Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Lock down αγορά κράνους

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2018
    Μηνύματα
    7

    Lock down και αγορά κράνους

    Καλησπέρα στην όμορφη παρέα ....Θέλω να αντικαταστήσω το κράνος μου το οποίο πλέον θεωρώ πως δεν είναι ασφαλές.Το θέμα είναι πως θα μεταβώ στο κατάστημα (το οποίο είναι πολύ μακριά απο το σπίτι μου) εν μέσω lock down..Στο τηλέφωνο μου είπαν οτι κανονικά απαγορεύετε κι αν θέλει ο αστυνομικός μπορεί να βάλει πρόστιμο (αν λόγου χάρει στείλω μνμ με κωδικό 2 για ψώνια)....Εννοείτε οτι δεν μπορώ να πάρω κράνος χωρίς να το δοκιμάσω επομένως απαιτείται η φυσική μου παρουσία στο κατάστημα.....Θεωρώ οτι η αγορά κράνους είναι ζωτικής σημασίας για τον αναβάτη και θα έπρεπε να υπάρχει μέριμνα για τη μετάβαση σε κάποιο κατάστημα για δοκιμή και αγορά του...Γνωρίζει κάποιος συγκεκριμένες πληροφορίες γι' αυτό το θέμα?
    Τελευταία τροποποίηση από dimmmm; 19/11/2020 στις 20:22.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Αφού το κατάστημα είναι κλειστό και αν εξυπηρετεί θα είναι μόνο μέσω e-shop, πώς θα πας να δοκιμάσεις;

  3. #3
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Και δεδομένου ότι απαγορεύονται οι μετακινήσεις δε το χρειάζεσαι κιόλας...εκτος αν δουλεύεις έξω όποτε θα μπορούσες να περάσεις μια βόλτα κατά τη διάρκεια της εργασίας σου....sooo....
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2018
    Μηνύματα
    7
    Σε όσα καταστήματα εχω τηλεφωνήσει είναι ανοιχτά (κάποια το λένε και στο σαίτ τους) απλώς πουλάνε συγκεκριμένα είδη λ.χ. κράνη ....είναι λίγο μπερδεμένη η φάση...άλλος μου είπε ελα με κωδικό 2...ο άλλος μου είπε ναι μεν ειμαι ανοιχτά αλλά και καλά μόνο για esop αλλά ανοιχτό κανονικά το μαγαζί και μπορώ ν'αγοράσω και απο εκει.....

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2018
    Μηνύματα
    7
    Δουλεύω στα φάρμακα και οπως καταλαβαίνεις δε σταματάμε ποτέ ...αλλά και πάλι είμαι πολύ μακριά για να κανω απλα ενα πέρασμα .....

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2018
    Μηνύματα
    7
    Το ερώτημα μου είναι αν υπάρχει κάποια εξαίρεση συγκεκριμένη δεδομένου οτι είναι είδος ανάγκης και δεν είναι στις ορέξεις του κάθε αστυνομικού .....σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου

  7. #7
    παρε ενα τηλεφωνο στο 1520
    να ρωτησεις
    https://www.thetoc.gr/koinwnia/artic...-tous-polites/

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2018
    Μηνύματα
    7
    Οκ θα παρω αυριο...σ'ευχαριστω

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2018
    Μηνύματα
    7
    Κάλεσα το 1520 και μου είπαν με κωδικό 2 sms και προηγουμένη συνεννόηση (ραντεβού) με το κατάστημα μπορώ να πάω....Ευχαριστώ το φίλο FotisFz1

  10. #10
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmmm Προβολή μηνύματος
    Δουλεύω στα φάρμακα και οπως καταλαβαίνεις δε σταματάμε ποτέ ...αλλά και πάλι είμαι πολύ μακριά για να κανω απλα ενα πέρασμα .....
    Την έκανα για 3 χρόνια αυτή την δουλειά και ξέρω καλά τι μανίκι είναι... Καλή δύναμη!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2018
    Μηνύματα
    7
    Άστα να πάνε...ειδικά τώρα είμαστε στη πρώτη γραμμή (μετά εννοείται από τους υγειονομικούς)....Σ' ευχαριστώ.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF