Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 85

Θέμα: KTM 390 Adventure ή HONDA CB500X ?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Μην δώσεις τόσα χρήματα χωρίς να οδηγήσεις τις μοτοσυκλέτες.
    Άσε να περάσει το lock down κι όταν επιτραπεί ελευθερα η μετακίνηση πας σε κάποια κοντινή πολη έχοντας κλείσει ραντεβού για δοκιμή και τις δοκιμάζεις.

    Κρίμα είναι.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/10/2019
    Μηνύματα
    18
    Παπί δεν είναι, αλλά σίγουρα είναι πολύ εύκολη. Χωρίς να έχω οδηγήσει σκούτερ μου φαίνεται ότι μπορείς να δεις πάνω από τα αυτοκίνητα πιο σημαντικό στην κίνηση της πόλης. Αν προγραμματίσεις ταξίδι Αθήνα ή Θεσσαλονίκη κανόνισε test ride (πάντα μετά covid εποχής) Πότε δεν ξέρεις σε ποιά μηχανή θα κουμπωσεις και ποιά θα σε χαλάσει πριν την κάνεις μια βόλτα.

  3. #18
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimsakpt3 Προβολή μηνύματος
    Η χρήση της θα είναι καθημερινή μετακίνηση στο γραφείο (2 φορές τη μέρα - απόσταση 2km) κοντινές βόλτες τα ΣΚ και καμιά εκδρομούλα μια στο τόσο!
    Καλώς ήρθες στο forum!

    Τα δύο χιλιόμετρα προς το γραφείο, τα κάνεις σε 20 λεπτά με τα πόδια. Το περπάτημα βελτιώνει την ποιότητα της ζωής σου. Άντε να τα κάνεις πού και πού με ποδήλατο, που θα ασφαλίζεις μέσα στο γραφείο σου. Βελτιώνεις την υγεία σου, μειώνεις το άγχος της καθημερινότητας. Με δύο χιλιόμετρα δεν προλαβαίνει καν να φορτίσει η μπαταρία από την απώλεια φορτίου κατά τη χρήση της μίζας. Θα χρειαστείς και φορτιστή.

    Έχεις μέρος που να μπορείς να ασφαλίζεις τη μοτοσυκλέτα στο γραφείο; Για το βράδυ στο σπίτι έχεις κλειστό ιδιωτικό χώρο;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Καλώς ήρθες στο forum!

    Τα δύο χιλιόμετρα προς το γραφείο, τα κάνεις σε 20 λεπτά με τα πόδια. Το περπάτημα βελτιώνει την ποιότητα της ζωής σου. Άντε να τα κάνεις πού και πού με ποδήλατο, που θα ασφαλίζεις μέσα στο γραφείο σου. Βελτιώνεις την υγεία σου, μειώνεις το άγχος της καθημερινότητας. Με δύο χιλιόμετρα δεν προλαβαίνει καν να φορτίσει η μπαταρία από την απώλεια φορτίου κατά τη χρήση της μίζας. Θα χρειαστείς και φορτιστή.

    Έχεις μέρος που να μπορείς να ασφαλίζεις τη μοτοσυκλέτα στο γραφείο; Για το βράδυ στο σπίτι έχεις κλειστό ιδιωτικό χώρο;
    Καλώς σας βρήκα!

    ισχύει αυτό που λες για την απόσταση αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει ο χρόνος... γιατί χρειάζομαι 20 λεπτά * 4 φορές τη μέρα... σκέψου και το γεγονός οτι στην επαρχία είμαστε όλοι λίγο πολύ γνωστοί και σε μια απόσταση 2 χιλιομέτρων θα κανω τουλάχιστον 2 στάσεις για να μιλήσω με κάποιον, οπότε το 20λεπτο γίνεται μισάωρο... άρα μιλάμε για 2 ώρες τη μέρα...
    και επίσης λόγο δουλειάς μέσα στη μέρα χρειάζεται να κάνω και κάποιες άλλες διαδρομές εως 5χλμ...

    Η αλήθεια είναι οτι δεν θέλω να αγοράσω τη μοτοσυκλέτα καθαρά για την καθημερινή εξυπηρέτηση... απλά από τη στιγμή που μου καρφώθηκε στο μυαλό να πάρω μια μοτοσυσκλέτα για να βολτάρω θα τη χρησιμοποιώ και για την καθημερινότητα!

    στο σπίτι έχω ιδιωτικό χώρο ναι, στο γραφείο δεν έχω αλλά είναι σε κεντρικό δρόμο και τα μαγαζιά στο πεζοδρόμιο που θα την παρκάρω είναι και αυτοί λίγο πολύ γνωστοί οπότε πιστεύω οτι αν δουν καμια ύποπτη κίνηση ή ακούσουν τον συναγερμό να με ειδοποιήσουν...

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Να πω και εγω μια εναλλακτική αποψη αφου σε κοβω για κιμπαρι και δερβισοπαιδο να πηγαινεις στη δουλιτσα σου να κανεις και την βολτιτσα σου να σε κοιτανε και τα γκομενακια
    Benelli leoncino 500 trail!!!
    Δικυλινδρο 500αρι με ηχο μοναδικο απο boxer κινητηρα ιταλοκινεζικο χωρις ομως προβληματα καθως το trk που φοράει τον ιδιο κινητηρα ειναι πρωτο σε πωλησεις στην κατηγορία του(τυχαιο;δν νομιζω) αυτα ολα στη μοναδικη τιμη των 6400€
    Αααα και θα εισαι και πουλ μουρ

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Να πω και εγω μια εναλλακτική αποψη αφου σε κοβω για κιμπαρι και δερβισοπαιδο να πηγαινεις στη δουλιτσα σου να κανεις και την βολτιτσα σου να σε κοιτανε και τα γκομενακια
    Benelli leoncino 500 trail!!!
    Δικυλινδρο 500αρι με ηχο μοναδικο απο boxer κινητηρα ιταλοκινεζικο χωρις ομως προβληματα καθως το trk που φοράει τον ιδιο κινητηρα ειναι πρωτο σε πωλησεις στην κατηγορία του(τυχαιο;δν νομιζω) αυτα ολα στη μοναδικη τιμη των 6400€
    Αααα και θα εισαι και πουλ μουρ
    χαχα... μ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!
    πανέμορφο μηχανάκι! αυτό το λιονταράκι μπροστά με τρελαίνει!!! και εγώ από όσους γνωστούς έχουν TRK ακούω τα καλύτερα...
    αλλά που να πας με αυτό σταθερά πχ με 120 στην εθνική για καμια ώρα... που να βάλεις βαλιτσάκι πίσω να κουβαλάς τα βασικά!
    γι αυτούς τους λόγους δεν κοιτάω καθόλου αυτή την κατηγορία... αν το ήθελα μόνο για την πόλη θα το καλοσκεφτόμουνα... όπως και τα brixton!

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αλλο φθηνοτερα,αλλο δυσευρετα.Που δεν ειναι φθηνοτερα γιατι την διαφορα ,που ισως λογω κοστους εκτελωνισμου και μεταφορικων να μην υπαρχει,ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ομως την καρπουται η ΚΤΜ και οχι ο καταναλωτης.Γνωστη τακτικη των εργοστασιων ,που ΔΕΝ μειωνουν ευκολα η και καθολου τις τιμες οταν πουλανε ΜΟΥΡΗ,και παρ οτι τα φτιαχνουν σε χωρες χαμηλου κοστους.ΤΑΧΟΥΜΕ ΧΙΛΙΟΠΕΙ.
    Άντε να τα πούμε σ' ακόμα ένα θέμα μήπως κάποιος δεν το κατάλαβε και πάρει κάτι διαφορετικό από Γιαπωνέζο ή Κινέζο (μπήκαν και αυτοί στον χώρο του respect)

    Στο θέμα μας τώρα και εγώ αυτά τα δύο διακρίνω στην κατηγορία. Στο μόνο που βλέπω να υπερέχει το CB είναι στον 2κύλινδρο και ίσως στην μεταπώληση. Εγώ σκέφτομαι να πάρω ένα 250άρι σαν 2ο.....βέβαια μ' αρέσει πολύ και το Leoncino, αν δεν θέλεις χώμα κοίτα και αυτό
    Τελευταία τροποποίηση από contes di Zante; 02/12/2020 στις 18:14.
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  8. #23
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimsakpt3 Προβολή μηνύματος
    χαχα... μ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!
    πανέμορφο μηχανάκι! αυτό το λιονταράκι μπροστά με τρελαίνει!!! και εγώ από όσους γνωστούς έχουν TRK ακούω τα καλύτερα...
    αλλά που να πας με αυτό σταθερά πχ με 120 στην εθνική για καμια ώρα... που να βάλεις βαλιτσάκι πίσω να κουβαλάς τα βασικά!
    γι αυτούς τους λόγους δεν κοιτάω καθόλου αυτή την κατηγορία... αν το ήθελα μόνο για την πόλη θα το καλοσκεφτόμουνα... όπως και τα brixton!
    μάλλον το μπέρδεψες με το leoncino

    δες παρακάτω τι εννούσε ο overdose

    leoncino
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Benelli-leoncino-500-vs-Royal-Enfield-Interceptor-650-2.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	41,6 KB 
ID:	423357

    trk502x
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20190221062225000000-4271669513822421505.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	30,5 KB 
ID:	423358
    you rise you fall you're down then you rise again

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    μάλλον το μπέρδεψες με το leoncino

    δες παρακάτω τι εννούσε ο overdose

    leoncino
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Benelli-leoncino-500-vs-Royal-Enfield-Interceptor-650-2.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	41,6 KB 
ID:	423357

    trk502x
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20190221062225000000-4271669513822421505.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	30,5 KB 
ID:	423358
    Γιατρε μουυυυυ ενα εμβολιο για τον κορονωιοοοοο χαχαχαχα
    Καλα καταλαβε ο δερβισομαγγας για το leoncino μιλουσα αλλα δν το θελει γιατι λεει που θα παει με 120 στην εθνική με δαυτο και φορτωμένο μπαγκαζια τυροπιτες για το πικνικ κ τα τιαυτα. Ε ασ παρει το trk τοτες που ειναι και μανιτζεβελο εργαλείο δοκιμασμενο και πρωτο σε πωλησεις, αλλα υποψην με αυτο το βαπορι γκομενακια γιοκ διοτι ειναι και ολιγον της ασχημομουρικο!

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Στο θέμα μας τώρα και εγώ αυτά τα δύο διακρίνω στην κατηγορία. Στο μόνο που βλέπω να υπερέχει το CB είναι στον 2κύλινδρο και ίσως στην μεταπώληση. Εγώ σκέφτομαι να πάρω ένα 250άρι σαν 2ο.....βέβαια μ' αρέσει πολύ και το Leoncino, αν δεν θέλεις χώμα κοίτα και αυτό
    ποιο σκέφτεσαι να πάρεις εσύ?

    και επίσης ποιες είναι οι διαφορές ενός μονοκύλινδρου με εναν δικύλινδρο κινητήρα? εκτός από την δύναμη και τους κραδασμούς...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Γιατρε μουυυυυ ενα εμβολιο για τον κορονωιοοοοο χαχαχαχα
    Καλα καταλαβε ο δερβισομαγγας για το leoncino μιλουσα αλλα δν το θελει γιατι λεει που θα παει με 120 στην εθνική με δαυτο και φορτωμένο μπαγκαζια τυροπιτες για το πικνικ κ τα τιαυτα. Ε ασ παρει το trk τοτες που ειναι και μανιτζεβελο εργαλείο δοκιμασμενο και πρωτο σε πωλησεις, αλλα υποψην με αυτο το βαπορι γκομενακια γιοκ διοτι ειναι και ολιγον της ασχημομουρικο!
    χαχα... μη λες και πολλά για γκομενάκα γιατί αμα μας πάρουν χαμπάρι θα φάμε παντόφλα και οι χειμωνιάτικες είναι βαριές!

    το TRK μ αρέσει.. αλλά δεν είναι πολύ ογκώδες για καθημερινή χρήση?

  11. #26
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    φιλαρακι μην ξανοιγεσαι,κρατα το σκουτερ ειναι εργαλειο,κι ασε την μουρη για καλυτερες μερες.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    φιλαρακι μην ξανοιγεσαι,κρατα το σκουτερ ειναι εργαλειο,κι ασε την μουρη για καλυτερες μερες.
    δεν το κάνω για να πουλήσω μούρη, σε καμία περίπτωση! εχω περάσει εδώ και πολλά χρόνια από αυτή τη φάση...
    πιο πολύ θέλω να την πάρω για ψυχική ευφορία!

    και εννοείται οτι θα προχωρήσω στην αγορά από την καινούρια χρονιά... Φεβρουάριο, Μάρτιο ανάλογα με το πως θα πανε τα πράγματα...

  13. #28
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Τα μηχανάκια έχουν ελάχιστη διαφορά στη δύναμη,το κτμ ελάχιστα πιο γρήγορο
    Μεγάλο ατού του κτμ το μπροστινό του αναρτήσεις-φρενα
    10 μέτρα διάφορα έχει στο φρενάρισμα
    120-40κλμ λιγότερα από το Χόντα και αυτό μετράει αρκετά σε μια δύσκολη στιγμή

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimsakpt3 Προβολή μηνύματος
    ποιο σκέφτεσαι να πάρεις εσύ?

    και επίσης ποιες είναι οι διαφορές ενός μονοκύλινδρου με εναν δικύλινδρο κινητήρα? εκτός από την δύναμη και τους κραδασμούς...

    Σκέφτομαι το adventure αλλά το 250αρι σαν 2ο. Αυτόν τον καιρό βρίσκομαι σε διαπραγμάτευση με τη γυναίκα για το άν θα μου δίνει το σκούτερ της όταν βρέχει και να πουλήσω το δικό μου. Γεγονός είναι ότι άν κάνεις δουλειά γραφείου, στη βροχή μόνο σκούτερ....για σκέψου το και αυτό, γιατί μου φαίνεται ότι στην ίδια κατηγορία είμαστε....επαρχία και δουλειά γραφείου

    Τα μονοκύλιδρα εκτός από τους κραδασμούς, που αυτό είναι κάτι που δεν ενοχλεί όσο το παρουσιάζουν οι περισσότεροι (εκτός και άν μιλάμε για LC4 περασμένης δεκαετίας), παρουσιάζουν και κάποιο κόμπιασμα σε ένα μικρό εύρος στροφών συνήθως χαμηλά. Δεν είναι κάτι που δεν συνηθίζεται αλλά γενικά οι 2κύλινδροι έχουν πιο ραφιναρισμένη λειτουργία
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Σκέφτομαι το adventure αλλά το 250αρι σαν 2ο. Αυτόν τον καιρό βρίσκομαι σε διαπραγμάτευση με τη γυναίκα για το άν θα μου δίνει το σκούτερ της όταν βρέχει και να πουλήσω το δικό μου. Γεγονός είναι ότι άν κάνεις δουλειά γραφείου, στη βροχή μόνο σκούτερ....για σκέψου το και αυτό, γιατί μου φαίνεται ότι στην ίδια κατηγορία είμαστε....επαρχία και δουλειά γραφείου

    Τα μονοκύλιδρα εκτός από τους κραδασμούς, που αυτό είναι κάτι που δεν ενοχλεί όσο το παρουσιάζουν οι περισσότεροι (εκτός και άν μιλάμε για LC4 περασμένης δεκαετίας), παρουσιάζουν και κάποιο κόμπιασμα σε ένα μικρό εύρος στροφών συνήθως χαμηλά. Δεν είναι κάτι που δεν συνηθίζεται αλλά γενικά οι 2κύλινδροι έχουν πιο ραφιναρισμένη λειτουργία
    έρχεται στην ελλάδα το 250?
    και πως πάει η διαπραγμάτευση?

    πολύ σωστό αυτό για τη βροχή και το σκούτερ αλλά τον βαρύ χειμώνα παίρνω αυτοκίνητο...

    κατάλαβα... και στην κατανάλωση σε γενικές γραμμές τα δικύλινδρα έχουν μεγαλύτερη σε σχέση με τα μονοκύλινδρα η δεν έχει άμεση σχέση?

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ KTM 390 ADVENTURE!!!
    από duke200 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 260
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2024, 15:05
  2. KTM 390 ADVENTURE
    από Ζεύκας στο forum KTM
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2015, 21:11
  3. Ktm 990 Adventure Fotos & 950 Mx
    από DUKASII στο forum KTM
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 10:47
  4. espase aktina apo KTM LC4 adventure!
    από KaTaNaS στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2005, 11:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF