Σελίδα 5 από 14 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 207

Θέμα: Πως επιλέγεις μοτοσυκλέτα αν

  1. #61
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε μου. Ειμαι στην ιδια φαση απο τον ιουλιο, παλευω με αυτους του δαιμονες καθημερινά, στη δουλεια στο σπιτι στη τουαλετα παντουυυ.. Να παρω,να μην παρω,τι να παρω, ποτε να το παρω, να το παρω τωρα που ειμαι ταυλωμενος;αλλα ειναι χειμωνας τώρα θα το φαει το γκαραζ η να το παρω καλυτερα την ανοιξη, εχω χρόνο στα αλήθεια για μοτο στη δεδομενη φαση της ζωης μου με 2 μωρα παιδια η τσάμπα θα δωσω τοσα λεφτα να κάθονται.. Νομιζω μέχρι να παρω κατι δεν θα ηρεμήσω, η αλήθεια ειναι οτι παταω στα νυχια και αν δεν ηταν χειμωνας θα την ειχα κανει την λαλακια, η μηπως οχι;αφου ειναι το θελω μου γιατι να ειναι λαλακια, εχω διπλωμα Α απτο 2007 και δεν εχω παρει ποτε μηχανη ειναι το ονειρο μου..
    Παραααανοιαααααα!!!
    ό,τι έγραψα παραπάνω ισχύει και στην δική σου περίπτωση κατα την γνώμη μου.
    απλά αν δεν έχεις εμπειρία καλό θα ήταν να κάνεις και κάποιο σχολείο ασφαλους οδήγησης.

  2. #62
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    ό,τι έγραψα παραπάνω ισχύει και στην δική σου περίπτωση κατα την γνώμη μου.
    απλά αν δεν έχεις εμπειρία καλό θα ήταν να κάνεις και κάποιο σχολείο ασφαλους οδήγησης.
    Εδω που ειμαι δυστυχώς δεν υπαρχει κατι τετοιο φιλε μου οποτε δυο λυσεις υπαρχουνε. 1η λυση:η θα παω σε καποια σχολη οδηγων να κανω ενα φρεσκαρισμα η 2η λυση:θα διαπιστώσω αν ισχυει η παροιμια που λενε "εεεελα μωρε ειναι σαν το ποδηλατο αμα ανεβεις το ξαναθυμασαι"

  3. #63
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Εδω που ειμαι δυστυχώς δεν υπαρχει κατι τετοιο φιλε μου οποτε δυο λυσεις υπαρχουνε. 1η λυση:η θα παω σε καποια σχολη οδηγων να κανω ενα φρεσκαρισμα η 2η λυση:θα διαπιστώσω αν ισχυει η παροιμια που λενε "εεεελα μωρε ειναι σαν το ποδηλατο αμα ανεβεις το ξαναθυμασαι"
    Όχι, αυτή η παροιμία δεν ισχύει για τα μηχανάκια.


  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Επανέρχομαι στο θέμα....
    Αφήνω τις τουριστικές στην άκρη μιας και δεν υπάρχει χρόνος, παρέα, διάθεσή για ατελείωτες ώρες πάνω στην σέλα...
    Πάμε σε μοτοσυκλέτα διασκέδασης (δρόμου) . Για το σαββατοκύριακο και για την ψυχοθεραπεία. Ανάμεσα σε ninja 400 κούτα, sv 650 κουτα Fz6s μεταχειρο, gsf650 μεταχειρο τι θα επιλέγατε;

  5. #65
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Καλορίζικο...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Στιγμιότυπο οθόνης (120).jpg 
Προβολές:	169 
Μέγεθος:	76,8 KB 
ID:	423441

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Έχεις επιχειρήματα; Προσωπικά νομίζω ότι ένα FZ6 είναι περισσοτερο διασκεδαστικο, ένα ninja 400ποιο όμορφο και ένα bandit 650 πιθανόν μια μηχανή που θα την κρατήσεις μια δεκαετία.

  7. #67
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Προσωπική άποψη πάντα, FZ6 και Bandit είναι μια χαρά μηχανάκια αλλά δεν μου κάνουν κλικ. Νομίζω ότι έχουν αρχίσει κ δείχνουν την ηλικία τους. Το Ζ οκ αν σου αρέσει, αλλά δεν θα προτιμούσα να δώσω σχεδόν τα ίδια λεφτά με το SV και να 'εχω και 30 άλογα λιγότερα..

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Έχεις επιχειρήματα; Προσωπικά νομίζω ότι ένα FZ6 είναι περισσοτερο διασκεδαστικο, ένα ninja 400ποιο όμορφο και ένα bandit 650 πιθανόν μια μηχανή που θα την κρατήσεις μια δεκαετία.
    λοιπόν:
    • "κούφιο" χαμηλά το φζ6, πως είναι πιο διασκεδαστικό απορώ (αν και ο όρος "διασκεδαστικό" είναι κάτι διαφορετικό για τον καθένα αλλά σε γενικές γραμμές ένα 600 Ι4 δεν είναι διασκεδαστικό εκτός κι αν το σκίζεις)+ ότι θα είναι μεταχείρω
    • αν για εσένα η εμφάνιση είναι το κορυφαίο κριτήριο και σου αρέσει το νιντζα 400, τότε δεν έχει νόημα να ρωτάς
    • το μπάντιτ είναι 400 κιλά



    sv650 κούτα,χθες.-
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  9. #69
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    επιχείρημα: εφόσον δεν έχεις τουριστικές βλέψεις βγάζεις έξω τα τετρακύλινδρα
    sv650 γνωστό καλό αν θες ας πουμε ρετρο-σπορ λουκ λόγω στρογγυλοφάναρου
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2019 Suzuki SV650 (3).jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	98,7 KB 
ID:	423442

    συμφωνώ ότι το ninja 400 είναι πιο όμορφο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2018-Kawasaki-Ninnja-400-97.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	34,8 KB 
ID:	423443


    επίσης ενδιαφέρον συνολικά συμπεριλαμβανομένης και της τιμής του το MT03
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    επιχείρημα: εφόσον δεν έχεις τουριστικές βλέψεις βγάζεις έξω τα τετρακύλινδρα
    sv650 γνωστό καλό αν θες ας πουμε ρετρο-σπορ λουκ λόγω στρογγυλοφάναρου
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2019 Suzuki SV650 (3).jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	98,7 KB 
ID:	423442

    συμφωνώ ότι το ninja 400 είναι πιο όμορφο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2018-Kawasaki-Ninnja-400-97.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	34,8 KB 
ID:	423443


    επίσης ενδιαφέρον συνολικά συμπεριλαμβανομένης και της τιμής του το MT03
    θεωρώ τα νιντζα 400,μτ03 μοτοσυκλετάκια σε σχέση με το sv650.
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  11. #71
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    στο ninja400 δεν ξέρω πως? αλλά η kawasaki ανακοινώνει 168kg γεμάτο! Αν είναι όντως αυτό το βάρος του είναι πολύ καλή επίδοση και πολύ βασικό χαρακτηριστικό για το fan που αναζητάς
    το μόνο θέμα που θα πρέπει να εξετάσεις είναι η θέση οδήγησης με κλιπονς, αν δεν έχεις πρόβλημα με αυτό καλορίζικο να είναι, αν έχεις ενδοιασμούς πρέπει να το εξετάσεις με ενα καλό τεστ ραιντ
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #72
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2019
    Μηνύματα
    49
    Δεν ξέρω κατά πόσο το ninja 400 εξακολουθεί να είναι διαθέσιμο. Είναι euro 4 και φίλος που το παρήγγειλε πρόσφατα (ήρθε την περασμένη εβδομάδα) πήρε το τελευταίο και μάλιστα σε πράσιονο χρώμα, ενώ ήθελε σε μαύρο. Προσωπική μου άποψη, sv650. Πιο μοτοσυκλέτα, πιο τίμιο, αειθαλές.

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το FZ6 δεν χαίρει της εκτίμησης σας. Το εγγλέζικο mcn το χαρακτηρίζει φανταστική αγορά στα μεταχειρισμένα και ιδιαίτερα διασκεδαστικο. Αν το sv 650 είναι τόσο υπέργαματη αγορά τότε γιατί δεν το αγοράζει κανείς; Επίσης έχει παρουσιαστεί πριν από καμιά πενταετία και κινδυνεύεις να αγοράσεις κούτα μηχανή και σε δύο μήνες να είναι παλιό μοντέλο.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το FZ6 δεν χαίρει της εκτίμησης σας.
    Πολυ ομορφο μηχανακι το οδηγησα προσφατα,απλα εννοειται χαμηλα ειναι ψοφιο,4κυλιδρο 600 γαρ..Καλυτερα κατι σε 2κυλινδρο ροπατο

  15. #75
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Αν κερδίζει εδαφος ο Ι4 και το fz6 θα σου αντιπρότεινα το XJ6 diversion που εχει το καθεαυτό ροπατο Ι4 χωρις ξεσπασματα, γραμμικο και ομαλο σε ολες τις κλίμακες στροφών, πιο ζωντανό στις χαμηλομεσαιες απο το fz6
    Και πιο φρεσκο σχεδιαστικά και παιζει να βρεις καποιο με ελάχιστα χλμ πρωτο χερι

Σελίδα 5 από 14 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2015, 16:36
  2. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά:
    από SeNNinhA στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2007, 11:56
  3. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2006, 00:05
  4. Πως θα απαντούσες το τηλέφωνο αν δούλευες εκεί;
    από marine521 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 02:06
  5. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά:
    από SSMPRINIS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 16:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF