Σελίδα 1 από 14 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 207

Θέμα: Πως επιλέγεις μοτοσυκλέτα αν

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549

    Πως επιλέγεις μοτοσυκλέτα αν

    Είσαι σε μεταβατική φάση στην ζωή σου και δεν ξέρεις τις ανάγκες μετακίνησης σου σε ένα χρόνο ή πόσο ελεύθερο χρόνο θα έχεις να διαθεσεις για βόλτες κτλ. αλλά θες να επιστρέψεις στον μοτοσυκλετισμο...

    Δηλαδή πας σε μια έκθεση και βλέπεις ένα cbf 1000 μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση και σε ωραία τιμουλα. Μια μηχανή που είχες απωθημένο. Λες να το αγοράσω. Η δεύτερη σκέψη είναι Θα το χρησιμοποιήσω όμως καθόλου;;;(εχω και παπί) Αρχίζεις και μπερδεύεσαι και σκέφτεσαι μηπως είναι καλύτερα να αγοράσεις τίποτα σε μεσαία κυβικα κούτα;

    Τελικά αγοράζεις; Παίζεις πάσο και αφήνεις τον χρόνο να περάσει να ξεκαθαρίσεις;

    Σας έχει συμβεί; Και αν ναι τι κάνατε; Μετάνιωσατε για αυτήν την αγορά;

  2. #2
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    ένας παππούς κάποτε μου είχε πει : ¨αν περιμένεις στην ζωή σου να είναι όλα ρόδινα για να κάνεις κάτι, δεν θα κάνεις πότε σου τίποτα¨
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549
    Θα αγοράσω κάτι σίγουρα υπόψιν

  4. #4
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    ή θα φερθείς ανώριμα και θα πάρεις οποία γουστάρεις - έχεις καψούρα
    ή θα φερθείς ώριμα και θα αγοράσεις μια που θα μπορεί να καλύψει τις περισσότερες ανάγκες μετακίνησης .
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Το μόνο που έχω να πω είναι πως αν δεν είσαι σίγουρος για την αγορά που θα κάνεις, εγώ θα κοιτούσα τουλάχιστον να είναι μοντέλο που θα μπορέσω να το ξεφορτωθώ σχετικά εύκολα και χωρίς σοβαρές απώλειες αν τελικά δε με καλύψει. Παλιά χιλιάρια συνήθως δεν ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία.

    Κάποιος άλλος θα πει Yolo βέβαια...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Θα αγοράσω κάτι σίγουρα υπόψιν
    Αγόρασε τότε αυτό που σου αρέσει πιο πολύ.

  7. #7
    Λόγω περιορισμών όλο τον χειμώνα θα έκανα υπομονή έως την Άνοιξη.
    Τότε θα ξέρεις πότε κ πόσο θα κυκλοφορείς άνετα παντού. Μέχρι τότε θα Βολταρα με τον παπιο για ψυχοθεραπεία
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε μου. Ειμαι στην ιδια φαση απο τον ιουλιο, παλευω με αυτους του δαιμονες καθημερινά, στη δουλεια στο σπιτι στη τουαλετα παντουυυ.. Να παρω,να μην παρω,τι να παρω, ποτε να το παρω, να το παρω τωρα που ειμαι ταυλωμενος;αλλα ειναι χειμωνας τώρα θα το φαει το γκαραζ η να το παρω καλυτερα την ανοιξη, εχω χρόνο στα αλήθεια για μοτο στη δεδομενη φαση της ζωης μου με 2 μωρα παιδια η τσάμπα θα δωσω τοσα λεφτα να κάθονται.. Νομιζω μέχρι να παρω κατι δεν θα ηρεμήσω, η αλήθεια ειναι οτι παταω στα νυχια και αν δεν ηταν χειμωνας θα την ειχα κανει την λαλακια, η μηπως οχι;αφου ειναι το θελω μου γιατι να ειναι λαλακια, εχω διπλωμα Α απτο 2007 και δεν εχω παρει ποτε μηχανη ειναι το ονειρο μου..
    Παραααανοιαααααα!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Εσύ να μην πάρεις με δυο μωρά. Σόρι που στο χαλάω αλλά αφού δεν έχεις μέχρι τώρα μηχανή δεν είναι σοφό να παρεις με τέτοιες ευθύνες.

  10. #10
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.448
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Είσαι σε μεταβατική φάση στην ζωή σου και δεν ξέρεις τις ανάγκες μετακίνησης σου σε ένα χρόνο ή πόσο ελεύθερο χρόνο θα έχεις να διαθεσεις για βόλτες κτλ. αλλά θες να επιστρέψεις στον μοτοσυκλετισμο...

    Δηλαδή πας σε μια έκθεση και βλέπεις ένα cbf 1000 μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση και σε ωραία τιμουλα. Μια μηχανή που είχες απωθημένο. Λες να το αγοράσω. Η δεύτερη σκέψη είναι Θα το χρησιμοποιήσω όμως καθόλου;;;(εχω και παπί) Αρχίζεις και μπερδεύεσαι και σκέφτεσαι μηπως είναι καλύτερα να αγοράσεις τίποτα σε μεσαία κυβικα κούτα;

    Τελικά αγοράζεις; Παίζεις πάσο και αφήνεις τον χρόνο να περάσει να ξεκαθαρίσεις;

    Σας έχει συμβεί; Και αν ναι τι κάνατε; Μετάνιωσατε για αυτήν την αγορά;

    Αγοράζεις φίλε, yolo απλά και χωρίς πολλά-πολλα
    έχω cbf1000, ότι θες ρώτα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε μου. Ειμαι στην ιδια φαση απο τον ιουλιο, παλευω με αυτους του δαιμονες καθημερινά, στη δουλεια στο σπιτι στη τουαλετα παντουυυ.. Να παρω,να μην παρω,τι να παρω, ποτε να το παρω, να το παρω τωρα που ειμαι ταυλωμενος;αλλα ειναι χειμωνας τώρα θα το φαει το γκαραζ η να το παρω καλυτερα την ανοιξη, εχω χρόνο στα αλήθεια για μοτο στη δεδομενη φαση της ζωης μου με 2 μωρα παιδια η τσάμπα θα δωσω τοσα λεφτα να κάθονται.. Νομιζω μέχρι να παρω κατι δεν θα ηρεμήσω, η αλήθεια ειναι οτι παταω στα νυχια και αν δεν ηταν χειμωνας θα την ειχα κανει την λαλακια, η μηπως οχι;αφου ειναι το θελω μου γιατι να ειναι λαλακια, εχω διπλωμα Α απτο 2007 και δεν εχω παρει ποτε μηχανη ειναι το ονειρο μου..
    Παραααανοιαααααα!!!
    Αν έχεις αποσυρθεί απο δίκυκλα και δεν έχεις κανένα σπίτι σου, παρε ένα έστω και παπί και όταν βρίσκεις χρόνο βόλταρε




    Είμαστε για ομαδική ψυχοθεραπεία ο κάθε ένας έχει τα δικά του...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	omada1.jpg 
Προβολές:	410 
Μέγεθος:	21,9 KB 
ID:	423118
    you rise you fall you're down then you rise again

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Εσύ να μην πάρεις με δυο μωρά. Σόρι που στο χαλάω αλλά αφού δεν έχεις μέχρι τώρα μηχανή δεν είναι σοφό να παρεις με τέτοιες ευθύνες.
    Κατσε ρε φιλαρακι πως τα ισοπεδωνεις ολα ετσι δηλαδή, οι παντρεμένοι δεν εχουν ψυχη;

  12. #12
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Μια μηχανή που είχες απωθημένο. Λες να το αγοράσω. Η δεύτερη σκέψη είναι Θα το χρησιμοποιήσω όμως καθόλου;;;(εχω και παπί) Αρχίζεις και μπερδεύεσαι και σκέφτεσαι μηπως είναι καλύτερα να αγοράσεις τίποτα σε μεσαία κυβικα κούτα;

    Μπερδεύτηκα κ σε έχασα.....
    Δλδ αυτό που είχες καψούρα κ βρίσκεις σε καλή τιμή παίζει κ να μη το καβαλάς, ενώ ένα άλλο μηχανάκι κούτα, που θα το τριπλοπληρωσεις κιόλας και ΔΕΝ θα είναι αυτό που γουστάρεις, θα το λυωσεις στα χλμ?


    Κάτι δε μου κολλάει
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.142
    Άμα δεν παιζει οικονομικο θέμα ή αλλες υποχρεωσεις τότε yolo όπως είπε και ο φίλος.

    Κάπως έτσι πήρα κι εγω τη μηχανή. Δεν το μετανοιωσα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Κατσε ρε φιλαρακι πως τα ισοπεδωνεις ολα ετσι δηλαδή, οι παντρεμένοι δεν εχουν ψυχη;
    Τι ειναι αυτα που σου λενε ρε φιλε; Να παρεις αυτο που γουσταρεις εννοειται! Αν σε παιρνει οικονομικα τοτε δεν εχουμρ κατι αλλο να πουμε. Ειναι σαν να μου λεει καποιος «δεν ειχες ποτε χαγιαμπουσα αρα μην παρεις»..

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Τι ειναι αυτα που σου λενε ρε φιλε; Να παρεις αυτο που γουσταρεις εννοειται! Αν σε παιρνει οικονομικα τοτε δεν εχουμρ κατι αλλο να πουμε. Ειναι σαν να μου λεει καποιος «δεν ειχες ποτε χαγιαμπουσα αρα μην παρεις»..
    Με κανουνε μπουλινγκ εδω οι συμφορουμιτες... Ααα τιποτα πιτσιρικαδες θα ειναι!με θεωρουνε μπάρμπα..χαχαχαχα

Σελίδα 1 από 14 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2015, 15:36
  2. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά:
    από SeNNinhA στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2007, 10:56
  3. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2006, 23:05
  4. Πως θα απαντούσες το τηλέφωνο αν δούλευες εκεί;
    από marine521 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2005, 01:06
  5. Πώς θα εξακριβώσετε αν είστε έτοιμοι για παιδιά:
    από SSMPRINIS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 15:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF