Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 34 από 34

Θέμα: Μηχανή για α2 η σκούτερ 300cc-350cc

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Φιλε για να μην το πολυψυριζουμε το θεμα θα σου πω δυο τρια πραγματα που πιστευω οτι θα βοηθησουν και σενα και οσους αλλους εχουν τις ιδιες αποριες.
    1)Το χοντα το 500 που γουσταρεις,μπορει ανετα να πηγαινει στα 130 χωρις να χαλασει.
    2)τιποτα ΔΕΝ αντικαθιστα τα κυβικα,οπως λενε οι φιλοι μας και ''συμμαχοι'' αμερικανοι,οσο περισσοτερα ,τοσο πιο λιγο πιεζεται το μηχανακι.
    3)οι αντοχες στον αερα και η αισθηση της ανεσης ειναι σε ''μεσαιες'' καταστασεις υποκειμενικες για τον καθενα.
    4)Δεν μπορει οσο και καλη διαθεση κανενας ,να σου δωσει να καταλαβεις ΑΚΡΙΒΩΣ,τις εμπειριες του.Πρεπει ΕΣΥ να ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ τα μηχανακια που γουσταρεις.
    5)σε ''γενικες'' γραμμες ενα 300-500αρι σκουτερ θα σε εξυπηρετησει καλυτερα σε συνθηκες πρακτικοτητας,ανεσης,καθαριοτητας,απο μια αντιστοιχη μοτο.
    6)παρε αυτο ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ η ΚΑΡΔΙΑ σου.Ακομα και λαθος ναχεις κανει αξιζει τον κοπο.

    Πιστευω να βοηθησα.
    Σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου η αλήθεια είναι ότι το έχω οδηγήσει μια φορά και αίσθηση δεν μου άρεσε λόγο ότι ένιωσα κάποιες ενοχλήσεις από θέμα κραδασμούς και ένιωθα ότι ήθελα άλλη ταχύτητα εννοείται ότι μου αρέσει το cb περισσότερο σαν λύση και λόγο διπλώματος.Λογο ότι μου αρέσουν τα ταξίδια θα ήθελα κάτι μεγαλύτερο αλλά λόγο διπλώματος απορρίπτεται.Απλα το ψάχνω πολύ μπας και είναι η ιδέα μου η δεν ξέρω τι. Γενικά περίμενα 3 χρόνια για μηχανή στο αρχικό μου πλάνο στα 20 ν έβγαζα ά2 και στα 22 απεριόριστο λόγο απεργιών δεν έγινε ποτέ και τρωγομαι με τα ρούχα μου.Επισης πλέον λόγο εργασίας νομίζω δεν είναι εύκολο να κάνω κάθε μέρα αυτά τα χιλιόμετρα με 125 ώστε να πω κάνω υπομονή 1μιση χρόνο και πάω για απεριόριστο.

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Φιλε για να μην το πολυψυριζουμε το θεμα θα σου πω δυο τρια πραγματα που πιστευω οτι θα βοηθησουν και σενα και οσους αλλους εχουν τις ιδιες αποριες.
    1)Το χοντα το 500 που γουσταρεις,μπορει ανετα να πηγαινει στα 130 χωρις να χαλασει.
    2)τιποτα ΔΕΝ αντικαθιστα τα κυβικα,οπως λενε οι φιλοι μας και ''συμμαχοι'' αμερικανοι,οσο περισσοτερα ,τοσο πιο λιγο πιεζεται το μηχανακι.
    3)οι αντοχες στον αερα και η αισθηση της ανεσης ειναι σε ''μεσαιες'' καταστασεις υποκειμενικες για τον καθενα.
    4)Δεν μπορει οσο και καλη διαθεση κανενας ,να σου δωσει να καταλαβεις ΑΚΡΙΒΩΣ,τις εμπειριες του.Πρεπει ΕΣΥ να ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ τα μηχανακια που γουσταρεις.
    5)σε ''γενικες'' γραμμες ενα 300-500αρι σκουτερ θα σε εξυπηρετησει καλυτερα σε συνθηκες πρακτικοτητας,ανεσης,καθαριοτητας,απο μια αντιστοιχη μοτο.
    6)παρε αυτο ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ η ΚΑΡΔΙΑ σου.Ακομα και λαθος ναχεις κανει αξιζει τον κοπο.

    Πιστευω να βοηθησα.
    Έκανα ένα test ride σήμερα και άλλαξα γνώμη για το πώς το έβλεπα το έγραψα στο θέμα cb500x 2019

  3. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Ας πει κάποιος κάτοχος στο παιδί, αν το CB500X πηγαίνει άνετα με 130 Km/h. Αφενός χωρίς να κουράζει τον αναβάτη του με κραδασμούς ή θόρυβο, αφετέρου χωρίς να πιέζεται πολύ ο κινητήρας, ώστε να αχρηστευτεί σε μερικές δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα.


    Στα 130 km/h πάντως έχεις αρκετό αεροδυναμικό θόρυβο. Πρακτικά χρειάζεσαι μοτοσυκλέτα τουρισμού για να πεις ότι πηγαίνεις πραγματικά άνετα. Αλλά τώρα για 30 km επί δύο φορές τη μέρα, δεν είναι κάτι τρομερό να έχεις λίγο θόρυβο. Με 130 km/h θα τα έχεις διανύσει σε λιγότερο από 15 λεπτά και άλλα τόσα το απόγευμα.

    Έτσι κι αλλιώς σε μερικά χρόνια θα την αλλάξεις για κάτι μεγαλύτερο, αν δεν αλλάξεις δουλειά ή τόπο διαμονής.
    Νεοσσός επειδή ασχολήθηκες με το θέμα μου με ενδιαφέρον έκανα σήμερα ένα test ride ακόμα έγραψα σχόλια στο θέμα cb500x 19

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/11/2020
    Μηνύματα
    91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aris98 Προβολή μηνύματος
    Νεοσσός επειδή ασχολήθηκες με το θέμα μου με ενδιαφέρον έκανα σήμερα ένα test ride ακόμα έγραψα σχόλια στο θέμα cb500x 19
    αν θελεις σκουτερ ανετο πανε απο 400 και πανω να χεις το κεφαλι σου ησυχο

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανή για Α2 διπλωμα
    από Giannis04 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2020, 21:07
  2. Τι κράνος να αγοράσω για σκουτερ 300cc ;
    από leonidas89 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2020, 12:31
  3. motard μηχανή για α2 δίπλωμα
    από ktm24 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2017, 20:37
  4. Μηχανή για κοπέλες... Τη βοήθειά σας παρακαλώ!!!
    από Trithen στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 15:02
  5. μηχανή για αρχή???
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 19:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF