Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 85

Θέμα: KTM 390 Adventure ή HONDA CB500X ?

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Το Bmw δεν ξέρω, δείχνει λίγο κινεζιά, δεν μου άρεσε ούτε ο ήχος του, ούτε η αύρα που αποπνέει.

    Το versys νο 2 επιλογή μετά το cb για εμένα. Δείχνει πολύ μεγαλύτερο μηχανάκι από αυτό που είναι και φυσικά όμορφο και επιβλητικό.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #62
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2020
    Μηνύματα
    32
    Καλησπέρα και από εμένα. Σαν επιλογές έχεις τον Σιώκη που έχει ktm/honda/kawasaki) και τον Νούλα που έχει yamaha (έχω πάρει το tracer από αυτόν και έχω πολύ καλή σχέση 3 χρόνια μετά). Από τα λεγόμενά σου και βάζοντας στην εξίσωση την περιοχή (Περτούλι, Ελάτη, Ασπροπόταμο, Μετέωρα κτλ) κάνεις μία βόλτα το ktm και αν σου κάτσει καλοτάξιδο!! Τελευταία φορά που ανέβηκα ο Σιώκης το είχε στην έκθεση. Έχεις τόσους δασικούς χωματόδρομους κοντά σου που είναι μεγάλος πειρασμός. Το honda το είχα δει πριν πάρω το tracer και εμένα δεν μου άρεσε.

  3. #63
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/11/2020
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimsakpt3 Προβολή μηνύματος
    γνωρίζει κάποιος αν στο KTM οι ρυθμιζόμενες μανέτες είναι στον στανταρ εξοπλισμό?





    το μικρό Bmw δεν μου αρέσει σε σχέση με τα μεγαλύτερα... το versys είναι όντως καλή εναλλακτική... θα προσπαθήσω να το δω και αυτό...
    Στο περιοδικό ΜΟΤΟ τεύχος Αυγούστου 2020 εχει ενα πολύ ενδιαφέρον τεστ που περιλαμβάνει τα μηχανάκια που σε ενδιαφέρουν (KTM 390Adv, Honda CB500X) καθώς και το Versus

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2020
    Μηνύματα
    215
    Το 390 παιδιά κάθε πότε θέλει service. Αλλαγή λαδιων βαλβίδες κτλ;;

  5. #65
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimnast Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και από εμένα. Σαν επιλογές έχεις τον Σιώκη που έχει ktm/honda/kawasaki) και τον Νούλα που έχει yamaha (έχω πάρει το tracer από αυτόν και έχω πολύ καλή σχέση 3 χρόνια μετά). Από τα λεγόμενά σου και βάζοντας στην εξίσωση την περιοχή (Περτούλι, Ελάτη, Ασπροπόταμο, Μετέωρα κτλ) κάνεις μία βόλτα το ktm και αν σου κάτσει καλοτάξιδο!! Τελευταία φορά που ανέβηκα ο Σιώκης το είχε στην έκθεση. Έχεις τόσους δασικούς χωματόδρομους κοντά σου που είναι μεγάλος πειρασμός. Το honda το είχα δει πριν πάρω το tracer και εμένα δεν μου άρεσε.
    Απ όσο ξέρω είναι σωστοί επαγγελματίες και οι δυο...
    Με το tracer πως τα πας? είσαι ευχαριστημένος? το 700 έχεις ή το 900?



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bobos Προβολή μηνύματος
    Στο περιοδικό ΜΟΤΟ τεύχος Αυγούστου 2020 εχει ενα πολύ ενδιαφέρον τεστ που περιλαμβάνει τα μηχανάκια που σε ενδιαφέρουν (KTM 390Adv, Honda CB500X) καθώς και το Versus
    Το έχω αυτό το περιοδικό σε ένα άλλο σπίτι σε άλλη πόλη... το είχα διαβάσει το καλοκαίρι αλλά τότε δεν είχα σκοπό να αγοράσω μηχανή και δεν θυμάμαι και πολλά!

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2020
    Μηνύματα
    32
    Το 700 έχω, μοντέλο του '17 και έχω κάνει 21000 χλμ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και στην καθημερινότητα και σε βόλτες δεν έχω παράπονο. Ακόμα και κάποια στιγμή που έκανα 200χλμ τη μέρα για 3 μήνες δεν έκανε κιχ. Το μόνο που θα του άλλαζα είναι οι αναρτήσεις και ειδικά η πίσω που πάσχουν όλα τα 07 εκτός και αν είσαι 70 κιλά. Πάντως πριν αγοράσεις οτιδήποτε να τα κάνεις βόλτα πρώτα όπως είπανε και τα παιδιά από πάνω. Και όποιο σου κουμπώσει.

  7. #67
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Χρόνια πολλά σε όλη την παρέα! Υγεία εύχομαι σε όλους και πάντα όρθιοι!!!

    βρήκα ένα συγκριτικό στο bike it...
    https://www.bikeit.gr/on-off-sugkrit...ield-himalayan

    σε όλα βγάζει καλύτερο από τα δύο το KTM εκτός από τον αυτοκινητόδρομο...

  8. #68
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Χθες κατάφερα να πάω στην τοπική αντιπροσωπεία... τα είδα και τα δύο από κοντά και τα καβάλησα!

    στο ΚΤΜ δεν πατούσα με όλο το πόδι κάτω και η θέση οδήγησης μου φάνηκε πιο "επιθετική"...
    η ποιότητα των πλαστικών καλή αλλά όχι τόσο καλή όσο του CB500X...
    στο ΧΟΝΤΑ τώρα πατούσα άνετα κάτω και τη θέση οδήγησης τη βρήκα πιο χαλαρή... κάθεσαι μέσα στη μηχανή και τα χέρια έρχονται πιο φυσικά στο τιμόνι...
    από θέμα βάρους δεν με δυσκόλεψε κανένα... κατάλαβα τη διαφορά (το ktm πρεπει να είναι και λίγο πιο ελαφρύ από το beverly ) αλλά τα θεωρώ ελαφρυά και τα δύο!

    Ο υπεύθυνος μου είπε οτι το ktm είναι πιο "ζορικο" μηχάνημα... αποδίδει καλύτερα σε ψηλές στροφές και θα το ευχαριστηθώ με πιο επιθετική οδήγηση σε στροφιλίκια κτλ...
    το χόντα από την άλλη είναι πιο άνετο και πιο εύκολο γιατί δουλεύει ήπια σε όλο το εύρος των στροφών... πράγμα που βοηθάει και στην πόλη και στα ταξιδάκια...

    Δυστυχώς για test ride δεν υπάρχει δυνατότητα και δύσκολα θα υπάρξει μέχρι το καλοκαίρι...

    Τείνω προς το cb500 x... και εμφανησιακά και για τις δυνατότητές του (στη θεωριά τουλάχιστον)...
    θα περιμένω να φύγει και ο Φεβρουάριος και μετά αν όλα πάνε καλά θα κάνω κίνηση...


    Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και εννοείται οτι οποιοδήποτε άλλο σχόλιο ή πρόταση είναι καλοδεχούμενα!

    Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!!!

  9. #69
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/06/2018
    Μηνύματα
    1
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimsakpt3 Προβολή μηνύματος
    Καλά λες... ο Σιώκης πρέπει να έχει και kawasaki... αλλά γιατί δεν τον έχει στο επίσημο site?
    θα πάω απο εκεί έτσι κι αλλιώς γιατί αυτός έχει και την honda και την ktm...

    για βόλτες - ταξίδια μεγαλύτερα των 100 χλμ πιστεύω οτι θα είναι ένα 10%...
    Και για ταξιδια το V300 με 130 χλμ. πας οπου θες.
    Εχω κανει αρκετα ταξιδια πολυ πανω απο 300χλμ κ παει τρενο και οικονομικα.

  10. #70
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Μιας και αναφερεται το μοντελο cb 500x της honda να πω οτι μολισ σημερα διαπίστωσα πτωση τιμης εως 400 ευρώ, με καλυτερη προσφορα απο δαβανοπουλο στα 6990 απο 7400!

  11. #71
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Υπάρχει ένα Πάτρα προσφορά 6700 πες του να στο στείλει.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #72
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει ένα Πάτρα προσφορά 6700 πες του να στο στείλει.
    Τι φαση;επεσε η τιμη του μοντελου η τρεχει καποια προσφορά για περιορισμενο χρόνο;γνωριζει καποιος να μασ απαντησει επισημα;

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Προφανώς έρχεται καινούριο μοντέλο 2021. Πάρ'το και μην το σκέφτεσαι πολύ....
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  14. #74
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2020
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει ένα Πάτρα προσφορά 6700 πες του να στο στείλει.
    Σε αυτη την περιπτωση τι και πως γινεται ρε παιδια;δηλαδη στην περιπτωση της αποστολης μια μοτο που δν ειναι ουτε κινητο ουτε ψυγειο τον 200-599€, πως συμπεριφερεται η μεταφορικη;πως κατοχυρώνεται οτι η μοτο οντως θα αποσταλει και θα σταλει μαλιστα αλώβητη χωρις να μεινει μια ροδα στη λαμια το τιμονι στη Λάρισα κ να εχει φαει κ κανα 2-3 τουμπες μεστο φορτηγο κατα την διαρκεια οπως επισης πως κατοχυρωνεσαι απτον εμπορα οτι οντος θα σου στειλει την μοτο γτ νταξει θα δωσεις 7 χιλιαρικα σε εναν άγνωστο, απομακρισμενα χωρις καν να εχεις δει αν υπαρχει η εν λογο μοτο παρα μονο απο μια φωτο.

  15. #75
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.123
    σε αντίστοιχη ανάγκη ζήτησα να μου το φέρουν με οδική, τυπικά δεμένο και με αλλαγές φορτηγών στα όρια ευθύνης του κάθε τμήματος.
    150ε, δεν είχα ζημιά αλλά δεν μπορούσα να ζητήσω ασφάλιση όπως είναι φυσικό και παρήγγειλα ένα κουτί τρίγωνα με ένα χαρτάκι "ευχαριστώ
    που προσέχετε την μοτοσυκλέτα μου" για τους οδηγούς.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ KTM 390 ADVENTURE!!!
    από duke200 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 260
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2024, 15:05
  2. KTM 390 ADVENTURE
    από Ζεύκας στο forum KTM
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2015, 21:11
  3. Ktm 990 Adventure Fotos & 950 Mx
    από DUKASII στο forum KTM
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 10:47
  4. espase aktina apo KTM LC4 adventure!
    από KaTaNaS στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2005, 11:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF