Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 85

Θέμα: KTM 390 Adventure ή HONDA CB500X ?

  1. #46
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Οχι κλασαν οι κατασκευαστες και βγηκε η cfmoto η αξιοπιστη που ζητημα να πουλησε 2 μηχανακια σε ολη την ελλαδα που για να την εβαλαν απο 6500-4500 φανταζομαι το κοστος και τα υλικα παραγωγης θα είναι υπερσύγχρονα. Καταρχην στο ακουσμα και μονο της μαρκας γελαω... Ουτε και σε αυτο δεν εκατσαν να ασχοληθουν
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Οχι κλασαν οι κατασκευαστες και βγηκε η cfmoto η αξιοπιστη που ζητημα να πουλησε 2 μηχανακια σε ολη την ελλαδα που για να την εβαλαν απο 6500-4500 φανταζομαι το κοστος και τα υλικα παραγωγης θα είναι υπερσύγχρονα. Καταρχην στο ακουσμα και μονο της μαρκας γελαω... Ουτε και σε αυτο δεν εκατσαν να ασχοληθουν
    Πές τα ρε φίλε γιατί νόμιζα ότι μόνο εγώ θεωρώ υπερβολική την αντίδραση για τα CFMoto και τα Voge. Επειδή φορέσανε δύο επώνυμα περιφερειακά?!!!?

    Αυτό πάντως για το Versys-300 στα 5600€ κούτα δ'έν κακό....παίζουν και κάτι μτχ από 4+ χιλιάρικα....από την άλλη το adv250 έρχεται στα 4790€, αρχική τιμή τουλάχιστον
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  3. #48
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Πές τα ρε φίλε γιατί νόμιζα ότι μόνο εγώ θεωρώ υπερβολική την αντίδραση για τα CFMoto και τα Voge. Επειδή φορέσανε δύο επώνυμα περιφερειακά?!!!?

    Αυτό πάντως για το Versys-300 στα 5600€ κούτα δ'έν κακό....παίζουν και κάτι μτχ από 4+ χιλιάρικα....από την άλλη το adv250 έρχεται στα 4790€, αρχική τιμή τουλάχιστον
    Το καβασακι κουτα 5600 δεν ειναι καθολου κακο επισησ παίζει και το μοντελο του 17 κουτα στα 5290 στο επισημο σαιτ.. Τρεχαααατε χροστιανοιιι

    https://www.kawasaki.gr/el/products/...lpeXFgOXw0LDVE

  4. #49
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Επισης το cb καμια 40αρια κιλα βαρυτερο απτο κατεμι(που να πας με την μπαμπο την χοντρη, θα βαλτώνει) οριστε και τα πιστηρια το λεει ξεκαθαρα ο τυπος στο βίντεο θελει να το δωσει για να παρει και αυτός κατεμι

    https://youtu.be/PnyjcrEyZNo
    Εδω μια διόρθωση, 175kg ειναι το αντβε(158kg ειναι αδειο)
    20kg ειναι η διαφορα τους(195kg γεματο το cb), λογικο "εν μερη", δικυλινδρο, πιο φουλ size, πιο τουριστικό

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mr_Overdose Προβολή μηνύματος
    Οχι ρε φίλε, ειναι κακασχημο και εκτος αυτου ειναι λες και το πουλαν στα jumbo, τις περισσοτερες φορες αν οχι ολες το φθηνο ειναι και ποιο ακριβο μετά, δεν ξερω αν με πιανεις
    Σε πιάνω αλλά πολλές φορές μπορεί να είναι κ vfm..Σε αυτή την τιμή 5 χρόνια να βγάλει τα έβγαλε τα λεφτά του..Για ομορφιά είναι κ υποκειμενικό..Προσωπικά Μ αρέσει..Βέβαια δεν ξέρω αν ο ίδιος το επέλεγα όμως σε αυτή την τιμή είναι δελεαστικο

  6. #51
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Το versys 300 το θεωρώ και εγώ καλή επιλογή... ειδικά σε αυτά τα χρήματα... και εμφανισιακά μου αρέσει!
    Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στην πόλη μου, ούτε σε διπλανή! και δεν ψήνομαι να κάνω για τα service ή και για κάποιες "ρυθμίσεις" στην αρχή 200χλμ...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fatsas35 Προβολή μηνύματος
    CF Moto 650 mt.
    Τρελή προσφορά στα 4890 ευρα..
    Αυτό το CF moto το έχει οδηγήσει κανένας? ή έστω να το είδε απο κοντά?

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimsakpt3 Προβολή μηνύματος
    Το versys 300 το θεωρώ και εγώ καλή επιλογή... ειδικά σε αυτά τα χρήματα... και εμφανισιακά μου αρέσει!
    Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στην πόλη μου, ούτε σε διπλανή! και δεν ψήνομαι να κάνω για τα service ή και για κάποιες "ρυθμίσεις" στην αρχή 200χλμ...




    Αυτό το CF moto το έχει οδηγήσει κανένας? ή έστω να το είδε απο κοντά?
    Η αλήθεια είναι πως όχι..Μόνο από βίντεο..Από κοντά ίσως είναι άλλη ιστορια

  8. #53
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimsakpt3 Προβολή μηνύματος
    Το versys 300 το θεωρώ και εγώ καλή επιλογή... ειδικά σε αυτά τα χρήματα... και εμφανισιακά μου αρέσει!
    Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στην πόλη μου, ούτε σε διπλανή! και δεν ψήνομαι να κάνω για τα service ή και για κάποιες "ρυθμίσεις" στην αρχή 200χλμ...




    Αυτό το CF moto το έχει οδηγήσει κανένας? ή έστω να το είδε απο κοντά?
    σε ποια πόλη μένεις? ισως μπορούμε να μάθουμε περισσότερα για τις αντιπροσωπεύσεις εταιρειών

    απο την αλλη αν δε έχει kawa που να έχει cfmoto που νομίζω την αντιπροσωπευε η τεομοτο(kawasaki)

    τι θα έλεγες για suzuki vstrom250 στα 4900 του κουτιού?
    you rise you fall you're down then you rise again

  9. #54
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    σε ποια πόλη μένεις? ισως μπορούμε να μάθουμε περισσότερα για τις αντιπροσωπεύσεις εταιρειών

    απο την αλλη αν δε έχει kawa που να έχει cfmoto που νομίζω την αντιπροσωπευε η τεομοτο(kawasaki)

    τι θα έλεγες για suzuki vstrom250 στα 4900 του κουτιού?
    Στα Τρίκαλα μένω... στο επίσημο site της kawasaki δείχνει τις πιο κοντινές αντιπροσωπείες στο Βόλο και τα Ιωαννινα...
    καλά για CF Moto σίγουρα δεν έχει... δεν θα το ρίσκαρα να το αγοράσω έτσι κι αλλιώς! αλλά από περιέργεια θα το έβλεπα...

    το versys 250 με χαλάει λίγο το φανάρι και πιστεύω οτι θα θέλω να το αλλάξω σύντομα λόγο δύναμης ή μάλλον αδυναμίας

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Ένας Σιώκης δεν έχει και kawa;

    Από εμένα ή κρατάς το σκούτερ - που δείχνει και την ποιο ορθολογική επιλογή, ή

    θα πρότενα το ktm για τα περιφερειακά του και τον παιχνιδιάρικο χαρακτήρα του (δεν το έχω οδηγήσει).

    Το βασικό είναι να δεις σε τι % θα κάνεις χρήση σε ταξιδάκια/μακρινές βόλτες (που το cb θα είναι ανετότερο) ή κυρίως σε αστικές διαδρομές.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  11. #56
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Ένας Σιώκης δεν έχει και kawa;

    Από εμένα ή κρατάς το σκούτερ - που δείχνει και την ποιο ορθολογική επιλογή, ή

    θα πρότενα το ktm για τα περιφερειακά του και τον παιχνιδιάρικο χαρακτήρα του (δεν το έχω οδηγήσει).

    Το βασικό είναι να δεις σε τι % θα κάνεις χρήση σε ταξιδάκια/μακρινές βόλτες (που το cb θα είναι ανετότερο) ή κυρίως σε αστικές διαδρομές.
    Καλά λες... ο Σιώκης πρέπει να έχει και kawasaki... αλλά γιατί δεν τον έχει στο επίσημο site?
    θα πάω απο εκεί έτσι κι αλλιώς γιατί αυτός έχει και την honda και την ktm...

    για βόλτες - ταξίδια μεγαλύτερα των 100 χλμ πιστεύω οτι θα είναι ένα 10%...

  12. #57
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Τρίκαλα και γύρω γύρω λίμνη Πλαστήρα, μετέωρα κτλπ

    Κατεμι δαγκωτο

  13. #58
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimsakpt3 Προβολή μηνύματος
    Καλά λες... ο Σιώκης πρέπει να έχει και kawasaki... αλλά γιατί δεν τον έχει στο επίσημο site?
    θα πάω απο εκεί έτσι κι αλλιώς γιατί αυτός έχει και την honda και την ktm...

    για βόλτες - ταξίδια μεγαλύτερα των 100 χλμ πιστεύω οτι θα είναι ένα 10%...
    βλέποντας τις βιτρίνες του πολυκαταστήματος απο το google maps φέρνει τα πάντα ο τύπος(!) ενώ οι εισαγωγείς λένε οτι είναι εξουσιοδοτημένος σε χοντα / κτμ.

    να σου βάλω ενα ακόμη, αν το θέλεις να κρατήσεις για χρόνια χοντα αβλεπί, αν το θελεις μεταβατικά πάρε το κτμ που έχει και πιο πλούσιο εξοπλισμό και θα είναι πιο διασκεδαστικό στο καθε μέρα.
    και αν θέλεις να κάνεις την δουλεια σου πιο οικονομικά σε όλα(αγορά-πάγια-συντήρηση) δρομολόγησε να σου φέρει versys 300 ή vstrom 250(και επιβεβαίωσε απο αυτόν αλλά και απο τον εισαγωγέα οτι θα αναλάβει την τεχνική υποστήριξη και δεν θα χάσεις την εγγύηση καλής λειτουργίας).
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #59
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/11/2020
    Μηνύματα
    3
    To Versus300 ειναι δικύλινδρο, ειναι πολύ δυνατο μηχανάκι για τα κυβικα του και στις τιμες αυτές πολυ δελεαστικό.

    Παρόμοιο με το ΚΤΜ που συζητας είναι και το BMW310 GS, κανα χιλιάρικο πιο φτηνο, αλλα πιο ακριβό σέρβις (BMW)

  15. #60
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    γνωρίζει κάποιος αν στο KTM οι ρυθμιζόμενες μανέτες είναι στον στανταρ εξοπλισμό?



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bobos Προβολή μηνύματος
    To Versus300 ειναι δικύλινδρο, ειναι πολύ δυνατο μηχανάκι για τα κυβικα του και στις τιμες αυτές πολυ δελεαστικό.

    Παρόμοιο με το ΚΤΜ που συζητας είναι και το BMW310 GS, κανα χιλιάρικο πιο φτηνο, αλλα πιο ακριβό σέρβις (BMW)
    το μικρό Bmw δεν μου αρέσει σε σχέση με τα μεγαλύτερα... το versys είναι όντως καλή εναλλακτική... θα προσπαθήσω να το δω και αυτό...

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ KTM 390 ADVENTURE!!!
    από duke200 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 254
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2023, 23:33
  2. KTM 390 ADVENTURE
    από Ζεύκας στο forum KTM
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2015, 22:11
  3. Ktm 990 Adventure Fotos & 950 Mx
    από DUKASII στο forum KTM
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 11:47
  4. espase aktina apo KTM LC4 adventure!
    από KaTaNaS στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2005, 12:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF