Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Διχρονο παίρνει μπροστά μόνο υπό συνθήκες

  1. #1
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187

    Διχρονο παίρνει μπροστά μόνο υπό συνθήκες

    Το μικρό του γιού μου, από μαλακία δικιά μου, έμεινε αρκετό χωρίς να πάρει μπροστά και πρέπει να είχε μείνει βενζίνη στο καρμπυρατέρ. Σε προσπάθεια να το βάλω μπροστά δεν έπαιρνε με τίποτα ουτε με το τσοκ ουτε διαφορετικά. Βγάζω το μπουζί μην τυχόν και είναι λαδωμένο το μπουζί τέλεια κατάσταση. Βγάζω το φίλτρο αέρα και ρίχνω βενζίνη κατευθείαν μέσα στο καρμπιτατερ. Παίρνει με την πρώτη. Το αφήνω να τελείωσει η βενζίνη και ανοίγο την ροή στο οn. Δοκιμάζω να βάλω μπροστά και παίρνει την ίδια στιγμή. Το αφήνω κρυώνει και το ξανάβαζω μπροστά και παίρνει. Κλείνω την ροή και το αφήνω να σβήσει από μόνο του.
    Την επόμενη μέρα δοκίμαζω να το βάλω μπροστά και πάλι δεν παίρνει. Ιδια διαδικασία και παίρνει. Το αφήνω κρύωνει και ξαναπαίρνει.

    Σημερα το πρωι μια από τα ίδια δεν παίρνει μπροστά. Να έχει πιάσει μούργα το καρμπυτάτερ και να θέλει λύσιμο ή μήπως από την μαλακία μου τα έπαιξε η μεμβράνη;


    Καμμιά ιδέα;
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Αν έιχε μήνες,χρόνια βενζίνη το καρμπ θέλει λύσιμο.ενα σπρέι καθαρισμού καρπυρατερ και λύσιμο το μπολ,ψεκάζεις παντού με έμφαση στα ζιγκλέρ,φλογέρα και διόδους τρύπες που έχει, όταν καθαρίσει μια τρύπα το καταλαβαίνεις γιατί θα περνάει το σπρέι από την έξοδο της, το ζιγκλέρ και οι τρύπες τις φλογέρας να τα κοιταξεις προς ένα φως και να καθαρίσεις με λεπτό σύρμα την τρύπα του ζιγκλέρ και τις τρύπες τις φλογερας

  3. #3
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Αν έιχε μήνες,χρόνια βενζίνη το καρμπ θέλει λύσιμο.ενα σπρέι καθαρισμού καρπυρατερ και λύσιμο το μπολ,ψεκάζεις παντού με έμφαση στα ζιγκλέρ,φλογέρα και διόδους τρύπες που έχει, όταν καθαρίσει μια τρύπα το καταλαβαίνεις γιατί θα περνάει το σπρέι από την έξοδο της, το ζιγκλέρ και οι τρύπες τις φλογέρας να τα κοιταξεις προς ένα φως και να καθαρίσεις με λεπτό σύρμα την τρύπα του ζιγκλέρ και τις τρύπες τις φλογερας
    1 1/2 μηνα ακριβως
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Μικρό διάστημα για να πάθει κάτι τέτοιο, αφού το αφήνεις να αδειάσει εντελος (κάτι που θέλει προσοχή καθώς φτωχαινει το μίγμα) θα πρέπει να περιμένεις και αρκετά από την στιγμή που ανοίγεις τον διακόπτη μέχρι να ξαναγεμίσει με βενζίνη το καρπυρατερ,. Δοκίμασε 5 λεπτά ανοικτό διακόπτη και μετά σπρώξιμο με 2ρα η τρίτη μέσα και λίγο ανοικτό γκάζι,. Κάτι άλλο είναι,η δεν προβαίνει να κατεβάσει βενζίνη, το σωληνάκι βενζίνης έχει έξτρα φίλτρο βενζίνης πάνω του;

  5. #5
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Μικρό διάστημα για να πάθει κάτι τέτοιο, αφού το αφήνεις να αδειάσει εντελος (κάτι που θέλει προσοχή καθώς φτωχαινει το μίγμα) θα πρέπει να περιμένεις και αρκετά από την στιγμή που ανοίγεις τον διακόπτη μέχρι να ξαναγεμίσει με βενζίνη το καρπυρατερ,. Δοκίμασε 5 λεπτά ανοικτό διακόπτη και μετά σπρώξιμο με 2ρα η τρίτη μέσα και λίγο ανοικτό γκάζι,. Κάτι άλλο είναι,η δεν προβαίνει να κατεβάσει βενζίνη, το σωληνάκι βενζίνης έχει έξτρα φίλτρο βενζίνης πάνω του;
    Πριν το καρμπ εχει φιλτρο βενζινης και το περιμενω να γεμισει πρωτα

    Μαλλον πρεπει να αφησα (η μαλακια που λεγαμε) βενζινη στο καρμπ μεσα...εκει ειναι το προβλημα
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.750
    Μου μοιάζει σαν βενζίνη που ξεράθηκε και έχει φράξει κάποιο πέρασμα-πάσσο στο κύκλωμα ρελαντί ή και το ίδιο το ζιγκλέρ ρελαντί.

    Ένα λύσιμο καθάρισμα, φταίει δεν φταίει αυτό, καλό θα κάνει.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Έπαθα το ίδιο στο μηχανάκι των ραβδιστηκων πρόπερσι. Δεν έκλεισα τη βενζίνη και να αφησω να δουλέψει μέχρι να σβήσει και ξεραθηκε η βενζίνη στο καρμπ.Με ένα καθάρισμα ήταν εντάξει.
    καθε μερα ...νεα μερα.

Παρόμοια θέματα

  1. ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ
    από orizontas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 97
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2012, 07:03
  2. Νομιμότητα εγγύησης υπό συνθήκες
    από apapadop στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2007, 19:18
  3. παιρνει μπροστα και τρεχει η βενζινη!?!?!!
    από vassilis88 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2006, 10:56
  4. γιατι δεν παιρνει μπροστά ?
    από as_pino στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2006, 22:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF