Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: bmw k1300s?

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215

    bmw k1300s?

    Καλημερα, μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε τι μηχανη ειναι αυτη; Επειδη ειμαι εντελως ασχετος απο bmw και ουτε την εχω δει ποτε (η προσεξει), καποιος θελει να κανει μια ανταλλαγη με ενα οχημα που πουλαω και μου προσφερει αυτο εδω το μηχανακι. Απο εμφανιση η αληθεια ειναι οτι σκιζει, αλλα τι φαση; Ανταλλακτικα, σερβις, καταναλωση, αξιοπιστια; Ειχα βαλει δεκτη ανταλλαγη με μοτο αλλα δε περιμενα να μου προσφερουν κατι τετοιο, για κατι σε μεγαλο δουκα εψαχνα.

    Οποιος μπορει να πει 2 κουβεντες θα με βοηθουσε πολυ.

    PS: Το παλικαρι μου ειπε οτι το κοστολογει στα 6.000 ευρω για τιμη ανταλλαγης και ειναι μοντελο του 09.


    PS2: και μια αποψη για dorsoduro 750 του 09 ( και αυτο ενας αλλος μου το προτεινε για ανταλλαγη)

  2. #2
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    να το πάρεις το bmw,έχει και σύστημα ΕΑΜ (Εύκολη Αλλαγή Μπιέλας)
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    Ωραίο μηχανάκι. Εδώ λίγες πληροφορίες.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Ωραίο μηχανάκι. Εδώ λίγες πληροφορίες.
    Απο οτι βλεπω λενε για προβληματα, και το συγκρινουν με μπουσα και ζζρ, μαλλον πασο απο μενα, υπερβολικη για τη χρηση που το θελω. Ευχαριστω πολυ για το τοπικ. Μια αποψη για το dorsoduro 750? Ειναι πιο κοντα σε αυτο που ψαχνω νομιζω.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Απο οτι βλεπω λενε για προβληματα, και το συγκρινουν με μπουσα και ζζρ, μαλλον πασο απο μενα, υπερβολικη για τη χρηση που το θελω. Ευχαριστω πολυ για το τοπικ. Μια αποψη για το dorsoduro 750? Ειναι πιο κοντα σε αυτο που ψαχνω νομιζω.
    Μην μπλέξεις με κανένα από τα 2 μηχανάκια
    Ο Γερμανός θέλει χρήμα για να τρέξει (που δεν ξέρω αν τα αξίζει)
    και ο Ιταλός είναι ένα μηχανάκι μεγάλο για να πας στη δουλειά
    μικρό και γυμνό για ταξίδι
    και στην πίστα δεν λέει τίποτα.

    Περίμενε να βρεις νορμάλ μηχανάκι

  6. #6
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Mεγάλο το 750; σε σχέση με ποιό; τι προτείνεις στον φίλο;

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Mεγάλο το 750; σε σχέση με ποιό; τι προτείνεις στον φίλο;
    Μεγάλο για να πας στη δουλειά έγραψα
    Αφού περιμένει ανταλλαγή ας βρει κάτι πιο κατάλληλο ρε αδερφέ

  8. #8
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    ___

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Γι να μη μπερσευτουμε, εγω ενα αμαξι πουλαω. Και ψαχνω ειτε για μετρητα για να παρω καμμια μηχανη ειτε για μηχανη μονο/δικυλινδρη τυπου sm η duke πιο πολυ. Για μεσα στη πολη, καμμι χαλκιδικη, μεχρι εκει. Το dorso μου φανηκε πιο κοντα σε αυτο που ψαχνω αλλα δε ξερω τι παιζει με αξιοπιστια σερβις κλπ, με φοβιζει και λιγο οτι δεν το βλεπω να κυκλοφορει.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parkaki Προβολή μηνύματος
    Γι να μη μπερσευτουμε, εγω ενα αμαξι πουλαω. Και ψαχνω ειτε για μετρητα για να παρω καμμια μηχανη ειτε για μηχανη μονο/δικυλινδρη τυπου sm η duke πιο πολυ. Για μεσα στη πολη, καμμι χαλκιδικη, μεχρι εκει. Το dorso μου φανηκε πιο κοντα σε αυτο που ψαχνω αλλα δε ξερω τι παιζει με αξιοπιστια σερβις κλπ, με φοβιζει και λιγο οτι δεν το βλεπω να κυκλοφορει.
    για αυτά μια χαρά είναι

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    To dorso θα το κοιτουσα σοβαρα αν ειναι συμφερουσα ως προταση. Σε καλυπτει αρκετα σε οσα ζητας.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.466
    Πολύ τίμιο το dorso, δεν είναι όμως SM παρόλο το λουκ του. Για την χρήση που το θες μια χαρά θα σου είναι, δεν είναι προβληματικά αλλά θέλουν (όπως και τα περισσότερα ευρωπαικά) εξειδικευμένο συνεργείο για να μην αρχίζεις να τρέχεις για χαζομάρες και να μην μαθαίνουν πάνω στο μηχανάκι σου.
    Μπες και www.apriliabikers.gr έχει αρκετό υλικό για να σχηματίσεις άποψη.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  13. #13
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Μην σε παρασύρω με την πλάκα που κάνουμε, αν σου αρέσει πολύ πες στον ενδιαφερόμενο ότι θα χρειαστείς βιβλιο service και η μοτό θα ελεγχθεί
    απο τον μηχανικό σου.
    Ψάξε αξιόπιστο μηχανικό και συζήτησε το μαζί του. Πρόβλημα δεν έχει η μοτό, έχει όμως έξοδα και χαρακτηριστικά που χρειάζεται να ξέρεις
    πριν οποιαδήποτε άλλη κίνηση.

    Αν δεν είχες άλλη μοτό κοντά στα χαρακτηριστικά του, το λες και υπερβολή. Όχι πως δεν παλεύεται αλλά όχι πως είναι η κατάλληλη για κάποιον που ξεκινά
    ή θέλει να κάνει μόνο την δουλειά του.

    Υπάρχουν άνθρωποι να σε μάθουν να είσαι ασφαλής και πρέπει και εσύ να περάσεις γρήγορα την μοτοσυκλετιστική εφηβεία για να περάσεις καλά
    μαζί του. Αν κτυπάς το χέρι στο τραπέζι όταν σε αδικούν, αδιαφορώντας για το ρολόι σου, πρέπει να αλλάξεις οπτική.

    Ειλικρινή συνεννόηση, μηχανικός και διάβασμα το λιγότερο. Κανείς μας δεν γεννήθηκε γνώστης, πολλοί ζούμε καλά με τις μοτοσυκλέτες.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μην σε παρασύρω με την πλάκα που κάνουμε, αν σου αρέσει πολύ πες στον ενδιαφερόμενο ότι θα χρειαστείς βιβλιο service και η μοτό θα ελεγχθεί
    απο τον μηχανικό σου.
    Ψάξε αξιόπιστο μηχανικό και συζήτησε το μαζί του. Πρόβλημα δεν έχει η μοτό, έχει όμως έξοδα και χαρακτηριστικά που χρειάζεται να ξέρεις
    πριν οποιαδήποτε άλλη κίνηση.

    Αν δεν είχες άλλη μοτό κοντά στα χαρακτηριστικά του, το λες και υπερβολή. Όχι πως δεν παλεύεται αλλά όχι πως είναι η κατάλληλη για κάποιον που ξεκινά
    ή θέλει να κάνει μόνο την δουλειά του.

    Υπάρχουν άνθρωποι να σε μάθουν να είσαι ασφαλής και πρέπει και εσύ να περάσεις γρήγορα την μοτοσυκλετιστική εφηβεία για να περάσεις καλά
    μαζί του. Αν κτυπάς το χέρι στο τραπέζι όταν σε αδικούν, αδιαφορώντας για το ρολόι σου, πρέπει να αλλάξεις οπτική.

    Ειλικρινή συνεννόηση, μηχανικός και διάβασμα το λιγότερο. Κανείς μας δεν γεννήθηκε γνώστης, πολλοί ζούμε καλά με τις μοτοσυκλέτες.
    Δεν το θελω για καθηνερινο, εχω μια βεσπα και ενα ραννερ 180 2τ, για καμμια βολτα η για να πηγαινω δουλεια 1-2 φορες την εβδομαδα. Δεν ειχα ποτε απριλια αλλα ειχα κτμ.. Γιατι δε κυκλοφορει αυτο; Δε πουλησε η τι;

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Ποιο δεν κυκλοφορεί?
    Αναφέρεσαι στο ΚΤΜ SM?
    Επισκιαστηκε από το Adventure.
    Κ η αλήθεια είναι ότι σαν μηχανή το μόνο του καλό ήταν ότι αποτελούσε μηχάνημα έκκρισης αδρεναλίνης.
    Πολύ βαρύ για super moto, πολύ δυνατό για μηχανή πόλης, ξεβρακωτο στο ταξίδι, δεν φορτωνεται, καίει το πάτο του κ από σέρβις ήθελε πολύ προσοχή κ επιμέλεια.
    Από την άλλη 6 χρόνια συμβιωσα μαζί του, έμαθα να κάνω σούζα που φοβόμουν(σηκώνεται από τα 10χλμ εύκολα μόνο με γκαζι κ συνεχίζει όρθιο μέχρι τα 120 εγώ τουλάχιστον μέχρι εκεί μπορούσα, η μηχανή μάλλον είχε κι άλλο) , η μηχανή είναι στημένη κυριολεκτικά για να κάνει τέτοια πράγματα, ποτέ δεν υπήρξε διαδρομή έστω κ διαδικαστική που να μην σήκωσα μια ψιλή, ποτέ δεν χρειάστηκε σφίξιμο ρουλεμάν τιμόνι, φρένα που ζηλεύουν ακόμη κ σημερινές μηχανές με ακτινικές τρόμπες κ δαγκάνες, πλαίσιο βράχος κ αναρτήσεις φουλ ρυθμιζόμενες που δεν τερμάτισαν ποτέ (ότι μαλακια κ να κάνεις), δεν έχασε ποτέ μούτρα ή κώλο από χαζοελαστικότητες κ έβρισκε πρόσφυση παντού στους ελληνικούς δρόμους (με καλά μαλακά λάστιχα πάντα).
    Κανίβαλος πόλης είναι πολύ πιο σωστός χαρακτηρισμός.

    Τίποτε περισσότερο τίποτε λιγότερο, μακάρι να μπορούσα οικονομικά να το έχω ακόμη κ να το συντηρώ για μια βόλτα (βραδινή κατά προτίμηση...) στο τόσο.

    ΥΓ TDM killer χαλαρότατα, τα tracer του έφευγαν ψηλά

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. FJR1300 vs BMW K1300s
    από panosko στο forum BMW
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2011, 16:08
  2. Suzuki Hayabusa VS BMW K1300S Drag Battle
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2011, 09:56
  3. 2009 Bmw K1300s
    από nakedorange στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2008, 10:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF