τεχνολογικά είναι δυο φορές παλαιότερη. Το μοτέρ είναι του dominator NX650 (κυκλοφόρησε το '88) που με τη σειρά του πηγάζει απ το μοτέρ του XR600R. Οπότε ενώ στην αγγελία βλέπεις μηχανή του 2008 τεχνολογικά είναι τριάντα χρόνια πίσω. Γι'αυτό και οι επιδόσεις σαύρας φυσικά.

    Κατά τ'άλλα, αν είναι να πας σε old school thumper (αερoψυκτο, καρμπ, 5ταχυτο) είναι τίμια και vfm επιλογή και το ότι κυκλοφόρησε πιο πρόσφατα σημαίνει ότι υπάρχουν και λιγότερο ταλαιπωρημένα μηχανάκια.

  9. #69
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Το θέμα με το fmx είναι ότι αν και είναι μηχανή που κυκλοφόρησε πριν δεκαπέντε χρόνια, τεχνολογικά είναι δυο φορές παλαιότερη. Το μοτέρ είναι του dominator NX650 (κυκλοφόρησε το '88) που με τη σειρά του πηγάζει απ το μοτέρ του XR600R. Οπότε ενώ στην αγγελία βλέπεις μηχανή του 2008 τεχνολογικά είναι τριάντα χρόνια πίσω. Γι'αυτό και οι επιδόσεις σαύρας φυσικά.

    Κατά τ'άλλα, αν είναι να πας σε old school thumper (αερoψυκτο, καρμπ, 5ταχυτο) είναι τίμια και vfm επιλογή και το ότι κυκλοφόρησε πιο πρόσφατα σημαίνει ότι υπάρχουν και λιγότερο ταλαιπωρημένα μηχανάκια.
    Πάρτο λίγο αλλιώς.... Έχεις δει σαύρα να τρέχει;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #70

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    767
    Για RGV 250,GT 750,GSX-R 750,GT-250EX,A50P,GS1000SN,GSXR1100L,TL1000S, υπάρχει και η τελευταία βίδα.

  12. #72
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.057
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Για RGV 250,GT 750,GSX-R 750,GT-250EX,A50P,GS1000SN,GSXR1100L,TL1000S, υπάρχει και η τελευταία βίδα.
    Που σε ενα μηχανακι 25 ετιας σιγουρα θα την χρειαστης .
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από voidnaut Προβολή μηνύματος
    Παιδιά δούλευα και σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας και τις απόψεις σας. Είναι αλήθεια ότι το στραντα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον αρκετά και είναι σε λογικά πλαίσια οι τιμές που παίζουν. Θα ήθελα να σας κάνω μια τελευταία ερώτηση και θα ήθελα την γνώμη σας. Ενώ γνωρίζω ότι το fmx βγάζει 39 άλογα και δεν συνάδει με τα 650cc του γτ μπορεί κανείς να τα βρει κοντά στο 1500€;; Βγάζουν αρκετά προβλήματα ;; Ή είναι μόνο επειδή πολλοί τα θεωρούν ψοφια;;
    Ουσιαστικά είναι Ιταλικό υβρίδιο που δεν περπάτησε γιατί την εποχή που βγήκε υπήρχαν SM στην κατηγορία με διπλάσια άλογα
    και στην κατηγορία αυτή τα άλογα παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο.
    Με τόσο χαμηλή συμπίεση υποθέτω ότι δεν θα βγάζει ποτέ κανένα πρόβλημα και υπήρχαν και πάρα πολλοί aftermarket κατασκευαστές που βγάζαν πράγματα
    για το συγκεκριμένο μοτέρ, αλλά πλέον το μοτέρ είναι εκτός παραγωγής πολλά χρόνια και φαντάζομαι τα πράγματα θα γίνονται δύσκολα για ανταλλακτικά.

  14. #74
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    πλέον το μοτέρ είναι εκτός παραγωγής πολλά χρόνια και φαντάζομαι τα πράγματα θα γίνονται δύσκολα για ανταλλακτικά.
    Ένα quad της Yamaha (Raptor 700) νομίζω έχει κινητήρα που βασίζεται στον 660 και παράγεται ακόμα. Εκτός αυτού, το XT και το Tenere σταμάτησαν να παράγονται πριν μόλις 5-6 χρόνια, οπότε από πλευράς κινητήρα δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα. Για τα περιφερειακά δεν ξέρω η Aprilia δε φημίζεται για την κάλυψη που παρέχει ακόμα και στα μοντέλα παραγωγής.

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Ένα quad της Yamaha (Raptor 700) νομίζω έχει κινητήρα που βασίζεται στον 660 και παράγεται ακόμα. Εκτός αυτού, το XT και το Tenere σταμάτησαν να παράγονται πριν μόλις 5-6 χρόνια, οπότε από πλευράς κινητήρα δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα. Για τα περιφερειακά δεν ξέρω η Aprilia δε φημίζεται για την κάλυψη που παρέχει ακόμα και στα μοντέλα παραγωγής.

    Για το fmx λέω.
    Τα χτ τενερε κλπ της οικογενείας δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα ανταλλακτικών.
    To raptor είναι χτισμένο πάνω στο παλιό πενταβάλβιδο της YAMAHA (Αυτά που δεν έχουν τεχνολογία)
    και δεν παίζει σε κανένα μηχανάκι λόγω καυσαερίων.
    Τελευταία τροποποίηση από stefanos; 15/11/2020 στις 18:14.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Eξουσιοδοτημένα συνεργεία Ναί ή Όχι;
    από Geo 25 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2007, 13:38
  2. Μαθητικές παρελάσεις... ναι ή όχι
    από Cpt. Haddock στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 141
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2006, 18:38
  3. Ιδιωτικά πλήρως αναγνωρισμένα Πανεπιστήμια: Ναι ή όχι ?
    από Nostra στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2006, 06:36
  4. ΛΆΣΤΙΧΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ( ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΗ)
    από sakisdani750 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2006, 20:57
  5. fz1 ναι...αλλά όχι και ξεκράνωτη!!!
    από Jo.Da. στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2006, 13:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF